Ablamın Şehirden Göç Derdi, Köyde Hayvancılık

Makyajkolik13

❤❤❤ SÜSLÜ ŞEF ❤❤❤
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
4.806
14.267
Merhabalar konuyu ablamla işin içinden çıkamadığımız için, hanımlarımızdan fikir almak adına açıyorum.

Ablam 36 yaşında 2 çocuğu var , biri 17 biri 3 yaşında. Ablam bir fabrikanın mutfağında aşçı olarak çalışıyor maaşı iyi. Eniştem inşaat işleriyle uğraşıyor düzenli bir geliri yok.
Eniştem ablamı yaşadığı yerden 6 saat uzaktaki köyüne hayvancılık yapmak için götürmek istiyor, köyde 2 saatte bir dolmuş var ve merkeze 1 saat uzaklıkta.
Ablam buradaki rahat işini bırakıp hayvanla uğraşmak istemiyor ve çocuğu üniversiteye gidecek bir daha ki sene, diğeri de çok küçük köyde yapamazlar gibi görünüyor. Oradaki köy evi ise eski kerpiç evlerden baya bir tadilat gerektiriyor masrafı da cabası.
Eniştemin sanırım aklına giriyorlar ya da köyden görüştüğü kişiler var çok ısrarcı, akrabalarım orada bundan sonra orda yaşamak istiyorum diyor.Yaşlı amcası ve yengesi varmış ablama onların hizmetini yemeğini yap yeter, ben hayvanlara bakarım diyormuş. Bize para desteği verirler diyormuş.

Ablam çok mutsuz , uzlaşmaya varamazsa ayrılmayı da düşünüyor bambaşka bir hayat , çocukları yapamaz düzenleri bozulur bize fikir verirseniz çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Allah mantık dağıtırken eniştenizi es geçmiş.
Öyle şey olur mu?
Belli bir yaşın üstünde şehir hayatına alışan insanlar, hele ki çocuklar asla alışamaz köy hayatına.
Ayrıca ablanız neden düzenli maaşını bırakıp onu uğraştıracak maaşı belli olmayan bir işe girişsin?
Akıl var mantık var.
Ben eniştenizin bunu düzenli bir geliri olmadığı için yapmak istediğini düşünüyorum.
Bir de yaşlılara bakacaklarmış. Oldu.
Enişteniz az yesin kendisine bir uşak tutsun.

36 yasinda kadın, 17 yasinda evladı var.
Bu saatten sonra boyun egmesin bu adama.
Buradaki işi gerçekten iyi, senelerdir emeği var tecrübesi vae, eniştem çok ısrarcı takmış hayvancılığa tutunabileceği de meçhul.

Buradaki işi gerçekten iyi, senelerdir emeği var tecrübesi vae, eniştem çok ısrarcı takmış hayvancılığa tutunabileceği de meçhul.
Tamam kendisi gıtsın ozaman.
Yıllarca onun belirsiz isine katlanıp, calisip cocuk buyutup okutan kendine duzen kuran kadına dokunmasın. Kadında lutfen dokundurmasın.
Enıste gitsin dumduz. Yol orda.

Yaşlı amca ve yengeye mi bakacak bir de.
Ben asla kabul etmezdim ya. Hoş yenge amca olmasa da kabul etmezdim gerçekten iş boşanmaya kadar gider.
Ben amcasının aklına girdiğini düşünüyorum, bize bakın size hayvan alırız bile demiş olabilirler.

Merhabalar konuyu ablamla işin içinden çıkamadığımız için, hanımlarımızdan fikir almak adına açıyorum.

Ablam 36 yaşında 2 çocuğu var , biri 17 biri 3 yaşında. Ablam bir fabrikanın mutfağında çalışıyor maaşı iyi. Eniştem inşaat işleriyle uğraşıyor düzenli bir geliri yok.
Eniştem ablamı yaşadığı yerden 6 saat uzaktaki köyüne hayvancılık yapmak için götürmek istiyor, köyde 2 saatte bir dolmuş var ve merkeze 1 saat uzaklıkta.
Ablam buradaki rahat işini bırakıp hayvanla uğraşmak istemiyor ve çocuğu üniversiteye gidecek bir daha ki sene, diğeri de çok küçük köyde yapamazlar gibi görünüyor. Oradaki köy evi ise eski kerpiç evlerden baya bir tadilat gerektiriyor masrafı da cabası.
Eniştemin sanırım aklına giriyorlar ya da köyden görüştüğü kişiler var çok ısrarcı, akrabalarım orada bundan sonra orda yaşamak istiyorum diyor.Yaşlı amcası ve yengesi varmış ablama onların hizmetini yemeğini yap yeter, ben hayvanlara bakarım diyormuş. Bize para desteği verirler diyormuş.

Ablam çok mutsuz , uzlaşmaya varamazsa ayrılmayı da düşünüyor bambaşka bir hayat , çocukları yapamaz düzenleri bozulur bize fikir verirseniz çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.
enişten aklını başına alsında düzenli bi iş bulup otursun oturduğu yerde.akla ve fikre davet ediyorum kendisini.ablanın kocaman çocuğu var işi var, çok istiyosan köy orda sana güle güle biz gelmiyoruz konuyu bi daha tartışmak istemiyorum demesi lazım.

Allah mantık dağıtırken eniştenizi es geçmiş.
Öyle şey olur mu?
Belli bir yaşın üstünde şehir hayatına alışan insanlar, hele ki çocuklar asla alışamaz köy hayatına.
Ayrıca ablanız neden düzenli maaşını bırakıp onu uğraştıracak maaşı belli olmayan bir işe girişsin?
Akıl var mantık var.
Ben eniştenizin bunu düzenli bir geliri olmadığı için yapmak istediğini düşünüyorum.
Bir de yaşlılara bakacaklarmış. Oldu.
Enişteniz az yesin kendisine bir uşak tutsun.
İnşaat işleriyle uğraşıyor ama belli bir geliri yok, 6 ay full iş varsa 6 ay hiç olmayabiliyor da.

Eniştenin bambaşka bir hesabı var sanki. Siz daha iyi bilirsiniz ama her zaman böyle akıl dışı önerileri var mıdır ? Çünkü neresinden tutsanız elinizde kalan saçma bir deneyimi teklif ediyor. Çocuklarım okulu, sınavları, hayat kalitesinin düşmesi, hayvan bakmak kolay mı sabahın köründe başlıyorlar bağırmaya ? onu da ablana yaptıracak. Akrabalarına hizmet ettirecek kendi zaten işsiz belli ki yatacak da yatacak. Yuva yıkmak çok zor binlerce defa düşünülmeli ama bu durumun oluru yok.

Amcanın yengenin kendi çocuklarının istemediği şeyi neden yengeniz yapsın?
Kadincagiz hem ekmeğinden olacak hem huzurundan.
Ayrıca köy yerinde 'sen tek şunu yap yeter' diye bir şey olamaz.
O hayvanların bakımı ne kadar zor. Bizde de fındık olur. Bazı kadınlar hesapta fındığa yardım etmezler. Ama sabahin köründe cok calisacak insanlar için kahvaltı, öğle çok çalışacan insanlar için öğle yemeği,arada iki kere karpuz çay servisi,akşam ana yemek , gece boyunca çay servisi, duşa girip çıkan insanların pisliklerini temizle... Yine de yaptıkları iş gorulmez, 'oh,biz çalışalım sen evde otur' gözüyle bakılır.
Köy yerinde boş durmak gibi birşey yoktur ve olamaz. Kendi işinde en azından parası eline sayılıyor. Mesai saati belli. Köy yerinde 7/24 mesaide ve o hayvanlar sarılınca masraflar şunlar bunlar çıkıp kalan para kocada kalır. Kimse de demez 'ay senin hakkın şuydu di mi,buyur' diye.
Hiç gerek yok bence

enişten aklını başına alsında düzenli bi iş bulup otursun oturduğu yerde.akla ve fikre davet ediyorum kendisini.ablanın kocaman çocuğu var işi var, çok istiyosan köy orda sana güle güle biz gelmiyoruz konuyu bi daha tartışmak istemiyorum demesi lazım.
Kımıl zararlısı gıbı yıllarca kadının sırtından gecınıp ve gene baskalarının, sana hayvan vereceğim karın hizmetimizi gorsun gıbı yine kadının sırtına binmeye calıstıgı bir tip enişte.
Alısmıs hazıra. Hayvanlara bakacakken bile karısı millete hizmetcı lık yapacak hayali bu adamın.
Nöronlar ölmüş bence.

İnşaat işleriyle uğraşıyor ama belli bir geliri yok, 6 ay full iş varsa 6 ay hiç olmayabiliyor da.
Hah işte bunun için maceraya atılmaya çalışıyor.
Her ay hesabına yatan 3000 lira maaşı olsa böyle birşeye kalkışmaz zaten.
Ablanız net bir şekilde fikrini belirtsin ve açık kapı bile bırakmasın. Gitsin yengesine kendisi baksın.

Ben amcasının aklına girdiğini düşünüyorum, bize bakın size hayvan alırız bile demiş olabilirler.

Evet bize bakın hayvan alırız, bize bakın maaşımızdan veririz falan denmiş belliki. Eniştenin de kolayına gelmiş. Kendi bakmayacak nasıl olsa, hanım bakacak. O gelir elde edecek. Olacak iş değil ya.

Kabul etmesin tabi ki ablaniz.
İşini, gücünü bırakıp niye gitsin eşinin amcasına yengesine baksın ne münasebet?
Bunu söylemek bile cesaret ister bence.

Enişteniz de düzenli bir işe girip çalışsın illa ısrar ediyorsa kendisi gitsin, kime bakıyorsa baksın.

Eniştenin bambaşka bir hesabı var sanki. Siz daha iyi bilirsiniz ama her zaman böyle akıl dışı önerileri var mıdır ? Çünkü neresinden tutsanız elinizde kalan saçma bir deneyimi teklif ediyor. Çocuklarım okulu, sınavları, hayat kalitesinin düşmesi, hayvan bakmak kolay mı sabahın köründe başlıyorlar bağırmaya ? onu da ablana yaptıracak. Akrabalarına hizmet ettirecek kendi zaten işsiz belli ki yatacak da yatacak. Yuva yıkmak çok zor binlerce defa düşünülmeli ama bu durumun oluru yok.
Bir de kira vermek istemiyormuş, orada baba evi olduğu için en büyük sebebi bu, her zaman böyle söyler bize geldiklerinde de haybeye kira ödüyorum, 2 katlı köy evim var burada sıkıntı çekiyorum gibi laflar ediyor.

X