9 yaşındaki oğlumun piskolojisi ne olacak ?

Mneozgurrr09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2021
989
326
Hayırlı akşamlar arkadaşlar.. bazilarinız bilir bi kac konu daha oncede açmıstim. Ben bir üvey anneyim benim cocugum yok. Esimin 3 cocugu var. Henuz tam annelik ney bilmiyorum yani icimden geldigi gibi davraniyorum hayata onlarin gozlerinden bakiyorum ama bu seferki konu hepsindende acı maaleseff. Dün aksam yemek yerken oglum bana anne sana bisey soylim mi yani bi sırrı vereyim mi dedi neymis o soyle bakalim dedigimde bana hani daha önceki annem var ya biz onceden siz babamla yeni evliyken beni biyere goturdu bi abiyle bi eve gittik ben orada oturdum annem telefonunu verdi bana oynamam icin bi kac yiyecek aldi bana ve gittj dedi telefonun sarji bittiginde ise annemin yanina gittim o yanimizdaki adamla icerde yatakta yatiyodu sonra bana git iceri geliyom dedi bende gittim iceri bekledim onu sonra evimize az uzak bi yerde indik eve geldik banada soledi bu aramizda sır kalsin kimseye deme cici annene bile soleme dedi die ben o yalan soylese anlarim kolay kolay biseyide soleme dediginde ise soylemez. Dogru mu deil mi bilmiyorum ama bu cocuk ozman yası 7 ydi yani neden boyle bisey desin durduk yere yada nerdn bilsin boyle seyleri suan annesiyle gorusmeyeli baya oluyo yani hic bir sehilde kendisi ilgilenmez yani annelik deil bu ya vallahi aklim almiyo bunu bana soylediginde basimdan kaynar sular dokuldu inanin ama anneside yani bu duruma musait biraz ayagi kacık. Goruyoruz da gecen agladi cocuk neden dedm annemi ozledm ddi aradim ben tabi onun icin sırf dedim ki sen aramasanda ben arim dedim arada geliyosun cocugun aklina ister istemez die dedim oda ogluna annecim aglama ben size yiyecek gondericem oyuncak alicam tamam mi diyerek teli kapatti.. buyuk konusmim ama yani Allah neden boyle insanlari anne yapıyo ben anlamiyorum.. cocugun yiyecege giyecege oyuncaga ihtiyaci yokki sana ihtiyaci var patlamak uzereyim nerde gorsem kadini gebertesim geliyo vllahi gram acımamıs cani 3 cocuk cıkartırken nyse uzun oldu kusura bakmayin ne olur benim bu durumda bi doktrdan yardim almam gerek demi cocuga ne cevap vericemi bilemedm dondum kaldım ole ya 😢 sustum lafi degistirdim napsamda silsem bunu ondan ilerde anlamini bilince bu olanlarin cok canı yanacak kin besliycek 😟😟

Yani bu olay bizim burada yapacağımız 3 5 yorumla çözüme ulaşmaz, mutlaka pedagog yardımı alın.
7 yaşında bir çocuk, annesini babası dışında bir adamla yatakta yatarken görüyor, bu o yaşlardaki bir çocuğun kolay kolay hazmedebileceği, unutabileceği bir olay değil.
En başındayken destek almalısınız ki ileride çocuk büyüyüp kavrayacak yaşa geldiğinde derin yaralar açılmasın. Geçmiş olsun, her doğuran anne olamıyor malesef.

Yani bu olay bizim burada yapacağımız 3 5 yorumla çözüme ulaşmaz, mutlaka pedagog yardımı alın.
7 yaşında bir çocuk, annesini babası dışında bir adamla yatakta yatarken görüyor, bu o yaşlardaki bir çocuğun kolay kolay hazmedebileceği, unutabileceği bir olay değil.
En başındayken destek almalısınız ki ileride çocuk büyüyüp kavrayacak yaşa geldiğinde derin yaralar açılmasın. Geçmiş olsun, her doğuran anne olamıyor malesef.
Evet maalesf bizde gereken neyse onu yapicaz burayada biraz akil almak icin yazdm yani rahatlmk icin faln ne diycemi bilmedigim icin

anne ilgilenmiyor diyorsanız bütün çocukların destek alması lazım. en küçüğü hatırlamıyordu anneyi sanırım. başka üyeyle karıştırmıyorsam sizi önceki konunuzda öyle yazmıştınız diye hatırlıyorum. şu durumda ne söylenir, nasıl anlatılır çocuğa en iyi psikolog bilir. çocuğun dünyası zaten allak bullak olmuş, iyilik yapacağız diye hepten beter etmemek lazım. kesinlikle uzman görmeli. anneside bir tuhaf sanki çocuk her gün onunla, başka zaman mı kalmamış. hiç mantıklı değil bu açıdan bakınca çocuğun söylediği. offf çok zor gerçekten. bence eşinize söylemeyin bu aşamada sinirlerine hakim olamaz, hiç birşey yapmasa bile arkasından söylense bile çocuk etkilenir. benim yüzümden anneme kızıyorlar diye.

anne ilgilenmiyor diyorsanız bütün çocukların destek alması lazım. en küçüğü hatırlamıyordu anneyi sanırım. başka üyeyle karıştırmıyorsam sizi önceki konunuzda öyle yazmıştınız diye hatırlıyorum. şu durumda ne söylenir, nasıl anlatılır çocuğa en iyi psikolog bilir. çocuğun dünyası zaten allak bullak olmuş, iyilik yapacağız diye hepten beter etmemek lazım. kesinlikle uzman görmeli. anneside bir tuhaf sanki çocuk her gün onunla, başka zaman mı kalmamış. hiç mantıklı değil bu açıdan bakınca çocuğun söylediği. offf çok zor gerçekten. bence eşinize söylemeyin bu aşamada sinirlerine hakim olamaz, hiç birşey yapmasa bile arkasından söylense bile çocuk etkilenir. benim yüzümden anneme kızıyorlar diye.
Yok kendisine ben soyledim cocuk bilmiyordu eve gelince baba ben ne hatirladim die kendiside anlatti kendine hakim oldu bosver oglum sen onu dusunme artik biz variz derslerine odaklan diyerek gecistirdi ama oda sasirdi nassil bisey desem acaba die dogru konu evet en kucugu anneyi bilmiyo insan bu kotulugu cocuguna yapmamalı yani yazık. Vllahi cok yazık ya cocuklarin hayati boyle basta maf oluyo

Mükemmel bir anne.
cocugu binde bir görüp onda da sevgilisinin evine mi götürmüş?
Evet yapicandan genede vazgecmemis kendisi bakalim daha neler neler duyucaz ben hic gormesin artik cocuklari yani simdi zaten gormuyo aramiyo arasada binde bir oda size yiyecek gondericem dio kandiryo cocuklari sonra bana anne pazar gunu ne zman olurda oyuncak gonderir bize diolar çikmazn icindeyiz ama hayırlısı Allah buyuk 😓

Evet anne iddialariniza göre dogru bir davranış içinde değil. Ama anne çocuk arasindaki hasret engel olunamaz birsey. Bu yüzden acilen pedagog desteği alın. Sadece bu çocuk için değil üçü içinde...

Evet anne iddialariniza göre dogru bir davranış içinde değil. Ama anne çocuk arasindaki hasret engel olunamaz birsey. Bu yüzden acilen pedagog desteği alın. Sadece bu çocuk için değil üçü içinde...
Annenin hasretligi yokta cocukta var oda 1 inde digerlerin hic aklina bile gelmiyo inanın.. o anne olsaydi boyle davranmazdı. Bırakın hasreti yani o evlat sevgisi ne bilmiyo yoksa kisknamam cocuklarini ondan cocuklar icin bile katlanirim yani duzgn biri olsa ben goturur ben getiririm annelerinin yani a arkadas gibi olurum onunla iyi yetistirelim cocuklari die ama onda gram sevgi yok inanın cocuklar icinde her neyse yapilicak

Annenin hasretligi yokta cocukta var oda 1 inde digerlerin hic aklina bile gelmiyo inanın.. o anne olsaydi boyle davranmazdı. Bırakın hasreti yani o evlat sevgisi ne bilmiyo yoksa kisknamam cocuklarini ondan cocuklar icin bile katlanirim yani duzgn biri olsa ben goturur ben getiririm annelerinin yani a arkadas gibi olurum onunla iyi yetistirelim cocuklari die ama onda gram sevgi yok inanın cocuklar icinde her neyse yapilicak
Öyle hassas bir konu ki bu açtığınız, kelimeler arıyorum incitmeden yazacak. Iddia ettiginiz gibiyse uzak durmak hayırlı görünüyor. Içinde çocuk geçen her konu beni çok üzüyor. Onlara iyi bir anne olacağınızdan şüphem yok. Kolaylıklar dilerim

Yok kendisine ben soyledim cocuk bilmiyordu eve gelince baba ben ne hatirladim die kendiside anlatti kendine hakim oldu bosver oglum sen onu dusunme artik biz variz derslerine odaklan diyerek gecistirdi ama oda sasirdi nassil bisey desem acaba die dogru konu evet en kucugu anneyi bilmiyo insan bu kotulugu cocuguna yapmamalı yani yazık. Vllahi cok yazık ya cocuklarin hayati boyle basta maf oluyo

niye mahvolsun çocukların hayatı; babası var, siz varsınız. çocukların yaraları sevgiyle, ilgiyle iyileşir. elbet izi kalır ama mahvolmuş diye düşünmeyin. koskoca hayat var önlerinde neler neler yaşayacaklar. bundan öncesini değiştiremezsiniz ama bundan sonrası elinizde.

Allah kahretsin adi kadın . Nerde kaldı anneliğin kutsallığı! Sen çocuğu bi başına bırak git bilmem ne yap! Ya çocuk tehlikeli bişey yapsaydı, başına bi iş gelseydi! Ana nerde?, Bilmem kimin altında! Ya çocuğun kirlenen zihni ne olacak? Zerre merhamet yok o kadının yüreğinde Fahişe pislik.

Allah kahretsin adi kadın . Nerde kaldı anneliğin kutsallığı! Sen çocuğu bi başına bırak git bilmem ne yap! Ya çocuk tehlikeli bişey yapsaydı, başına bi iş gelseydi! Ana nerde?, Bilmem kimin altında! Ya çocuğun kirlenen zihni ne olacak? Zerre merhamet yok o kadının yüreğinde Fahişe pislik.
Annelik kutsal degildir. Sevgi kutsaldır.

niye mahvolsun çocukların hayatı; babası var, siz varsınız. çocukların yaraları sevgiyle, ilgiyle iyileşir. elbet izi kalır ama mahvolmuş diye düşünmeyin. koskoca hayat var önlerinde neler neler yaşayacaklar. bundan öncesini değiştiremezsiniz ama bundan sonrası elinizde.
Ya unutmazsa buyuyuncede hatirlarsa ozmn ne olacak

Ben bunu kimseye anlatamiyorum iste hele ki yazdgm konularda bana acilan savaslar olsn on yargilar olsun insan yapmaz bunu cocuk anlatirken beynim döndü sanki o durumda o kadinin yaninda olup onu oldurmek istedim

Ya unutmazsa buyuyuncede hatirlarsa ozmn ne olacak
bu soruların cevabını bulmak için uzmana görünmeniz lazım diyoruz. unutur mu, unutmasada kabul edip yoluna mı bakar bilemeyiz. özel imkanınız yoksa devlet hastanelerini de yabana atmayın. eğitim araştırma hastanelerinde, üniversite hastanelerindeki uzmanlarda size yardımcı olur. ihmal etmeden bir an önce gitmeniz lazım.

O değil de, siz ne kadar iyi bir insansınız. Kimse kolay kolay başkasının üç çocuğuna sahip çıkmaz. Psikolojisini de düşünmez. Ne bileyim çok duygulandım. Allah bin kere razı olsun Sizden. Umarım o evlatlar ilerde sizin bu iyiliklerinizi hep hatırlar. Ve çok haklısınız, herkes anne olmamalı ama işte. Üreme organı olan ebeveyn oluyor artık.

O değil de, siz ne kadar iyi bir insansınız. Kimse kolay kolay başkasının üç çocuğuna sahip çıkmaz. Psikolojisini de düşünmez. Ne bileyim çok duygulandım. Allah bin kere razı olsun Sizden. Umarım o evlatlar ilerde sizin bu iyiliklerinizi hep hatırlar. Ve çok haklısınız, herkes anne olmamalı ama işte. Üreme organı olan ebeveyn oluyor artık.
Saolun cok zor oluyor ama 3 yıl gecti alıstim artik her zorlukta offf demek deilde sabr deyip kalkiyorum gercektende annelirinden yana hic sanslı deiller keske en basta ben dogursaydim onlari o karaktersiz insan dogurmasaydı 😔

X