Acil okuyun nolur bu şekilde gebelik mümkün mü

image.jpg
Merhaba arkadaşlar bugün ultrasona girdim. Doktorum ilişki üstünden 2 aygeçtiyse bişeyler görürdüm ama yinede emin olmamak gerek kan tahlili yaptırmalısın çünkü dış gebelikse anlaşılmaz dedi. Dış gebelik karından çekilen ultrasonda görülmez mi? Ve idrar tahlili yaptığımı söylemeyi unutmuşum sonradan farkettim. Eğer gebelik olsa dış gebelik veya normal ultrasonda mutlaka belli olmaz mıydı? Anlayan arkadaşlar için fotoğraf ekledim lütfen yardımcı olur musunuz. Burada oturduğum yerde kan tahlili yaptırmam mümkün değil.

Eki Görüntüle 2864506 Merhaba arkadaşlar bugün ultrasona girdim. Doktorum ilişki üstünden 2 aygeçtiyse bişeyler görürdüm ama yinede emin olmamak gerek kan tahlili yaptırmalısın çünkü dış gebelikse anlaşılmaz dedi. Dış gebelik karından çekilen ultrasonda görülmez mi? Ve idrar tahlili yaptığımı söylemeyi unutmuşum sonradan farkettim. Eğer gebelik olsa dış gebelik veya normal ultrasonda mutlaka belli olmaz mıydı? Anlayan arkadaşlar için fotoğraf ekledim lütfen yardımcı olur musunuz. Burada oturduğum yerde kan tahlili yaptırmam mümkün değil.
Yaw iyide sen doktora nasıl ilişki yaşadığını söyledinmi? Sadece sürtünme olduysa üstüne bilmem kaç kez adet olduysan bilmem kaç kez testin negatif çıktıysa nasıl hamile olabilirsin?
Nasıl ilişkiye giriliyor gebe kalmak için ne olması gerekiyor bildiğine emin misin? Senin kafaya göre adam üstüne ceketini atsa hamile kalacaksın. Adamın spermlerinin senin rahmine girip yumurtalarınla birleşmesi lazım, sürtünerek bu nasıl olacak bi söylesene bana
Hamileyken adet olmazsın. Tam ilişki yaşayıp adet olmazsan dersin ki gebe olabilirim bir test yapayım. Sen iki kez adet olmuşsun.
Hadi diyelim üstüne görmedir falan filan e 5 kez test yapmışsın hepsi negatif. Doktor ultrasonda zaten olması imkansız olan gebeliği görmemiş daha derdin ne, macera mı arıyorsun bizimle kafa mı buluyorsun!
Az daha sabret 9 ay dolsun bebek çıkarmazsan emin olursun artık
İçi dışı farketmez gebelik mebelik yok
Bukadar korkuyorduysan rahat dursaydın keşke
Her haltı yiyorsunuz sonrada böyle kafayı yiyorsunuz

Eki Görüntüle 2864506 Merhaba arkadaşlar bugün ultrasona girdim. Doktorum ilişki üstünden 2 aygeçtiyse bişeyler görürdüm ama yinede emin olmamak gerek kan tahlili yaptırmalısın çünkü dış gebelikse anlaşılmaz dedi. Dış gebelik karından çekilen ultrasonda görülmez mi? Ve idrar tahlili yaptığımı söylemeyi unutmuşum sonradan farkettim. Eğer gebelik olsa dış gebelik veya normal ultrasonda mutlaka belli olmaz mıydı? Anlayan arkadaşlar için fotoğraf ekledim lütfen yardımcı olur musunuz. Burada oturduğum yerde kan tahlili yaptırmam mümkün değil.
Koskoca bebek var ultrasonda görmüyor musun 😳

Tiroid doktorum demir eksikliği ve tiroidden dolayı kanamamın azaldığını söyledi

Bakin cevap burda.
Doktor söylemis, doktora inanmak icin bizim onayimizi mi bekliyorsunuz?
Burda doktor üyelerimiz de var ama hic biri sizin takibinizi yapan, birebir sizi taniyan doktor kadar dogru bilgi veremez.
Icinizi ferah tutun.

Hepimiz kadınız hepimizin başına bu tarz bişey gelebilir ve şüpheye düşebilir pranoya yapabilir. Desteğinizi almak fikrinizi almak için sordum bu soruyu çünkü buna ihtiyacım vardı. Lütfen beni azarlamak için yazmayın. Bende çok isterdim umursamayıp boşvermeyi ama malesef ileri derece anksiyete hastalığım var. Her ihtimali didik didik edip düşünmeyi bende istemezdim. Rica ediyorum eleştiricekseniz eleştirin fikrinizi belirtin ama çocuk azarlar gibi azarlamayın. Desteğe ihtiyaç duyduğum anda bu tarz tepkiler almak beni dahada yıpratıyor

Merhaba, 2 ay önce benim üzerimde dantelli bir iç çamaşırı varken ve erkek arkadaşım tamamen çıplakken sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Regl olmama 3-4 gün vardı. İlişkiden tam 24 saat sonra ella içtim. Ve 2-3 gün gecikmeli adet oldum. Yaklaşık 5 gün sürdü. Emin olmak için ilişki üstünden tam 15 gün geçtikten sonra erken gebelik testi yaptım negatif. Daha sonra 2.ye adet oldum fakat 3 gün sürdü yani oldukça kısa sürdü. Bundan şüphelenip normal gebelik testi yaptım. İlişkiden 30 gün geçtikten sonra yapmıştım negatif çıktı. Ve tekrardan paranoya yaptığım için 50 gün geçtikten sonrada idrar testi yaptım negatif. 3.ye adet oldum bi kaç gün önce ama bu sefer de 3 günde bitince yine stres yaptım. Her zamankinden az geliyor. Bu arada ilişkiden sonra antidepresan içtim 1 ay kadar ve bıraktım sonra. Ayrıca tiroid hormonlarım aşırı derecede dengesiz yani bozuk. Ve demir eksikliğim var. Tiroid doktorum demir eksikliği ve tiroidden dolayı kanamamın azaldığını söyledi ama ben ultrasona girip kesin sonucu görmeye çok korkuyorum. Arkadaşlar lütfen dalga geçmeden cevap verin çok endişe ediyorum. Bu şekilde hamile kalmak mümkün mü? Eğer değilse neden adetlerimin miktarı azalmış olabilir. Karnım kilo almamış olmama rağmen aşırı şişti sanki hamile göbeği gibi şiş şiş duruyor çok sinirlerim bozuk mümkün mü böyle bişey. Göbeğimi gördükçe stres yapıyorum

Yazdıklarına göre mümkün değil. Zaten sürekli test yapmışsın ve adet görmüşsün 50 gün sonradan bahsediyosun . Ama sürtünmede ucu dahi olsa içine girdi mi o önemli bundan sonra ki ilişkilerinde dikkatli ol derim. Kızlık zarından geliyo da olabilir kanamaların. Sen sadece stres yapmışsın yaşadıkların karnının şişkin olması sadece psikolojik bilinç altına yerleşmiş bu olay.

Bu sekilde hamile kalmak mumkun degil bence. Hem dusunun o kadar insan varki tedavi ile hamile kalmaya calisan. Bir de evlenmenizi tavsiye ederim.

X