abim, eşi ve ailem

MissCherryBlossom

Nirvana
Pro Üye
23 Ağustos 2012
38.073
156.724
Ben asla sizinle aynı şeyi düşünmüyorum. Üstelik karşı taraf sizin böyle bir şey düşündüğünüzü biliyorken istese de size yakın olmaz. Ayrıca ailemden biri sevdiği insan için gelip benden değerlendirme istese ben sevdiği kişi için asla olumsuz yorum yapmam. Sevdiği kişiyi geçin hiç kimse için fiziksel özellikler hakkında değerlendirme yapmak doğru olmaz. Sonuçta bizim haddimiz değil. Zaten bu konuda da en hatalı kişilerden biri de abiniz diye düşünüyorum. Güzel mi çirkin mi diye sormak nedir? Bu nasıl bir kafa yapısı ben pek anlayamadım.

Berbat bir kafa gerçekten, şehzadeye layık kızı bulmak için güzellik yarışması yapıp kızlara puan veriyorlar😶 Kızlar açısından utanç verici, şöyle laflarını döneceğini bilseler bu abiye de bu aileye de hiç bulaşmazlardı eminim😨
 

Periperisiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2017
188
438
22
Berbat bir kafa gerçekten, şehzadeye layık kızı bulmak için güzellik yarışması yapıp kızlara puan veriyorlar😶 Kızlar açısından utanç verici, şöyle laflarını döneceğini bilseler bu abiye de bu aileye de hiç bulaşmazlardı eminim😨
Sormayın gerçekten en tiksindiğim şeylerden birisidir. Böyle şeyleri duyunca sinirlerim bozuluyor ve anlayamıyorum. Beyefendi galiba kendisini bulunmaz hint kumaşı sanıyor. Adam daha hayatındaki kadına değer vermiyor. 😬
 

MissCherryBlossom

Nirvana
Pro Üye
23 Ağustos 2012
38.073
156.724
ya bunu gerçekten sabitlemek istiyorum şuraya
evleneceği insanı o seçer beğenir beni ilgilendirmez ben mi evleniyorum
ama gelip de illa güzel mi çirkin mi diye diretirse fikrimizi söyleriz, kırk yabancı değil bu, abim

Madem kendi çapınızda güzellik yarışması yapıyorsunuz o zaman biraz düşünmek gerekiyor. Bu kızlardan birinin aileye geleceği belli, siz utanmayacak mıydınız? Meraktan soruyorum diyelim ki abi pek beğenmediğiniz kızla evlendi o zaman utanç verici bir durum olmayacak mıydı kendinizden utanmayacak mıydınız kızın arkasından konuşup sonra kızın yüzüne bakmaya?
 

Patianne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
1.212
1.498
Yani bence ailenizde az değil haklı yönleride var tabi ama o ayrı..babanızda oğul takıntısı var sindirimiyor oğlunun karısına değer vermesini klasik k.p.sendromu
Annenizde aynı şekilde tabi sizde belliki ailenizin el kızı yüzünden üzülmesini istemeyen tarafsınız..biraz empati!
Şöyle düşünün aynı şeyleri evlendiğiniz kişinin ailesi size yaşatsa ne hissederdiniz?geline hak verdim o yüzden..belliki çetinceviz tiplerden saygıyla eğiliyorum yaptıklarına bravo👏🏿👏🏿
Sizin yapacağınız tek şey onlardan uzak durmak aramayın sormayın zamana bırakın ..babanıza karşı hayrı yoksa abinizi reddetsin varsa mirasından mahrum etsin belki içi soğur..gerisinide onlar düşünsünler ..bakalım abiniz babası arkasında olmadan nasıl hissedecek mutlu olabilecekmi?emin olun bunları yapsa babanız tıpış tıpış gelir abiniz
 

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.377
29.851
Abiniz vaktinde ağız ishali olmasaydı gelin bu kadar bilenmezdi bence
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 123 gün geçti.Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
2.072
3.656
sizin kırk kat el mi dediğiniz abiniz sizi hiiiiç düşünmeden tüm dediklerinizi sevgilisine, eşine bir bir anlatmış. üstelik babasına da namussuz demiş. bunları tekrar belirteyim. birincisi sevgilim, benim için çirkin dendiğini söylese ailesine dibine kadar ön yargılı olurdum yalan söylemeyeyim. abinizin çenesi yüzünden siz de kurban gitmişsiniz, kötü anlatıla anlatıla dolmuş size bu yüzden bu konuda gelinde çok suç göremedim, sizi kimseye sordurttuğuna inanmıyorum falcı, akraba vs yerine abiniz yeterince anlatmış zaten.. ikincisi gelin ve annesine güvenmiyorduk demişsiniz, güvendiklerinizi de görmüşsünüz bence yanlış tartıyor olabilirsiniz bazı şeyleri. konuyu nereden tutsan elinde kalıyor, aklı başında birini hiç göremedim. hadi böyle bir durum oldu, diyelim siz mağdursunuz. niye enişteyi filan arayıp ortalığı karıştırıyorsunuz.. bence uzak durun artık, herkes bir süre huzurlu yaşasın
 

Nergizolsun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2018
2.363
3.659
İlk başta abiniz ve olayların içinde olan kimse normal değil.Anlamadığım altınları neden babanız almak istedi.Otelde altın tutulur tabi ki.Kasa filan var sonuçta.Gelininiz ve abiniz saymayı biliyorlardır sonuçta.
‘’jakuziye giriğ abimi almıyor içeri 3.5 saat. Herkes onu bekliyor otelin içinde saatlerce’’ burasını da anlayamadım düğün bitmiş neden herkes bekliyor?
Annenizin sevme konusunda dediği de hiç hoş değil.
Abiniz bunca saçma davranış sergiledikten sonra altınlar kayboldu demesine nasıl inandınız?
Neden bunca olay olmuşken düğün sonrası kalmalarını istiyorsunuz?
 

civcivsin

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
914
602
24
Merhaba, iyi akşamlar herkese. Öncelikle konum uzun özet geçerek anlatmaya çalışacağım. Derdimin bir çaresi yok ama kimseye içini dökemeyince insan çıldırma raddesine geliyor, bir nebze olsun objektif yorum almak adına açıyorum içimi.

Konu abim ve eşi. En başından itibaren abimin iki tarafın da her dediğini birbirine aktarması sonucunda olumsuz başladı zaten her şey. Abim kendine eş arama sonucunda her konuştuğu kişiyi bize gösterip, sizce nasıl hoş kız mı, beğendiniz vb minvalinde sorular soruyordu. Biz de fikrimizi açıkça beyan ediyorduk. Eşiyle tanışınca da aynısını sordu biz de fikrimizi söyleyerek fiziksel görünüşüne yorum yaptık,pek beğenmediğimizi söyledik fakat biz bilmiyoruz ki her konuşulanı karşı tarafa aktarıyor. Her şey bununla başladı.

Bir müddet sonra yengem ailesi covid olduğu için abimle yaşamaya başladı. Biz abimi gün içinde arıyoruz sohbet ediyoruz, sanıyoruz ki yalnız fakat neredeyse her konuşmada arkada yengem hoparlörü açtırıp dinliyormuş. Bir süre sonra da özellikle bu "oyununa" devam etmiş, anneni ara hadi sohbet et yanımda konuş bakalım ne diyecek vs vs.

Söz kesmeye gittik, yengemi ilk defa orad gördük. Ailem bu nasıl iş, söz kesiyoruz eşini tanıyalım vs diyerek yemeğe davet etti. İmkanı yok gelmiyor, yalvar yakar çağırdık geldi en sonunda. Orada başladı garip hareketleri, ben şakasına aa sarmalarına dokunmamışsın tatsana abla demişim, neden öyle demişmişim. Söz günü suratına bakıyormuşuz hep onu inceliyormuşuz, yüzüne bakıyormuşuz, neden söz kesilirken o kadar fotoğraf çekmişiz vs daha bir sürü olay. Tamam dedik yani yapacak bir şey tatsızlık olmasın, herhangi bir pürüz çıkarmayalım, sustuk her kelimeye.

Düğün hazırlığı süreci de çok sıkıntılı geçti, babam abime diyordu hep oğlum bak iyi düşün, sen seviyorum istiyorum diyorsun ben hep arkandayım ne olursa olsun ama iyi düşün, her şey hazır ama sen şimdi vazgeçtim desen bile ben arkandayım her şeyi silerim. Bunların hepsi de aktarılıyormuş karşı tarafa.

Yengem bizim ailemizi "araştırttırmış" annem çok dedikodu yaparmış, benim için evden gitse de kurtulsam diyormuş, evde hep babam temizlik yapıyormuş, yerleri kapıyı bacayı o siliyormuş, evimizde hep kavga gürültü varmış. Böyle "denmiş" ona. Bunları da abime anlatıyor. Abim de çıkıp da demiyor ki sen ne diyorsun ya ne araştırması, onlar nasıl laflar. Bu araştırma olayı da büyük ihtimal uydurma- aile falcıları var onun laflarına benziyor.

Yapılan başka bir patavatsızlık, bizden araba istiyorlardı babası kıza ev alacak-mış. Biz de araba alacakmışız onlara. Babam da oğlum düğün yapıyorum, kardeşini okutucam daha üniversitede hani bi tarlamız vs satılırsa alırım zaten demiş. Bu muhabbetler geçerken yengemin kurduğu cümle, baban delikanlı gibi lüks araba tepesinde geziyor habire.

Olay düğünden sonra koptu zaten. Hep bi altın muhabbeti dönüyordu. Abim meğer babam hakkında işte babam namussuzdur altınları vermez gibisinden laflar etmiş. Düğün de bizim memleketimizde yapıldı, onlar düğün çıkışı otelde kalacaklardı. Altın sandığı arabaya konuldu. Otele girerken abim tutturuyor sandığı ver diye. Babam da diyor ki oğlum otelde sandık mı durur, ben altınları sayacağım, kimin ne taktığını da not edip size vereceğim zaten. Kıyametler kopmuş, yengem odaya kendini kitleyip,jakuziye giriğ abimi almıyor içeri 3.5 saat. Herkes onu bekliyor otelin içinde saatlerce. En son babam dünürlere ya kızınız kapıyı açar ya da bu iş burda biter oğlumu alır giderim bu nasıl rezalet diyor öyle bitiyor gece.

Düğün ertesi bayramdı, annemler de dediler kalın hem eşine şehri gezdiririz hem bayram gezmesi yaparız. İleride hep bunun lafı yapılıyor yok işte çok gezmişiz etmişiz. Başka kıyamet de gezerken kopuyor, annem yengemin ablasıyla çok benzer karakterler böyle fıkır fıkır konuşkan. Ona böyle kolunu severek ayy ben seni çok seviyorum ya demiş, arkadan yengem beni sevmiyo musun diye atlamış, annem de gülerek ayy yok ya senin neyini sevicem diye şaka yapmış dümdüz. O gün de otele dönmüş apar topar ağlama krizleri, bize telefonlar. Aynı günün sabahı biz evde yokken de girip annemlerin yatak odasını karıştırmışlar beraber.

Bundan sonra aramız bir süre düzeldi iyi ayrıldılar evden hepimiz mutluyuz artık oh her şey düzeldi diye. Sonradan yengem annemin telefonları açmamaya, cevapsız çağrılara da geri dönmemeye başladı. Asla anlam veremiyoruz, abime soruyoruz telefonda yok bulaşık yıkıyor yok çamaşır katlıyor gibi cevaplar. Annem de bipolar hastası, sağlıklı bir duygu durumu yok her olayda hassasiyet gösteriyor, yaklaşık 2 hafta kesintisiz baş ağrısıyla gezdi üzüntüden. En son annemin doğum günü diye zorla aradı kutladı, nasılsın diyince de annem rahatsız olduğunu doktorun kendini kasmaktan olduğunu vs söyledi normal seyirde telefon kapandı.

Araya küçük bir not, bundan 1.5 hafta önce de abim bizi arıyor, altınlar yok kayıp, yengemle annesinin çaldığından şüpheleniyor. Gelin buraya onların yanında beni yalnız bırakmayın diye, öyle bir güven işte.

Ertesi gün telefon çalıyor, işte biz ona ima yapıyomuşuz ne istiyomuşuz ondan neden başım ağrıyo diyomuş vs babam da kızım ben oradaydım onu kastetmedi diyerek cevap veriyor. Yok işte ben 28 yaşındayım neyin ne demek olduğunu biliyorum demiş babam da karşılık olarak kızım ben de 64 yaşındayım merak etme ben de biliyorum demiş. Aldığı cevap yüksek sesle akıl yaşta değil baştadır. Tabi bunun üzerine babm diyor terbiyesizlik yapma ne biçim konuşuyosun sen ne hakla benle böyle vsvs olaylar burda koptu.

Üzerine yüz kere bağırışlı çağırışlı telefon konuşmaları, yengemden 5 satırlık mesaj ben sizi sildim artık vb. Abim de aynısını yazıyor artık benim sizin gibi ailem yok canım karım var sadece vs. Bizi beni de dahil her yerden engelliyorlar.

Bundan sonra onlarca telefon konuşması yapıldı dünürlerle vs. Orda da komik olan biz her şeye karışıyormuşuz, onları rahat bırakıcakmışız kızın annesi hiç karışmıyormuş gitmiyormuş bile vb. Fakat abimin dediğine göre kızın annesi tüm gün orda, yemeği temizliği yapıyormuş. Yengemin bir lafı da şu o başkasının çamaşırını yıkamazmış, kendinikileri yıkıyormuş bi. Bi adım atılmadan kız her şeye annem bilir anneme sorun diyordu. Her yere anne geliyor yanımızda. Şaka gibi. Karışmıyormuş hiç, karışan taraf biz.

Bu olayda annemin yaptığı tek fesatlık tüm bunların üstüne, madem öyle huzur kaçırıyorsun her lafı başımıza kakıyorsun diyerek yengemin ablası hakkında dediklerini eniştesine iletmek oldu. Bizi engelledikleri için enişteyi haber almak için aradığında, gelinim diyordu ki yok siz eşinizi dövüyormuşsunuz, oh oluyomuş ona o da hak ediyor diyordu diyerek her şeyi bir bir anlattı. Bundan sonra da ipler koptu. İkisi de bizi arayarak yok sizle uğraşırım sizi mahvederim lan, savcılığa veririm demeler. Abimin babama seni ellerimle boğarım, mahvederim lan sizi vs vs küfür kıyamet çıldırmaları. İnsan ailesini seçemiyor işte, daha çok var ama çok uzattım. Vaktini ayırıp okuyan, fikir veren herkese teşekkür ederim.
Abiniz sorunlu sanırsam her şeyi iletiyor ne demek?
Yerinizde olsam ne abimin, ne yengemin yüzüne bakarım.
Abiniz ileride pişman olur ama iş işten geçer mi bilemem.
Bence baba ve anneniz de görüşmesin artık değmezler boşa üzüldükleri ile kalırlar
 

JES

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
11 Haziran 2018
9.971
56.566
27
Hepiniz aynı çanaktan yemek yemiş gibisiniz. Ben adam akıllı birini göremedim bu hikayede. Geline saydın döktün de ablacım sizin aile de normal değil ki. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Hayırlı olsun.
 

Deltavealfa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
1.470
1.812
31
Merhaba, iyi akşamlar herkese. Öncelikle konum uzun özet geçerek anlatmaya çalışacağım. Derdimin bir çaresi yok ama kimseye içini dökemeyince insan çıldırma raddesine geliyor, bir nebze olsun objektif yorum almak adına açıyorum içimi.

Konu abim ve eşi. En başından itibaren abimin iki tarafın da her dediğini birbirine aktarması sonucunda olumsuz başladı zaten her şey. Abim kendine eş arama sonucunda her konuştuğu kişiyi bize gösterip, sizce nasıl hoş kız mı, beğendiniz vb minvalinde sorular soruyordu. Biz de fikrimizi açıkça beyan ediyorduk. Eşiyle tanışınca da aynısını sordu biz de fikrimizi söyleyerek fiziksel görünüşüne yorum yaptık,pek beğenmediğimizi söyledik fakat biz bilmiyoruz ki her konuşulanı karşı tarafa aktarıyor. Her şey bununla başladı.

Bir müddet sonra yengem ailesi covid olduğu için abimle yaşamaya başladı. Biz abimi gün içinde arıyoruz sohbet ediyoruz, sanıyoruz ki yalnız fakat neredeyse her konuşmada arkada yengem hoparlörü açtırıp dinliyormuş. Bir süre sonra da özellikle bu "oyununa" devam etmiş, anneni ara hadi sohbet et yanımda konuş bakalım ne diyecek vs vs.

Söz kesmeye gittik, yengemi ilk defa orad gördük. Ailem bu nasıl iş, söz kesiyoruz eşini tanıyalım vs diyerek yemeğe davet etti. İmkanı yok gelmiyor, yalvar yakar çağırdık geldi en sonunda. Orada başladı garip hareketleri, ben şakasına aa sarmalarına dokunmamışsın tatsana abla demişim, neden öyle demişmişim. Söz günü suratına bakıyormuşuz hep onu inceliyormuşuz, yüzüne bakıyormuşuz, neden söz kesilirken o kadar fotoğraf çekmişiz vs daha bir sürü olay. Tamam dedik yani yapacak bir şey tatsızlık olmasın, herhangi bir pürüz çıkarmayalım, sustuk her kelimeye.

Düğün hazırlığı süreci de çok sıkıntılı geçti, babam abime diyordu hep oğlum bak iyi düşün, sen seviyorum istiyorum diyorsun ben hep arkandayım ne olursa olsun ama iyi düşün, her şey hazır ama sen şimdi vazgeçtim desen bile ben arkandayım her şeyi silerim. Bunların hepsi de aktarılıyormuş karşı tarafa.

Yengem bizim ailemizi "araştırttırmış" annem çok dedikodu yaparmış, benim için evden gitse de kurtulsam diyormuş, evde hep babam temizlik yapıyormuş, yerleri kapıyı bacayı o siliyormuş, evimizde hep kavga gürültü varmış. Böyle "denmiş" ona. Bunları da abime anlatıyor. Abim de çıkıp da demiyor ki sen ne diyorsun ya ne araştırması, onlar nasıl laflar. Bu araştırma olayı da büyük ihtimal uydurma- aile falcıları var onun laflarına benziyor.

Yapılan başka bir patavatsızlık, bizden araba istiyorlardı babası kıza ev alacak-mış. Biz de araba alacakmışız onlara. Babam da oğlum düğün yapıyorum, kardeşini okutucam daha üniversitede hani bi tarlamız vs satılırsa alırım zaten demiş. Bu muhabbetler geçerken yengemin kurduğu cümle, baban delikanlı gibi lüks araba tepesinde geziyor habire.

Olay düğünden sonra koptu zaten. Hep bi altın muhabbeti dönüyordu. Abim meğer babam hakkında işte babam namussuzdur altınları vermez gibisinden laflar etmiş. Düğün de bizim memleketimizde yapıldı, onlar düğün çıkışı otelde kalacaklardı. Altın sandığı arabaya konuldu. Otele girerken abim tutturuyor sandığı ver diye. Babam da diyor ki oğlum otelde sandık mı durur, ben altınları sayacağım, kimin ne taktığını da not edip size vereceğim zaten. Kıyametler kopmuş, yengem odaya kendini kitleyip,jakuziye giriğ abimi almıyor içeri 3.5 saat. Herkes onu bekliyor otelin içinde saatlerce. En son babam dünürlere ya kızınız kapıyı açar ya da bu iş burda biter oğlumu alır giderim bu nasıl rezalet diyor öyle bitiyor gece.

Düğün ertesi bayramdı, annemler de dediler kalın hem eşine şehri gezdiririz hem bayram gezmesi yaparız. İleride hep bunun lafı yapılıyor yok işte çok gezmişiz etmişiz. Başka kıyamet de gezerken kopuyor, annem yengemin ablasıyla çok benzer karakterler böyle fıkır fıkır konuşkan. Ona böyle kolunu severek ayy ben seni çok seviyorum ya demiş, arkadan yengem beni sevmiyo musun diye atlamış, annem de gülerek ayy yok ya senin neyini sevicem diye şaka yapmış dümdüz. O gün de otele dönmüş apar topar ağlama krizleri, bize telefonlar. Aynı günün sabahı biz evde yokken de girip annemlerin yatak odasını karıştırmışlar beraber.

Bundan sonra aramız bir süre düzeldi iyi ayrıldılar evden hepimiz mutluyuz artık oh her şey düzeldi diye. Sonradan yengem annemin telefonları açmamaya, cevapsız çağrılara da geri dönmemeye başladı. Asla anlam veremiyoruz, abime soruyoruz telefonda yok bulaşık yıkıyor yok çamaşır katlıyor gibi cevaplar. Annem de bipolar hastası, sağlıklı bir duygu durumu yok her olayda hassasiyet gösteriyor, yaklaşık 2 hafta kesintisiz baş ağrısıyla gezdi üzüntüden. En son annemin doğum günü diye zorla aradı kutladı, nasılsın diyince de annem rahatsız olduğunu doktorun kendini kasmaktan olduğunu vs söyledi normal seyirde telefon kapandı.

Araya küçük bir not, bundan 1.5 hafta önce de abim bizi arıyor, altınlar yok kayıp, yengemle annesinin çaldığından şüpheleniyor. Gelin buraya onların yanında beni yalnız bırakmayın diye, öyle bir güven işte.

Ertesi gün telefon çalıyor, işte biz ona ima yapıyomuşuz ne istiyomuşuz ondan neden başım ağrıyo diyomuş vs babam da kızım ben oradaydım onu kastetmedi diyerek cevap veriyor. Yok işte ben 28 yaşındayım neyin ne demek olduğunu biliyorum demiş babam da karşılık olarak kızım ben de 64 yaşındayım merak etme ben de biliyorum demiş. Aldığı cevap yüksek sesle akıl yaşta değil baştadır. Tabi bunun üzerine babm diyor terbiyesizlik yapma ne biçim konuşuyosun sen ne hakla benle böyle vsvs olaylar burda koptu.

Üzerine yüz kere bağırışlı çağırışlı telefon konuşmaları, yengemden 5 satırlık mesaj ben sizi sildim artık vb. Abim de aynısını yazıyor artık benim sizin gibi ailem yok canım karım var sadece vs. Bizi beni de dahil her yerden engelliyorlar.

Bundan sonra onlarca telefon konuşması yapıldı dünürlerle vs. Orda da komik olan biz her şeye karışıyormuşuz, onları rahat bırakıcakmışız kızın annesi hiç karışmıyormuş gitmiyormuş bile vb. Fakat abimin dediğine göre kızın annesi tüm gün orda, yemeği temizliği yapıyormuş. Yengemin bir lafı da şu o başkasının çamaşırını yıkamazmış, kendinikileri yıkıyormuş bi. Bi adım atılmadan kız her şeye annem bilir anneme sorun diyordu. Her yere anne geliyor yanımızda. Şaka gibi. Karışmıyormuş hiç, karışan taraf biz.

Bu olayda annemin yaptığı tek fesatlık tüm bunların üstüne, madem öyle huzur kaçırıyorsun her lafı başımıza kakıyorsun diyerek yengemin ablası hakkında dediklerini eniştesine iletmek oldu. Bizi engelledikleri için enişteyi haber almak için aradığında, gelinim diyordu ki yok siz eşinizi dövüyormuşsunuz, oh oluyomuş ona o da hak ediyor diyordu diyerek her şeyi bir bir anlattı. Bundan sonra da ipler koptu. İkisi de bizi arayarak yok sizle uğraşırım sizi mahvederim lan, savcılığa veririm demeler. Abimin babama seni ellerimle boğarım, mahvederim lan sizi vs vs küfür kıyamet çıldırmaları. İnsan ailesini seçemiyor işte, daha çok var ama çok uzattım. Vaktini ayırıp okuyan, fikir veren herkese teşekkür ederim.
Çok uzun okuyamadım

Ama

ALTIN GELİNİNSDİR BABAN NEDEN ALIYOR YOK SAYACAKMIŞ

YOK YAA

Çeyrekleri cebine atmayacağını nerden bilcez
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 220 gün geçti.

Lori

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
22 Ekim 2020
4.997
17.994
40
Merhaba, iyi akşamlar herkese. Öncelikle konum uzun özet geçerek anlatmaya çalışacağım. Derdimin bir çaresi yok ama kimseye içini dökemeyince insan çıldırma raddesine geliyor, bir nebze olsun objektif yorum almak adına açıyorum içimi.

Konu abim ve eşi. En başından itibaren abimin iki tarafın da her dediğini birbirine aktarması sonucunda olumsuz başladı zaten her şey. Abim kendine eş arama sonucunda her konuştuğu kişiyi bize gösterip, sizce nasıl hoş kız mı, beğendiniz vb minvalinde sorular soruyordu. Biz de fikrimizi açıkça beyan ediyorduk. Eşiyle tanışınca da aynısını sordu biz de fikrimizi söyleyerek fiziksel görünüşüne yorum yaptık,pek beğenmediğimizi söyledik fakat biz bilmiyoruz ki her konuşulanı karşı tarafa aktarıyor. Her şey bununla başladı.

Bir müddet sonra yengem ailesi covid olduğu için abimle yaşamaya başladı. Biz abimi gün içinde arıyoruz sohbet ediyoruz, sanıyoruz ki yalnız fakat neredeyse her konuşmada arkada yengem hoparlörü açtırıp dinliyormuş. Bir süre sonra da özellikle bu "oyununa" devam etmiş, anneni ara hadi sohbet et yanımda konuş bakalım ne diyecek vs vs.

Söz kesmeye gittik, yengemi ilk defa orad gördük. Ailem bu nasıl iş, söz kesiyoruz eşini tanıyalım vs diyerek yemeğe davet etti. İmkanı yok gelmiyor, yalvar yakar çağırdık geldi en sonunda. Orada başladı garip hareketleri, ben şakasına aa sarmalarına dokunmamışsın tatsana abla demişim, neden öyle demişmişim. Söz günü suratına bakıyormuşuz hep onu inceliyormuşuz, yüzüne bakıyormuşuz, neden söz kesilirken o kadar fotoğraf çekmişiz vs daha bir sürü olay. Tamam dedik yani yapacak bir şey tatsızlık olmasın, herhangi bir pürüz çıkarmayalım, sustuk her kelimeye.

Düğün hazırlığı süreci de çok sıkıntılı geçti, babam abime diyordu hep oğlum bak iyi düşün, sen seviyorum istiyorum diyorsun ben hep arkandayım ne olursa olsun ama iyi düşün, her şey hazır ama sen şimdi vazgeçtim desen bile ben arkandayım her şeyi silerim. Bunların hepsi de aktarılıyormuş karşı tarafa.

Yengem bizim ailemizi "araştırttırmış" annem çok dedikodu yaparmış, benim için evden gitse de kurtulsam diyormuş, evde hep babam temizlik yapıyormuş, yerleri kapıyı bacayı o siliyormuş, evimizde hep kavga gürültü varmış. Böyle "denmiş" ona. Bunları da abime anlatıyor. Abim de çıkıp da demiyor ki sen ne diyorsun ya ne araştırması, onlar nasıl laflar. Bu araştırma olayı da büyük ihtimal uydurma- aile falcıları var onun laflarına benziyor.

Yapılan başka bir patavatsızlık, bizden araba istiyorlardı babası kıza ev alacak-mış. Biz de araba alacakmışız onlara. Babam da oğlum düğün yapıyorum, kardeşini okutucam daha üniversitede hani bi tarlamız vs satılırsa alırım zaten demiş. Bu muhabbetler geçerken yengemin kurduğu cümle, baban delikanlı gibi lüks araba tepesinde geziyor habire.

Olay düğünden sonra koptu zaten. Hep bi altın muhabbeti dönüyordu. Abim meğer babam hakkında işte babam namussuzdur altınları vermez gibisinden laflar etmiş. Düğün de bizim memleketimizde yapıldı, onlar düğün çıkışı otelde kalacaklardı. Altın sandığı arabaya konuldu. Otele girerken abim tutturuyor sandığı ver diye. Babam da diyor ki oğlum otelde sandık mı durur, ben altınları sayacağım, kimin ne taktığını da not edip size vereceğim zaten. Kıyametler kopmuş, yengem odaya kendini kitleyip,jakuziye giriğ abimi almıyor içeri 3.5 saat. Herkes onu bekliyor otelin içinde saatlerce. En son babam dünürlere ya kızınız kapıyı açar ya da bu iş burda biter oğlumu alır giderim bu nasıl rezalet diyor öyle bitiyor gece.

Düğün ertesi bayramdı, annemler de dediler kalın hem eşine şehri gezdiririz hem bayram gezmesi yaparız. İleride hep bunun lafı yapılıyor yok işte çok gezmişiz etmişiz. Başka kıyamet de gezerken kopuyor, annem yengemin ablasıyla çok benzer karakterler böyle fıkır fıkır konuşkan. Ona böyle kolunu severek ayy ben seni çok seviyorum ya demiş, arkadan yengem beni sevmiyo musun diye atlamış, annem de gülerek ayy yok ya senin neyini sevicem diye şaka yapmış dümdüz. O gün de otele dönmüş apar topar ağlama krizleri, bize telefonlar. Aynı günün sabahı biz evde yokken de girip annemlerin yatak odasını karıştırmışlar beraber.

Bundan sonra aramız bir süre düzeldi iyi ayrıldılar evden hepimiz mutluyuz artık oh her şey düzeldi diye. Sonradan yengem annemin telefonları açmamaya, cevapsız çağrılara da geri dönmemeye başladı. Asla anlam veremiyoruz, abime soruyoruz telefonda yok bulaşık yıkıyor yok çamaşır katlıyor gibi cevaplar. Annem de bipolar hastası, sağlıklı bir duygu durumu yok her olayda hassasiyet gösteriyor, yaklaşık 2 hafta kesintisiz baş ağrısıyla gezdi üzüntüden. En son annemin doğum günü diye zorla aradı kutladı, nasılsın diyince de annem rahatsız olduğunu doktorun kendini kasmaktan olduğunu vs söyledi normal seyirde telefon kapandı.

Araya küçük bir not, bundan 1.5 hafta önce de abim bizi arıyor, altınlar yok kayıp, yengemle annesinin çaldığından şüpheleniyor. Gelin buraya onların yanında beni yalnız bırakmayın diye, öyle bir güven işte.

Ertesi gün telefon çalıyor, işte biz ona ima yapıyomuşuz ne istiyomuşuz ondan neden başım ağrıyo diyomuş vs babam da kızım ben oradaydım onu kastetmedi diyerek cevap veriyor. Yok işte ben 28 yaşındayım neyin ne demek olduğunu biliyorum demiş babam da karşılık olarak kızım ben de 64 yaşındayım merak etme ben de biliyorum demiş. Aldığı cevap yüksek sesle akıl yaşta değil baştadır. Tabi bunun üzerine babm diyor terbiyesizlik yapma ne biçim konuşuyosun sen ne hakla benle böyle vsvs olaylar burda koptu.

Üzerine yüz kere bağırışlı çağırışlı telefon konuşmaları, yengemden 5 satırlık mesaj ben sizi sildim artık vb. Abim de aynısını yazıyor artık benim sizin gibi ailem yok canım karım var sadece vs. Bizi beni de dahil her yerden engelliyorlar.

Bundan sonra onlarca telefon konuşması yapıldı dünürlerle vs. Orda da komik olan biz her şeye karışıyormuşuz, onları rahat bırakıcakmışız kızın annesi hiç karışmıyormuş gitmiyormuş bile vb. Fakat abimin dediğine göre kızın annesi tüm gün orda, yemeği temizliği yapıyormuş. Yengemin bir lafı da şu o başkasının çamaşırını yıkamazmış, kendinikileri yıkıyormuş bi. Bi adım atılmadan kız her şeye annem bilir anneme sorun diyordu. Her yere anne geliyor yanımızda. Şaka gibi. Karışmıyormuş hiç, karışan taraf biz.

Bu olayda annemin yaptığı tek fesatlık tüm bunların üstüne, madem öyle huzur kaçırıyorsun her lafı başımıza kakıyorsun diyerek yengemin ablası hakkında dediklerini eniştesine iletmek oldu. Bizi engelledikleri için enişteyi haber almak için aradığında, gelinim diyordu ki yok siz eşinizi dövüyormuşsunuz, oh oluyomuş ona o da hak ediyor diyordu diyerek her şeyi bir bir anlattı. Bundan sonra da ipler koptu. İkisi de bizi arayarak yok sizle uğraşırım sizi mahvederim lan, savcılığa veririm demeler. Abimin babama seni ellerimle boğarım, mahvederim lan sizi vs vs küfür kıyamet çıldırmaları. İnsan ailesini seçemiyor işte, daha çok var ama çok uzattım. Vaktini ayırıp okuyan, fikir veren herkese teşekkür ederim.
Yengen ve abin tam tencere kapak olmus. Nasil insanlar boyle. Annende hatali. Olan sana ve babana olmus. Allah yardimciniz olsun. Ama boyle bi abi de olmaz olsun 🤮
 

Bertie Storyteller

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2014
3.410
8.370
Konuda haklı göremedim.

Gelin abinizin hatasıyla en baştan aileye bilendiği için hep önyargılı yaklaşmış. Ailesinin araba talebi falan saçmalık.

Babanız neden altınları saysın ki? Ona ne? Kendi yakınlarınızın ne taktığını abiniz bildirirdi sonra. Ayrıca abinizle eşi arasındaki ilişkiye fazla müdahil.

Annenizin şakası da tavırları da hiç hoş değil. Hele gelinin eniştesiyle iletişime geçmesine ne desem bilemedim.

Annenize gelince “şaka yaptı” “zaten hassas” “üzüldü ağladı” gibi sebepler öne sürüyorsunuz. Ama karşı taraf tepki gösterince bunu hassasiyete üzülmeye bağlamıyorsunuz nedense. Annenizin sebepleri varsa emin olun karşı tarafın da kendince haklı sebepleri vardır. Ayrıca bunca olaydan sonra annenizin aranıp sorulmayı beklemesi de komik.