Ablamı kadın sığınma evine yerleştirdiler.

bazı insanlara hiçbir şey diyemezsin ya, kendileri yapar kendileri çeker. olan çocuklara olmuş bu konuda sadece onlara üzüldüm.
enişteniz ayrı ablanız ayrı dertmiş. Allah anne babanız ve o cocukların yardımcısı olsun

Merhaba, içim öyle sıkıntıdaki belki yazarsam dertleşmiş gibi hissedip bir nebze rahatlarım.
Ablam 2 buçuk ay önce eşiyle boşanma arifesindeydi başka eve Yerleşti yakınlarımda ev tuttu falan neyse tam boşancak diyorduk ki barıştılar son dakika sürekli şiddet sürekli ablamın çenesi adamın kabalığı derken bir türlü yürümedi adam ablamı sevmiyor. Ablam evet ama çok geçimsiz biri hiç susmaz hep ağır konuşur ses tonu rahatsız edici nitelikte yüksektir hep. Adamda şerefsiz biri zaten aldatma olayları falan olsa da ablam sevdiği için hep barışmak istedi barıştıklarında da hep konuyu öne atarak kavga çıkardı. Şuan ki durum ise tekrar boşanmaya gidilmişti bu Çarşamba boşanacaklardı Herşey çok iyiydi adamla anlaştılardı mal paylaşımı yapıldı fakat dün ablam adamın konuştuğu kadının kocasını arayıp beraber olduklarını söyleyerek ortalığı ateşe vermiş sonrada polisleri arayıp beni öldürecekler diyerek çağırdı karakola gitti ve kendini sığınma evine yerleştirdi Tabi çocukları da aldılar annelerinin yanındalar. Yüreğim parçalandı çocuklara annelerinin cehaletini çekip ordan oraya savruldular. Diyeceksiniz ki babanız sahip çıkmıyor muu babam yoluna ölüyor mal paylaşımındaki evi ablamın üzerine yapmak için ne paralar döktü her gün işledi hep yanında olmak istedi ama ablam istemiyor nasihat ediyorlar diye tiksiniyorum diyor. Çok dardayız hepimiz ablamı ve iki çocuğu düşünmekten helak olduk. Sıktıysam özür dilerim biraz içimi dökmek istedim. 🌸 Evlenince uzak olurum mutlu olurum dedim ama hiç huzura erişemedim eşimle çok çok iyiyim ama ailemin durumu beni helak ediyor.
Yeğenleriniz ve aileniz için üzülebilirsiniz ama helak olacak bir şey yok.Herkes istediği hayatı yaşar.

Yeğenleriniz ve aileniz için üzülebilirsiniz ama helak olacak bir şey yok.Herkes istediği hayatı yaşar.
Adam ailemin evine dayandı kapıyı açmadılar korkularına yazık o insanlara belki böyle olmasa bu kadar üzülmezdim o an kalp krizi geçirip ölseydi babam Diye düşünüp düşünüp üzülüyorum.

Adam ailemin evine dayandı kapıyı açmadılar korkularına yazık o insanlara belki böyle olmasa bu kadar üzülmezdim o an kalp krizi geçirip ölseydi babam Diye düşünüp düşünüp üzülüyorum.
Kalp krizi geçirseydi üzülürdünüz.Ama geçirmemiş.Evet hoş bir durum olmamış.Dedim ya üzülebilirsiniz ama helak olacak bir durum yok.

Ablanizada suc bulmussunuz ama onun o yasadiklarini sen, ben veya bi baskasi yasasaydi kimbilir neler yapardik.
Belliki kadinin artik psikolojisi bozulmus.
Hic kolay degil aldatilmak. Ben cok abes bulmadim ablanizin surekli " sen beni aldattin" soylemlerini. Enisteniz surekli baska kadinlara gidiyosa bunu surekli dile getirmeside normal ablanizin. Insan bi kere aldatilmayi bilr hazmedemez bence. Surekli icinde kalir o.
Eger sizin evliliginiz gibi olsaydi ablanizin evliligide belkide sizden daha iyi bi eş olabilirdi, neden boyle bakmiyosunuz olaya.
Yasadiklari hicde kolay seyler degil. Ablanizin yaptiklarida normal degil ama en basdada dedigim gibi artk psikolojisi bayaaa bozulmus belli.

Konuyu okurken nasıl üzüldüm birde siz içindesiniz olayın :KK43:
Belli abla mantıklı tavırlar sergileyemiyor evet aldatilma psikolojisi eminim kolay değildir ablanizda kaldiramamis. Ama tek aldatilan kadın ablaniz degil burda çok konu okudum aldatilma üzerine ama aile biraz destek olunca kendini toparlayan çocuklarına sahip çıkan üstüne dusende o kadar gördüm ki doğru olan da budur acı yasanmali ama hayat ihmal edilmemeli
Ablaniz cokmu sevgisiz sefkatsiz büyüdü herseyini varini yoğunu tüm sevgisini es kisisine bağlamış sadece çocuklara üzüldüm ablanizin psikolojisi iyi değil ve bu durumlarda kötü etkileyecek bence bi destek almalı
Aile destek kardes destek kendi başına kaldiramaycaksin sapa sağlam bir ailen var bari bırak onlar ilgilensin (sizede vermedigini soylemissiniz çocukları ona ithafen dedim)
Bu hikayede çocuklar olcak ..💔

Benim anladığım herhangi bi tehlike yokken aramış polisi. Hem eşi böyle bi durumda zarar verecekse sırf hırsı yüzünden diğer adamı araması saçma. En temizi kendisine kucak açan ailesine gidip çocuklar çok etkilenmeden boşanmakken abla kendi hırsları için ortalığı karıştırıp çocukları zor duruma sokmuş. Bence bu yüzden kızmakta haklı konu sahibi.
Olan olduktan sonra kizginlik ablanin bozuk psikolojisini daha da beter hale getirir bunu mu istiyor?yegenlerini dusunur elbette ama bir annesi olamaz

Olan olduktan sonra kizginlik ablanin bozuk psikolojisini daha da beter hale getirir bunu mu istiyor?yegenlerini dusunur elbette ama bir annesi olamaz
Şimdi şöyle birşey var. Ben ve ailem ona sonuna kadar destek olduk 4 kez boşanma aşamasına gelindi 4 kez barıştılar biz hiç ondan elimizi çekmedik onu sahipsiz bırakamazdık. Ama o bizi 5. Kez yarı yolda bıraktı. Söyleyebilir misin sen olsan kızmaz mısın? Psikolojisi bozuk bunu hepimiz biliyoruz boşan tedavi olacaksın biz destek olacağız dediğimiz halde o, adamın şiddet eğilimini bildiği halde ailemin ve benim Ve en önemlisi kendini hiçe sayıp hayatımızı tehlikeye attı. Ablam hep bana gelir kalırdı, eşim gece çalışan biri akşam evimi bassa ben ne yapacağım burada tek Allahın kulu yok tanıdığım. Ablamı bulamayınca ailemin evini bastı ya babamı öldürseydi. Ki öldürmekle tehdit etti. Bunları nasıl düşünmez ya. Tabiki kızarım. Emeklerimizi defalarca boşa çıkardı. Psikoloji bir yere kadar... sahipsiz insanlar çaresiz kalır, o değildi..

Merhaba, içim öyle sıkıntıdaki belki yazarsam dertleşmiş gibi hissedip bir nebze rahatlarım.
Ablam 2 buçuk ay önce eşiyle boşanma arifesindeydi başka eve Yerleşti yakınlarımda ev tuttu falan neyse tam boşancak diyorduk ki barıştılar son dakika sürekli şiddet sürekli ablamın çenesi adamın kabalığı derken bir türlü yürümedi adam ablamı sevmiyor. Ablam evet ama çok geçimsiz biri hiç susmaz hep ağır konuşur ses tonu rahatsız edici nitelikte yüksektir hep. Adamda şerefsiz biri zaten aldatma olayları falan olsa da ablam sevdiği için hep barışmak istedi barıştıklarında da hep konuyu öne atarak kavga çıkardı. Şuan ki durum ise tekrar boşanmaya gidilmişti bu Çarşamba boşanacaklardı Herşey çok iyiydi adamla anlaştılardı mal paylaşımı yapıldı fakat dün ablam adamın konuştuğu kadının kocasını arayıp beraber olduklarını söyleyerek ortalığı ateşe vermiş sonrada polisleri arayıp beni öldürecekler diyerek çağırdı karakola gitti ve kendini sığınma evine yerleştirdi Tabi çocukları da aldılar annelerinin yanındalar. Yüreğim parçalandı çocuklara annelerinin cehaletini çekip ordan oraya savruldular. Diyeceksiniz ki babanız sahip çıkmıyor muu babam yoluna ölüyor mal paylaşımındaki evi ablamın üzerine yapmak için ne paralar döktü her gün işledi hep yanında olmak istedi ama ablam istemiyor nasihat ediyorlar diye tiksiniyorum diyor. Çok dardayız hepimiz ablamı ve iki çocuğu düşünmekten helak olduk. Sıktıysam özür dilerim biraz içimi dökmek istedim. 🌸 Evlenince uzak olurum mutlu olurum dedim ama hiç huzura erişemedim eşimle çok çok iyiyim ama ailemin durumu beni helak ediyor.
Çocuklara çok uzuldum.Bu kadar tantanaya gerek yokmuş .Nolanırsın herkes yoluna bskar.

Ablanız kesinlikle "s.çan yaranir" ekolünden bir insan. Bazıları böyledir,sevgi gormedigi yere sığınmaya çalışır,ona sevgi vereni gözü bile görmez. O yüzden sizin de , ailenizin de yaptığı her şey tiriviri ablanizin gözünde. Ben olsam 'kendi başını ye' der , beni arayıp içini döküp rahatlamasına izin vermezdim, zaten kötülük gördüğü, dislandigi yere o gelmek isteyecektir kaybetme korkusundan.
Ben böyle insanlara devamlı kucak açmayı yanlış buluyorum. Benim annem de kendi kardeşine karşı böyleydi, hatta on seneye yakın çocuğuna sadece biz baktık, o yanlış kararlarına devam edip durdu.
Ne zaman ki biz de sırtımızı döndük (çocuk bizdeydi neyse ki) en sonunda o da kendine cekiduzen verdi. Şimdi çocuğunu da aldı tekrar yanına,işi gücü de var, gayet de güzel bir hayatı var.
Her düştüğünde kaldirirsan o insana da zarar.
Ayrica
Dün onlara doya doya sarıldım ağlaya ağlaya bıraktım içim yandı benim elimde büyüdüler
çocuklar dramı biz anlattığımız kadar,hissettirdiğimız kadar bilirler.
Yani kucucuk çocuk, sığınma evini ne bilsin? Ona orayı güzel anlatırsanız, 'burada her şey daha güzel olacak,bu ablalalr bize yardım ediyor' vs gibi çocuk belki travma yaşamayacak. Ama şu davranışınız ona diyor ki 'haykira haykira ağlayacak kadar kötü bir durumdasiniz' . Bence bu asil travma etkisi yaratır. Nasıl bazı bosanmalarda ebeveynler 'senin baban BİZİ terketti, senin baban BİZİ aldattı' gibi cümleler kurulursa, aileler devamlı çocuğun yanında Apir sapır yorum yaparsa, gören insanlar 'vah vah,yıkılmış yuvanın cocugu' diye yatır görmüş gibi ağlamaklı olursa o çocuk boşanmayi böyle şeyler yaşamayan bir çocuğa göre daha ağır travma halinde yaşarsa sizin bu yaptığınız yeğenlerinize bence iyi gelmemiştir.
Gerçi öyle iğrenç bir anne , şerefsiz bir babayla zaten çocuklukları travma icindedir ama yine de bari siz dikkat edin, her şey güzel olacakmis gibi davranın (life is beautiful filminde, yahudi kampındayken çocuğuna her şeyin bir oyun olduğunu anlatan adam gibi)

Şimdi şöyle birşey var. Ben ve ailem ona sonuna kadar destek olduk 4 kez boşanma aşamasına gelindi 4 kez barıştılar biz hiç ondan elimizi çekmedik onu sahipsiz bırakamazdık. Ama o bizi 5. Kez yarı yolda bıraktı. Söyleyebilir misin sen olsan kızmaz mısın? Psikolojisi bozuk bunu hepimiz biliyoruz boşan tedavi olacaksın biz destek olacağız dediğimiz halde o, adamın şiddet eğilimini bildiği halde ailemin ve benim Ve en önemlisi kendini hiçe sayıp hayatımızı tehlikeye attı. Ablam hep bana gelir kalırdı, eşim gece çalışan biri akşam evimi bassa ben ne yapacağım burada tek Allahın kulu yok tanıdığım. Ablamı bulamayınca ailemin evini bastı ya babamı öldürseydi. Ki öldürmekle tehdit etti. Bunları nasıl düşünmez ya. Tabiki kızarım. Emeklerimizi defalarca boşa çıkardı. Psikoloji bir yere kadar... sahipsiz insanlar çaresiz kalır, o değildi..
Kuzum bak detay vermeden yazdigin icin ilk olusan algi buydu bende yasadigini sen bilirsin ben bilemem belli ki yorulmussun ama saglikli hareketler beklemek sana eziyet olur Allah kolaylik versin

Enişteniz rezalet bir adam, ama ablanız da sürekli adamın yakasında. Böyle adam için değer miydi? Anne olduğunu biri sarsa sarsa anlatmalı ona. Baba düşünmüyor, anne düşünmüyor. Yazık yahu. Koca koca diye ölüp biten birinin çocukları çok yakınım olur, tek fark bizim hikayedeki koca çocukların babası değil. Ne yapmak lazım bilemedim, Allah yardımcınız olsun.

Kuzum bak detay vermeden yazdigin icin ilk olusan algi buydu bende yasadigini sen bilirsin ben bilemem belli ki yorulmussun ama saglikli hareketler beklemek sana eziyet olur Allah kolaylik versin
Konuyu açarken çok detay verirsem konu upuzun olur okurken iç gıcıklatır😊 konu altında vermek daha hafif geliyor 🌸

Ablaniz takıntılı,kendini doven, aldatan adamı takıntı yapmış. Olan çocuklara oluyor. Anne babanızın desteğini alıp dimdik ayakta dursa,mis gibi çocuklarına baksa o adamda köpek gibi peşinde koşar ama böyle adamın gozunde daha itici hale geliyor.

X