ABARTILI ABİYELER

WOLFROG

Ekşiden aynı tadı alamıyorum
Pro Üye
24 Haziran 2011
22.479
45.285
Uzun süredir doğru düzgün bir abiye tesettür bulamadım. Sebebiyse tesettür abiyelerdeki sultan kompleksi. Yani abiyeden anladıkları jakarlı varaklı kocaman omuzlu aşırı gösterişli kıyafetler. Daha sade modern çizgilerde bir elbise bulamıyorum. Üstü başka altı başka, hamile kıyafeti gibi... Tee seneler önce Ala derginin ilk sayısının kapağındaki modelleri üretiyorlar. Aslında bir markanın kıyafetleri çok hoşuma gidiyor ama kendileri bir ailenin geçindiği parayı bir kıyafete istiyor. Bana da bir defa giyeceğim bir kıyafete o kadar parayı vermek saçma geldi. Aslında dikiş yapabiliyorum ama çalıştığım için ve küçük oğlum olduğu için vaktim yok.

Ne önerirsiniz?

Begendigin modeli terziye diktir canım en güzeli.

Ben genelde bahar-yaz organizasyonlarinda -cok yakinim degilse- şık feraceler giyip esarpla abiyelestiriyorum. Hem birden fazla giyme imkanim oluyor.

Begendigin modeli terziye diktir canım en güzeli.

Ben genelde bahar-yaz organizasyonlarinda -cok yakinim degilse- şık feraceler giyip esarpla abiyelestiriyorum. Hem birden fazla giyme imkanim oluyor.

Kardesimin dugununde giyecegim icin feraceyle kurtarmiyor maalesef.

Tesettürlü müsünüz yoksa hani yakası kolu dekolte olmasın anlamında mı tesettür abiye yazdınız?

Demek istediğinizi anladım. Genelde tesettür abiyede bir abartı söz konusu abiye değil nişanlık alıyoruz sanki. Düz modeller bulmak zor ne yazık ki. Denk gelirsem sana da yazarım.

Tesettürlü müsünüz yoksa hani yakası kolu dekolte olmasın anlamında mı tesettür abiye yazdınız?

Tesettur abiye bakiyorum, tesetturluyum.

Demek istediğinizi anladım. Genelde tesettür abiyede bir abartı söz konusu abiye değil nişanlık alıyoruz sanki. Düz modeller bulmak zor ne yazık ki. Denk gelirsem sana da yazarım.

Aynen yani kendi nisanin degilse abiye bulmak o kadar zor ki. Zarif bir model bulamiyorum hersey ya abartili ya zevksiz.

Tesettur abiye bakiyorum, tesetturluyum.

Aynen yani kendi nisanin degilse abiye bulmak o kadar zor ki. Zarif bir model bulamiyorum hersey ya abartili ya zevksiz.

Beğendiğiniz markayı burada yazarsanız belki tesettürlü arkadaşlar o tarza yakın birşey görmüşlerdir başka markalarda...

Ben şimdi tarzınızı bilmediğim için foto eklemek istemedim. Abartılı olmayanlar da çok sade gelecek sanırım size.

Nasıl bir model düşünüyorsun renk,uzunluk,süs vs. ?

Beğendiğiniz markayı burada yazarsanız belki tesettürlü arkadaşlar o tarza yakın birşey görmüşlerdir başka markalarda...

Ben şimdi tarzınızı bilmediğim için foto eklemek istemedim. Abartılı olmayanlar da çok sade gelecek sanırım size.

Cizgisel Butik'in modelleri guzel mesela. Fazla abartili degil, guzel detaylari var ve kaliplari harika.

:)) Aklıma direk bu model geldi

Eklentiler

• ferraceci-ferrace-bohem-tarz-elbise-pelerin.jpg
    ferraceci-ferrace-bohem-tarz-elbise-pelerin.jpg
    122,4 KB · Görüntüleme: 2.634
İstediğim gibi hem tesettüre uygun hem de şık model bulamıyorum hiç. Herkes kalem pantolon + tunik giymek zorunda mı? Yok, yok, yok o kadar bakıyorum. Var mı bildiğiniz mağaza ya da marka bu konuda?

X