Ağrısız rahim filmi hsg çekiyorlar

deniz0509

Birgün geliceksin bebeğim
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
742
10
39

MERHABA ARKADAŞLAR
bende tüp bebek için rahim filmi çektirmesi gerekenlerdendim ve burda biraz konularda araştırma yaparak yazılanları okudum ve korka korka bayıla bayıla gittim okuduklarımdan sonra.
beni yönlendiren ist. tüp bebek merkeziydi. ıstanbul fındıkzade radyomar-radyotom.
inanamazsınız olay nasıl oluyor anlamıyorsunuz o kadar gelişmiş bir teknolojileri var ki 15 dk içinde sonuçlar bile elinizde. sıfı acı. gittiğinizde masaya yatıyorsunuz ve çok gelişmiş bir film cihazı karın bölgenize geliyor daha sonra plastik bir kanalın içinden rahime bir sıvı bırakılıyor ve sıvı yavaş yavaş kanallarınızdan geçiyor yazılanlar gibi çığlık atmaca can yanmaca olmadı herşey o kadar rahattık ki ve istanbul tüp bebek merkezi yönlendirince 320 tl olna film 240 tl ye geliyor.
bu işlem için falan anestezi almak çok buyuk bir hata olur. karınca ısırıgı bile degil yaşadığınız.

Son düzenleme:
almanda ecomara yönlendiriyor. o da 250 lira ve evet karınca ısırığı bile değil. kaşığı rahme yerleştirirken bile acı yok. rapor da 15 dakika da veriliyor. bir de sonuç şahane olaydı!

arkadaşlar ben malesef rahim flimi 2 kez çektirmek zorunda kaldım.sonuç olumlu olunca elimde saklamak aklıma gelmemişti tedaviye başlayınca flimi istediler elimde olmayınca yazılı sonucu kabul etmediler.tekrar çektirdim.ilk çektirdiğim flim sizin dediğiniz yöntemle çekilmişti ama malesef oda canımı acıtmıştı,ikinciye cesaretli gitim nasılsa nem çektirdim diye eşimi bile götürmedim ama eski teknoloji olduğundan hem çok uzun sürdü hemde çok acı verdi eve nasıl geldim bilmiyorum.eski teknoloji olmasına rağmen 2 sene önce 170 ödemiştim.kadın olmak zor arkadaşlar her yerde sıkıntı bize malesef tedavide bile eşler ne yapıyor sadece sperm örneği veriyorlar.neyse sonuç olumlu olsunda biz herşeye razıyız.

MERHABA ARKADAŞLAR
bende tüp bebek için rahim filmi çektirmesi gerekenlerdendim ve burda biraz konularda araştırma yaparak yazılanları okudum ve korka korka bayıla bayıla gittim okuduklarımdan sonra.
beni yönlendiren ist. tüp bebek merkeziydi. İstanbul fındıkzade radyomar-radyotom.
inanamazsınız olay nasıl oluyor anlamıyorsunuz o kadar gelişmiş bir teknolojileri var ki 15 dk içinde sonuçlar bile elinizde. sıfı acı. gittiğinizde masaya yatıyorsunuz ve çok gelişmiş bir film cihazı karın bölgenize geliyor daha sonra plastik bir kanalın içinden rahime bir sıvı bırakılıyor ve sıvı yavaş yavaş kanallarınızdan geçiyor yazılanlar gibi çığlık atmaca can yanmaca olmadı herşey o kadar rahattık ki ve istanbul tüp bebek merkezi yönlendirince 320 tl olna film 240 tl ye geliyor.
bu işlem için falan anestezi almak çok buyuk bir hata olur. karınca ısırıgı bile degil yaşadığınız.

merhaba canım acı çekmemene sevindim.ama sonucun ne idi.ben de o lanet olasıca şeyi yaptırdım .bildiğim kadarıyla eğer tüpler kapalı ise acı oluyor, çünkü o sıvı kapalı olan tüpleri zorluyor.tüpler açıksa zaten acı olmuyor muş

merhaba arkadaşlar benim iki kanalımda açık ve temiz çok şükür. fakat acısız olması kanalların açık olmasından degilmiş gelişen teknoloji ve görüntü kalitesinden.

merhaba arkadaşlar ben de radyomar'da çektirdim ve deniz0509'a sonuna kadar katılıyorum..bu kadar basitmiş, diyeceğiniz bir işlem.. ben de çok korkuyordum ama gerçekten işi ehline bırakmak böyle bir şey..ağrısız, sızısız..

MERHABA ARKADAŞLAR
beni yönlendiren ist. tüp bebek merkeziydi. İstanbul fındıkzade radyomar-radyotom.

evet arkadaşlar aynı yerde ben de çektirdim. korka korka gitmiştim ama hiç canım acımadı. çok tatlı dilli insanı rahatlatan bi doktoru var. sonucu da 10 ok içinde veriyorlar. gitmesi gerekenlere şiddetle tavsiye ederim :) ben 280 verdim.

denizcim bende 2.5 sene önce çektirdim özel bir hastanede..340 gibi bir rakam ödemiştim hep kazık yaaaaaa..ozaman daha yeni doktora gidiyoduk...çocuk niye olmadı diye kadın doğuma gittik..tabi ben cahilim bilgisizim muayene oldum o test senin bu test benim ne kadar tahlil varsa yapıldı...hiç bişe çıkmadı neyse en son rahim filmi çekelim dedi,tabi ben ne olduğunu bilmiyorum doktor dediki tüplerine bakıcaz açıkmı diye tamam dedim..ama narkoz vericez çünkü çok acı verir dedi..kabul ettim gittim annemle kolumdan bi iğne ben bayılmışım,,bu arada saat 2 civarı falan işlem yapıldı ben gözümü bir açtım hastanenin odasındayım saat 7 gibi akşam olmuş..ayağa kalkamıyorum başım dönüyo istifra etmekten mahvoldum.sonuç tüplerin biri tıkalıymış açmışlar..akşam eve gittim 2.3 gün damla damla kanamam oldu..sonra yine hamile kalmadım..daha sonra hormon tahlili duymuştum yapıldığını bana yapılmamıştı,hemen doktora sordum senin yumurtlaman var gerek yok dedi..oraya bıraktıktan sonra başka yere gittim hormon tahlili yapıldı tiroidimin yavaş çalıştığı ortaya çıktı ..nys doktor en son dediki rahim içinde polip var bakalım hemen renkli ultrason çekildi rapor aynen şöyle rahim duvarına yapışık gebeliğe engel değildir...doktorum bana en son sizde sorun yok infertiliteye gidin dedi...ve biz şok olduk eeeee nolucak şimdi 2 milyardan fazla param gitti sigortada yoktu ozaman...ondan sonra infertiliteye gittim çok uğraştımmmmmmmm bennnnn....ve şu an gittiğim yerde ilk muayenede polip çıktı ve rahim içinde gebeliğe engelmiş ameliyatla alındı hemde 2 taneydii yaaaaa......daha çok şeyler varda buraya sığmaz anlatsam ..hep umutlarım yıkıldııı.. 1 saat önce eşim geldi idrar tahlilinin kağıdını gördü...yaptınmı yoksa dedi ben başladım ağlamaya ama kendimi tutamıyorum kızdı bana niye sabretmiyosun diye..sabır tükendi galiba...nys baya uzun oldu bukadar yeterrrrr ...canım rabbim yardımcımız olsun...

merhaba arkadaşlar. ben de 1 yıllık evliyimm. malum evlendiğim günden beri dr dr geziorum..yok yaraydı yok mantardı..herbiri farklı ilaç verior..yeni yeni cocuk düşünmeye başladımm..önceki tetkileri falan gösterdim.. doğum kontrol hapını bırakalı 4ay falan olduğunu söledimmm...neseee bana adetimin 3 günü bazı tetkiler yaptırmamıı sonrasında da hsg cektirmemi söledilerrr...ama okuduğum kadarıyla ağrılı oluomusss..acıkcası korkmaya basladım..gercekten cokmu ağrılı oluo..benim de canım biraz tatlıdır:KK43:

Banada hsg çektir demişti doktor. Bende netten uzun bir uğraş sonrası fiyat dökümü çıkarttım. ınanamayacaksınız ama özel bir hastanede ssk ile gittim ve sadece 20 tl muayene parası ile çektirdim. 5 dk bile sürmedi çekim ve hemen akabinde raporu alıp hemen dr a gittim.Acıya gelince regl dönemindeki acı gibi emin olun bitti ve ayağa kalkıp yürüdüm o kadar.

cok tşkkr ederim cingis pembesii..içim biraz olsun rahatladı...bakalım perşembe faaln cekilecek haftaya..peki giderken tok aç gibi bişey söledilermi...nasıl gitmen gerekiormus..bana bir iki ilaçla gelmem gerektiğini söledilerrr..o sıvıyı galiba almam gerekiormus ve de ağrı kesici dedilerrr...ama aç ya da tok gelin tarzı bişey demedilerrr..internette bi yerde ac gitmelisiniz falan yazıodu daaa merak ettim doğrusuuu..

kızlar ben de dün çektirdim hsg Radyotom radyomar'da fındıkzade'de.çektireceklere şiddetle tavsiye ediyorum.yeni bir teknolojiyle çekiyorlar kesinlikle ağrısız.ayrıca çok ilgili bir doktoru var.çekimden önce sohbet edip sizi rahatlatıyorlar.ben gittiğimde korkudan neredeyse ağlamak üzereydim (hatta gözlerim dolmuştu bile)ama daha önce duyduklarımdan(korkunç acı,kanama) hiçbirini yaşamadım çok şükür

--------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar... Rahim filmi çektirecek olan arkadaşlar her anı önceden bilsinler diye uzun uzun yazacağım... Çünkü anladım ki kendimi okadar zaman boşa üzmüşüm.. endişem boşaymış... Benim ilk tüp denemem başarısız sonuçlandı. Sperm sayımız az. 2. denemeye başlarken doktorum her ihtimale karşı sizin de tüplerinize bakalım eğer tıkalı ise tüplerden akan akıntı tutunmayı önlüyor olabilir dedi. Çok araştırdım çok kötü şeyler de okuduğum oldu, ağrı çekenler , kanaması olanlar, narkozlu ve narkozsuz yaptıranlar.... Doktorum narkozlu yaptırmamı önerdi, kişiye göre değişiyor ağrıdan bayılan da oluyor günlerce kanaması olan da oluyor anlamayan da oluyor hiç riske girmeyin dedi. Araştırdım. Fındıkzadede RADYOTOM RADYOMAR var. Yeni bir yöntemle çekiyorlar. Aradım narkozsuz nasıl yapıyorsunuz ağrı olmuyormu ağrı kesici yada antibiyotik içmem gerekmiyormu herşeyi sordum, hiçbirine ihtiyaç olmadığını yeni yöntemde eskisinde olduğu gibi rahmin tutularak düzeltilmediğini ilacın yolu kendisinin bulduğunu ve ağrısız olacağını söyledi. En geç 10. gün olacak şekilde randevu aldım. Bu sabah 10:30da ordaydım. Hemşire gelip sizi alıyor. Röntgen çekilecek odanın girişinde bir kabin var altınızdakileri çıkarıp önlük giyiyorsunuz. Wcye gitmeyin biraz sıkışık olmanız daha net sonuç verir dediler. Sonra yan tarafa geçtim doktor hemşire röntgen makinesini kullanan kişi oturuyorlardı doktorun karşısına oturdum nasılsın dedi gerginim dedim sonrasında çok güldük uzun süre konuşuyor rahatlatıyorlar neden bukadar yol geldin başka yerde çekilmedin dediler canımı acıtmayacaksınız diye dedim. Acırsa tüm forumlarda anlatırım dedim :) şimdi çok stres altındayım nasıl çalışacağım dedi :)) Sonra masanın olduğu kısma geçtik hemşire hanımla. Sırtüstü yatıp dizlerinizi kırıyorsunuz. üzerinizi örtüp örtüyü yukarı sıyırıyorlar. Doktor istersem bayan doktorun da işlemi yapabileceğini söyledi, isteyen tercih edebilir. yuvarlak bir alet karnınızın üzerinde duruyor çektiği filmleri ekranda görebiliyorsunuz. Normal muayene olur gibi gerisi... ultrasona girdiğimiz gibi... temizleyip bir alet yerleştiriyor. şırınganın ıcında hortum var çok ince ve yumuşak onunla ilaç vermeye başlıyor ekranda ilacın gidişini izliyorsunuz yakma falan hiçbirşey yok ekranda görmeseniz anlayamazsınız. güle konuşa filimler çekildi. önce kadeh gibi rahmi gördüm sonra ilacın tüplere gidişini. Bu iyi haberdi. Tüplerim açıktı! tüplere ulaştıktan sonra düz yatıyorsunuz son filmi çekiyorlar. Sonra kalkıp giyinme kabininin yanında wc var oraya gidip giyiniyorsunuz. İlaç geri akabilir diye ped veriyorlar yanınızda götürmenize gerek yok. Çok hafif anlık adet ağrısına benzer ağrı olabilir demişti doktor. Ben 1 saat önce ne olur ne olmaz diye ağrı kesici almıştım minoset. Belki bu sebepten hiçbirşey hissetmedim. Eve geldim şimdi çok iyiyim. Bilseydim öğle arası bile işten çıkıp çektirip gelirdim okadar kolaymış. Tüp bebek merkezinden geldiğimi söyledim indirim de yaptılar. 240 tl ödedim. Hiç endişelenmeyin ve kafanızı takmayın 3 haftadır boşuna kendimi üzmüşüm üzerine eğlendim bile :) Mutlaka rahim filmi çektirecekseniz RADYOTOM RADYOMARı araştırın derim. Doktoruma da söyleyeceğim madem böyle bir yöntem var insanlar boşuna acı çekmesin boşa narkoz yemesin oraya yönlendirin diyeceğim... Allah acil şifalar versin herkese...

arkadaşlar bende çapada rahim filmi çektirdim ve bendede ağrı olmadıı...ağrı kesicide almadım pet ben kendim getirmiştim bi tanıdık getir demişti...kanama az da olsa olduu...fakat ağrıya gelince ağrım olmadı...hatta işlem bittikten sonra dr.a bittimi diye sordumm...beni dr.da rahatlatmıştı....bende çapayı öneririm yaniii...ama sigorta olduğu için randevundu testi çektikten sonrasıydı hep bekledikkk....bu arada benim de tüplerim açıktı....

Arkadaşlar ben bu mesajı size Kıbrıstan yazıyorum. Bende rahim filmi çektirmekten çok korkuyordum Kıbrıstaki doktorum bana anestezi vererek çekeceğini ve ağrı hissetmeyeceğimi söylediğinde tedirgin oldum.. İnternetten araştırmaya başladım bu arada İstanbul Fındıkzadede radyomar radyotom merkezinin sitesine girip orada ağrısız çekim yapıldığını ayrıntılı olarak okuyunca risk alarak Kıbrıstan İstanbula gittim ve Dr. Cevat Bayrak bey rahim filminizi çektik kalkabilirsiniz dediğinde çok şaşırdım çünkü hiçbişey hissetmedim ağrı duymadım korktuğuma değmedi kalktım giyindim ve alışverişe gittim:) yani internet sitesinde yazan herşey doğruydu ağrısız sorunsuz normal yaşantıma geri döndüm Dr. bey ve ekibine defalarca teşekkür ettim hem ağrısız hemde hijyen olarak çok güvenli bir ortamda çektirmek çok güzel o yüzden sizlerle bunu paylaşmak istedim.

Arkadaşlar ben bu mesajı size Kıbrıstan yazıyorum. Bende rahim filmi çektirmekten çok korkuyordum Kıbrıstaki doktorum bana anestezi vererek çekeceğini ve ağrı hissetmeyeceğimi söylediğinde tedirgin oldum.. İnternetten araştırmaya başladım bu arada İstanbul Fındıkzadede radyomar radyotom merkezinin sitesine girip orada ağrısız çekim yapıldığını ayrıntılı olarak okuyunca risk alarak Kıbrıstan İstanbula gittim ve Dr. Cevat Bayrak bey rahim filminizi çektik kalkabilirsiniz dediğinde çok şaşırdım çünkü hiçbişey hissetmedim ağrı duymadım korktuğuma değmedi kalktım giyindim ve alışverişe gittim:) yani internet sitesinde yazan herşey doğruydu ağrısız sorunsuz normal yaşantıma geri döndüm Dr. bey ve ekibine defalarca teşekkür ettim hem ağrısız hemde hijyen olarak çok güvenli bir ortamda çektirmek çok güzel o yüzden sizlerle bunu paylaşmak istedim.

c.tesi günü aynı Fındıkzade'deki aynı merkezde bende HSG çektirdim;2-3 dk'lık adet sancısı gibi bir sancının dışında hiçbir acı vs hissetmedim sakın gözünüz korkmasın bu merkezi gözüm kapalı tavsiye ederim:KK34:

Bugun findikzade radyomar merkezine hsg icin gittim. Kesinlikle adet sancisi dahil hicbir sanci hissetmedim ve inanilmaz kisa surdu islem. Hsg cektirmesi gereken bayanlar gereksiz agri cekmeyin mutlaka radyomara gidin, siddetle tavsiye ederim :KK66:

Bugun findikzade radyomar merkezine hsg icin gittim. Kesinlikle adet sancisi dahil hicbir sanci hissetmedim ve inanilmaz kisa surdu islem. Hsg cektirmesi gereken bayanlar gereksiz agri cekmeyin mutlaka radyomara gidin, siddetle tavsiye ederim :KK66:

canım geçmiş olsun. bende rahim filmi çektireceğim. ücret ne kadar ödedin yeni çektirmişsin. yardımcı olursan sevinirim.

bende dün çektirdim kızlar gerçekten hiç mi hiç acı hissetmedim beni de o kadar korkuttularki anlatamam ama doktorum fındıkzadede ki yerin en iyisi olduğunu söyledi gerçektende öyleymiş ben çok rahat ettim orda normal muayene gibiydi boşa korkmuşum.380 ödedim buarada

X