Abdullah Gül'e Harvard'da Şok Soru

Hepimizin merak ettiklerini sormus, ne de iyi yapmis, ama cevap yok, nasil olsun...
O azman korumalara da bir "burrssshhh" desinler, herkesin tepesine biniveriyorlar firsat bulunca...

Son düzenleme:
Kendileri ne ki korumaları ne olsun. :KK14:

o soruyu bi başbakanımıza sorsaydı nasıl cevabını alıyordu. buldu kuzu gibi adamı

adam birde ısrarla ingilizceye çevirin diyor. neden sen bilmiyor musun ingilizce zira cumhurbaşkanımızının ingilizcesi çok güzel. burda da bi karışıklık var. tutulmuş adam .

o soruyu bi başbakanımıza sorsaydı nasıl cevabını alıyordu. buldu kuzu gibi adamı

adam birde ısrarla ingilizceye çevirin diyor. neden sen bilmiyor musun ingilizce zira cumhurbaşkanımızının ingilizcesi çok güzel. burda da bi karışıklık var. tutulmuş adam .

Evet Abdullah Gül yine içlerinde en sakini en sağ duyulu olanı. Ama zaten olması gereken de bu, başbakanın yaptığı değil.

İki Türk'ün karşılıklı ingilizce konuşması saçma olacağı için adam soruları türkçe sormuştur,oradaki diğer insanların anlaması için de ingilizceye çevirilmesini istemiştir.Cb'nın şaşırması doğal tabi Türkiye'de kimseye bu soruları sordurtmayacakları için ülkelerde de sorulamayacağını sanmıştır.

Bir Atatürk genci olarak ülkemde dönen oyunların,hırsızların,katillerin,teröristlerin,kimin kime hizmet ettiğinin farkındayım.Hiç bir zaman bunların yanında olup savunmayacağım.Haberde geçen cümlelere harfiyen katılıyorum yaşadığım süre boyunca doğruyu savunacağım.Allah utandırmasın.

LG-P710 Tapatalk

Suç yine gençlere atılmış.Zaten gençler olarak ülkeyi teslim aldığımızda çok güzel bir yerdi,adeta bir İsveç adeta bir Norveç'ti biz bu hale getirdik!..Bakmak lazım protestolarda,eylemlerdeki çoğunluk gençler mi yoksa her fırsatta onları eleştiren yaşlılar mı?Yolda yürürken,bir mekana girdiğinizde bakınca kitap okuyanların %90'ı genç;ama fatura yine gençlere kesiliyor,günah keçisi ilan ediliyoruz.Sormak lazım gençleri suçlayan orta yaş ve üstü insanlara:'Kendileri bu ülke için ne yaptı,kahvelerde,altın günlerinde vatan kurtarmaktan başka?

Suç yine gençlere atılmış.Zaten gençler olarak ülkeyi teslim aldığımızda çok güzel bir yerdi,adeta bir İsveç adeta bir Norveç'ti biz bu hale getirdik!..Bakmak lazım protestolarda,eylemlerdeki çoğunluk gençler mi yoksa her fırsatta onları eleştiren yaşlılar mı?Yolda yürürken,bir mekana girdiğinizde bakınca kitap okuyanların %90'ı genç;ama fatura yine gençlere kesiliyor,günah keçisi ilan ediliyoruz.Sormak lazım gençleri suçlayan orta yaş ve üstü insanlara:'Kendileri bu ülke için ne yaptı,kahvelerde,altın günlerinde vatan kurtarmaktan başka?

Hiç! Bi aç oku desen yok,araştır desen yok,yandaş medyadan başını kaldır desen yok! Gençler yaşlılara cahil gözüyle bakınca suç e sizi tanımlayan başka bir şey yok ki? Haksızlıklara karşı çıkınca suçluyuz,ayıplanıyoruz.Ee napalım oturup kader diyip boyun mu eğelim? Yok ya! Rezil bi durumdayız farkında değiller.Ben hiç sanmıyorum gündemi bizim kadar takip edip didik didik ettiklerini.Bi haber geliyor önüme doğruluğuna ikna olmadan paylaşmıyorum hiç bir yerde.Tembel yetişkinlerse önlerine ne konuyorsa ona inanıyor sonra hır gür çıkaran bizleriz.Kabul etmiyorum etmeyeceğim de.Fikirlerime hiç bir zaman despotça davranıp kilit vurmayacağım kimse kusura bakmasın.

Hiç! Bi aç oku desen yok,araştır desen yok,yandaş medyadan başını kaldır desen yok! Gençler yaşlılara cahil gözüyle bakınca suç e sizi tanımlayan başka bir şey yok ki? Haksızlıklara karşı çıkınca suçluyuz,ayıplanıyoruz.Ee napalım oturup kader diyip boyun mu eğelim? Yok ya! Rezil bi durumdayız farkında değiller.Ben hiç sanmıyorum gündemi bizim kadar takip edip didik didik ettiklerini.Bi haber geliyor önüme doğruluğuna ikna olmadan paylaşmıyorum hiç bir yerde.Tembel yetişkinlerse önlerine ne konuyorsa ona inanıyor sonra hır gür çıkaran bizleriz.Kabul etmiyorum etmeyeceğim de.Fikirlerime hiç bir zaman despotça davranıp kilit vurmayacağım kimse kusura bakmasın.

Zaten biz gençleri yoldan çıkmakla suçlayan kullanıcı da siyasi argümanlarımıza,iddialarımıza karşılık 'Aa çalmışsa da helal-i hoş olsun,adam hizmet veriyor.'şeklinde yaklaşmış,başka da söze gerek yok sanırım aradaki farkı anlatmak için.Söz konusu hanımdan rica ediyorum yarın bir zahmet en yakın kütüphaneye bir gidiversin,oradaki insanların %90'ı 40 yaş altı değilse ben de bir şey demiyorum.Vallahi İlber Ortaylı'nın bile yeni nesil Türk gençlerini öven demeçleri var ki bu adam zilyon tane okul bitirmiş,dolusuyla dil bilen,ömrünü bilime,kitaba ayırmış bir adam,bizim gazeteden,kitaptan bihaber yaşayan yurdum orta yaşlıları,ihtiyarları gençlikten şikayetçi.Vallahi artık tahammülüm kalmadı bu ikiyüzlülüğe,bi bitmediler.

Son düzenleme:
Zaten biz gençleri yoldan çıkmakla suçlayan kullanıcı da siyasi argümanlarımıza,iddialarımıza karşılık 'Aa çalmışsa da helal-i hoş olsun,adam hizmet veriyor.'şeklinde yaklaşmış,başka da söze gerek yok sanırım aradaki farkı anlatmak için.Söz konusu hanımdan rica ediyorum yarın bir zahmet en yakın kütüphaneye bir gidiversin,oradaki insanların %90'ı 40 yaş altı değilse ben de bir şey demiyorum.Vallahi İlber Ortaylı'nın bile yeni nesil Türk gençlerini öven demeçleri var ki bu adam zilyon tane okul bitirmiş,dolusuyla dil bilen,ömrünü bilime,kitaba ayırmış bir adam,bizim gazeteden,kitaptan bihaber yaşayan yurdum orta yaşlıları,ihtiyarları gençlikten şikayetçi.Vallahi artık tahammülüm kalmadı bu ikiyüzlülüğe,bi bitmediler.

Ben o cümleyi görünce yazıp kendimi yormadım çünkü bu tarz düşüncede olanlar hiç bir zaman fikrini değiştirmez.Sınır bu yani ölsen de değiştiremezsin.Ee o zaman iyi desteklemeler ucu size dokunana kadar diyip geçiyorum artık.Biz de bilgilenip sıyırmaya devam edelim.

ben bu kişinin tavrını hiç beğenmedim. ne olursa olsun memleketindir. yönetenleri sevmesen da yurt dışında ona bu şekilde soru yöneltmek, onu zor durumda bırakmak doğru değil. bu memleket sevgisine, millet sevgisine sığmaz. memleketini seven insan her ne olursa olsun onu zor durumda bırakmak istemez.

O kadar iyi biliyorsa o kadar ülkesini seviyorsa ne işi varmış amerikada gelsin burda ölen insanlara yardım etsin..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

super sormus tebrik ederim. birde adamin sahane ingilizce bilmesine ragmen tercumana siz cevirin diye baski yapmasina da bayildim. o da az ezilip buzulmemistir.
ayrica turkiye de olsa boyle bir soruda kessin gozaltina alinirdi, hakli yani.

80 başta olanlar binlerce kişinin ölüme götürenler onlar nasıl uyuyor acaba. biz bunlara cevap alamıyoruz .

Soma maden faciası yaşandığında ihmallerini kabul etmek yerine 1800 lü yıllardan örnekler vererek,her dönem böyle şeyler olmuştur diyerek tek derdi kendini aklamak olan liderinizin izinde gördüm sizi :) Eğer günümüze gelirsek hanımefendi gençler hala ölüyor ve hala kürt-türk alevi-sunni diye ayrılmaya çalışıyor kim tarafından olduğunu hepimiz biliyoruz ! Sorunuzu yetmez ama evet,darbecileri yargılayacağız,hesap soracağız diyerek referandumda evet oyu alabilmek için atıp tutan sonrada tabiki bu konuyla ilgili hiçbirşey yapmayan iktidar partisine sorunuz lütfen.

X