Acil! Kızlar boğazıma Parıl kaçtı

ZehranurHifa

🌺Ehl-i Saadet. Nur İslamdan ayrılmadıkça..☝️🌺
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2015
2.164
8.706
Parolu yutarken şu içme esnasında bogazimda kaldı nefes alıyorum ama rahatsız ediyor suana kadar Allah bilir 5 litre su içtim bi ton ekmek çiğnedim yuttum bana mısın demiyor hala orda erimiyor inmiyor aşağı.. başına gelen var mı varsa nasıl kurtuldunuz? Acile gittim inanılmaz kalabalıktı stres oldum eve geri geldim. Yarına kadar inmezse tekrar acile gitmeyi düşünüyorum ama inşallah buna gerek kalmaz. Lütfen sadece yardımcı olmak adına yorumlar yapın. Beğeni toplamak için gelip burda dalga geçip abuk subuk kelimeler kullanmayın. Şimdiden teşekkürler..

bence erimiştir o korkma.. yutarken birden takıldı gibi olduysa tahriş etmiştir o acıyıda sen hala orda duruyomuş gibi hissediyor olabilirsin

Kim bununla dalga geçsin?
Önyargılı olmayın bu kadar.

Ben de onun boğazınızda kalmadığını düşünüyorum, çok mümkün gelmedi.
Uyuyabilirseniz uyandığınızda geçmiş olur gibi.

Yemek borusunda kaldı gibi ise bazen oluyor öyle ama aslında kalmıyor hissi kalıyor

Su ekmek vs kesmemiş biraz da ılık bir şey için yumuşar oralar belki acısı takılma hissi geçer

Kaldığını zannetmiyorum, takılma hissi var muhtemelen. Sıcak bir şeyler için, benim boğazımdaki takılma hissi öyle geçiyor genelde.

Sondaki notunuz çok irite etti kusura bakmayın.

Boğazınızda kalmamıştır, tahriş etmiştir siz orda hissediyorsunuzdur.
Evet bende böyle bir cümle kurmak istemezdim ama insan burada zorda kalmış insanların konusuna dalga geçip beğeni toplamak amaçlı gelip yorum yapan birçok insanı gördükten sonra yazmak durumunda kalıyor. Yorumunuz için ve son ki cümleme karşı nefretinizi belirttiğiniz için teşekkürler. Bu arada bahsettigim şey his değil besbelli orda kalmış ve beni rahatsız ediyor.

Çoktan erimiştir yeri ister istemez tahriş olur azıcık, onu hissediyorsundur canım. İyi ki acilde beklememişsin valla gülerlerdi :KK66:

• Doktor, yutulan maddenin boğazda veya yemek borusunda ufak bir travmaya sebep olduğu sonucuna varırsa bir şeyler yemenizi veya içmenizi ister. Bunu zorlanmadan yapabiliyorsanız komplikasyon esnasında yapmanız gerekenlerin bilgisi verilerek taburcu edilebilirsiniz.
  • Kontrolsüz öksürük özellikle çocuklarda yutulan maddenin gırtlak veya ciğere girdiğini gösterir. Bu durum acil tedavi gerektirir.
şöyle bir şey buldum işinize yarar belki

Yemek borusunda kaldı gibi ise bazen oluyor öyle ama aslında kalmıyor hissi kalıyor

Su ekmek vs kesmemiş biraz da ılık bir şey için yumuşar oralar belki acısı takılma hissi geçer
Yorumunuz için teşekkür ederim ama his değil malesef. Ciddi anlamda batıyor ve arada acı tadı ağzıma geliyor

• Doktor, yutulan maddenin boğazda veya yemek borusunda ufak bir travmaya sebep olduğu sonucuna varırsa bir şeyler yemenizi veya içmenizi ister. Bunu zorlanmadan yapabiliyorsanız komplikasyon esnasında yapmanız gerekenlerin bilgisi verilerek taburcu edilebilirsiniz.
  • Kontrolsüz öksürük özellikle çocuklarda yutulan maddenin gırtlak veya ciğere girdiğini gösterir. Bu durum acil tedavi gerektirir.
şöyle bir şey buldum işinize yarar belki
Teşekkür ederim. Eğer geçmezse acile gideceğim tekrar. Çünkü uyuyamiyorum uzaninca nefes almamı zorlaştırıyor.

Kimse burda saglik konusuyla dalga gecmez onyarginiz cok yersiz begeni toplanincada birsey olmuyor ustelik.

Bogazinizda kalmaz ekmek bile yemissiniz tahris ettigi icin oyle hissediyorsunuzdur.

Yorumunuz için teşekkür ederim ama his değil malesef. Ciddi anlamda batıyor ve arada acı tadı ağzıma geliyor

O zaman kusturun kendinizi

Zira böyle de rahatsızsınız

O zaman atar dışarı belki

Benim de bir kere yutarken de değil böyle mide girişimde kaldı gibi olmuştu 2-3 saat sürdü o garip his

Çoktan erimiştir yeri ister istemez tahriş olur azıcık, onu hissediyorsundur canım. İyi ki acilde beklememişsin valla gülerlerdi :KK66:
Gülsünler. Gülenin tez vakitte başına gelmesi temennisiyle.. son gülen iyi güler :KK66:

Evet bende böyle bir cümle kurmak istemezdim ama insan burada zorda kalmış insanların konusuna dalga geçip beğeni toplamak amaçlı gelip yorum yapan birçok insanı gördükten sonra yazmak durumunda kalıyor. Yorumunuz için ve son ki cümleme karşı nefretinizi belirttiğiniz için teşekkürler. Bu arada bahsettigim şey his değil besbelli orda kalmış ve beni rahatsız ediyor.

Sanmıyorum. Parol aspirin gibi çok kolay eriyen bir ilaçtır. Yutmakta sorun yaşamıyorsunuz, bir sürü su içmişsiniz. Yemek borunuzda kalması zaten imkansız boyutu itabiyle de. Nefes borunuzda olsa bu kadar sürede çoktan rahatsızlığınız ciddi boyuta ulaşmıştı.
Yine de bu kadar panik yapıp, rahatsızlık duyup acile kadar gittiğiniz halde doktora görünmeden gelmeniz enteresan.

tamam da ilaç bu sert bi cisim değilki ..su da içtim diyosun erimiştir orda durması imkansız değil tabi ama zor ..korkmayın diye sölüyorum..geçmiş olsun
Sağolun araştırdım biraz internette. Boğaza ilaç yapismasi diye gördüğüm ve girdiğim her sitede parol yazıyordu. Bir benim başıma gelmemiş sonucuda yazmamislar inşallah geçer ne diyim.

Gülsünler. Gülenin tez vakitte başına gelmesi temennisiyle.. son gülen iyi güler :KK66:
Siz gerçekten bir tuhafsınız. Parol duruyordur hatta kemikleşmiştir. Yakınımın başına geldi ameliyatla aldılar.

Zaten mesajınızın başında belli etmişsiniz asabiyetinizi, bizde hata, siz yardımı falan haketmiyorsunuz. Bedduanız da size dönsün.

X