Aile

Remeco

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2017
21
0
34
Almanyada yasıyorum ..
Bana yardımcı olursanız sevinirim fikir danisikligina ihtiyacim var belki bu tür olay sizlerinde basına gelmistir..
Sevgilimle biz 3 sene beraberligimiz var artik evlenelim dedik fakat annesi aileden birini uygun görmüs ogluna baska kimseyi istemiyor zar zor ikna olmus gibiydi ailesiyle tanistirdi beni ablasiyla cok iyi anlasiyorduk sonra tabiki tanistiktan sonra bir hamle bekledim tanismaya gelirler ailemle fln diye sevgilimin annesi hasta bakir hastaligi var her sene 3 kez belki türkiyeye tedavi olmaya gidiyor o aralar gitmesi gerekti bende bekledim geldikten sonra gelirler diye ama sevgilimle cok tartıştık artik ne zaman bu adim aitilicak diye aradan 4ay geçti tanismaya geldiler sevgilim ile benim konum hic gecmedi o gün tek tanistilar normal misafir agirladik gibi aradan 5hafta gecti tekrar onlar cagirdi ama iki taraf birbirine pek isinamadi .. yine türkiyeye gitti erkek arkadasimin annesi 1ay geldikten sonra istenilme olucakti istemeye geldiler allahin emri ile annem bastan dedi kizimin bir oturmasini istemiyorum diye babasida onayladi ama annesi degil bide erkek arkadasimdan bi hafta sonra duydumki babasida kararini degistirmis kendisi düsünmeden demis öyle birseyi erkek arkadasim kendine ortak ev aldi suanda ailesi yasiyor icinde diger evleri tamirde aslinda ordan cikip diger tarafa geciceklerdi kararlarini degistirmisler bizimle bir altli üstlü oturmak istiyolar ama ben istemiyorum ev alinmadan basta erkek arkadasima demistim ben hic bir zaman hep birlikte oturmam yinede aldi :KK43: simdi ses soluk yok onlardan bastan beri hep ilgisizdi ailesi arama sorma yoktu nisan hazirliklarini ben kendi ailemle baslatim kiz tarafnin isi olduğu icin erkek arkadasimla birlikte yalniz gittik yüzük bakmaya elbise bakmaya benim ailemin destegi ile onun ailesinden hic bir yakinlasma ilgilenme yok ablasi ilede aramız bozuldu ben o eve cikmak istemiyorum diye hepsi bana karsi tavir aldilar nisani iptal ettim ablasinada dedim hala arayan soran yok erkek arkadasim evde beni dinlemiyorlar diyor.. ben seni kaybetmek istemiyorum diyor onu zar zor biraktim istemeden cünkü ailesi yüzünden sonumuz yok halledicez diyo ama lafini geciremiyor sanirim.. biraktim ama benide rahat birakmiyor oda ortada kaldi benide ailesinide kaybetmek istemiyor napicam bilmiyorum kendine kiymakla tehtit ediyor birakirsam ..istemeyerek biraktim onu cok seviyorum bitmesini istemiyorum aileside bitirmek icin ilgilenmiyolar kendi evladina bile deger vermiyor yeterki evin borcu ödensin ama biz birlikte baska yere ciksakda ödicektik herseyi maddi manevi yanlarinda olucaktik ablasi cagirdi beni konusmaya altli üstlü oturalim diye ben bunları ablasinada dedim ama ortaliik karisti hic ilgilenmiyorlardi bu seyi sebeb edinip ses soluk cikarmiyolar resmen ayrilmamizi bekliyorlar

Büyük konuşmayayım ama iki oğlum var değil aynı bina aynı sokağa bile istemem.

Ne diye hem kendimi hem onları sıkıntıya sokayım.Hiç anlamıyorum ben bu insanları.Kendi huzurları da

kaçacak.Ne gerek var?

Ev ev üstüne olmaz.

Ayrılmakla iyi yapmışsınız. Burda sevgilinin dik durup ailesine rest çekmesini bekleyeceksiniz.

Büyük konuşmayayım ama iki oğlum var değil aynı bina aynı sokağa bile istemem.

Ne diye hem kendimi hem onları sıkıntıya sokayım.Hiç anlamıyorum ben bu insanları.Kendi huzurları da

kaçacak.Ne gerek var?

Ev ev üstüne olmaz.

Ailemde aynen öyle düsünüyor ama onun ailesi bir istiyor borc yüzünden

Boşver nişanı bozmakla iyi etmişsin hiç kabul etme hem kolay mı evlendikten sonra hem kira hem de ev borcu ödemek?

Kabul etmiyorum zaten ilk basta ailem bana birakti karari sen nasıl istersen öyle olsun dediler ama karsi taraftan ses cikmiyor bundan sonrada bizimkiler izin vermiyorlar ezerler seni hep diyorlar ayri ev olursa olur ama ikimizde birbirimizden vazgecemiyoruz

Kabul etmiyorum zaten ilk basta ailem bana birakti karari sen nasıl istersen öyle olsun dediler ama karsi taraftan ses cikmiyor bundan sonrada bizimkiler izin vermiyorlar ezerler seni hep diyorlar ayri ev olursa olur ama ikimizde birbirimizden vazgecemiyoruz
Bu gidişte olmaz çünkü seni taktıkları yok. Yarın bir gün n bi bakmışsın başkasıyla nişanlanmış, hiç belli olmaz. Ailen de çok haklı en mantıklısı bitirmek bence.

Bu gidişte olmaz çünkü seni taktıkları yok. Yarın bir gün n bi bakmışsın başkasıyla nişanlanmış, hiç belli olmaz. Ailen de çok haklı en mantıklısı bitirmek bence.

Beni rahat birakmaz ben biraksamda ama halletigi tam olarak birseyde yok onuda takan kimse yok hepsi tavirli bana karsi birlikte oturmak istemiyorum diye bunu sebep olarak erkek arkadasima yediriyorlar:KK43:

Beni rahat birakmaz ben biraksamda ama halletigi tam olarak birseyde yok onuda takan kimse yok hepsi tavirli bana karsi birlikte oturmak istemiyorum diye bunu sebep olarak erkek arkadasima yediriyorlar:KK43:
E ne yapacaksın? Ne demek beni bırakmaz?
Bi kere ben böyle bir adamla evlenmezdim, neden? Çünkü ailesinin sana karşı olduğunu Bile kendini ev borcunun içine koymuş!
Eğer ev borcu olmasaydı iki yetişkin insan evlenip kendi düzeninizi kurardınız, ama işte akılsız başın cezası bu.
Düşünen, mantıklı insanlarla evlenin. Gelecek öngörüsü olsun.

E ne yapacaksın? Ne demek beni bırakmaz?
Bi kere ben böyle bir adamla evlenmezdim, neden? Çünkü ailesinin sana karşı olduğunu Bile kendini ev borcunun içine koymuş!
Eğer ev borcu olmasaydı iki yetişkin insan evlenip kendi düzeninizi kurardınız, ama işte akılsız başın cezası bu.
Düşünen, mantıklı insanlarla evlenin. Gelecek öngörüsü olsun.
Evet haklisin evi bile bile aldi alma dedigim halde ve suan pisman ama planda kaynana ile ayni apartmanda oturmak yoktu kendi dairesi kendi evi ablasi ile.. ben basta yine demistim aslinda olmaz diye ama almis bulundu.. :KK43:
Ortada kalan kendisi simdi ..
Ailesini zaten allaha havale ediyorum umut asiliyipda böyle bir sepepden ayriliga sürüklediler bile bile...

X