Gebeliğe Hazırlık AGNUCASTON ile hamile kalan?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar örnek olsun die bişey anlatıcam
Bu ay ilk ama ilk defa tamam mı
Öbür aylar ömrümde yaşamadığım bişey oldu
Göğsüme iğne Batar gibi sızlıyo 3-5 saniye devam edio
Ama fos çıktı :))
Adet oldum
Geçen ay da ilk kez yaşadığım olay ve hâlâ şaşkınım
Göğsümde üç dört damar kocaman belirdi
Hamilelik belirtisi olduğunu hiç duymadım Kİ piskolojik olsun
Netten baktım hamilelik belirtisiymiş
Sonuç yine regl oldum
O damarda var bişey vücudum hazırlanıyor desem iki ay oldu anlamadım bu işi
Ne kadar süredir deniyorsun canım, ilk 2 3 ay vücut bazen gebeliğe hazırlanıyor folik içiyor musun? Bende öyleydim ilk gebelikte ilk 2 ay beliryiler aynıydı gebelik gibiydi 3.ay kasığa batma oldu ve tek belirtim di :)

Ne kadar süredir deniyorsun canım, ilk 2 3 ay vücut bazen gebeliğe hazırlanıyor folik içiyor musun? Bende öyleydim ilk gebelikte ilk 2 ay beliryiler aynıydı gebelik gibiydi 3.ay kasığa batma oldu ve tek belirtim di :)
Allah bağışlasın canım
2 sene olucak
Folik içiyorum evet
Meryem otu içtim belki ondan da olabilir

Kızlar bugün kan verdim. AMH bakıldı. Yaş 35. Değerim 5.8 çıktı. Maşallah :) Hafiften pco ama 1 altı olmasından iyidir :KK70:

Ne diyoruz da baktırıyoruz ona Canım tebrik ederim:KK66:

Yumurtalık kapasitesi yani rezervi için. Menopoza yakın mıyız bir nevi onu gösteriyor. 1-3 arası gibi normal ama benim yüksek. Pco da ve multifoliküler overde yüksek çıkıyor.

kızlar baya olmuş kimse yazmayali umarım konu devam eder ben de dün agnucastonu kullanmaya başladım gerçekten ne gibi değişiklikler oldu iyi geliyo mu merak ediyorum hamile kalırsam bilmeden içip bebeğime bisey olmasin

kızlar baya olmuş kimse yazmayali umarım konu devam eder ben de dün agnucastonu kullanmaya başladım gerçekten ne gibi değişiklikler oldu iyi geliyo mu merak ediyorum hamile kalırsam bilmeden içip bebeğime bisey olmasin

canım ben 3 ay kullandım ama bu sefer adetimi düzene sokmadı. ne zaman çocuk düşünmeye başladım düzenim bozuldu. oysaki agnucaston sayesinde 1,5 yıl düzenli adet gördüm hayatımda ilk defa.o zamanda 3 ay kullanmıştım. tekrar düzene girer diye düşündüm 3 ay kullandım ama bu sefer olmadı.artık çocuk mocuk sallamıyorum saldım kendimi. tıbba bıraktım olursa olur olmazsa napayım. hayatımın merkezine bunu alıp kendimi mutsuz etmek istemiyorum.

canım ben 3 ay kullandım ama bu sefer adetimi düzene sokmadı. ne zaman çocuk düşünmeye başladım düzenim bozuldu. oysaki agnucaston sayesinde 1,5 yıl düzenli adet gördüm hayatımda ilk defa.o zamanda 3 ay kullanmıştım. tekrar düzene girer diye düşündüm 3 ay kullandım ama bu sefer olmadı.artık çocuk mocuk sallamıyorum saldım kendimi. tıbba bıraktım olursa olur olmazsa napayım. hayatımın merkezine bunu alıp kendimi mutsuz etmek istemiyorum.

evet canim haklısın evet istiyoruz ama herşeyi çocuk için yapmam dengeyi bozuyor malesef daha önce faydasını gormene rağmen bu sefer neden böyle oldu acaba başka problemin mi var canim

Regl olduğumuz zamanda da kullanmaya devam etmeliyiz. Yanlış anlamamışım değil mi?

Regl olduğumuz zamanda da kullanmaya devam etmeliyiz. Yanlış anlamamışım değil mi?
evet asla bırakmayacaksınız.hiç ara vermeyeceksinzi. en az 3 ay bitecek. aslında kısırlık tedavilerinde 8-9 ay kullanımı öneriliyor ama 3 ay kullanımdan sonra etkisini gösteriyor deniliyor bilimsel kaynaklarda

evet asla bırakmayacaksınız.hiç ara vermeyeceksinzi. en az 3 ay bitecek. aslında kısırlık tedavilerinde 8-9 ay kullanımı öneriliyor ama 3 ay kullanımdan sonra etkisini gösteriyor deniliyor bilimsel kaynaklarda

Kontrole gittigimde dra sordum biz sadece pms oncesi sinirli vs olanlar icin veriyoruz bunun hamilelige ve regl duzenlemesine etkisi yok dedi.

Kesinlkle eğer bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışın. Kalp hastaları (kalbinde sorun olanlar) özellkle kullanamaz.
Çünkü bu bir hormon ilacı.
Fsh ve Lh sorunu olanlar, pko olanlar, regl düzsnsiz olanlar, yumurtlaması olmayanlar kullanıyor.
Önce adet düzene giriyor e haliyle fsh ve lh hormonları düzene girince yumurtlama meydana geliyor hormonlar düzene girdiği için de gebelik gerçekleşiyor ..
Benim araştırma sonucum bunu gösteriyor.
Ama şu an tiroid sorunum çıktığı için içemicem, sizlere faydalı olmak isterim araştırdıklarımı sizlerle paylaşıyorum.
Benm genelde prolaktin sorunum var onada iyi gelir mi?

Kontrole gittigimde dra sordum biz sadece pms oncesi sinirli vs olanlar icin veriyoruz bunun hamilelige ve regl duzenlemesine etkisi yok dedi.
Evet bana da pms için vermişti Dr. Ama ilk kullanmamda düzene soktu öncesinde 60 günde bir adet görüyordum 1,5 yıl düzenli geldi. Benimde dr öyle demişti ama işe yaradı. Nedense bitkisel olunca inanmıyorlar. Bir sürü tıbbi bilimsel yayın taradım. Valla bazen işe yarıyor

Evet bana da pms için vermişti Dr. Ama ilk kullanmamda düzene soktu öncesinde 60 günde bir adet görüyordum 1,5 yıl düzenli geldi. Benimde dr öyle demişti ama işe yaradı. Nedense bitkisel olunca inanmıyorlar. Bir sürü tıbbi bilimsel yayın taradım. Valla bazen işe yarıyor

O zaman bende alıp bir deneyeyim. Bir şey kaybetmem sanırım :)

Ben de kendi başıma kullandım,2 haftada yüzümü sivilce bastı ve goguslerim adetten 3 hafta once ağrıdı ve 5 gun erken adet oldum.Kalanını çöpe attım.

X