aciillll yardiimmmmm!!!

berna92

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2014
42
0
34
Mrb arkadaslar benim abimin bankaya borcundan dolayi icralik durumu var ve banka benim numarami ogrenip surekli beni ariyo gorusmedigimi soylememe ragmen.artik skldım ve aradiklarinda ya yanlis numara deyip kapatiyorum. Yada tanimadigimi soyleyip kapatiyorum gene boyle soyledigim bigun bankaci benimle zitlasti ya ispatlarsam daha once sizinle konustuk nasil tanimadiginizi soyluyosunuz ses kayitlariniz var sizi savciliga vericem dedi boyle bisey mumkunmu yani ben onlarin telefonlarina cevap vermek zorunda degilim sonucta ama beni aavciliga vercegini soyledi ???

Mrb arkadaslar benim abimin bankaya borcundan dolayi icralik durumu var ve banka benim numarami ogrenip surekli beni ariyo gorusmedigimi soylememe ragmen.artik skldım ve aradiklarinda ya yanlis numara deyip kapatiyorum. Yada tanimadigimi soyleyip kapatiyorum gene boyle soyledigim bigun bankaci benimle zitlasti ya ispatlarsam daha once sizinle konustuk nasil tanimadiginizi soyluyosunuz ses kayitlariniz var sizi savciliga vericem dedi boyle bisey mumkunmu yani ben onlarin telefonlarina cevap vermek zorunda degilim sonucta ama beni aavciliga vercegini soyledi ???

siz kefil değilseniz sizi ilgilendiren hiç bir şey yok.....kefil olarak io borcun altında imzanız olması halinde sizi arar ve sorumlu tutarlar..

Belki meseleyi çözmüşsünüzdür; ama ben sizlerle aynı durumda olan insanlar için cevap vereyim. Ses kayıtlarından bahsetmişsiniz. Abinizin telefonlarını dinlemeleri mümkün değildir. Özel hayatın gizliliğini ihlal suçu söz konudur. Sizin kendileriyle yaptığınız konuşmaları kaydetmeleri de aynı suç kapsamında değerlendirlir. Aramamalarını söylediğiniz halde ısrarla arıyorlarsa Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma Suçu söz konusudur. Sizi bu şekilde taciz etmeye hakları yoktur. Abinizle görüşseniz bile sizi arayıp taciz etmeleri haklı görülemez. Bir yasal takiple dosyayla ilgili sadece borçluyu muhatap almaları gereklidir.

Ne münasebet. Yalan söylemek elbette kötüdür, yanlıştır ancak yasalara göre suç değildir.
Hadi bir cesaret gitti diyelim savcılığa, savcının "kovuşturulmaya yer olmadığına dair karar"ını okusun okusun, ağlasın haline.

X