A-Z 'ye Rüya Tabirleri

bulut81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2011
850
0
RÜYA YORUMLARI -E-

ECZANE : Rüyasında bir eczaneye giren kimsenin hayatı birden değişecektir. Hiç aklından geçmeyen durumlarla karşılaşacaktır. İlaçlarla dolu böyle bir yere girmek olaylı, maceralı bir yol olarakta yorumlanır.
EĞLENCE : Eğlence toplum hayatıyla ilgili haber, söz, konuşma dedikodu olarak yorumlanır. Bu rüyalarda görünen insanlar, eşyalar, yerler güzel ve renkliyse haber iyi olacaktır. Karanlık, insanların üstü başı pis ve yırtıksa haber üzücü olacaktır.
EKMEK : Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir. Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu duymak, maddi sıkıntıdan kurtulacağınız anlamındadır.
EL : Güzel eller, başarılı ve ünlü olacağınıza işaret eder. Çirkin bakımsız eller, fakirliğe ve hayal kırıklığına işaret eder.
ELBİSE : Rüyasında eski fakat temiz elbise giyen kimse çevresince çok beğenilip sevilir ve hak ettiği üstün duruma gelir. Yamalı elbise giydiğini gören para alır. Elbisede kaç yama varsa o sayıda para gelir. Fakat elbise lekeliyse beklenmedik dedikodular ve sıkıntılar olacaktır. Yeşil renkli elbise giyen kısa zamanda istediklerine kavuşacaktır. Kırmızı ve siyah elbiseler rüyanın tezde çıkacağına işarettir. Elbiselerin renklerine göre manaları değişir.
ELDİVEN : Eldiveninizi kaybettiğinizi görürseniz, sevdikleriniz tarafından terk edileceksiniz. Yeni eldivenler, sıkıntılı günlerden sonra huzura kavuşacağınız anlamındadır.
ELMA : Hayalleriniz gerçekleşecek. Elma barışın, bolluğun, bereketin ve paranın işaretçisidir. Elma yeşil, ham, ya da çürükse, gerçekleştirmek istediğiniz planlarınızı gerçekleştiremeyeceksiniz.
ELMAS : Zenginliğin ve saygının işaretidir.
ERİK : Olgun erikler mutluluğun işaretidir. Erik topladığınızı görürseniz, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir.
ERKEK : Rüyada erkek görmek daima iyi sayılır. Erkek doğru haber, iç açan sözler, hayırlı iş olarak yorumlanır. Yalnız bunlar rüyada tanınmayan erkekler için geçerlidir. Rüyada tanınan bir erkek görüldüğünde onun adının anlamını da düşünmelidir. Güler yüzlü yakışıklı bir erkek müjde, sağlık, helal kısmettir.
EŞEK : Anıran bir eşek, değersiz biri tarafından azarlanacağınız anlamındadır. Eşeğe bindiğinizi gördüyseniz, yabancı bir ülkeye seyahat edeceksiniz.
ET : Sanılanın aksine et rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Özellikle çiğ et daima kötüye yorumlanır. Hastalık, dert, sıkıntı, üzüntü olarak alınır. Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. Et kokmuşsa durum daha da kötü sayılır. Et yemekleri daima haram karışmış kısmet olarak bilinir. Bir kasapta asılı duran etler çevreyi de ilgilendiren sorundur.
EV : Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Ev pis ve karanlıksa sıkıntı demektir. Ev dağ başındaysa rüya sahibinin çok yükseleceğini ve herkesten üstün duruma geleceğini anlatır.
EVLİYA : Evliya rüyaları daima iyi sayılırlar. Bunlar sıkıntıların sona ereceği, dertlerin biteceğini müjdeler. Rüyayı gören kimse maddi manevi güvene kavuşur. Evliya rüyalarını gizlemek yararlıdır. Evliya tanınan biriyse, türbesi yakındaysa ziyaret etmelidir.
EZAN : Ezan sesi duymak, başarılı sağlıklı, mutlu olacağınıza işarettir.
EZİYET : Rüyasında birine eziyet ettiğini gören bir iyilikte bulunur. Rüyasında kendisine eziyet edildiğini görende büyük bir iyilikle karşılaşır
RÜYA YORUMLARI -F-

FABRİKA : Rüyada fabrika toplum olarak yorumlanır. Fabrikada çalıştığını gören kendi gayretiyle toplumda iyi bir yere sahip olur. Fabrikadan uzaklaştığını gören çevreden uzaklaşır. Fabrikanın iyi çalışması toplum ilişkilerinin başarıyla süreceğini anlatır. Yeni bir fabrika daha güzel ve rahat bir gelecek olarak yorumlanır.
FAHİŞE : İnsanlar yakında dürüstlüğünüzden şüphelenecekler.
FAL : Fal rüyaları iki şekilde yorumlanırlar. Rüyasında fal baktırdığını gören kimse dedikodulara, söylentilere neden olacak bir maceraya atılabilir. Veya adı bir olaya karışabilir.
FARE : Fare rüyaları hiç iyiye yorumlanmaz. Fare rüyaları sağlıkla ilgilidir. Ayrıca işte başarısızlık, zarar vb de işarettir. Bir yerde farelerin dolaştığını gören insan birden hastalanır. Evine fare girdiğini gören zarara uğrar.
FASULYE : Hastalık demektir.
FENER : Genel olarak fener rüyaları iyi sayılır. Elinde yanan bir fener olan kişi, kendisini düşündüren sorunlardan sıyrılmak için hemen bir fırsat bulacaktır. Fakat fener yanmıyorsa insan bir süre bocalayacaktır. Eldeki fener birden sönerse o insan duyguları yüzünden yanılgıya düşecektir. Rüyada devamlı çakan bir deniz feneri gören hiç aklında olmayan bir maceraya atılacaktır. Genel olarak fener rüyaları iyi sayılır. Elinde yanan bir fener olan kişi, kendisini düşündüren sorunlardan sıyrılmak için hemen bir fırsat bulacaktır. Fakat fener yanmıyorsa insan bir süre bocalayacaktır. Eldeki fener birden sönerse o insan duyguları yüzünden yanılgıya düşecektir. Rüyada devamlı çakan bir deniz feneri gören hiç aklında olmayan bir maceraya atılacaktır.
FINDIK : Aşk ve iş hayatında oldukça başarılı olacaksınız.
FIRÇA : Saçınızı taradığınızı görmek, yaptığınız bir hatadan dolayı birtakım sorunlar yaşayacaksınız. Eski bir fırça kullanıyorsanız, bu hastalanacağınız anlamına gelir. Birçok fırçayı bir arada gördüyseniz, karşınıza birçok iş imkanı çıkacak demektir.
FIRIN : Güzel bir aile hayatınız olacağına ve birçok çocuğunuz olacağına işarettir.
FIRTINA : Rüyada fırtına büyük değişiklik olarak yorumlanır. Ortalığı altüst eden bir fırtına hayatın tamamen değişeceğini açıklar. Böyle bir fırtınada kaldığını gören kimse, kendisine yepyeni bir yol çizecektir. Fırtına rüyaları kötüye yorulmaz. Bunlar pek çok şeyin değişeceğini haber verirler. Bu değişiklikler kaçınılmazdır. Fırtınadan evi uçan biri taşınır. Fırtınada her şeyin yerle bir olduğunu gören biri adeta yeniden doğar.
FİL : Fil rüyası olumlu sayılır. Bir file bindiğini gören kimse, akıl edemediği bir şeyi yaparak işinde büyük başarıya ulaşır. Üstünde yeşil örtü örtülü gören, havadan para alır.
FLÜT : Uzaktan gelecek arkadaşlarınızla mutlu bir buluşma yaşayacaksınız.
FORMA : Rüyasında forma giyen kimse belirli koşullara uymak zorundadır. Bir kulüp forması giyen insan yeni durumlarla karşılaşır ve hayatında belirli, olumlu değişiklikler yapar. Güzel renkli bir forma giyen biraz gayret, sebat ve kurallara uyma koşuluyla işte başarı alınır.
FOTOĞRAF MAKİNESİ : Fotoğraf çekmek, yakın bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğratılacaksınız.
FUAR : Rüyasında bir fuar alanında gezdiğini gören kimsenin hayatı çok kısa süre içinde değişir. Fakat fuar kalabalık gürültülü ise o kişinin belirli değişiklikleri yapabilmesi için uğraşması gerekir. Parlak, neşeli, hareketli bir fuar her şeyin kolaylaşacağına işaret ederburda fidan yok ama annem beni rüyasında kucagımda saksıda 3 adet yemyeşil fir fidanla görmüş neye çıkar acep
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3356 gün geçti.

gravity

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
2.570
652
burda fidan yok ama annem beni rüyasında kucagımda saksıda 3 adet yemyeşil fir fidanla görmüş neye çıkar acep

yeşil mutluluk, başarı kısmeti gösterir, saksı ise evli değilsen evlenmeye fidan ise umudun gerçekleşip yeni doğacak bir çocuğa yorumlanır.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1929 gün geçti.

Hiss_

yıllardıreskimeyenaşk ♥
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2012
225
0
Meraba kızlar. Rüyamda çok tuhaf bişey gördüm. Büyük bi salıncakta 3 arkadaşımla sallanırken ben birden yere düşüyorum ve seyimde aşırı bi acı hissediyorum. Hemen wcye gidiyorum ve iç çamaşırımın heryeri kan oluyo. Yani kızlığım bozulmuş olarak görüyorum. Ne demek acaba bu bi bilgisi olan? Buraya baktım ama bulamadım. :44:
 

akademikuye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009
1.668
218
35
Meraba kızlar. Rüyamda çok tuhaf bişey gördüm. Büyük bi salıncakta 3 arkadaşımla sallanırken ben birden yere düşüyorum ve seyimde aşırı bi acı hissediyorum. Hemen wcye gidiyorum ve iç çamaşırımın heryeri kan oluyo. Yani kızlığım bozulmuş olarak görüyorum. Ne demek acaba bu bi bilgisi olan? Buraya baktım ama bulamadım. :44:

rüyada kan görmek rüyayı bozar, böyle rüyalar yorumlanmaz derler..... :)
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 917 gün geçti.

aaccar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2010
30
1
Merhaba kızlar , rüyayı ilk nasıl yorumlarsan öle çıkar derler.. hayır olsun inş
 
Son düzenleme:

herkes1907

...
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2011
768
9
ya kızlaar bende rüyamda saçma sapan şeyler gördüm. sevdiğim bi çocuk var onu ve ablasını gördüm. ama sadece ablası olduğunu biliyodum. faceden bi profile bakmıştım büyük ihtimalle ablası budur demiştim kendi kendime. işte biz bi sınıftayız herkes tekli oturmuş sanki kimse birbirini tanımıyo gibi. bi tane de hoca var. hoca geliyo bunun ablasına soru soruyo soyadını söyleyerek kaldırıyo falan. sonra orda bitiyo. bi kare masa var ablasıyla birlikte orda oturmuş görüyorum. etraftaki masalara bakıyorum hepsi dolu sadece bunların yanında iki kişilik yer var bizde arkadaşımla bunların yanına oturuyoruz :KK1::KK1: bu kadaar. nedense benim gördüğüm rüyalar hep saçma sapan oluyo amaa :KK1::KK1: yorumlanabilirse yorumlarsanız sevinirimm :)
 

TopaLsoLucaNn

B:66.9Gncl:66.9Hdf:55.0
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2012
3.842
1.311
yeni dogmuş dişli bebek ne anlama gelır bılen var mı??

bnm eltımın ılk cocugu sımdı 13 yasında falan dıslı dogmus :KK1: eltım hamıleyken gunde 2 kılo sut ıcerdım hep sut aserırdım dıyodu ondan herhal ne bılım banada cok ılgınc gelmıstı ama olabılıyo boyle bısey.
 

ayseharun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2014
18
0
31
ben rüyalara çok inanırım.
burnumu estetik yaptırsam mı diye düşünürken daha önce estetik olan görümcemi gördüm rüyamda bir müzik kaseti elinde içindeki müzikler silinmiş bizde deli gibi tekrar çektirmeye çalışıyoruz müzikleri koştura koştura.
acaba ne anlama gelir bilen varmıdır
 

feride67

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2013
898
883
ruyayi yorumlayacak biri varmi arkadasim ruyasinda beni gormus ben hamileymisim bana demiski sen gercekten hamilemisin ben de evet demisim.henuz cocuk olmuyor
 

milakajunino

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2012
480
317
Merhaba arkadaşlar.Bu konuyu sizinle paylaşıyorum dün gece ve bu sabah yaşadığım birşey.Dün gece rüyamda siyah bir araba geri geri geliyor ve 9 yaşındaki kardeşimi ezmeye çalışıyor defalarca.Çığlıklar atıyorum ve uyandım.Çok korkmuştum.Annem hep kötü rüya görünce ekmek çıkarır kazaya belaya karşı.ve sabah oldu işe gelirken bakkala uğrayıp para verdim.biri gelirse eğer benim hayrıma ekmen verin die kazaya belaya karşı ve az önce 10.30 telefon geldi.eşim arabayı park ederken(araba siyah rüyamdaki gibi) arkadan biri çarpmış.belki o ekmeği vermesem daha kötü şeyler olacaktı.verdiğimiz sadakalar hiçbirzaman boşa gitmiyor unutmayalım.
 

Merveecann

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2014
10
0
Benim erkek arkadaşımın annesi rüya gördü rüya böyle ;
anneni görüyorum canla ayrıldığınızı söylemişsin oda diyorki iyi olmuş ben zaten arkadaşlık yapmanızı istemiyordum bi üzüyodum

Arkadaşlar ne demek bu acaba evli değilim ve canla konuşmuyoruz bile annesiyle konuşuyoruz neden annesi böyle bir rüya gördü acilll lütfennn


iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi