Aile İlişkileri

oslgist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2018
17
4
22
Merhaba, bu sefer derdimsi bir kıvamda canımı sıkan bir olay örgüsünden bashetmek istedim. Öncelikle bahsetmem gerekirse bu durum benim çocukluğumdan beri olan birşey lakin yetişkinlik hayatımda da devam ettiği için canımı sıkmaya başladı bende sizle paylaşıp belki bir akıl alırım veyhaut kimsyee anlatamadığım için rahatlarım azda olsa diye düşündüm. Hangisinden bahsetsem bilemedim valla neyse kısaca anlatayım siz anlayın.. Ailem tarafından önüme sürekli bir engel konuluyor ve bunu bilnçli/bilinçsiz yapıyorlar. Başka insanlar olunca hemen beni yüceltmeler vs. ama kendi içimze çekilince tam tersi durum yaşanıyor. Mesela geçenlerde ayrı yerlerde yaşadığımız için whatsapp'tan görüntülü konuşurken ablam ve abim bunun hiçbir şeye yeteneği yok napıcak 21 yaşına geldi tarzı laf işittim ve çok ağrıma gitti daha fazlası annemde güldü buna ki bu durumun sorumlusu tamamen o. Abim ve ablamın çocukluk-gençlik dönemlerinde onlara her imkan sağlandı ne denildiyse yapıldı lakin bende öyle olmadı. Sanat ile alakalı çoğu dalda yeteneğim olmasına ve bunu bilmesine rağmen asla birşey yapmadı. Başka ortaokulda okulda akranlarım tarafından zorbalık gördüğümü belirtip okulumu değiştirmesini talep ettiğimde de bahane uydurma diyip geçistirmişti ki şuan yaşım 21 halen bana bir sıkıntım olduğunda bahane uydurma der geçer. İki doğru kelam edince hemen sinirlenmeye başlıyor üstüne benimle konuşmuyor bile. Aslında çok şanslı bir insanımdır ama tam şans kapımı çaldı bir konuda tamamen o düzeni bozacak birşey çıkıyor ortaya illa. Tam diyorum herşey yolunda düzenim var örn. taşınma çıkıyor başıma. Hiç hesapta olmayacak şeylerden ötürü benide sürüklüyor ailem yanlarında sanki ben figuranım benim bir hayatım yokmuş gibi. Annemle bu konuyu konuştum kendisinin dediği tek şey şu oldu "benim hatam değil gitseydin o zaman halk merkezlerine kurslara". Geçenlerde de sen beni sıkıyorsun çok boş konuşuyorsun tarzı br cümle kurdu bana. ağrıma gidiyor artık aileyle alakalı herşey. tek bir dileğim var biran önce şu üniversiteyi bitirip kendi yolumda ilerlemek. kendi düzenimi kurmak... allah büyüktür sabret diyorum kendime ama olmuyor.. öyle yani baya çorba yaptım ama daha neler varda yazmadım buraya. iyi akşamlar dilerim

Okulu bitir önce kardeşim. Sonra bir işe girer kendi düzenini kurarsın. Şimdi duymazdan gel. Canın sıkılsa da kendi odanda takıl çok görüşmemeye çalış.

Kiyamam yaa cok gencsin daha canim ufak goruyorlardir seni o yuzden takiliyorlar bence . Annen de belki icten ice seni hakli buluyor ama kendine yedirip haklisin diyemiyordur. Su durumda yapacagin en dogru sey okulunu bitirip meslegini eline alman ve kendi ayaklarinin uzerinde durman olur. Hobilerinden asla vazgecme kafani onlarla dagit ne guzel sanata merakin varmis. Zaten sanati seven insanlar hassas ruhlu olurlar. Ozguvenini kaybetme ve kendini asla degersiz hissetme.

Biliyorum demesi kolay diyeceksin ama sen kendini biliyorsan ailen de olsa kim ne demiş önemli olmuyor. Kırıcı çok şeyler duyuyor insan. Ama başarılı olmak isteyenin önüne taş koymak için laf eden çok olur. Enerjini düşürmeye çalışırlar. Aldırış etmeyip hedefin her neyse ona ulaşma yolundaki gayretini sürdürmeye bak.

X