Açık Rinoplasti ve sinüzit ameliyatı oldum

NavyBlue99

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2019
1
1
46
Merhaba,
Rinoplansti, sinüzit, radyo frekans ile et küçültme ve çok sayıda polip alınmasınını içeren bir ameliyat oldum.
Ameliyata karar verene kadar yorumlarda yazılan bir çok doktoru araştırdım ve Abdülkadir Göksel de karar kıldım. Hem Kbb hem estetik yapabilecek bir doktor ihtiyacım vardı. Bugün ameliyatlının 11. Günü. Belki benim gibi öncesinde doktor araştıranlara faydam dokunur diye deneyimini sizinle gün gün paylaşıyorum. Doktorumdan ve şimdiye kadarki süreçten çok memnun kaldım. İlerleyen zamanda nefes konusunda memnuniyetimin artarak devam etmesini umuyorum. Aksi bir durum olursa olumsuzlukları muhakkak paylaşacağım.

Ameliyat günü: Ameliyatın hemen sonrası biraz burnumdan nefes alabildim. Gece tıkanıklık artığı için ağzımdan nefes aldım. İlk gece ağzımdan nefes aldığım için çok az uyudum. Bunun dışında gecem rahat geçti. İlk gün toplam 8 kere öksürdüm, burnumda acı olmadı. Gün içinde Sinüzit ağrısının biraz daha fazlası bir ağrı hissettim ama dayanılmaz olmadı (Alın sinüslerinde ve göz arkası sinüslerde
  1. Gün: Burnum tamamen tıkandı hiç nefes alamıyorum. Burnumun üst kısmı ve gözlerimin arası kocaman şişti. Doktor eve çıkınca bir kaç gün şişliklerin artacağını söylemişti. İlaç ve kremlerimi düzenli kullanıyorum. Hastaneden çıkana kasar soğuk uygulamasına devam ettim.
  2. Gün: Yüzümün üst kısmı ve üst dudağım çok şişti, aynada kendimi tanıyamadım ve üst dudağım dişlerimden 2-3 mm aşağıda görünüyor. Burnumdaki silikon rahatsız ediyor ama ağrı acı yok. Burnum hala tıkalı. Gece ağızdan nefes alarak uyumak dışında sıkıntım yok.
  3. Gün: Göz kapaklarım bile şişti. Yanaklarındaki şişlikler yüzümün aşağısına yayıldı. Öğleden sonra şişlikler inmeye başladı.
  4. Gün: Yüzümün üst bölgesindeki şişlikler azaldı. Burnumdaki silikon çıktı. Göz altımdaki bantlar çıktı. Sararma olmuş. Akşam çok güzel nefes aldım ve uyudum. Sabaha karşı burun etlerim şişti ama nefesim kesilmedi.
  5. Ve 6. Gün: Yüzümde şişlik kalmadı sarılık çok azaldı. Nefes almam ne iyi ne kötü.
  6. 7. Gün: Atel çıktı ve bant takıldı. Bantlar 3-5 gün kalacak. Alet çıkışı ve burun içi temizlik sonrası nefesim baya açıldı. Henüz koku alamıyorum. Burnumu çok beğendim, şiş ama doğal duruyor.
8-9-10: nefes kalitem her geçen gün artıyor.
11. Gün: banyoda bantları çıkarttım. Yeni hali çok doğal, çok şiş görünmüyor. Derin derin nefes alabilmem çok güzel. Koku henüz alamıyorum.

X