AFP testi üçlü tarama spina Bifida

cetihaa

Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2022
23
6
33
Merhaba arkadaşlar
18 haftalık hamileyim benim gibi üçlü tarama testi yaptırıp sonucu çok yüksek çıkanlar üzülüp kendini araştırmaya veren arkadaşlarım için yazıyorum
Benim testim de sırt açıklığı spina bifida olasılığı 8/1 kişide bir çıktı riskli gebelik bölümüne sevk ettiler
Kendi doktorum sırtının ultrosan da kapalı görüldüğünü söyledi. Ama risk çok yüksek geldiği için kendimi ertesi gün doktora gidene kadar mahvetttim forumlarda benim gibi basına gelen durumları araştırıp okuyup ağladım
Ertesi sabah Ankara’ya gittik Ankara’da da sırtının kapalı olduğunu söylediler. İkna olmadım başka bir riskli gebelik hastasine gittim orda da çok şükür görünen kadarı ile kapalı olduğunu söylediler bir daha Ankara’ya gelmen gerekmiyor dediler.
Döndük sma ben yine ikna olmadım bu sefer bulunduğum ilde özel bir hekime gittim oda çok şükür aynı şeyleri söyledi gösterdi anlattı detaylı ultrasonda daha net belli olur tabi dedi 25 kasım da detaylı ultrosanım var insallah birsey çıkmaz dua eder misiniz
Ayrıca doktorum neden çıkma ihtimali olan şeyler arasında şunları söyledi.
Bir gün önce cinsel. İlişkiye girildi ise yüksek çıkarmış
Milimlik bir açıklık varsa yüksek çıkarmış
Sigara içti isen ve test. Verdi isen çıkarmış
İnsallah testi ben gibi yüksek çıkıp üzülen tüm anne adaylarının ve benim bebekleri Hz Allah’ın izni ile sağ salım gelir detaylı ultrasondan sonra da yazacağım insallah dualarınızı eksik etmeyin

Merhaba arkadaşlar
18 haftalık hamileyim benim gibi üçlü tarama testi yaptırıp sonucu çok yüksek çıkanlar üzülüp kendini araştırmaya veren arkadaşlarım için yazıyorum
Benim testim de sırt açıklığı spina bifida olasılığı 8/1 kişide bir çıktı riskli gebelik bölümüne sevk ettiler
Kendi doktorum sırtının ultrosan da kapalı görüldüğünü söyledi. Ama risk çok yüksek geldiği için kendimi ertesi gün doktora gidene kadar mahvetttim forumlarda benim gibi basına gelen durumları araştırıp okuyup ağladım
Ertesi sabah Ankara’ya gittik Ankara’da da sırtının kapalı olduğunu söylediler. İkna olmadım başka bir riskli gebelik hastasine gittim orda da çok şükür görünen kadarı ile kapalı olduğunu söylediler bir daha Ankara’ya gelmen gerekmiyor dediler.
Döndük sma ben yine ikna olmadım bu sefer bulunduğum ilde özel bir hekime gittim oda çok şükür aynı şeyleri söyledi gösterdi anlattı detaylı ultrasonda daha net belli olur tabi dedi 25 kasım da detaylı ultrosanım var insallah birsey çıkmaz dua eder misiniz
Ayrıca doktorum neden çıkma ihtimali olan şeylesında şunları söyledi.
Bir gün önce cinsel. İlişkiye girildi ise yüksek çıkarmış
Milimlik bir açıklık varsa yüksek çıkarmış
Sigara içti isen ve test. Verdi isen çıkarmış
İnsallah testi ben gibi yüksek çıkıp üzülen tüm anne adaylarının ve benim bebekleri Hz Allah’ın izni ile sağ salım gelir detaylı ultrasondan sonra da yazacağım insallah dualarınızı eksik etmeyin
Mrb üçlü taramada hangi testin sonucu yüksek çıkınca spina bifidadan şüphelendiler acaba. Bu arada inşallah ayrıntılı da sıkıntı çıkmaz

Mrb üçlü taramada hangi testin sonucu yüksek çıkınca spina bifidadan şüphelendiler acaba. Bu arada inşallah ayrıntılı da sıkıntı çıkmaz
Evet spina bifidan şüphelendiler insallah çıkmaz 23 kasım da ayrıntılı var size birsey dedi mi doktorunuz

Evet spina bifidan şüphelendiler insallah çıkmaz 23 kasım da ayrıntılı var size birsey dedi mi doktorunuz
Bana bişey yok dedi e nabizdan sıkıntı görmüştüm zaten ama grafikli sonuçta bir sıkıntı çıkmadı inşallah sizinde ayrıntılı da bir sıkıntı çıkmaz

Merhaba arkadaşlar konuyu takip edenler için bilgi vereyim dün Hasan Fehmi Yazıcıoğlu’nda detaylı ultrosan kontrolüm vardı çok şükür birşey çıkmadı insallah darısı AFP yüksek çıkıp üzülenlerin başına
Fehmi beyi kesinlikle tavsiye ediyorum tam bir buçuk saat benimle ilgilendi bebek bazı organları duruşu sebebi ile göstermedi 4 kez masaya yattım kalktım yürüdüm merdiven çıktım tekrar geldim ultrasonu gerçekten çok gelişmiş bilgisi ile insanı çok rahatlatıyor imkanınız varsa gerçekten gönülden tavsiye ederim ücreti ise 900₺ resim video isterseniz ek olarak 100₺ daha ödeme yapıyorsunuz

Merhaba insallah birsey çıkmaz benim detaylıda ve perinatoloji uzmanına gittiğim de kontrol de birsey çıkmadı cok şükür insallah sizde güzel haberler alırsınız

Merhaba anneler size bir sorum olacak. 3lü test yaptırdınız mı ? Yaptırdıysanız AFP MOM değeriniz yüksek miydi? Benim 3,16 çıktı normalin 3 katı dedi doktor detaylı ultrasona yönlendirdi. Merak ettiğim şey şu bu değer yüksek çıkıp ultrason da bir sıkıntı görmeyen oldu mu çevrenizde ya da sizde örnekleri var mı ? Çok korkuyorum bir sıkıntı çıkacak diye:KK43:(

Merhaba aynı şekilde yüksek çıktı Ultrosan da ve detaylıda birsey görülmedi Cok şükür bebeğim doğdu bir sorun yok cok şükür insallah sizin de öyle olır benim oranım 8 kişide bir kişi de

Merhaba aynı şekilde yüksek çıktı Ultrosan da ve detaylıda birsey görülmedi Cok şükür bebeğim doğdu bir sorun yok cok şükür insallah sizin de öyle olır benim oranım 8 kişide bir kişi de
Merhabalar yorumunuzu görünce çok sevindim. Sağlıkla büyüsün inşallah bebeğiniz. Sizin değeriniz kaç çıktı ? Dün doktorum bana haber verdi 1.88 MoM yüksek riskli yazıyordu kağıtta perinatolojiye git detaylı ultrason için dedi. Sizin süreç nasıl ilerledi acaba ? Umarım bizde her yönden sağlıkla alırız kucağımıza Allahın izniyle.

Merhaba teşekkr ederim 3.44 8 kişide bir oranında idi benim cok cok yüksek idi yani
Perinatolojiye gönderdiler gittik bebek cok kücükdü ama sırtı kapalı görünüyor dediler detaylıda çıkar dediler detaylıyı iyi tavsiye edilen bir doktordan aldık doktorumuz saolsun tam 2 saat inceledi bir sorun çıkmadı
Doğdu bir sorun çıKmadı insalalh sizinde öyle çıkar
Doktorum bana bu değerin yüksek çıkmasında bir sürü sebeb olabiliyor demişti mesela sigara içti isen veya testi vermeden önce bir gün önce cinsel birliktelik yaşadı isen demişti

X