acil olarak bakar mısınız?

nesbar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
165
3
41
iyi akşamlar kızlar.Benim şu an kafamın karıştığı bir durum var.Normalde adetim 28 günde bir sürüyordu yanlız geçen ay günümden 3 gün önce oldum.Bu sebeple de bu ay adet günümün hangi gün olması gerektiğine kafam karışmıştı.Dün nette bulunan hesaplayıcıya baktığımda bugün adet olmam gerekiyormuş.Temmuzda ayın 20sinde Ağustosta da 15inde oldum .Yanlız bende 2 gündür iştah kesilmesi olmuştu.Bugün bende bazı tuhaflıklar var adet olmadım ama midem bi tuhaf bir de sersem gibiyim ani başım dönüyor gibi oluyor.Bu akşam ayıptır söylemesi patates kızartırken patatesten basbaya tarhana kokusu aldım. Birde hafif kasığımda batmalar oluyordu ara ara makatımda ve vajina girişinde bıçak saplanıyor gibi anlık sancı giriyor. 2 gündür de altım hep ıslak gibi sürekli tuvalate gidiyorum sanki hastalanıyorum gibi. Normal adet belirtisi değil mi? Hangi gün adet olacağımı kestiremediğim içinde şüphelenmek için erken mi diyorum.Bana cevap verebilir misiniz?:bbo::bbo:

iyi akşamlar kızlar.Benim şu an kafamın karıştığı bir durum var.Normalde adetim 28 günde bir sürüyordu yanlız geçen ay günümden 3 gün önce oldum.Bu sebeple de bu ay adet günümün hangi gün olması gerektiğine kafam karışmıştı.Dün nette bulunan hesaplayıcıya baktığımda bugün adet olmam gerekiyormuş.Temmuzda ayın 20sinde Ağustosta da 15inde oldum .Yanlız bende 2 gündür iştah kesilmesi olmuştu.Bugün bende bazı tuhaflıklar var adet olmadım ama midem bi tuhaf bir de sersem gibiyim ani başım dönüyor gibi oluyor.Bu akşam ayıptır söylemesi patates kızartırken patatesten basbaya tarhana kokusu aldım. Birde hafif kasığımda batmalar oluyordu ara ara makatımda ve vajina girişinde bıçak saplanıyor gibi anlık sancı giriyor. 2 gündür de altım hep ıslak gibi sürekli tuvalate gidiyorum sanki hastalanıyorum gibi. Normal adet belirtisi değil mi? Hangi gün adet olacağımı kestiremediğim içinde şüphelenmek için erken mi diyorum.Bana cevap verebilir misiniz?:bbo::bbo:

canım ilk soruna cevabım: adetin zaman zaman kayması, olabilecek durumdur. ama bu senin regl siklusunun hiç etkilemez.sen yine 28 diye alacaksın. ikinci soruya cevabım: kokuya hassasiyet, yorgunluk regl den farklı belirtilerdir delikafadulden. -dikkat kasıkta ağrı, akıntının fazla olması regl belirtileri arasında da vardır. şu makata ve vaginaya ağrı :uhm: olayını anlamış değilim- üçüncü soruna cevabım ise: bazı bünyeler erkenden hissedebiliyo. bunu yaşayarak gördüm. 8 gün öncesinden tüm hamilelik belirtilerini yazan bir arkadaş vardı içten içe yuuh artık diyodum daha kaç günü var iyiden iyiden piskopata bağlamış kendini hatun demiştim -allahtan bi şey yazmamışım :icecream: - sonracığıma arkadaş hamileymiş tabii ben de bi güzel ayar yemiş oldumm. sırnaşık şey üstelik senin regline 2-3 gün var -üşenmedim bak gız senin için hesapladım :1closedeyes: - belirtilerin oluşması normal BENCE - bi de bence diyelim sorumluluktan kurtulalım zemuszemus - sosyal mesajımızı da verelim :enbuyukkk:

kimse yok mu neden cevap vermiyırsunuz:KK43:

canım bölle topik başlığı olmass. genelde acil olarak bakar mısınız? gibi bir başlık sürtünme yoluyla hamile kaldım mı? gibi bir soruyu getirir. onun yerine daha iyi başlık bulman lassım - lise de hoca kompozisyonun yüzde onunu başlığa verirdi. nerden aklıma geldiyse şakkıdı - şöllee bu defa galiba hamileyim en sonunda bebişim geliyor mu bu defa oldu galiba v.s.
neyse canım bu kadar geyik yeter. uarım hamilesindir.

anlıyorum canım benim 3-4gün önce gelirdi geçen ay 1gün geçti test yaptım hamileydim sonra aradan 10gün geçti hastalandım bebeğim oluşamamış böyle şaşmalar çocuk için çalışmaya başlayınca olabiliyormuş bu ay da aynen benim bakalım pazartesi kan testi yaptırcam neyse hamilelik belirtisi gibi duruo ama bir test yap istersen ben de hamile olduğumu 1hafta önceden falan anladım geçen de bu defa da bide en son olduğuna göre bakacaksın şu günde olmam gerekio diye o günü hesaba alma hangi gün olduysan ona bak canım inş bebeğin seninledir

anlıyorum canım benim 3-4gün önce gelirdi geçen ay 1gün geçti test yaptım hamileydim sonra aradan 10gün geçti hastalandım bebeğim oluşamamış böyle şaşmalar çocuk için çalışmaya başlayınca olabiliyormuş bu ay da aynen benim bakalım pazartesi kan testi yaptırcam neyse hamilelik belirtisi gibi duruo ama bir test yap istersen ben de hamile olduğumu 1hafta önceden falan anladım geçen de bu defa da bide en son olduğuna göre bakacaksın şu günde olmam gerekio diye o günü hesaba alma hangi gün olduysan ona bak canım inş bebeğin seninledir

tuğbacım söylediklerin için teşekkür ederim umarım hamilesindir.Yanlız ben hiç iyi değilim
gecikmeli olarak hesapladığıma göre bugün olmam gerekiyordu ama bugün de gelmedi hatta 2 gündür yaşadığım adet belirtileri bugün kayboldu.Kendimi iyi hissetmiyorum bugün çok halsizdim elim ayağım tutmuyor yer ayaklarımın altından kayıyor gibi oluyor. sabah hafif bulantım oldu. Karnımda ki şişkinlik basınç hissi kayboldu hatta relax hissediyorum kendimi.iştahımda 2 gündür önemli ölçüde azalma var içim almıyor ve felaket derecede ateş basması var o da herhalde adetlenemediğim içindir diye düşünüyorum.Kendimi zaten adetlenneceğim gibi hazırladım herşey allahtan biz ne yaparsak yapalım olmayınca olmuyor.

sadece şunu söylemek istiyorum.. adet ve hamilelik belirtileri o kadar birbirine benziyor ki.. o yüzden artık hiç bi şey umrumda değil... adetim gecikse bile bekleyecem bu kez.. 2 gün gecikiyor tam testi alıp negatif old öğrendikten hemen sonra kırmızılar geliyor.. ne hikmetse... o yüzden artık hiiçççç umrumda değil.. sende canım çok sıkma canını birqaz bekle.. sonra test yap.. Allah gönlüne göre versin. umarım hamilesindir.. :):):) güzel haberlerini alırız inş..

sadece şunu söylemek istiyorum.. adet ve hamilelik belirtileri o kadar birbirine benziyor ki.. o yüzden artık hiç bi şey umrumda değil... adetim gecikse bile bekleyecem bu kez.. 2 gün gecikiyor tam testi alıp negatif old öğrendikten hemen sonra kırmızılar geliyor.. ne hikmetse... o yüzden artık hiiçççç umrumda değil.. sende canım çok sıkma canını birqaz bekle.. sonra test yap.. Allah gönlüne göre versin. umarım hamilesindir.. :):):) güzel haberlerini alırız inş..

hayatım sana olduğu gibi katılıyorum ben şu an hamileyim diye düşünemiyorum adet beklenntisi içindeyim .İnşallah şu mübarek günlerde istediğimize kavuşuruz.
zaten 3 gün daha bekleyip öyle test yapıcam SONUCU HEMEN SİZE YAZARIM

katılıyorum canım sana çok haklısın....kaydirigubbakcemile5

X