Acil başına gelen var mı adet gecikmesi

Merve Aydemir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2023
32
1
23
Hanımlar merhaba. 22 yaşındayım yaklaşık bir buçuk yıldır evliyim. İki aydır çocuk istiyoruz ve deniyoruz. Benim ilk kez temmuzda adetim bir hafta gecikti ve sonunda da aşırı ağrılı oldu. Sonraki ay yine gecikti ve kanamam çok az geldi. Normalde 8 gün sürer ikinci günden çok olurdu en az üç paket ped bitirirdim. Geçen ay yine normal oldu ama bu ay yine 5 gün gecikti. Altıncı gün adet oldum ama 4 gün sadece kahverengi akıntı sonra da iki ped bile doldurmayacak kadar az oldu. Böyle bir şey yaşayan var mı aranızda? İlk gecikmeden sonra doktora gittim fakat kan idrar temiz çıktı ultrasonda da sorun yoktu. Evlilik sonrası normal mi acaba herhangi bir doğum kontrol ilacı vs. de kullanmadım hiç. Tekrar doktora gideceğim ama korkuyorum. Bir de ilk kez iki aydır kasıklarımda batma oluyor hiç böyle olmazdı belim falan çok ağrıyor. İlk kez böyle adet belirtileri yaşıyorum. Dört gündür başım ağrıyor hiç geçmiyor.

Sadece eşim korunuyordu prezervatif
Asla bilimsel bi temeli var mı bilmiyorum ama burada okumuştum, korunma yöntemi ne olursa olsun, yani eşinizin korunduğu durumda bile korunma bırakıldığında vücut kendini ona adapte etmeye çalışıyormuş. Dediğim gibi ne kadar doğru bilemem burada okuduğum bi şeydi. :) ama sizin eski durumunuz daha sıkıntıymış 8 gün ve en az 3 ped çok yoğun bi kanama demek, belki o normalleşiyordur

Asla bilimsel bi temeli var mı bilmiyorum ama burada okumuştum, korunma yöntemi ne olursa olsun, yani eşinizin korunduğu durumda bile korunma bırakıldığında vücut kendini ona adapte etmeye çalışıyormuş. Dediğim gibi ne kadar doğru bilemem burada okuduğum bi şeydi. :) ama sizin eski durumunuz daha sıkıntıymış 8 gün ve en az 3 ped çok yoğun bi kanama demek, belki o normalleşiyordur
Ben de bir yandan normale döndüğünü düşünüp sevindim ama ilk gecikme ve sonrasında ağrılı kanamam korunmayı bırakmadan bir ay önce olmuştu. Onun üzerine doktora gitmiştim ve her şey normal demişti. Çok sağ olun yorumunuz için.

Ben de bir yandan normale döndüğünü düşünüp sevindim ama ilk gecikme ve sonrasında ağrılı kanamam korunmayı bırakmadan bir ay önce olmuştu. Onun üzerine doktora gitmiştim ve her şey normal demişti. Çok sağ olun yorumunuz için.
Geçmiş olsun şu an adet doneminiz nasıl ilerliyor bende adet duzensizlgi yasiyorumda

Geçmiş olsun şu an adet doneminiz nasıl ilerliyor bende adet duzensizlgi yasiyorumda
Bu ay gününde kahverengi leke olarak başladı ve 8 gün sadece kahverengi akıntı olarak devam etti. Dokuzuncu gün normal adet oldum ve üç gün de o şekilde sürdü. Şu an tekrar kahverengi akıntıya döndü yarın bitecek gibi. Alakasız bir regl yaşıyorum. 🙁 Sanırım korunmasız ilişkiye alışma süreci bu. Randevu bulup doktora da gidemedim. Zaten çok stresli zamanlardan geçiyorum iki aydır o da etkili olabilir.

X