acth hormonu yüksekliği

su_wald

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2017
5
0
29
herkese merhaba.... benim kan tahlilimde acth ve kortizol yüksek çıkıyor mr ve bt çekilde böbrek üstü bezlerinde ve beyindeki hipofiz bezinde tümör gözlenmedi ama cushing hastalığının bütün belirtilerini yaşıyorum . doktorlarda şaşırdı kan değerimin neden yüksek olduğunu bulmaya çalışıyorlar. benim gibi aynı problemi yaşayanlar var mı.

Vücudun herhangi bir yerinde acth salgilayan tümör olabilir; bunu araştırdılar mı? Sadece beyin ve böbrek üstü bezine mi yöneldiler yoksa?

yaklaşık bir yıl önce doğum kontrol hapı diane kullanmıştım ama bana polikistiğin var denmedi ultrasonda da çıkmadı zaten adet düzensizliğimde yok çok şükür ama normal yediğim halde kısa zamanda sekiz kilo aldım ve almaya da devam ediyorum. bunun dışında uzun zamandır göğsümde 2 cm lik kist var ama onunla alakalı olduğunu zannetmiyorum. tahlillerime bi anlam veremedikleri için hastaneye yatırıp ta bakmayı deneyebiliriz dediler bakalım haber bekliyorum

Aynen hiper kortizolum yani sadece kortizol yuksek ,
Kitle yok bobrek ustu bezimde ,
İnsulin direncim var ve polistik overim ,
Hic adet duzensizligim olmadi ,ultrasonda polistik over cikmayabilir ,kan testi var yapildi mi ?
Bunlar hepsi bir arada olabiliyor,illa kitle olmasi gerekmiyor ,
Kilo fazlan var mi ? Cunku kilo direkt etkiliyor ,zayifladikca normale donebiliyor,insulin direnci ya da alinan besinler hatali sonuca yol aciyor ,
Ben kilo verdikce ,insulin direncim dustukce degerlerim normale indi ,
Bulundugun yerde universite hastanesi var mi ?
Bu durumla ilgili diyetle beraber yapilan testler var ,idrarda ve kanda bakiliyor onlar yapildi mi ?

yedi ay öncesine kadar 53 kiloydum zayıftım sonrasında normal yediğim halde kilo almaya başladım spor yaptığım halde almaya devam ettim hala da ediyorum şuan 61 kilo oldum. kadın doğumda insülin direnci için glifor vermişlerdi yaklaşık iki senedir onu kullanıyorum. endokrinoloji de bende cushing hastalığı olduğundan şüphelendiler belirtilerinin çoğu da var ama mr ve bt temiz çıktı sadece kanda kortizol ve acth yüksek çıkıyor. bursada üniversite hastanesine gidiyorum. diyet yaptığım halde kilo veremiyorum bu perşembe tekrar gidicem belki yatırıp sizin dediğiniz gibi idrar ve başka kan testleri yaparlar.

Bana 2016 şubat ayında cushing teshisi kondu..adrenal bezi tümör ile birlikte çıkarıldı..ama hala acht ve kortizol yüksek çıkıyor..size daha sonra ne teshis kondu nasıl tedavi yapıldı S su_wald

herkese merhaba.... benim kan tahlilimde acth ve kortizol yüksek çıkıyor mr ve bt çekilde böbrek üstü bezlerinde ve beyindeki hipofiz bezinde tümör gözlenmedi ama cushing hastalığının bütün belirtilerini yaşıyorum . doktorlarda şaşırdı kan değerimin neden yüksek olduğunu bulmaya çalışıyorlar. benim gibi aynı problemi yaşayanlar var mı.
Merhaba. Dehidroepiandesteron(dhso4) hormonunuzda yüksek miydi?

X