90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

Ayy harikasiniz kizlar, benim icin cok motive edici yazilar okudum.. ben de 94 kiloyum 2 dusugum var biri ikiz olmak uzere, dusuklerimin kiloyla hicbir ilgisi yok, biri aminosentez ignesi digeri de 2,5 aylıkken olan dusuklerdi ama insanin psikolojisini o kadar cok etkiliyor ki... Kilo vermem gerektigine sartlandim hamilelik icin ama zorladikca hic veremiyorum, kilo veremedikce hamile kalmamaliyim diye sartlaniyordum.. Sizin yazilarinizi okuyunca nasil moral oldu anlatamam..:) Allah kısmet ederse oluyor demek ki demekten kendimi alamiyorum.. İnsallah sizler gibi benim de saglikli bir bebisim olur.. :)

Arkadaşlar bizim gibi kilolu hamileler için hangisi mantıklı normal doğum mu sezeryanmı?

arkadaşlar merhaba en 24 haftalıkken yazmıştım 122 kiloydum o zaman . daha sonra tartımın pili bitti :)) 3 4 hafta pil almayı unuttuk falan ben biraz hastalndım işe gidemedim annemde kaldım belli bir süre falan derken 32 haftaya geldim büyük bir korku ile tartının üstüne çıktım :))) tam 122 kilo 800 gr çıktım allahım ne güzel bir duygu sadece 800 gr alabilmek o kadar haftadan sonra :)) 100 kilo ile hamile kalıp benden daha kilolu doğum yapacak o kadar çok arkadaş varki. sanırım doğumdan sonra hamile kaldığımdan daha zayıf olacağım. inanın kilo almamak için hiç birşey yapmadım. canımın istediği herşeyide yedim. allahım sağlıklı bir şekilde doğum yapmayı bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma almayıda nasip eder.

arkadaşlar merhaba en 24 haftalıkken yazmıştım 122 kiloydum o zaman . daha sonra tartımın pili bitti :)) 3 4 hafta pil almayı unuttuk falan ben biraz hastalndım işe gidemedim annemde kaldım belli bir süre falan derken 32 haftaya geldim büyük bir korku ile tartının üstüne çıktım :))) tam 122 kilo 800 gr çıktım allahım ne güzel bir duygu sadece 800 gr alabilmek o kadar haftadan sonra :)) 100 kilo ile hamile kalıp benden daha kilolu doğum yapacak o kadar çok arkadaş varki. sanırım doğumdan sonra hamile kaldığımdan daha zayıf olacağım. inanın kilo almamak için hiç birşey yapmadım. canımın istediği herşeyide yedim. allahım sağlıklı bir şekilde doğum yapmayı bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma almayıda nasip eder.

Merhbalar, bütün yazıları okuyamadım arkadaşlar bende şişmanım ve bir test yaptım hamileyim çok şaşkınım hani biraz fazla kilo oludğu için şu an 92 93 kiloyum. Korkuyorum . Bu benim ikinci bebişim olacak. ilkinde 75 ile hamile kaldim 93 ile doğuma gittim. sonra hop 82 ye indim ama onun üstüne 2 yılda 10 kilo aldım. Şİmdi ankaradyım ve doktora ihtiyacım var. İlk doktorum kilo konusunda çok moralimi bozuyordu. Ama ben yine da aldım. Şİmdi biraz destek olacak motive edecek bir doktor istiyorum. TAvsiye edebileceğiniz biri var mı ankarada

ya ben o kadar dikat etmeme ragmen 16. haftadayim henuz 5 kilo aldim kafayi yiycem:KK47:

Umarım bebişini sağlıklıl bir şekilde kucağına alırsın. Bu arada doktorunun yaklaşımı nedir ? Ben biraz doktorlardan da korkuyorum . Çünkü ilkinde 75 kiloya bile doktorum bu ne çok fazla şişman hamile kalmışsın filan dedi. Doğuma kadar da yiyeceklere dikkat edeceksin kilo almamay açalışcaksın filan doğuma kadar sıktı beni ama ben yine aldım 18 20 kilo.

Umarım bebişini sağlıklıl bir şekilde kucağına alırsın. Bu arada doktorunun yaklaşımı nedir ? Ben biraz doktorlardan da korkuyorum . Çünkü ilkinde 75 kiloya bile doktorum bu ne çok fazla şişman hamile kalmışsın filan dedi. Doğuma kadar da yiyeceklere dikkat edeceksin kilo almamay açalışcaksın filan doğuma kadar sıktı beni ama ben yine aldım 18 20 kilo.

ben 120 kilo ile hamile kaldım şu an 123 kiloyum. doktorum 7 kilo alabilirsin en fazla demişti gebeliğimin başında. daha fazla almak yok dedi. ve zaten kilolu gebeler zayıflara göre daha az kilo alır dedi. bebeğim normal kilo da ve biraz uzun bir bebek ( babamız uzun ondan sanırım:)) yani allahım korusun bebeğimi sağlıklı bir şekilde doğsun kontrollerimiz de bebeğimiz iyi test sonuçlarımız. ve genel olarak çok fazla gebelik şikayetim olmadı kusmalarım mide bulantısı kanama falan gibi. ve çalışıyorum. memur olarak. yoğun iş tempom var. eve gidiyorum evdede çalışıyorum :)) asla çok yatan şikayet eden bir gebe olmadım. belli şeyler hariç kola hazır gıdalar gibi salam sosis gibi şeyler yemedim. canım tatlı yemek isterse bitter çikolata yedim. baklavada yedim. yalnız hayatımda hiç yemediğim kadar düzenli vitamin aldım belikde ondan kilo almıyorum bilmiyorum ama. daha önce cipsle doldurumyotdum karnımı şimdi havuç yiyeim bebeğe vitamin gitsin gidiyorum. böyle yani. birde doğumdan o kadar çok korkuyorum ki doktorumu çok seviyorum o korkmamı söylüyor her seferinde. büyük ihtimal sezeryan olacak doğumum . yani genel olarak doktorumdan kilolu olduğum için ters birşey duymadım tabiki kilolu olmak iyi bir durum değil ama illa kilolusun diye sorunumuz olacak diye bir durum da yok bence. 50 kilo olup gebeliğinde bir sürü sorun yaşayan insan biliyorum. evet kilolusan bazı risklerin daha yüksek ama illa o riskler başına gelecek diye bir durumda yok.

birde luvitan :)) alınganlık gösteriyor olabilirim belkide şu an ama yazmak istedim. umarım diye başlamışsın ya cümlene ben üzüldüm önce ilk umarım kelimesinin görünce. çünkü umarım demek yani sonu belli olan bir durumun için iyi dilek dilemek gibi bir durum . belkide öyle demek istemedim ama işte bileyim ben öyle anladım. ve aklıma takıldı niye umarım yazdığın. :KK43:((

birde luvitan :)) alınganlık gösteriyor olabilirim belkide şu an ama yazmak istedim. umarım diye başlamışsın ya cümlene ben üzüldüm önce ilk umarım kelimesinin görünce. çünkü umarım demek yani sonu belli olan bir durumun için iyi dilek dilemek gibi bir durum . belkide öyle demek istemedim ama işte bileyim ben öyle anladım. ve aklıma takıldı niye umarım yazdığın. :KK43:((

Delalduvak lütfen yanlış anlama beni ben herşeyin herkes için yolunda gitmesini temmeni ediyorum, benimde kafam biraz karışık kusura bakma belki o yüzden yazdığım cümlenin bile seni böyle düşündüreceği aklıma bile gelmedi.
Ben hala nasıl bir gebelik yaşadığımı öğrenemedim. evde kendi kendime yaptığım test pozitif çıktı. 2 3 gündür hastaneye gidiyorum vajinal muayenede bir şey görünmüyo. Hayır bi de üstüne kan verdim. Kan testi geçersiz. Doktor raporu görünce saçma sapan bir sonuç çıkmış tekrar kan ver dedi. Gittim bi daha verdim. yarın sonucu alıp göstereceğim ama bu seferde gebe olmamanı umalım dedi. testin sonucunu pozitif istemiyor. Kafam karma karışık oldu. Hani vajinal muayenede bir şey görmeyince sanırım dış gebelikten şüphelendi. Dış gebelik hakkındad da hiç bir şey bilmiyordum. iki gündür hiç te iyi şeyler okumadım. Durumum bu.
Bu karışıklık arasında seni olumsuz düşündürdüysem kusura bakma lütfen. kötü bir niyetim yok.
Senin nerdeyse hiç kilo almamışsın. 120 ile başladım şimdi 123 deyim diyorsun. Süper bir başarı tebrik ederim. diyourm ya ben ilkinde 20 kilo aldım. Bundada çok kilo alırsam diye korkuyordum daha nasıl hamile olduğumu bile öğrenemedim:KK43:(

Bu arada kızın mı olacak oğlun mu?

allah nasip ederse allahın izni ile oğlum olacak. :) zaten oğlum olacağını biliyordum garip bir his ama ilk günden beri oğlum diye sevdim. babası kızıma oğlum deme bile diyordu:))) gebeliğinle ilgili üzüntünü okudum. aynı şeyler başıma geldi . test aldım 2. çizgi silik görünmüyor bile . arkadaşım gel sağlık ocağına gidiyoruz dedi. yani test yapıldı yine aynı 2. çizgi silik doktor gebe değilsin dedi. 2. çizgi net çıkmalı dedi.. arabada 5 dakika oturduk arkadaşımla burdan en yakın hastaneye gidelim dedim. tamam dedi. hastanede kan testi yapıldı beta 534 çıktı. doktor evet buna göre gebesin dedi. ultrasona baktı olmadı vajinal ultrasonlada baktı hiç birşey gözükmüyor. büyük ihtimal dış gebesin dedi. öldüm kahrımdan sevineyim mi üzüleyimmi. her gün kontrole gel dedi. 3 gün gitmedim hastaneye falan . sonra bir devlet hastanesine gittim yine kan testi yapıldı beta 1800 çıkmıştı. demedim bile doktora daha önce ki doktora bunları demişti diye. hiç ultrasona bakmadı 2 gün sonra bir daha gel gebesin dedi. bir daha gittim düzenli olarak kan değerim 2 ye katladı vajinal ultrasona girdim keseyi gördük:)) 1 hafta sonra bebeğimin kalp atışlarını. allahıma binlerce şükürler olsun ki bebeğim sağlıklı bir şekilde büyüdü. bugün sende güzel haberler alırsın inş. kendini üzme .

merhaba kızlar bende kilolu hamile kalanlardandım hamile kalmamdada doğumlarımdada şükür çok çok büyük sorunlar yaşamadım ama kilolu olunca mutlaka daha fazla olumsuzluklar olailiyor. 2. bebeğimde 120 ile hamile kalıp 124 ile doğuma girdim. ilki normal doğum olmuştu 2. si epidural sezeryan oldu keşke oğlumuda sezeryan doğumla dünyaya getirseymişim dedim.inanın o kadar rahat ve kolay olduki kendimi çok çabuk toparladım hemen ayağa kalktım.inş sizlerde sağlıcakla güzel gebelikler geçirir be bebişleirnizi kucağınıza alırsınız..kızımda benim tansiyon sorunum çıktı doktorun yanında sürekli yüskek çıkıyordu buda beni daha çok strese sokuyordu ilk gittiğim doktor beni resmen psikolojik bunalıma soktu her kontrolden sonra ağlayarak odasından çıkıyordum yok işte sezeryan olursan pıhtı atar beynine ölürsün yok tansiyondan dolayı ilerki aylarda bebk ölür vs....bir sürü sinir bozucu şeyler daha sonra doktorumu değiştirdim iyikide değiştirmişim allah bin kere razı olsun diğer doktorumda o kadar iyi yaklaştıki bana doğumumda o yaptırdı çok ama çok memnun oldum şunu demek istiyorum doktorunuzu çok iyi seçin mutlaka kilolu olduğunuz için bazı riskler daha fazla ama bundan sonra yapacak şey doğuma kadar ve doğumda bir sorunun çıkmaması...sizi üzen strese sokan doktoru hemen bırakın ....hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

allah nasip ederse allahın izni ile oğlum olacak. :) zaten oğlum olacağını biliyordum garip bir his ama ilk günden beri oğlum diye sevdim. babası kızıma oğlum deme bile diyordu:))) gebeliğinle ilgili üzüntünü okudum. aynı şeyler başıma geldi . test aldım 2. çizgi silik görünmüyor bile . arkadaşım gel sağlık ocağına gidiyoruz dedi. yani test yapıldı yine aynı 2. çizgi silik doktor gebe değilsin dedi. 2. çizgi net çıkmalı dedi.. arabada 5 dakika oturduk arkadaşımla burdan en yakın hastaneye gidelim dedim. tamam dedi. hastanede kan testi yapıldı beta 534 çıktı. doktor evet buna göre gebesin dedi. ultrasona baktı olmadı vajinal ultrasonlada baktı hiç birşey gözükmüyor. büyük ihtimal dış gebesin dedi. öldüm kahrımdan sevineyim mi üzüleyimmi. her gün kontrole gel dedi. 3 gün gitmedim hastaneye falan . sonra bir devlet hastanesine gittim yine kan testi yapıldı beta 1800 çıkmıştı. demedim bile doktora daha önce ki doktora bunları demişti diye. hiç ultrasona bakmadı 2 gün sonra bir daha gel gebesin dedi. bir daha gittim düzenli olarak kan değerim 2 ye katladı vajinal ultrasona girdim keseyi gördük:)) 1 hafta sonra bebeğimin kalp atışlarını. allahıma binlerce şükürler olsun ki bebeğim sağlıklı bir şekilde büyüdü. bugün sende güzel haberler alırsın inş. kendini üzme .

merhaba , bugün yine gittim sonuç aldım. nasıl bir hastana anlamadım bana bakamadılar bile o kadar yoğun ki. Bende aldım raporu özel bir hastanye gittim. sonuçları gösterdim bu sonuçlara göre gebesin dedi. Ama muayenede tabi kese yok görmüyorlar. O da test istedi yarın sonuçları alcam tekrar gideceğim. sanırım netleşene kadar bi kaç gün böyle test isteyecekler. sanırım benim durumum anormal çünkü bende beta hcg 35 ve 33 civarında anormal değil mi. bu na bile gebesin dedi doktor . işin gaip yani adet gecikmesine göre kesenin görünmemesi ve değerlerin bu kadar düşük olması anormalmiş. yarın belli olur. hayırlısı artık.

oğluşunada çok sevindim. bende ilkinde oğlan demiştim. oğlum oldu. Hatta bana 3 aylıkken doktor ultrasonda göstermişti. tabi nerden anlıcam o karartıdan küçücük bişey gösteriyo benim de içimden oğlum olacak geçiyordu oğlum oldu. Allah onlara uzun ömürler versin. İnsanın dünyası hayata bakışı enerjisi değişiyor. Apayrı bir mutluluk. Ama ilk doktorum beni kilo nedeniyle epey bunalmıştı iyi bir doktor ama sırf bu yüzden tekrar ona gitmemeyi bile düşünüyorum.
Hazırlıklarını tamamlamışsındır sanırım. Sağlıkla gelsin yavrucuk annesinin kuzusu:) hoşçakal

arkadaşlar bende kilolu anneler grubundayım :) 18+0 haftalık hamileyim 82,5 kg ile hamile olduğumu öğrendim ama hiç kilo almadım(şimdilik) üstelik 3 kilo verdim bile... fakat asıl bundan sonra alırsın diyorlar ne derece doğru olur bilemiyorum ama bir başka söylentide kilolu anneler hamilelikte çok fazla kilo almıyor diyorlar ??? sizce doğruluk payı var mı???
şimdiye kadar dikkat edemedim --hoş grip oldum 3 ay ondan kiloda alamadım-- ama halimden çok memnunum minik prensesim iyi olsunda gerisi çok önemli değil diyenlerdenim aslında ama yinede her zaman olduğu gibi kilolarda korkutuyor beni :KK49:

Herkese merhaba,
Konunun tekrar canlanmasına sevindim. Başından sonuna kadar okumuştum konuyu ama son haftalarda çok aktif değildi. Hadi sevgili kilolu hamileler buraya :)

Genelde güzel hikayeler var burada, kilolu olmaya rağmen sağlıkla kucağa alına bebişler :) İnsanın morali düzeliyor.

Ben ilk hamileliğimde 88 ile başladım, 30 kilo aldım belki daha da fazla, son ay tartılmadım çünkü...Ve maalesef bunların bir kısmı üzerimde kaldı. İkinci bebiş surprizdi 103 ile başladım, şimdi 101.5 kiloyum. 10 haftalık olmak üzereyiz. Tabii bu hamileliğimde daha dikkatliyim ilkinde o kadar bilinçsiz yemiştim ki. Ne doktorum dur dedi ne çevremdekiler, ne de kendim. Sonuç ortada :) Gerçi nankörlük de etmek istemem, şeker, tansiyon, hiç bir sorunum yoktu, ama ben kendi isteğimle sezaryen oldum, yaşadığım şehirdeki şartlardan dolayı.

Bu sefer hayatımda hiç yapmadığım kadar sağlıklı besleniyorum. Geceleri yeme huyum vardı ancak bunu 5 haftadan beri yapmadım :) Peynir yoğurt, meyve, sebze et, hepsinden olması gerektiği kadar yiyiyorum ve sonuç benim için şimdilik güzel. Kan şekerimin düşmesine izin vermiyorum ki tatlı krizine girmeyeyim. Amacım 4-5 kilo alıp doğum yapmak. Tabii ki kilo alırım, hamilelik bu ancak 20. haftalara kadar mümkünse almamak istiyorum. Bebiş de ilk ultrasonda adet tarihimen 1.5 hafta geride görünüyordu bu sefer adet tarihimi yakalamış nerdeyse ölçümlere göre.

Burada güzel paylaşımlarda bulunabiliriz. Yeme listelerimizi bile paylaşabilir, kilo konusunda destek olabiliriz.

Herkese sevgiler, sağlıklı ve huzur dolu hamilelik dönemleri ve doğumlar diliyorum :) Konuyu boş bırakmayalımmm :KK70:

luvitan merak ettim sonuçlarını. sonuçlarını yaarsan sevinirim.

Merhabalar delalduvak, üst üste yaptırığım testlerde değerlerim hep düştü. Gittiğim özel bir hastanede parça alıp kürtaj yapacaklardı hatta kanser ilaçları ve iğneden bile bahsettiler. ben bunları duyunca ilk bebeğimdeki doktorumu buldum. O kadar rahattı ki sadece bir kimyasal gebelik yaşamışım ve bir kaç gün içinde adet olacaksın dedi. Gerçekten ertesi gün adet oldum ve her şey normaldi. Yani sadece bir kimyasal gebelikmiş. Döllenme oluyormuş ancak tutunamamış. Ve Adetle birlikte hepsi gidiyormuş. Korkulacak bir şey yokmuş böyle durumlarda. ben dış gebelikten korkmuştum. Ve Şunu bir kez daha anladım ki benim doktorum gerçekten iyi bir doktormuş. cumartesi tekrar gideceğim son muayene. Yeniden bir bebek sahibi omak için herhangi bir olumsuzluk yok ama biraz kilo versek iyi olurmuş??!! Zaten kilodan hiç hoşlanmayan bir kişiyid hala öyle. Eğer bir ikinciye hamile kalırsam onunla devam edemeyeceğime üzüldüm. Kendisi artık buralarda değil.
Üç doktor dış gebelikten yola çıktı benim doktorum gayet rahattı. Arada ciddi bir fark olduğunu gördüm. Bu arada lahana çorbası diyetine başlamaya karar verdim.Yarın malzemeleri alıyorum ikinciden önce birazcık kilo verelim.

Sen ve bebişin nasılsın?

İlgin içinde teşekkür ederim.

Merhabalar delalduvak, üst üste yaptırığım testlerde değerlerim hep düştü. Gittiğim özel bir hastanede parça alıp kürtaj yapacaklardı hatta kanser ilaçları ve iğneden bile bahsettiler. ben bunları duyunca ilk bebeğimdeki doktorumu buldum. O kadar rahattı ki sadece bir kimyasal gebelik yaşamışım ve bir kaç gün içinde adet olacaksın dedi. Gerçekten ertesi gün adet oldum ve her şey normaldi. Yani sadece bir kimyasal gebelikmiş. Döllenme oluyormuş ancak tutunamamış. Ve Adetle birlikte hepsi gidiyormuş. Korkulacak bir şey yokmuş böyle durumlarda. ben dış gebelikten korkmuştum. Ve Şunu bir kez daha anladım ki benim doktorum gerçekten iyi bir doktormuş. cumartesi tekrar gideceğim son muayene. Yeniden bir bebek sahibi omak için herhangi bir olumsuzluk yok ama biraz kilo versek iyi olurmuş??!! Zaten kilodan hiç hoşlanmayan bir kişiyid hala öyle. Eğer bir ikinciye hamile kalırsam onunla devam edemeyeceğime üzüldüm. Kendisi artık buralarda değil.
Üç doktor dış gebelikten yola çıktı benim doktorum gayet rahattı. Arada ciddi bir fark olduğunu gördüm. Bu arada lahana çorbası diyetine başlamaya karar verdim.Yarın malzemeleri alıyorum ikinciden önce birazcık kilo verelim.

Sen ve bebişin nasılsın?

İlgin içinde teşekkür ederim.

çok sevindim kötü bir sonuç almamış olmana. ben de son 1 aydır o kadar az beslenmeye başladımki inanılmaz mide yanmalarım var ve hemen karnım doyuyor. bu sayede bişey farkettim. insan isteyince daha kontrollü ve sağlıklı beslenebiliyor. aslında sağlıklı beslenmeyi bebeğimle birlikte öğrendim ama.:)) kilo verme durumun işe yararsa bende doğumdan sonra yapmak isterim. vee canım oğlumu 1 ay önce görmüştüm ultrasonda şimdilik sadece tekmeleri ile yetiniyorum oğlumun. arada sohpet ediyoruz bazen tesadüf mü bilmiyorum ama tekmeleri ile cevap bile veriyor bana. bu pazartesi çalışabilir raporu almak için doktora gideceğim. hemde kontrolümüz var. orada yeniden görebileceğim bebeğimi. allahım benim bebeğimi ve bütün bebekleri korusun.

çok sevindim kötü bir sonuç almamış olmana. ben de son 1 aydır o kadar az beslenmeye başladımki inanılmaz mide yanmalarım var ve hemen karnım doyuyor. bu sayede bişey farkettim. insan isteyince daha kontrollü ve sağlıklı beslenebiliyor. aslında sağlıklı beslenmeyi bebeğimle birlikte öğrendim ama.:)) kilo verme durumun işe yararsa bende doğumdan sonra yapmak isterim. vee canım oğlumu 1 ay önce görmüştüm ultrasonda şimdilik sadece tekmeleri ile yetiniyorum oğlumun. arada sohpet ediyoruz bazen tesadüf mü bilmiyorum ama tekmeleri ile cevap bile veriyor bana. bu pazartesi çalışabilir raporu almak için doktora gideceğim. hemde kontrolümüz var. orada yeniden görebileceğim bebeğimi. allahım benim bebeğimi ve bütün bebekleri korusun.

Ben doğumdan sonra 11 12 kilo aldım ve 2 yılda oldu. inanaılmaz hızlı kilo aldım kötü beslenme tabi ve abur cubur sürekli katı beslenme. Biraz da tiroid problemim var. İlacını kullandığın zaman bişey olmaz demişti doktor ama tabi kiloda en büyük pay bana ait.
Ben bebeklerin bizi duyduğuna inanıyorum.Zaten bebeklerin anne ile göbek bağı dışında ayrı bir bağları var bence. Sevindiğini üzüldüğünü hemen anlayabiliyorlar. Onunla sık sık sohbet etmekten zevk alırlar hareketlenirler. Bende oturup tekmelerini beklerdim karnımdayken.( bu arada çikolta yerdim tatlı yeyince daha çok hareket ediyorlar:)) Oğluşlar tatlıyı seviyor. ordan oraya hareket edişinden büyük keyif alırdım. İnanılmaz bir şey... Allah isteyen herkese versin. karnına dokunmak ve onunla konuşmak iyi hissettiriyor galiba.Birde doğduktan sonra hayat bir başka oluyor. İnsanın hayata bakışı değişiyor. Emerken, ağlarken, gülerken her hali bir ayrı.
Demek 32 hafta doluyor epeyde olmuş. Normal doğum mu yoksa sezaryen mi? Belli mi nasıl doğum yapacağın?

Bebişinle sana sağlıklı keyifli günler dilerim hoşçakal.

(Bu arada benim lahana hala mutfakta daha yapamadım. Pişmeden bile kötü kokuyor. Yarın son muayene var. eve gelince pişirmeyi düşünüyorum 1 hafta sonra tarıya çıkacağım bbakalım çorbaya başlayabilirsem)

Selam kizlar bende aranizdayim
90 kg ile hamile kalmistim suan icin halen ayniyim.. Bir dusugum olmustu ozaman kilo almistim ..

X