Gebeliğe Hazırlık Ağustos 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Destekleriniz için çok teşekkürler kızlar ailelere anlatmak istiyorum ama eşim iyice dallanıp budaklansın istemiyorum dedi alıp karşıma konuştum bu konu da yalnız hissediyorum diye biz birbirimize yeteriz diyo çok kararsızım iyi ki sizler varsınız🥰🥰🥰
Ben anneme ve kiz kardeslerime dedim birde azcik ucundan kayinvalideme dedim daha kimseye demeyi düşünmüyorum siz nasıl rahat edicekseniz oyle davranın canim ❤

Kızlar güzel haberleri alan herkese hayırlı olsun öncelikle, Allah sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Darısı da bizlerin başına 😌 2.doz biontech aşımı 12 ekimde oldum 14 ekimde adetim geldi. Aşıdan sonra ne kadar süre korundunuz? Cevaplarsanız sevinirim

Kızlar güzel haberleri alan herkese hayırlı olsun öncelikle, Allah sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Darısı da bizlerin başına 😌 2.doz biontech aşımı 12 ekimde oldum 14 ekimde adetim geldi. Aşıdan sonra ne kadar süre korundunuz? Cevaplarsanız sevinirim
17 ağustos sat 20 ağustosta ikinci doz biontech aşımı olmuştum yani aşı olduğumda adetmin 3. Günüydü ve o ay hamile kaldm. Korunmadm zaten doktor korun demedi.

Aylardır hamilelik arzusuyla yanıp tutuşuyorum psikolojik açıdan da bitmiş durumdayım doktora gittim hiç bir problem yok olmaması için bir sebep yok gün aşırı birlikte olun dedi doktor onu da denedim biri dedi hemen ayağa kalkma bir süre ayaklarını kaldır onu da yaptım bu ay çok ümitliydim midem yanıyor karnımda kasılmalar hissediyorum göğsümde hassasiyet var falan tehlike 3 gün kala erken gebelik testi yaptım sonuç hüsran 😭 sırf benimle aynı durumda olan varsa biraz rahatlarım diye döktüm şimdi böyle içimi 😭

Aylardır hamilelik arzusuyla yanıp tutuşuyorum psikolojik açıdan da bitmiş durumdayım doktora gittim hiç bir problem yok olmaması için bir sebep yok gün aşırı birlikte olun dedi doktor onu da denedim biri dedi hemen ayağa kalkma bir süre ayaklarını kaldır onu da yaptım bu ay çok ümitliydim midem yanıyor karnımda kasılmalar hissediyorum göğsümde hassasiyet var falan tehlike 3 gün kala erken gebelik testi yaptım sonuç hüsran 😭 sırf benimle aynı durumda olan varsa biraz rahatlarım diye döktüm şimdi böyle içimi 😭
Kuzum böyle düşünme.. Tünelin en karanlık yeri çıkışa en yakın yerdir… Bu kadar kendini yıpratacağın bir durum yok.. Herkes kendinden daha kötüsünü düşünüp teselli oluyor. Bende sana onu tavsiye edebilirim ama etmeyeceğim. Elbetteki beterin beteri var ama iyininde iyisi var.. Biz her ikisinide düşünüp yolumuza bakacağız. Bak ben 7 aydır deniyorum her ay doktora gittiğimde yeni bir sorun olduğunu öğreniyorum.. Eşimde morfoloji 0, ileri hız 0.. Ama umudumu kaybetmedim.. Kaybetsem de ne olacak ki tüp bebek diyw birşey vermiş Allah. İllaki herkes gibi doğal yoldan olacak diye birşey yok ki.. 20-21 yaşında kızlar bile tüp bebek yaptırıyor.. Herşey bir vesile.. Herşey birer miheng taşı.. Belki ilerde hayatındani dönüm noktası ne deseler bugünleri söylersin.. Hiç üzülme yıpratma kendini.. Kafanı rahatlatmaya çalış. En kötü tüp bebek yaptırırım de. İçini rahatlat.. Çaresiz değilsin ki çok şükür… Her ay bi testi yaptır kafandaki engellere tik at ki tüp bebek ya da aşılama gibi bir sürece gidersen herşeyin hazır olur☺️ Bak kasım topiğinde 2.5 yıldır gebelşk yaşamamış biri tüp bebeğe başlayacağı gün gebe olduğunu öğrendi.. Zihnini rahatlat☺️ Bu arada bende tüp bebeğe başlayacağım testlerin bitmesini bekliyorum 😁

Kuzum böyle düşünme.. Tünelin en karanlık yeri çıkışa en yakın yerdir… Bu kadar kendini yıpratacağın bir durum yok.. Herkes kendinden daha kötüsünü düşünüp teselli oluyor. Bende sana onu tavsiye edebilirim ama etmeyeceğim. Elbetteki beterin beteri var ama iyininde iyisi var.. Biz her ikisinide düşünüp yolumuza bakacağız. Bak ben 7 aydır deniyorum her ay doktora gittiğimde yeni bir sorun olduğunu öğreniyorum.. Eşimde morfoloji 0, ileri hız 0.. Ama umudumu kaybetmedim.. Kaybetsem de ne olacak ki tüp bebek diyw birşey vermiş Allah. İllaki herkes gibi doğal yoldan olacak diye birşey yok ki.. 20-21 yaşında kızlar bile tüp bebek yaptırıyor.. Herşey bir vesile.. Herşey birer miheng taşı.. Belki ilerde hayatındani dönüm noktası ne deseler bugünleri söylersin.. Hiç üzülme yıpratma kendini.. Kafanı rahatlatmaya çalış. En kötü tüp bebek yaptırırım de. İçini rahatlat.. Çaresiz değilsin ki çok şükür… Her ay bi testi yaptır kafandaki engellere tik at ki tüp bebek ya da aşılama gibi bir sürece gidersen herşeyin hazır olur☺️ Bak kasım topiğinde 2.5 yıldır gebelşk yaşamamış biri tüp bebeğe başlayacağı gün gebe olduğunu öğrendi.. Zihnini rahatlat☺️ Bu arada bende tüp bebeğe başlayacağım testlerin bitmesini bekliyorum 😁
İnşallah en kısa sürede güzel bir sonuç alırsınız. Sizi psikolojik açıdan daha güçlü gördüm kendime göre ve sizin adınıza çok sevindim umarım bende bu düşünce yapısına geçebilirim yoksa her negatif sonuç beni kötü etkiliyor

Her ay ne testi yaptırmalıyım o kısmı eksik yazdınız sanırım anlayamadım

İnşallah en kısa sürede güzel bir sonuç alırsınız. Sizi psikolojik açıdan daha güçlü gördüm kendime göre ve sizin adınıza çok sevindim umarım bende bu düşünce yapısına geçebilirim yoksa her negatif sonuç beni kötü etkiliyor
Bende 5.aydan sonra sizin gibiydim. Eşimle de neden böyle diye çok ağlayarak konuştum. Biz bizi bekleyeni bilmiyoruz sadece.. Ben geçen ay psikolojik olarak kist olduğumu bile düşünüp regl günü bunu yaşadım. Psikolojimiz ruh halimiz bize daha çok hakim ve biz aslında bunun ile gebeliği engelliyoruz.. Önümüzdeki durumları görmüyoruz.. Ben eşimin sonuçları görünce oturdum 4-5 saat kk daki bütün bu sorunu yaşayanların yazılarını okudum…. Hepsi gebelik imzalarını atmışlar hepsi hamile kalmış. Ama çabuk ama geç hepsi anne olmuş. Çünkü fıtratda anne olmak için yaratılmışız ve bizde istiyoruz.. O zaman Engel kendimiziz☺️

Her ay ne testi yaptırmalıyım o kısmı eksik yazdınız sanırım anlayamadım
3.gün hormon testleri
Vitamin testleri
Hsg
Sperm testi
Kromozom analizi
Yumurta geliştirici ile takip
Her ay başka birşey öğrendim.. Bedenim anneliğe hazırladım🙂 Hala daha hazırlıyorum. Bedenimiz ve biz hazır oldugumuzda Allah ın izni ile o ikrama bizde erişeceğiz..

Kızlar daha ne öğrenebilir ki diyordum ki bugün kendi vücudum ile ilgili birşey daha öğrendim. Benim 2 gündür akıntım başlamıştı. Zaten testlere de o yüzden başladım. Baş dönmesi ve mide bulantılarım vardı. B12 normal çıktı ama niye oluyor diye düşünüyordum. Bugun sol tarafımda ağrı hissettim ve anladım ki yumurtlama evresine doğru yavaş yavaş geçiyorum. Ve 4 aydır aslında her yumurtlamadan önce mide bulantısı baş dönmesi kasık ağrısı akıntı ve ciddi üşüme yaşıyormuşum. Geçen aylarda bir arkdaş demişti bende doktora görün normal değil demiştim. Ki kendimde öyle yapmıştım😄 Neyse kullandıgım o kadar vitamine vesile olan şey aslında tamamen normalmiş 🙏 Öğrenip mutlu oldum. Size de aktarmak istedim🙈 çocuk olmasa da kadınlık keşfime dair mutlu dolu anlar yaşadım🥲
İnanamıyorum ben de bunu yaşayıp kendimde hastalık aradım durdum. Peki kaç gün sürüyor ben de 3 4 gündür var çünkü bu durum

İnanamıyorum ben de bunu yaşayıp kendimde hastalık aradım durdum. Peki kaç gün sürüyor ben de 3 4 gündür var çünkü bu durum
Bende her yumurtlama dönemi oluyor.. Baş dönmeleri ile anlıyorum bir iki gün sonra kasık ağrısı geliyor.. Bazen midem bulanıyor.. üşüme zamanı yumurta çatlama zamanı zaten.. Kendimi artık tanıyorum 😁 Tek sorun yumurta sanah çatladığı için genelde yakalayamıyorum 🤭

Merhaba okuyanlara umut olsun diye yazıyorum. Temmuz 2019'da evlendim, eşim de bende evlendiğimizden beri çocuk istedik, korunmadık. Mart 2020'nin başında hem eşim hem ben kadın doğuma gittik hormon testi, yunurtlama testi yapıldı bana. Ultrasonda muayeneye edildim bir problem görülmedi. Hcg çektirebilirsin özelde daha sonra tekrar gel bakalım dendi. Eşimde sperm testi yaptırdı fakat tam o ara pandemi patladığı için sadece testi yapan üroloji doktoru muayene etti ve bir problem yok dedi eşime de. Arkasından zaten pandeminin artması bizim ev taşımamız eşimin iş değişikliği derken yaklaşık 7 ayı devirdik. Ekim 2020de yeni taşıdığımız şehirde dedik ki tekrar dokrora gidelim testleri gösterelim bakalım ne olacak. Ben kadın doğuma gittim eşimin de kendiminde tüm testlerini götürdüm ve doktor dedi ki eşinin spermlerinin yarısı hareketsiz. Eğer beklemek istemezseniz önce sana hcg bakalım arkasından aşılama yapalım. Bu arada ben 30 eşim 33 yaşında. Biz korktuk tabi doğal yolla çocuk olmayacak mı acaba diye. Sonra eşim benim gittiğim kadın doğum doktorunun yönlendirmesi ile ürolojiye gitti ultrasonda bakıldı sıkıntı yok. O zaman bitkisel bir sperm arttırıcı ilaç vermiş doktor 3 ay kullan demiş. Eşim kullandı bu ilacı baya 270tl civarında özel satılan bir ilaçtı. Ve ocak 2021 de ben hamile kalmışım. Şubatta adetim 3 gün gecikince test yaptım çift çizgiyi gördüm arkasından kan testi filan derken kesinleşti hamileliğim. Bize çok sürpriz olmuştu dilerim size de olur. Zaten mesele çift çizfiyi görmekte değilmiş onu anladım.. Çünkü hamileliğimin 3. ayında kanamalarım başladı. 6 defa hastanede yattım bu süreçte. Defalarca bebeği kaybetme korkusu yaşadık. Sürekli yatmam gerekiyor benim hamileliğim çok zor geçiyor. Şimdi 31.haftaya geldik🧿 ve erken doğum riskiyle başbaşayım. Rahim kısalığım olduğu ortaya çıktı 21.haftada. Dikiş atılmadı kanamalı hamile olduğum için. Sürekli ilaç ve iğnelerle devam ettirmeye çalışıyoruz gebeliği. Hayırlısını istemek çok önemli 🙏🙏 sizinde gönlünüze göre versin inşallah Rabbim🙏
Hangi ilacı kullandınız yazar mısınız? Eşimde de hareketsizlik problemi var

SIRAKULLANICI ADIBATYAŞİSTEDİĞİ SÜRESONUÇ
@gumus8219 temmuz382 ay🤰
@grkmtml30 temmuz243 ay🤰
@Gnskrky1230 temmuz263 ay🤰
@Dnzylkn2 ağustos255 ay🤰
@Rabia islam3 ağustos34
@larissa1234 ağustos292 ay🤰
@Tuvel5 ağustos298 ay
@ELIF70075 ağustos349 ay
@arya.!.:5 ağustos277 ay
@-adre-5 ağustos3 ay
@Aysor6 ağustos266 yıl
@happynurse6 ağustos252 ay
@M-elek376 ağustos221 yıl
@Asyaa5617 ağustos262 yıl
@Gulguzeli20197 ağustos342 ay
@busemakilic8 ağustos303 ay
@Pinky938 ağustos282 yıl
@yakamoz-918 ağustos298 ay
@Portakalimsi8 ağustos252 ay🤰
@DuruAsil078 ağustos272 ay
@Ozlempltclk8 ağustos342 yıl
@moreandmore8 ağustos263 ay
@busemakilic8 ağustos303 ay
@madammor8 ağustos294 ay
@Noonameee8 ağustos262 ay
@Brideee9 ağustos271.5 yıl
@busrabusrabusrabusra10 ağustos281 ay
@Kadertnnn10 ağustos242 ay
@Yusrackfatma10 ağustos317 ay
@NAZ2011 ağustos1 ay🤰
@Petunya50811 ağustos2611 ay
@Narence0611 ağustos251 yıl
@sheilata11 ağustos326 ay
@Hedossss11 ağustos222 yıl
@aleynnss11 ağustos247 ay
@charlottes12 ağustos354 ay
@begonya_9212 ağustos294 ay
@burcuerva12 ağustos326 ay
@kindergarten teacher13 ağustos321 ay
@Gulsenn199314 ağustos285 ay
@fifii14 ağustos2718 ay
@12lavinya15 ağustos211.5 yıl
@sunandstars15 ağustos32
@tgceeee15 ağustos299 ay
@nediyeyimkii16 ağustos272 yıl
@Koredizisever268 ay
Kadindiyorki Kadindiyorki 17 ağustos295 ay
@Aesculape18 ağustos281 yıl
@Lemonade518 ağustos296 ay
@LeeSoon18 ağustos282 ay
@tugce211019 ağustos214 ay
P Parlakampul 19 ağustos392 ay
@3cicekannesi19 ağustos255 ay🤰
@Motiksa19 ağustos2615 ay
@Random3320 ağustos351 yıl
@Adelnaz20 ağustos3312 ay
@Brs169120 ağustos296 ay
@cenanes20 ağustos312.5 yıl
@Ask bahcesi0020 ağustos281 ay
@Camdakikiz20 ağustos252 yıl
@semradurak4520 ağustos232 yıl
@Gazel211021 ağustos336 ay
@merveevasu22 ağustos251 ay🤰
@GreenLover23 ağustos301 yıl
@Sevdagunleri23 ağustos328 ay
@Bencebuarkadas24 ağustos262 yıl
@bsra5424 ağustos2521 ay
@oneofus25 ağustos311 ay
@Ruogasci25 ağustos265 ay
@Kindergarden2625 ağustos264 ay
@Genckading25 ağustos266 ay
@Doktoraliguru25 ağustos362 ay
@shtc26 ağustos295 ay
@nilsu-g27 ağustos293 ay
@HTCNM27 ağustos32
@Tambikedi27 ağustos
@Sadecerenn27 ağustos241 ay
@HoneyBear28 ağustos222.5 yıl
@kdv28 ağustos272 ay
@bal_oglanin_annesi29 ağustos282 yıl
@Sunrseee29 ağustos282 yıl
@mavi_ylmz29 ağustos314 ay
@tgba9830 ağustos238 ay
@Dh12091030 ağustos281.5 yıl🤰
@misamino31 ağustos288 ay
@gLssHh31 ağustos3811 ay
@Punk331 ağustos3414 ay
@BuGa 172310 ay
@Kbra blgin1 eylül261 ay
@mehtap492 eylül
@kivircikkuala2 eylül
@Salm_hh3 eylül243 yıl
@karapisso5 eylül2 ay
@psikolojikdelipdr3 eylül253 ay
@redday32
@neberuse9 eylül381.5 yıl
@Princess919 eylül4 ay
@serrakubatt10 eylül10 ay
@Fatimeesss19 eylül262 ay
@reyreymer24 eylül323 ay
Ağustos olmadı Mart oldu💜

Birgebeningunlugu ve minnak kurabiyeler den aldim canim zaten 2 gune bir degerlendiriryoruz kacirma gibi bir şansımız yok ovulasyon testi beni daha cok strese sokuyor 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ zaten ekim gibi tedaviye baslamayi dusunuyorum olmazsa nasip
Merhabalar baya zaman olmuş yazali ama yine de sormak istiyorum. Aldığınız danismanliklardan memnun muydunuz hamile kalabildiniz mi? Bende almayi düşünüyorum ama kararsizim. Sizce faydasi olabilecek bir şey mi

Merhabalar baya zaman olmuş yazali ama yine de sormak istiyorum. Aldığınız danismanliklardan memnun muydunuz hamile kalabildiniz mi? Bende almayi düşünüyorum ama kararsizim. Sizce faydasi olabilecek bir şey mi
Ovulasyon testi ise yaramadi clife macun kullandim ve ekim ayinda hamilr kaldim oglum suan 16 aylik

X