acil menüüüüü

pentagram42

Başlangıç:97.1 güncel 84. 15 aylık prensesim
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
1.269
1.559
37
kızlar yarına misafirim var. 7 kişi felan gelcek. Ne yapcam hiç fikrim yok..Yardım edin lütfen.....:1no2:

Çorba ( en iyisi mercimek çorbası, herkes sever)
Bir iki meze (Havuçlu veya kabaklı meze ile közlenmiş biber olabilir)
Zeytinyağlı enginar veya bakla (Tam mevsimi)
Tavuk güveç veya tavuk sarma (ıkisi de kolaydır)
Bol domatesli biberli soğanlı sarımsaklı naneli bulgur pilavı (Herkes pirinç pilavı yapar değişikilik olsun)
Hafif bir muhallebi veya sütlü tatlı türü (ÜZerini çilek ve çikolata sosu ile süslersin servis ederken, çok asortik durur)
ışte biiti bile, bu menüyü en fazla iki saatte hazırlarsın.
Kolay gelsin.

çorba mercimek veya olur tel şehriyede olabilir
salata
biber kavurma közlenmiş biber salatasıda(mezeler herzaman can kurtaran oluyr bitanem hem sofrayı dolgun gösteriyor hemde gözüü)
fırında makarna yine köfte ve patatesi fırında yap(böle daha lezzetli ve emin ol hafif oluyr)
vaktin varsa dolma
tinkerbelleninde dediği gibi bide sütlü bi tatlıı
kolay gelsin bacımm ve afiyet olsun kaydirigubbakcemile3

çorba mercimek yada terbiyeli tavuksuyu çorma olabir
anayemek izmir köfte veya hasanpaşa köfte fırında tavuk veya fırında soslu biftek
bitanede zeytiyağlı yemek
meze olarakda köz biber veya havuç az yağda sotelenmiş veya kırmızı lahana hepsi sartımsaklı yoğurt ile veya garnitür alırsın içine birazda kornişan turşu amerikan salatası gibi veya yine garnitür içine boncuk makarna makarna saltası gibi bunlarada yoğurt birazda mayonez bide yeşil salata yapabilirsin
pilav veya bulgur pilavı veya paçanga böreğide güzel olur
tatlı olrakda yalancı tavuk göğsü üzerine çikalato sos ile
öyle uzun uzun yazdığıma bakma hepsi çok pratiktir kolay gelsin

ezogelin çorba veya terbiyeli şehriye çorbası
zeytinyağlı enginar veya zeytinyağlı fasülye
kıymalı krep
islim kebabı veya çöp kebabı
mevsim salata
mısırlı ve dereotlu pilav veya nohutlu pilav
çilekli tavuk göğsü

tarhana ve ya mercimek çorbası
güzel bir pirinç pilavi
ana yemek yanına fırında tavuk ve ya tavuk sote
ya da sulu köftede olabilir patlıcanın varsa musakka ya da karnıyarık
yanına ya bır cesıt zeytınyaglı yap taze fasulye olabılır
ya da nohut ve ya kuru fasulye
börek yap yufkadan arkadaşların dediği gibi biber patlıcanda közleyebilirsin
tatlıyıda ya hazır al bence..tavuk gögsünü herkes tercih etmeyebilir ya da revani olabilir

tinkerbelle, gldnmz, ikraa, özlempauay kızlar çok iyisiniz çooook teşekkür ederim. Sanırım yazdığın menülerin karışımı oldu. Ama çok güzel oldu. Arkadaşlarım çok beğendi..Menümü yazıyorum..
Mercimek çorba
Hasanpaşa Köfte
Etli Nohut
Patates Hüresi
Salata
Pilav
Şekerpare
Zeytinyağlı Yaprak Sarması
şekerpare
Tekrar Tekrar teşekkürler. Menüleriniz çok güzel artık diğer misafirmerimde kullanırım bunları da...yerimseniben

Son düzenleme:
özde01 seni unutmuşum canım sanada çok teşekkür ederim..senden mevsim salatayı aldım:dance:

canım bak ben yazmayı unuttum bidahaki menüye fırında patates var onuda yap et yemeklerinin yanına çok yakışıyo ve etten daha çok seviliyo patatesleri yuvarlak yuvarlak doğruyosun içine krema 250 ml tavuk bulyon isteğe bağlı karabiber bide 1 su bardağı kaşar peynir hepsi karıştır fırına ver üstü kızarana kadar pişir nefis bişey tadına doyamazsın

X