Acaba Hamile miyim? Yardımcı olun...

motheroftheocean

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
6
0
27
Merhabalar.. Bende polikistik over sendromu var. Ilk adet oldugum gunden beri ilacsiz adet olmiyordum yani yumurtaliklarim gelisip catlayamiyordu. Tek etkiside buydu insulin direncimde sinirda. Dogum kontrol haplari ve adet sokuturuculeriyle duzenli adet goruyordum kontrollerimide aksatmiyordum tabi. Su an 25 yasindayim sevgilimle 2 yildir ayni evde yasiyorduk ve evlendik. Daha onceki iliskilerimde yine ayni evde yasadigim oldu ve hep duzenli bir iliski hayatimiz vardi fakat hic hamile kalma durumu yasamamistim. Bu nedenle esimle doktora gittik ve polikistiklerimin cok kotu durumda olmadigini ve bunu halledebilecegimizi soyledi. Bir ilac verdi adini hatirlamiyorum gunde 1 kere 5 gun boyunca icip 5 gun sonra kontrole gelmemi istedi. Gittim ve yumurtaliklarim gelismisti yani yuklu bir tedaviye su an icin ihtiyac yok dedi. Ve bize altin gunler verdi iliskiye girmemizi istedi. Ayin 15'indede kan tesri yaptirmami istedi. Uzerinden 1 hafta gecti biliyorum cok erken fakat. Ara ara rahmimde kramplar olusuyor surekli gerginim basim cok agrimaya basladi. Doktor ilk surectede hamile kalabilirsin 2. Veya 3. De de dedi.. Nolur yardimci olun cok heyecanliyiz bir fikriniz var midir???

o verilen ilaclar yumurta gelistiriyor gelismis sanirim dr un dedigine gore ,kendi kendine catlamaya birakmiscatlamasi icin herhangi bir ilac vermemis bazilari vermeyebiliyor , catlarken agri oluyor ben her ay yumurtlamada yasiyorum o krampları mesela ins olur korkma polikistik over engel degil benim gorumcem baya ileri bi polikistikover sendromlu ama her iki cocuguna da ilk aydan dogal hamile kaldı Allah im gonlune gore versin agrilarin yumurtlamadan olabilir hamilelik icin yerlesme agrisi icin erken gibi daha adet gunun gecince sabah ilk idrar ile test yap bence ha polikistten bilemiyorum adet vaktini dersen bi
5-6 gun sonra kan ver emin ol bence

o verilen ilaclar yumurta gelistiriyor gelismis sanirim dr un dedigine gore ,kendi kendine catlamaya birakmiscatlamasi icin herhangi bir ilac vermemis bazilari vermeyebiliyor , catlarken agri oluyor ben her ay yumurtlamada yasiyorum o krampları mesela ins olur korkma polikistik over engel degil benim gorumcem baya ileri bi polikistikover sendromlu ama her iki cocuguna da ilk aydan dogal hamile kaldı Allah im gonlune gore versin agrilarin yumurtlamadan olabilir hamilelik icin yerlesme agrisi icin erken gibi daha adet gunun gecince sabah ilk idrar ile test yap bence ha polikistten bilemiyorum adet vaktini dersen bi 5-6 gun sonra kan ver emin ol bence

o verilen ilaclar yumurta gelistiriyor gelismis sanirim dr un dedigine gore ,kendi kendine catlamaya birakmiscatlamasi icin herhangi bir ilac vermemis bazilari vermeyebiliyor , catlarken agri oluyor ben her ay yumurtlamada yasiyorum o krampları mesela ins olur korkma polikistik over engel degil benim gorumcem baya ileri bi polikistikover sendromlu ama her iki cocuguna da ilk aydan dogal hamile kaldı Allah im gonlune gore versin agrilarin yumurtlamadan olabilir hamilelik icin yerlesme agrisi icin erken gibi daha adet gunun gecince sabah ilk idrar ile test yap bence ha polikistten bilemiyorum adet vaktini dersen bi 5-6 gun sonra kan ver emin ol bence
Catlatma için ilaç vermeyeceğini söyledi zaten yeni geliştirilen ilaçlarda 2. bir ilaca gerek kalmıyormuş aslında heyecanlanmamın nedeni ben adet olmuyorum yani adet olmak için ilaç kullanmadığımda sancı veya şişlik olmuyor erken farkındayım ama geceleri sıcak basıyor yani belirtiler ayrıva:))

Catlatma için ilaç vermeyeceğini söyledi zaten yeni geliştirilen ilaçlarda 2. bir ilaca gerek kalmıyormuş aslında heyecanlanmamın nedeni ben adet olmuyorum yani adet olmak için ilaç kullanmadığımda sancı veya şişlik olmuyor erken farkındayım ama geceleri sıcak basıyor yani belirtiler ayrıva:))
hadi ins olur cnm neden olmasın Allah ol dedi mi her sey olur polikistikover bi engel degil dedigim gibi simdi yumurta gelistirme icin verdigi ilaclar bitti kac gun oldu biteli

hadi ins olur cnm neden olmasın Allah ol dedi mi her sey olur polikistikover bi engel degil dedigim gibi simdi yumurta gelistirme icin verdigi ilaclar bitti kac gun oldu biteli
Biteli çok oldu bittikten 5 gün sonra kontrolde gelişmiş değip ilişki günleri verdi bize ilişkinin üzerindende 1hafta geçti

Vereceğim ilgileriniz için teşekkürler ben sadece bu belirtileri erken hissedim olumlu olumsuz sonuçlar var mı merak ettim anlarsınız ki beklemek çok zor heyecan verici günler çünkü
bilmez olur muyum hic iki dusuk iki de kanamali zor hamilelik sonrasi iki cocugum var biri 5 yasinda biri 11 aylik sıkıntılı hamilelik yasiyorum hep ama Allahim iki evlat verdi sukur darısı tum isteyenlere olsun amin...

slm nasilsiniz aceba var mi belirtiler hâlâ
Merhabalar ilginiz için sağolun 😊 3 gün önce erken gebelik testi yaptırdım negatif çıktı fakat 2 gündür çok yorgunum göğüslerim çok şişti bir gün çok acıkıyorum diğer gün tık yok adet olacakmışım gibi şiş heryerim şu an ama başka bir şey yk yarın kan testi yqptırayım diyorum normalde pzt yapırmam gerek ama yarında yaptırsam belli olur herhalde değil mi?

Merhabalar ilginiz için sağolun 😊 3 gün önce erken gebelik testi yaptırdım negatif çıktı fakat 2 gündür çok yorgunum göğüslerim çok şişti bir gün çok acıkıyorum diğer gün tık yok adet olacakmışım gibi şiş heryerim şu an ama başka bir şey yk yarın kan testi yqptırayım diyorum normalde pzt yapırmam gerek ama yarında yaptırsam belli olur herhalde değil mi?
iliskiden 3-5 gun sonra kanda cikiyor diye biliyorum

X