Ablamın sürekli her yaptığımla dalga geçmesi eleştirmesi rahatsız ediyor

Keşke bende alıngan olmasam değiştirebilsem umursamasam umursadıgımı bildiği için zaten üstüme geliyor
Benim de kişiliğim hassas ama mücadele etmek zorundayız. Ben mücadele etmeye karar verdim bunun için psikolojik destek bile aldım.... Psikoloğum sınırımı çizmem gerektiğini söyledi ama uygulamada o o kadar başarılı olmuyor. Rahatsız olduğunu söylüyorsun. Bir hafta sonra bakıyorsun. Gene aynı alay etmeler laf sokmalar bitmiyor..... Bitmicek. Ben artık şöyle karar verdim. Sınırlarımı beni rahatlatacak şekilde çizicem.....Lafımı söyleyip balkona cıkıpmartık sınırımı çizdim rahatım deyip normal hayatıma devam edicem...

Benim de annem böyle.. toplum içinde ben biriyle sohbet ederken ,önce beni süzer sonra aşağılamaya başlar.kucuk düşürür,hatta saldırır.babama ,teyzeme karşı da öyle.. sonra anladım ki gücünün yettigine öyle.. daha naif kibar ,beğendikleri insanın üzerine gidiyorlar.bana neler ryapti anlatamam.. kac defa yerin dibine girdim. Ve siz güzelce kendinizi ofade etmeye çalışıp konuşmaya çalışsaniz öyle manipule ederler ki sanki siz yanlış anlıyorsunuz yada sizofrensiniz. Kardeşim şahit olmasa, insanlar annemi bilmese ( insanların yazık annesi ezip duruyor demesi de beni rahatsız ediyor) ben acaba ? Diyip kendimden şüphe edecegim

Çözümü yok bunun.degismez.. siz ona cevap verdikçe o da verecek konu uzayacak.teyzem ve annem az görüşüyor bu yüzden. Bence siz de ablanizla az görüşün.
Çözümü şu cevap veriyorsun sonra o daha fazla laf sokuyor...
Sonra kavga oluyor o yüzden eğer kaostan hoşlanmıyorsan umursamamayı dene ben öyle denicen. İçinden sınır çiz ben içinden boşveer salla gitsin nasıl olsa huyu değişmicek bunun deyip rahatlatmaya çalışıyorum kendimi....

Çözümü şu cevap veriyorsun sonra o daha fazla laf sokuyor...
Sonra kavga oluyor o yüzden eğer kaostan hoşlanmıyorsan umursamamayı dene ben öyle denicen. İçinden sınır çiz ben içinden boşveer salla gitsin nasıl olsa huyu değişmicek bunun deyip rahatlatmaya çalışıyorum kendimi....
Haklısınız. Yoksa başka türlü hayat zindan olur.brn ayrı şehirdeyim artık. Uzak kalabiliyorum.gorustugumuz zaman kötü bir şey geçerse aramızda, en sonunda kendi evine gittiği için kendimi rahatlatacak birseyler yapabiliyorum. Herseye rağmen hayatta olmasi önemli. Bir an için Allah korusun öldüğünü düşünüyorum ve ne olursa olsun annem hayatta olsun diyorum..

Haklısınız. Yoksa başka türlü hayat zindan olur.brn ayrı şehirdeyim artık. Uzak kalabiliyorum.gorustugumuz zaman kötü bir şey geçerse aramızda, en sonunda kendi evine gittiği için kendimi rahatlatacak birseyler yapabiliyorum. Herseye rağmen hayatta olmasi önemli. Bir an için Allah korusun öldüğünü düşünüyorum ve ne olursa olsun annem hayatta olsun diyorum..
İnsanlar hep gri iyi huyu olduğu gibi kötü huyları da var.. O yüzden huyda değişmiyor ama içinden salla gitsin diyebilirsin...

Ağzımı açımca da böyle oluyor söylediklerine cevap veriyorum tabiki ama nasıl anlatayım bilmiyorum ki her cevabımı çarpıtıyor yine dalga konusu yapıyor eleştiriyor dün ağzımı açtım bidaha benle öuhattap olmuyosun konuşmuyosun bana abla demiyosun demeye başladı hem bulaşıp sinir etmeye çalışıyor sinirlendiğimdede zoruna gidiyor allahım yarabbim sen aklıma mukayyet ol ya
Canıma minnet deseydin ya, narsistle mücadele ve manipülasyona cevap verme konulu videolar izlemeni öneririm

Benim ablamdan cektigimi bir ben bir allah birde evdekiler bilir .hatta haftalar once bununla ilgili bir konu acmistim.benim resmen ölmemi istiyor belalar yagdiriyor..evde yururken yanimdan gecerken bile bilerek satasiyor ki kavga etmek icin .su ana kdr kendisine hic bisey yapmadim ..annemin ustune yuruyor surekli kavga halinde .sana anlatsam kitap olur..bende dayanamiyorum artik.yapmadigim seyleri yapmisim gbi konusuyor kendi yaptiklarini bana mal ediyor..zaten hem is hem ozel hayatta skntilarim var yemin ederim ne yapacagmi bilmiyorum bazan allaha yalvariyorum biryerden piyango ciksa ilk isim kendi evime onsuz cikmak olurdu .hayalim bu

Benim ablamdan cektigimi bir ben bir allah birde evdekiler bilir .hatta haftalar once bununla ilgili bir konu acmistim.benim resmen ölmemi istiyor belalar yagdiriyor..evde yururken yanimdan gecerken bile bilerek satasiyor ki kavga etmek icin .su ana kdr kendisine hic bisey yapmadim ..annemin ustune yuruyor surekli kavga halinde .sana anlatsam kitap olur..bende dayanamiyorum artik.yapmadigim seyleri yapmisim gbi konusuyor kendi yaptiklarini bana mal ediyor..zaten hem is hem ozel hayatta skntilarim var yemin ederim ne yapacagmi bilmiyorum bazan allaha yalvariyorum biryerden piyango ciksa ilk isim kendi evime onsuz cikmak olurdu .hayalim bu
Ablanız narsist galiba....

X