Acil yardım kalp atışı

Tubi 88

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2020
16
10
36
Merhaba arkadaşlar ben 2 tüp bebek denedim ilki tutmadı ikincisi de 8 haftalıkken kaybettim şimdi mucize oldu kendiliğinden bebeğim oldu 6+1 haftalık hamileyim embriyo ve kese güzel görünüyor dedi doktor ama karından kalp atışı duyulmadı vajinal ultrasonda kalp atışı duyuldu ama çok yavaş dedi 3 gün sonra kontrole çağırdı kalp atışı için fikirleriniz yorumlarınız tecrübeleriniz nelerdir nolur dua edin

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.238
1.857
Merhaba arkadaşlar ben 2 tüp bebek denedim ilki tutmadı ikincisi de 8 haftalıkken kaybettim şimdi mucize oldu kendiliğinden bebeğim oldu 6+1 haftalık hamileyim embriyo ve kese güzel görünüyor dedi doktor ama karından kalp atışı duyulmadı vajinal ultrasonda kalp atışı duyuldu ama çok yavaş dedi 3 gün sonra kontrole çağırdı kalp atışı için fikirleriniz yorumlarınız tecrübeleriniz nelerdir nolur dua edin
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.Benim tüp bebek kalp atışını göstermişti doktorum ama erkenden kalp atışını dinleyemeyiz bebeğe zarar verebilir demişti bana ne zarar verir bilmiyorum ama öyle dediği için dinlememiştik 2 kez gittim kalp atışını duymadan sadece kalbinin attığını gösterdi ultrasonda. 6+5 te kalp atışını başka bir doktora gitmiştim o karından kalbini dinletmişti .hiç alttan muayenede kalp atışının duyulduğunu görmedim .bence alttan dinlediğiniz için öyledir .biraz daha ilerlesin gebeliğiniz o zaman kalbini daha güzel dinlersiniz inşallah 🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 134 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları artık daha belirgin ve güçlü hareket eder. Bunun nedeni kaslarının daha güçlü , kuvvetli ve kemiklerinin daha sert olmasıdır. Bebeğinizin uyku alışkanlığı görülmeye başlar. Uyuşukluk, uyku ve aktivite gibi periyodları bazen siz de algılar veya tahmin edersiniz. Anneler daha canlı veya kabus rüyalar görebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tubi 88

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2020
16
10
36
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.Benim tüp bebek kalp atışını göstermişti doktorum ama erkenden kalp atışını dinleyemeyiz bebeğe zarar verebilir demişti bana ne zarar verir bilmiyorum ama öyle dediği için dinlememiştik 2 kez gittim kalp atışını duymadan sadece kalbinin attığını gösterdi ultrasonda. 6+5 te kalp atışını başka bir doktora gitmiştim o karından kalbini dinletmişti .hiç alttan muayenede kalp atışının duyulduğunu görmedim .bence alttan dinlediğiniz için öyledir .biraz daha ilerlesin gebeliğiniz o zaman kalbini daha güzel dinlersiniz inşallah 🤲🏻
İnsallahhhh canım kendiliğinden gelen mucizemmmm minik bezelyem kalbinin daha hızlı attığını görmek nasip olur 🙏🙏🙏🙏

Justjustice

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
177
114
31
Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Daha erkenmiş yeni başlamış olabilir kalp atışı inşallah hızlanacaktır.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-03-2022

Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.238
1.857
İnsallahhhh canım kendiliğinden gelen mucizemmmm minik bezelyem kalbinin daha hızlı attığını görmek nasip olur 🙏🙏🙏🙏
İnşallah güzel haberlerini bekliyoruz 😇

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Bebeğimi kucağıma almama 134 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları artık daha belirgin ve güçlü hareket eder. Bunun nedeni kaslarının daha güçlü , kuvvetli ve kemiklerinin daha sert olmasıdır. Bebeğinizin uyku alışkanlığı görülmeye başlar. Uyuşukluk, uyku ve aktivite gibi periyodları bazen siz de algılar veya tahmin edersiniz. Anneler daha canlı veya kabus rüyalar görebilir.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
6.146
6.462
25
Bende tüp bebekle gebe kalmıştım o zman 6 haftalıkken ses duyulmadı ama doktor ben görüyorum kalp atışı başlamış dedi. 2 hafta sonra gittiğim de dinletmişti ayrıca çok sevindim doğal yolla gebe kalmanıza. Problem neydi acaba tüp bebek yaptırmanız da

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 79 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Tubi 88

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2020
16
10
36
Bende tüp bebekle gebe kalmıştım o zman 6 haftalıkken ses duyulmadı ama doktor ben görüyorum kalp atışı başlamış dedi. 2 hafta sonra gittiğim de dinletmişti ayrıca çok sevindim doğal yolla gebe kalmanıza. Problem neydi acaba tüp bebek yaptırmanız da
Morfoloji bozukluğu canım

sebnembeen

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2021
420
976
30
Dua edin inşallah her şey güzel olur rabbim inşallah sağlıklıca kucağınıza almayı nasip etsin dualarımız sizinle 🙏🏻

Tubi 88

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2020
16
10
36
Dua edin inşallah her şey güzel olur rabbim inşallah sağlıklıca kucağınıza almayı nasip etsin dualarımız sizinle 🙏🏻
Allah razı olsun canimmm çevremde bebeği olmayanlara Rabbim aratmadan versin,hamile olanlar hayirli sağlıklı evlatlarını kucaklarına alsınlar diye her daim dua ediyorum herkesin mucizesi gerçekleşsin hayırlısıyla

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
6.146
6.462
25

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 79 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.