Acil lutfen

tabi ki iyileşme şansı var :)

3 ay yoğun bakımda 76 satürasyonda yatıp da taburcu olan gördüm :)

Allahtan ümit kesilmez,iyileşme şansı hep var ama gerçekçi de olmalıyız. kronik hastalıklar riski artırıyor, entübe edilmesi de kendi başına nefes almakta zorlandığı anlamına geliyor.. evet dediğiniz gibi durumu ağır kategorisinde... ancak yoğun bakımda adı üstünde daha yoğun ve yakından takip edilecek,iyileşme ihtimali elbette var..

metanetli ve sabırlı olun,dualarım sizinle.. :)
Cok tesekkurler insallah iyi haberler verebilirim buraya.
Çok geçmiş olsun.
E devlet şifremi unuttuğum zamanlarda ailemden birinin bilgilerini girerek yeni şifre alabiliyordum ben.
Soyliycem denesin bi

tabi ki iyileşme şansı var :)

3 ay yoğun bakımda 76 satürasyonda yatıp da taburcu olan gördüm :)

Allahtan ümit kesilmez,iyileşme şansı hep var ama gerçekçi de olmalıyız. kronik hastalıklar riski artırıyor, entübe edilmesi de kendi başına nefes almakta zorlandığı anlamına geliyor.. evet dediğiniz gibi durumu ağır kategorisinde... ancak yoğun bakımda adı üstünde daha yoğun ve yakından takip edilecek,iyileşme ihtimali elbette var..

metanetli ve sabırlı olun,dualarım sizinle.. :)
Cok tesekkurler insallah iyi haberler verebilirim buraya.

Guzel dualarınıza enerjilerinize sağlık. Arkadaşım babasının telefonunu aramis açmış öksürmekten pek konuşamamis ama iyiyim merak etmeyin demis. Arkadaşım enabiz şifresini sormuş anlayabildigim kadarını deniycem yazmayi sifre için dedi. Insallah sabaha iyi haberler alırız. Herkese huzurlu sağlıklı geceler. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Sizi seviyorum.

Mahvolduk gerçekten yorulduk artık. Cok kisa zaman once arkadaşlarımızdan birini bu sebeple kaybettik. Cok korkuyoruz. Allahim bitsin artık. Akli dengemi kaybedicem.
çok geçmiş olsun umarım iyileşir hastanız.bu sadece bir grip diyenler inanmayanlar aşı olmaktan kaçanlar okusa da utansalar. nerdeeeeee.benim de arkadaşım vefat etti 36 yaşındaydı 2 küçük çocuğu kaldı geride

Yakin bir arkadaşımın babası koronaydi. Yarim saat önce oksijen seviyesi 80e düşünce ambulans çağrıldı ve hastaneye götürüldü. İstanbul şehir hastanesi, yani çam sakura hastanesi. Biz simdi nasil haber alacağız. Hastaneyi aradik önemli bir durum olursa aranirsiniz denildi ama arkadaşlarımdan telefon numarası falan alınmadı. Hastane haber vermek için kimi arayacak, bir tanıdık bulsak haber alabilir miyiz ya da bir tanidigi olan var mi? Belki boyle konu açmak yasak bilmiyorum cok çaresiz kaldik. Lütfen bilen birileri yardımcı olsun. E nabizdan kontrol edebilsek şifresini bilmiyor babasının maalesef. Lütfen bir akıl verin cok üzgunler cok üzgünüz. Bu ciddi bir durum mu 80e düşmesi bu konuda da bilgi veren olursa sevinirim. Seker hastalığı varmis bir de babasının. Ve dualarınızı bizim icin de eder misiniz lutfen
Numara vermeseniz de yakınların numarasını bulup arıyorlar. Ben de ameliyata gireceğim zaman kimseye yakınımın numarasını vermemiştim. Ameliyattan çıkınca yakınını aradık birazdan burada olur dediler. Ben de şaşırmıştım iyi de nasıl buldular numarasını, ben vermedim ki diye.

Yakin bir arkadaşımın babası koronaydi. Yarim saat önce oksijen seviyesi 80e düşünce ambulans çağrıldı ve hastaneye götürüldü. İstanbul şehir hastanesi, yani çam sakura hastanesi. Biz simdi nasil haber alacağız. Hastaneyi aradik önemli bir durum olursa aranirsiniz denildi ama arkadaşlarımdan telefon numarası falan alınmadı. Hastane haber vermek için kimi arayacak, bir tanıdık bulsak haber alabilir miyiz ya da bir tanidigi olan var mi? Belki boyle konu açmak yasak bilmiyorum cok çaresiz kaldik. Lütfen bilen birileri yardımcı olsun. E nabizdan kontrol edebilsek şifresini bilmiyor babasının maalesef. Lütfen bir akıl verin cok üzgunler cok üzgünüz. Bu ciddi bir durum mu 80e düşmesi bu konuda da bilgi veren olursa sevinirim. Seker hastalığı varmis bir de babasının. Ve dualarınızı bizim icin de eder misiniz lutfen
covid nedeniyle yoğun bakımda hastamız var. Aile de karantinada tabii ki, durumuna ilişkin bilgi vermek için telefonla arıyorlar. doktor ayrıntılı bilgi veriyor. numaramızı almadılar ama sistemden buluyorlar telefonları endişelenmeyin. şifa diliyorum.

Kandaki oksijen seviyesi sağlıklı insanlarda yaklaşık 97% olurken vücutta herhangi bir hastalık yada sakatlanmada 90% altına düşebiliyor . 70% şin altına düştüğünde ise hayati tehlike anlamına geliyor . Genelde palyatif hastalarda o seviyede oluyor .

e devletten sıfre yenıleyıp e nabıza ulaşabılırsınız.Babanın telefonu,kimlik bilgileri ve arkadasınızın tc nosu yeterli sifre yenılemek ıcın.Covid 'te oksıjen sevıyesı önemli ama 80 olan değer ne derece dusuk ne derece tehlike arz ediyor bılemıyorum.Geçmiş olsun.

Arkadaşım annesi ve kardesi karantinada hastaneye gidemediler almamışlar zaten ambulansa da hakli olarak. Peki boyle olup iyileşen oluyor mu. Hastaneye gitmemek için direndi babasi ve maalesef verilen ilaçları da kullanmadı. Bugun 11. Gun. Iyi olmasını beklerken daha kötüye gitti. Evde serum ve oksijen mak. takıldı. Takildiktan 1 saat sonra düşmeye başladı oksijen. Bütün bunlar belki hastalığın ne şekilde olduğunu anlamanızi sağlar belki başka şeyler de diyebilirsiniz diye yazıyorum cok sagolun. İyileşme sansi olur mu şeker hastası olmasi etkiler mi acaba
Ahh ahhh ☹️ benim babamda direndi başta gitmedi hastaneye test yaptırmaya evdeki ağrı kesicileri kullandı ama nafile iyileşmesi gerekirken 7.gunden sonra ağrı yoktu ama nefes darlığı başladı konuşurken nefesi kesilmeye başladı zorla kendimiz götürdük hastaneye hemen ciğerlere bakıldı virüs ciğerlere inmis ama kandaki oksijen seviyesi 99du eve yolladılar verdikleri ilaçları kullanmaya başladı o ilk gün 8-8 alınan ilaçtan sonra hemen toparlanmaya başladı nefesi düzeldi rabbim inşallah şifa versin lütfen büyüklerin direnmelerine göz yummayin biz iyileşiyor sandık ama dahada kotulesti en son dinlemedik hemen götürdük hastaneye çok şükür iyiye gitti ilaçlardan sonra

E devlet sifresi varsa ordanda girebilir nabiza.Yoksa banka karti bilgileriyyle e devlet sifresi alinabiliyor.Birde yasli insanlar boyle bilgileri genelde cuzdaninin icinde saklarlar sagina soluna baksinlar bir yere yazmistir belki.Gecen yil babam ozel bir hastanenin yoğjun bakiminda kaldi.Onemli bir sey olmadigi surece bilgi verilmiyor malesef.Allah sifa versin .Cok gecmis olsun

Bu hastalığa inanmayanlar inanıp da bana bir şey olmaz diyenler gerçekten durum bu kadar basit değilmiş, biz vefat eden arkadaşım pozitif çıktığında ki 27 yaşındaydı sigara içiyordu ama kronik hic bir rahatsızlığı yoktu. Hepimiz onun grip gibi atlatacagini düşündük ama maalesef. Allah baska aci yaşatmasın ama maalesef. Simdi de babam gibi sevdiğim insanlardan biri hasta. Korkutmak değil amaç ama cok cok dikkat etmeliyiz. Belki bize bir şey olmaz ama bulastirdigimiz biri hayatını kaybedebilir

Bu hastalığı grip gibi düşünmek zaten büyük saçmalık uzmanlar uyarıyor "bu sene grip yok kovit var "diye hele hele ilaç almayanlar lütfen uyarılarıları dikkate alıp ilaçlarını kullansınlar komşumuzun oğlu ilaç kullanmadığı için bir gözü neredeyse görmüyo diğerine de sıçrama olayı varmış ve 40 günlük bebekleri var rabbim tüm hastalara şifa versin

Guzel dualarınıza enerjilerinize sağlık. Arkadaşım babasının telefonunu aramis açmış öksürmekten pek konuşamamis ama iyiyim merak etmeyin demis. Arkadaşım enabiz şifresini sormuş anlayabildigim kadarını deniycem yazmayi sifre için dedi. Insallah sabaha iyi haberler alırız. Herkese huzurlu sağlıklı geceler. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Sizi seviyorum.
Acil şifalar dilerim, en kısa zamanda toparlanip ailesine kavuşur inşallah

X