Adet Düzensizliği ve Doğum Kontrol Hapları

ayla92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2011
74
1
Hepinize merhabalar. Ben bundan bir buçuk sene önce adet düzensizliği ve kıllanma gibi sebeplerden ötürü doğum kontrol hapı kullanmaya başladım, altı ay boyunca Yasmin kullandım. Ancak genetik yatkınlığın da etkisiyle bu ilaç bende Derin Ven Trombozu adlı hastalığa sebebiyet verdi. Kanın pıhtılaşması yüzünden sol bacağımdaki damarlarım tıkandı, bir seneden fazla bir zamandır tedavi görüyorum, kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorum. Hastalığımı tetikliyor olması sebebiyle bana ömür boyu doğum kontrol hapı kullanmak yasak. Konuyu açma sebebimse hiçbir zaman düzene girmeyen regl döngüm için ne yapabileceğime olan merakım. Regllerim sürekli gecikiyor, birkaç ay nispeten düzenli gibi olsa da bir ay boyunca hiç olmayabiliyorum. Örneğin aralık, ocak, şubat boyunca düzenli oldum ancak mart ayında hiç olmadım. Nisan ayındaysa diğer aylarda olan tarihle aynı zamanda oldum. 2 hatta 3 ay hiç olmadığım zamanlar da oldu. Aranızda benimkine benzer bir sorun yaşayan veya yaşayan birilerini bilen var mı? Adet düzensizliğim ve kıllanma sorunum için kendime zarar vermeden ne yapabilirim? Sizin uyguladığınız yöntemler nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim.

X