Abim'in gözünde miyop var lens kullanması sakıncalı mıdır?

E

EU1

Ziyaretçi
:uhm:Sayın göz doktoru arkadaşlara sorum abim bilgisayar programıcısı ve çok yoğun bir şekilde çalışıyor hele nöbetçi olduğunda bilgisayar ekranından gözünü hiç ayıramıyor gözlük kullanıyor numaralı çok kalın değil..
Kendisi hem renkli hem de numaralı lens kullanmak istiyor ancak tehlikesi zararı var mıdır numaralı gözlere takılmasında bana sordu ona cevap vermem lazım kendisi araştıracak vakti yok bide erkekler o kadar araştırmacı ruha sahip değiller..Lütfen yardımcı olun göz doktoru arkadaşlar ve kullanabilirse sakıncası yoksa tavsiye edceğiniz bir marka var mı lütfen lens satıcıları yazmasın..Doktorlara sevgiler cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..öptüm..a.s.

ben de miyopum 3 senedir lens kullanıyorum,temiz kullanıldığı sürece herhangi bi sorun olmuyo.focus marka kullanıyorum ama benimkiler renksiz şeffaf,yumuşak lens.

:uhm:meraba canım cevabın için teşekkürler sen doktor tavsiyesiylemi aldın lensini yoksa rastgele bir satıcıya girip ordan mı aldın ayrıca numaralı mı senin lenslerin öptüm.a.s..

Hayır bir sakıncası yok,bende miyobum ve 11 senedir lens kullanıyorum...Oksijeni fazla ileten iyi bir marka alsın ben bausch&lomb u öneririm...

ya demek öyle ....cnm ya öneriyorsan eğer ben de abime o markayı tavsiye edicem..sana doktor mu tavsiye etti ..?:uhm:

Tabiki doktor tavsiyesi...Tek geçerim bausch&lombu, dünyanın en iyi lens markasıdır...Fresh and looku önermem bir sene daha ucuz diye alıverdim pişman oldum geri iade ettim......

Son düzenleme:
ben de 6 senedir lens kullanıorum miyopum. bausch&lomb un oksijen gecirgenligi fazla olan lenslerini tavsiye ederim fakat önce doktora gidip artık lens kullanacagını söylemesi lazım cünkü lens numarası gözlük numarasından biras daha düşük veriliyor..

aa bak ben bu bilgileri hiç bilmiyordum çok teşekkürler abime hatırlatıcam ..sevgiler...

Bende 1 senedir lens kullanıyorum bende hem miyop hem astigmat var.Doktor muayene ettikten sonra siparişle getittirdi.Gayet memnunum hiç bi sorun yaşamadım ama bilgisayar önünde fazla zaman geçirildiğinde gözde kuruluk yapıyor.Çünkü göz ekrana odaklandığından göz kapakları daha az açılıp kapanıyor.Bilginize!

canım göz doktoru degılım ama oğlum mıyop ve bır senedır seffaf yumusak lens kullanıyor cok memnun sadece temızlıgıne cok dıkkat gerekıyor..bır de takarken epey kavga edıyoruz:)))

:uhm:Sayın göz doktoru arkadaşlara sorum abim bilgisayar programıcısı ve çok yoğun bir şekilde çalışıyor hele nöbetçi olduğunda bilgisayar ekranından gözünü hiç ayıramıyor gözlük kullanıyor numaralı çok kalın değil..
Kendisi hem renkli hem de numaralı lens kullanmak istiyor ancak tehlikesi zararı var mıdır numaralı gözlere takılmasında bana sordu ona cevap vermem lazım kendisi araştıracak vakti yok bide erkekler o kadar araştırmacı ruha sahip değiller..Lütfen yardımcı olun göz doktoru arkadaşlar ve kullanabilirse sakıncası yoksa tavsiye edceğiniz bir marka var mı lütfen lens satıcıları yazmasın..Doktorlara sevgiler cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..öptüm..a.s.

Öncelikle göz doktoruna gitmeni tavsiye ederim, zaten gözlük numarası ile lens numarası bir değil, belli bir fark var ve bu numara farkını biz belirleyemiyoruz. Temiz kullanıldığı, aylık lens ise süresi geçtikten sonra atıldığı, uyurken gözde kalmadığı sürece tehlikesi yok. Her gece temiz solüsyonda bekletmeli ve eve geldiği zaman lensini çıkarıp gözlüklerini kullanarak gözlerini dinlendirmeli. Ben öncelikle göz doktoruna gitmeni tavsiye ediyorum.

Bu arada ben 7 yıldır lens kullanıyorum. Lens kullanımı gerçekten hassasiyet istiyor, gözde bir enfeksiyon, allerji vs. oluştu mu uğraştırır. İlk etapta da doktor muayene etmeli, lens numarasını belirlemeli....

canım benim gözümdede miyop var bende çok istedim lens kullanmayı ama astigmat olduğu için doktor vermedi lensi.bir süre gözlük kullanmam gerektiğini söyledi.doktora danışın kullanabilir derse kullansın lens daha rahat.abinde alıştımı kullanmaya bi zorluğu kalmaz.

canım göz doktoru degılım ama oğlum mıyop ve bır senedır seffaf yumusak lens kullanıyor cok memnun sadece temızlıgıne cok dıkkat gerekıyor..bır de takarken epey kavga edıyoruz:)))

canııım oğlun kaç yasında acaba ?:eek:

özellikle johnson'ın gözde kuruluk problemini çok iyi azaltan 2 tane lensi var: acuvue advance ve acuvue oasys. bu 2 lensin oksijen geçirgenliği fazla. ben henüz kullanmadım ama sadece miyop olan bir gözüm için şimdiki lenslerimin kullanma süresi bitince kullanacağım kesinlikle. astigmat, hipermetrop ve miyop kusurlarını düzeltebiliyor lensler, o yüzden elbette miyop için lens var hem de çeşit çeşit seç beğen al sengözlerimebaksanab
önce göz doktoruna lens almadan önce muayene olmak ve gözün ölçüsüne tam olarak baktırmak lazım ki göze tam oturan bir lens kullanıldığı zaman kayma bulanma gibi sorunlar yaşanmaz.

benim bir gözüm miyop diğeri hipermetrop.2 yıldır renkli numaralı lens kullanıyorum.memnunum.zaten göz hastenesinde muayene olduktan sonra aldım.freshlook markası

kullanabilir canım bede miyopum bi sürüde miyop arkadaasım var hepsi kullanıo bi sorun olmuo yanii

X