Adım Adım Değişim

vanilyakokanev

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2012
216
205
Merhaba,
Hayatım karmaşık bir hal almaya başladı. Aynaya baktığımda her gün gördüğüm yüzden , yaşadıklarımdan, üzüldüklerimden, yarım kalmış hayallerimden sıkıldım.
Adım atmam gerektiğini bilerek a'dan z'ye kendimi gelişim kampına sokmaya karar verdim.
"Değişime kendimizden başlarsak hayallerimize ulaşacağız" sözünü hatta evrenin çekim yasası olayını deneyimlemek için çalışacak ve sizler ile paylaşacağım.
Gerçekten işe yarıyor mu sorusunu beraber cevaplayabileceğimizi umuyorum.

canım ben 4 yıldır bu konuda çok kafa patlatıyorum.izlediğim videoların okuduğum kitapların haddi hesabı yok. fakat bir sonuca ulaşamadım çünkü uygulamaya her başladığımda birşey beni geri çekiyor. şu an hayatım başlangıç noktasına geri döndü. etrafıma bakıyorum herkes yol katediyor fakat ben olduğum yere mıhlanmış yanımdan geçip ilerleyen insanları seyrediyor gibiyim :) sürekli yerinde sayan bir tip.değişik bir ruh hali sar başa diye diye bu konudan uzaklaştım açıkçası inanmamaya başladım

canım ben 4 yıldır bu konuda çok kafa patlatıyorum.izlediğim videoların okuduğum kitapların haddi hesabı yok. fakat bir sonuca ulaşamadım çünkü uygulamaya her başladığımda birşey beni geri çekiyor. şu an hayatım başlangıç noktasına geri döndü. etrafıma bakıyorum herkes yol katediyor fakat ben olduğum yere mıhlanmış yanımdan geçip ilerleyen insanları seyrediyor gibiyim :) sürekli yerinde sayan bir tip.değişik bir ruh hali sar başa diye diye bu konudan uzaklaştım açıkçası inanmamaya başladım

Ben de zaman zaman adım atıp aynı duygu ve düşüncelerle başbaşa kaldım. Kendime de çok kızdım hiç mi bir adım atamazsın diye :KK43:
Şu an sabah insanı olmak için niyet ettim detayları paylaşacağım

Bende oyleyim hep ayni dertler hic birseyi degistiremedim

aynı dertden ben de muzdariptim. birkaç kere seda dikere gittim, regresyon terapisi aldım, kişisel gelişim için almadığım kitap yok. bu arada reiki 1 uyumlaması aldım çakra açmayı ögrendim aynı zamanda paralel olarak havasla ilgilendim cok ciddi dini inancım olmasa da esma ve dua okumaya başladım ona da ara verdim. neden? çünkü o kadar çok teknik uygulama varki hangisinin benim uygulamam olduğunu henüz bulamadım. tonlarca kitap ve makale var. birsürü teknik biliyorum ama hepsinin anlatmaya çalıştığı şu : BİLİNC ALTINDAKİ KALIPLARI TEMİZLEMEZSEN HİÇ BİRSEYDE HİC BİR TEKNİKTE BASARILI OLAMAZSIN. bunu ciddi bir sekilde temizlemek icin profosyonel egitim almayı düsünüyorum. bugun arastırdım ayrıca nefes terapisi de çıkmış ama gelinen son nokta hepsinin aynı. sadece tekniğinizi bulup ilerlemekte..ayrıca bu sektörde acaip paralar dönüyor.

Merhaba
Bu gün evde temizlik yaptım. Günlerdir kitap okumadığım gerçeği de beni rahatsız etmekte. Adım atayım dedim ya yine bir tembellik sardı beni.. Alt tarafı erken uyanmak ile ilgili yazılar okuyacağım telefondan ona bile üşeniyorum. Bazen şunu sormadan edemiyorum kendime acaba ben değişmekten mi içten içe korkuyorum? Yoksa ne istediğini bilmeden ağlayan çocuklar gibimiyim?

birazcık ufacık tefecik değişiklerle ilerliyorum, 6 yıldır kişisel gelişimle ilgili 2kütüphane kitap okudum ve sadece çok azı bana dokunmayı başardı. belli bir yerden pnra daha karmaşıklaşıyor olay hani derler ya gelinlik bakarken bir yerden sorna hepsi sana aynı gelmeye başlar kafan daha da çok karışırı onun gibi birşey.... bir yerden sonrahayatınıza tam olarak uayrlayamadığımız tüm ayrıntılar sadece okunan birer cümle olarak kalıyor.

Bence değişmek için kafa toplamak bunun için de öncelikle dağınık toplamak gerek. size tuhaf gelebilir ama ev düzenli olunca düşünmek de düzenli oluyor... nereye enyi koyduğunuzu düşünmeden, başka şeyleri düşünebiliyorsunuz... bunun için ben kendi adıma yaptıklarımı anlatıyorum (burada böyle konuştuğuma baklmayın yanan devrelerim ve ben hiç iyi anlaşmıyoruz aslında :) )
önce evimi topladım, fazlalıklarımı attım,
hayatımdaki ben, aramayan fazla insanları attım,
bana karışanlarla ilgili hala başım accık dertte ama olsun onlarla da daha meafeliyim artık,
yapmam gereken resmi işlerin bir kaçını hallettim,
sade yaşamaya başaldım az alıyorum, manikür kaş bunlarla kafayı bozmuyorum,
az alınca koyacak yer düşünmüoyurm,
az yiyiyorum kilo verdim,
annemin evindeki falalıklarla da ben uğraşıyorum onları halletmem gerek...
Sade yaşamak kafayı çook rahatlatan bir şey...

Önümdeki ilk hedefim önümüzdeki 21 gün boyunca benim değerli olduğumu bana hissettiren şeyler yapacağım örneğin bugün salonumdaki kv bana zorla aldığı bibloları kaldırmak oldu. yarın annem onda daha çok kalıp daha çok ortlaık toplamam gerektiğini söyleyince hayır diyip kalkacağım... ilk hedef bu yoksa kendimizi değerli görmezsek ve bunu hayata uygulayarak birşeyler yapmazsak bu okunulanlar teknikler heppsi havada kalıyor. her gün buraya ne yaptğımı yazmak isterim inş. girersem...
hayata küçük görünür dokunuşlar en büyük telkin olacaktır bize...

Günaydın
Her zamanki gibi aynı saatte kalkıp aynı şeyleri yedim ve yaptım. Artık kocam benimle uyumuyor dün gece 02.00 civarında beni de uyandırarak kavga etti. Üzülmemeye çalışıyorum. Hamileliğimde de her gece ağlatıldım ama artık ağlatılmamayı tercih ediyorum. Şu an en değerli şeyim çocuğum ve sütümün üzüntüden kesilmesine izin vermeyeceğim.
Şu an işteyim ve iş arkadaşlarıma onların işlerini yapmayı kabul etmediğimi söyleyeceğim hayır diyeceğim ilk haftam olacak.
Bu gün boş geçmeyip şu sabah insanı yazısını ekleyeceğim.
Konuya yazı ekleyerek destekleyen herkesi çok çok öpüyorum
Değişim gücü bizlerle olsun

Günaydın
Her zamanki gibi aynı saatte kalkıp aynı şeyleri yedim ve yaptım. Artık kocam benimle uyumuyor dün gece 02.00 civarında beni de uyandırarak kavga etti. Üzülmemeye çalışıyorum. Hamileliğimde de her gece ağlatıldım ama artık ağlatılmamayı tercih ediyorum. Şu an en değerli şeyim çocuğum ve sütümün üzüntüden kesilmesine izin vermeyeceğim.
Şu an işteyim ve iş arkadaşlarıma onların işlerini yapmayı kabul etmediğimi söyleyeceğim hayır diyeceğim ilk haftam olacak.
Bu gün boş geçmeyip şu sabah insanı yazısını ekleyeceğim.
Konuya yazı ekleyerek destekleyen herkesi çok çok öpüyorum
Değişim gücü bizlerle olsun
Allah yardımcın olsun en iş arkadaşlarına tatlı tatlı söyle olur mu :KK66: dualar yanında olsun rabbim mutluluk dirlik huzur versin yuvana canım. çalışan bir anne olarak çok değerlisin. topluma çok şey katıyorsun bunu hatırla

Evet sonunda sabah insanı olmak için neler yapmak gerektiğini yazıyorum.
1- uyku ritminize uygun bir alarm edinin. Bu konu ile ilgili akıllı telefonlar için bir sürü uygulama var. Ben bir kaç kez denedim fakat alarm çalmadığı için işe geç kaldım (programı kullanmayı beceremedim). O nedenle ben bu maddeyi es geçiyorum.
2-Kendinizi iyi hissettirecek bir alarmınız olsun. Ben get lucky ile uyanıyorum (artık yeni bir alarm müziği aramaya başlayacağım çünkü o hareketliliği bünyem kaldırmıyor )
3- Sesli bir şeyler okuyun.(ben sesli şekil ayetel kürsi okuyorum.)
4-Müzik dinleyin.( sanırım beni asıl uyandıran ve enerjik olmamı sağlayan kısım bu :) )
5-Öğlene kadar bizi keyifli tutacak bir kahvaltı (ben uzun süredir haşlanmış yumurtadan öteye gidemedim. Şöyle daha dolu dolu bir kahvaltıyı hak ettiğime inanıyorum)
6- Kalan zamanda istediğiniz herhangi bir şeyi yapın (benim bitirmem gereken yüksek lisans tezim var :KK43: sanırım boş kalan zamanımın çoğunu buna harcayacağım. onun dışında yoga yapmaya devam edebilirim)

Merhabalar topiğin hayırlı olsun.Bebeğinin sütü rızkı bol olsun inş.Takipteyim bendefazlaıkları atmaya sadeleşmeye ruhumuda aynı şekilde tabi başladım iyi geldi daha iyi olucak

Dün işten döndüğümde eşim benimle konuşmak istedi ve özür diledi. Ben o gün uyuduğumda kötü bir telefon almış. Sabah telefonun ışığına uyanınca yataktan kalkana kadar sohbet ettik ilk zamanlarda ki gibi. Hatta beraber kahvaltı ettik haftalar sonra nasıl mutluyum anlatamam.
İş yerine gelirsek çok güzel bir şekilde ilk hayırımı dedim :) ama kafam çok dalgın bir kaç haftadır. dikkatimi toplamam gerek en kısa zamanda :KK43:
Ayrıca dün bakıcımız gezmeye gitmişti saat iki gibi ama 18.30 civarı dönmüşler eve eşim haber verdi. Onu da kırmadan çok cici bir şekilde 17'den sonraya kalmamalarını söyledim.
Bu gün saat 5.00'da uyandım ama yataktan çıkmadım. Yataktan çıkışım da 6.30'u buldu. Bu süre içinde her sabah yaptığım gibi dua ettim. Daha sonra biraz facebook'ta zaman harcadım.
Kendime bu gün kısmetse yeni alarm sesi bulacağım :)
Sevgilerle

aman maşaallah dilini de klavyeni de ısır birtaraflarını da kaşı, açtığın başlık ve yazdığın ilk yorumdan sonra sanki birşeyler bitiyor hayatında gibi algıladım üzüldüm senin adına... şimdi bunları okuyunca çok sevindim inan biraz belki onun da ilgiye ihtiyacı vardır ilk zamanlardaki gibi diyorsun yaa... evlilik kaneviçe gibi birşey çok sabır ve hesap gerek.... herşeyine iyi bak sevgiler

Günaydın,
Bu gü 5.30'da uyandım. Yatakta 6.00'a kadar oyalanıp kalktım. Kahvaltımı ettim. Oğlum da bu gün erken uyandı böylece onun bezini değiştirirken altını da yıkayabildim :)
Ama çok da güzel haberlerim yok eşim ile ilgili sabah yine kavga etti bu sefer beni tartaklamaya kadar ileriye gitti. Bakıcımız geldiğinde ağlıyordum zaten eşim de evden çıkıp gitti.
Şu an kendimi daha iyi hissediyorum oğlumu düşünüyorum...
Daha iyi bir ilişkiyi hak ediyorum. Artık malesef ki evliliğimin oluru yok. İşe gelirken düşündüm daha önce yaşadıklarımı. Hamileliğimde çocuğunu da seni de istemiyorum demişti aldıracaksın diye tutturmuştu (5 aylık hamileyken) yetmedi bir gün sokakta itekleyip kakaladı bağırdı çok kırıldım ve çok utandım o zamanda 7 aylık hamileydim. Yetmedi ailesi de günlerce ağlattı beni..
Hamileliğim boyunca çocuğuma bir şey olacak diye çok korktum. Haşimatoyum ve tiroidimde de zamanında kötü huylu olan şimdi sonuçları iyi çıkan bir kitle ile yaşıyorum ve bir daha çocuğum olmayabilir. Bu düşüncelerle acı şekilde yüzleşmek zorunda kaldım. İşe gelene kadar ağladım ve yine gülen surat maskemi taktım.
Boşanmak istiyorum fakat 1 sene sürecekmiş anlaşmalı olmadığımız için ben de dava açana kadar durumumu düzeltip yeni bir eve taşınıp birlikte yaşamayı bitireyim diye düşünüyorum.
Çocuğumun böyle bir ortamda yetişmesini de istemiyorum.

Ama her ne olursa olsun artık sabah insanı olabileceğimi biliyorum.

X