Ailem, olmayan cinsel hayatım,psikolojik sorunlarım kısacası bir manik depresifin hayatı..

A
Hayır değil ama kan uyuşmazlığı vardır belkide.
kan uyuşmazlığından olmaz da ikisinde de belki genetik yatkınlık vardır diye sordum
abin ve ablanda da bazı rahatsızlıklar varmış ya
cinsel ihtiyaçlarını kendini tatmin ederek biraz kontrol altında tutabilirsin
kendini suçlama artık geçmişte olanlar için

Allah yardimciniz olsun.Hayata tutunmak gerekiyor gecmisi birakip ileriye bakmak gerekiyor.Tedavinizi oluyorsunuz duzenli sekilde terapi almanizi da tavsiye ederim.Ayrica ailenize kizmayin bence yapilabilecek herseyi yapmislar destek olmuslar.Size dusen kpss calisip kazanmak ancak bu sorunlari cozmeniz ve iyi olmaniz gerekiyor ogretmenlik yapabilmek icin.Cunku hic kolay bir meslek degil ve guclu olmaniz sabirli olmaniz gerekiyor.Ozel ders vererek suanki durumunuza bir nebze katki saglayabilir sizi rahatlacak bir hobi kursuna baslayip arkadas edinirseniz bence daha iyi olacaksiniz.

Anlamadığım şeyler var.
Sınavı kazanamadın mutsuz oldun,
Cinsellik yaşayamıyorsun mutsuz oluyorsun,
Kızlık zarını dert ediyorsun,
Kilo aldın ilaçlardan dert ediyorsun.

Buraya bu yazıları yazdın seni eleştirmeden yardımcı olmak isterim
Gerçekler acıdır,

Sebep sonuç doğurmuş.Sürekli negatif kişilik ilaç kullanmana ve kilo almana neden olmuş,sürekli kızlık zarını düşünmen cinselliğe düşmene,sürekli başarısızlıklar yaratıp demorilize olman ve dersten başka şeyler düşünmen sınavı kazanamamana sebeb olmuş..

24 yaşında bende de hormonlar tavandı kendini özel hissetme herkesde olur.Ama çalışıp iş sahibi olup istediğim hayatı sürmek cinsellikten daha önemliydi 24 yaşında başladım iş hayatına.Hiç bir şeye sığınma kendine hedef koy başla bir yerden, kpss ile başlamak değil aileni ikna et bir yerde özel sektörde başla.Herkes devlete bağlı çalışmıyor bende özeldeyim.Ne olursa olsun başlayacağım dedim.Ama başla,muhakkak başka çaren yok hayatına sarıl!

Evlilik çözüm değil.Sen Türkiyede yaşıyorsun.Kadın olarak önce kendini yetiştirmezsen ayaklarının üzerinde durmazsan hep 1-0 yeniksin.

Kilonla barışık ol,cinselliği geç ve sadece kendini mutlu etmeyi cinsellikte arama.

Çalışmak o kadar güzelki..Lütfen bu cahil düşüncelerden kurtul,pasiflikten negatiflikten kurtul...Güzel hayat olabilir herşey senin elinde kimsenin suçu yok..Başarabilirsin kendine inamazsan kimseyi de inandıramazsın..@Morbidanqel

sizin bu hastalik hakkinda en ufak bir fikriniz yok.Diyecegim tek sey var siz de bu hastalik olmadigina sükredin.Iyi niyetli oldugunuzun farkindayim ama burada yazdiklarinizin konu sahibine maalesef hic bir faydasi yok.

Allah yardimciniz olsun.Hayata tutunmak gerekiyor gecmisi birakip ileriye bakmak gerekiyor.Tedavinizi oluyorsunuz duzenli sekilde terapi almanizi da tavsiye ederim.Ayrica ailenize kizmayin bence yapilabilecek herseyi yapmislar destek olmuslar.Size dusen kpss calisip kazanmak ancak bu sorunlari cozmeniz ve iyi olmaniz gerekiyor ogretmenlik yapabilmek icin.Cunku hic kolay bir meslek degil ve guclu olmaniz sabirli olmaniz gerekiyor.Ozel ders vererek suanki durumunuza bir nebze katki saglayabilir sizi rahatlacak bir hobi kursuna baslayip arkadas edinirseniz bence daha iyi olacaksiniz.
Aynen bende öyle düşünüyorum sağolun.

kan uyuşmazlığından olmaz da ikisinde de belki genetik yatkınlık vardır diye sordum
abin ve ablanda da bazı rahatsızlıklar varmış ya
cinsel ihtiyaçlarını kendini tatmin ederek biraz kontrol altında tutabilirsin
kendini suçlama artık geçmişte olanlar için
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Şizofreni genetik ve tamamen ortadan kalkamaz. Tıbbi olarak imkansız.
Mutlaka genetik olarak bi taraftan almış olmalı. Anne ve babanda şizofreni olmadığına emin misin

Doktorunuza icinizdeki her şeyi anlatmalısınız. Anlatmadiginiz şeyler belki de tedaviyi başarılı yapacak gizli anahtarlardir. Onlar yargılamazlar. Dünyada cinsellik yaşayan ilk kişi siz değilsiniz ya da yaşamak isteyen. Bu yaşta yüksek libido normal. Düzenli tedavinizi almaya devam edin. Psikologa da görünün bence. Hastalığınız ilaçsız geçmez ama bence iyi bir terapi de gerekli. Ailenizin çok hatası olmuş tuhaf düşünceleri de var. Büyük ihtimal anne babanızın da psikolojik rahatsızlığı ya da yatkınlığı var. Onları değiştiremezsiniz.

Aslında annem babam özünde gayet iyi insanlar. Annem dindar pısırık bir kadın babam annemi çok ezmiş annem çok erken yaşlandı. Annem fedakardır ama çocuk yetiştirme konusunda etkisiz eleman. Babam çok dengesiz biri 1000 tane kişiliği var çözemedim birgün çok sinirli birgün yumuşak babamda aşağılık kompleksi var zengin değiliz ama kendini zengin göstermeyi insanlara hava atmayı sever. Çevresi tarafından saygın biri sevilir çünkü insanların çok işine yarar bir şey olduğunda ilk babamı ararlar zeki ve pratik biri ama insanları anlamaz en küçük bir hatada insanları azarlar beni bir robot gibi görüyor mesela benin 1 aydır evden çıkmadığım zaman oluyor çünkü hiç arkadaşım yok. Bunu çok doğal karşılıyor ben kız uşağıymışım o 63 yaşında belki bu yüzden anlamıyor. Bir kere sofraya çatal koymayı unuttum diye bana 1 saat orucumu açtırmamıştı. Küçükken sandalyeyi kafamda kırmıştı sebep yokken. Beni bi erkekle konuşurken gördüğünde 16 yaşındayken beni 1 saat dövmüştü ve anneme en normal şeyler bile yanlış gelirdi beni bi erkekle asla başbaşa bırakmazdı uzaktan seyrederdi bana gel gel yapardı. Annemle babam sürekli kavga eder. Babama ya bu evden sen gideceksin ya ben dedim . Sinirlenir bağırır çağırır vurmaya kalkar yarım saat sonra hiçbir şey olmamış gibi davranır her ailede olurmuş böyle şeyler bunlar çok doğalmış annem boynu bükük ezilen bir kadın akrabaları tarafından da ezilir babam cazgır olmasa akrabaları daha çok ezer anneme babam niye küfür ediyor dediğimde küfür onların besmelesi onun sülalesi böyle der.Daha neler neler Hala da baskı altındayım. Bu bakirelik mevzusunu hiç açmıyorlar sanki hiç olmamış gibi. Yurt meselesine gelince beni yurda bırakırken çok ağladılar ama üniye başladığımda 1 atak geçirmiştim ve tanım bipolar bozukluk değil anksiyenete panik atak ve sosyal fobiydi ciddi bişe olduğunu bilmiyorduk ya da yurtta ağırlaştı bilmiyorum.

Acaba babaniz da mi hasta.?Bu hastalik genetikdir.Abiniz de hastaymis.Sizi cok iyi anlayabiliyorum lütfen cinsellik konusuna takilmamaya calisin.Bir de cok yogun cinsel istek duydugunuzdan bahsediyorsunuz bu sizin hastaliginizin tipik bir belirtisidir.Sadece mümkün oldugunca dikkatli olun ve kendinize zarar verecek kisilerden uzak durmaya calisin.Cinsel iliski yasayacaksaniz da korunmaya dikkat edin.Cok zor oldugunu biliyorum ama hayatta kalmayi basarmak zorundasiniz.Bir arkadasin da dedigi gibi mümkünse manik döneminizde sinavlara hazirlanin.Sizin durumunuz bu kadar zorken ailenizin yapisi her seyi bir kat daha zorlastiriyor.Ama sizin gibi olan bir cok insan var .Onlarla iletisime gecerseniz belki size yarari olur.Öbür türlü saglikli insanlarin sizi her zaman anlamasini beklemek cok zor.Anlasilmadiginiz zaman daha cok kirilirsiniz.Mümkün oldugunca beklentilerinizi minimuma indirin.

Umarim en kisa zamanda hedeflerinize ulasirsiniz.

O yasta cinsel isteğin tavan olması normal biraz yastan biraz da ilaçlardan.

Ama düzelmek biraz da senin elinde.
Tedavi düşünmez misin ?

Hata üstüne hata yapma. Psikolojik hastalığın var ve bu herkeste olabilecek bişey. Ama inan seni mutlu eden uğraşlar edindikçe bunu zamanla ilaçsız aşacaksın. Ne mutlu ki ailen yanındaymış hala da öyleler. Belki yorulmuş olmanın verdiği bi tepki var onlarda ama seninle birlikte onlar da çok zor şeyler yaşamış onları da anla.

Cinsel istek her normal bireyde olan bişeydir. Bedenin senin ama bunu güzel bi şekilde yaşamak varken bi dk sürecek bi zevk için hata yapma. Pişman olmaman için söylüyorum bunu. Kendini tatmin edebilirsin sonuçta bunun için bireye ihtiyacın yok. Zamanla da azalacak bu istek emin ol.

Acaba babaniz da mi hasta.?Bu hastalik genetikdir.Abiniz de hastaymis.Sizi cok iyi anlayabiliyorum lütfen cinsellik konusuna takilmamaya calisin.Bir de cok yogun cinsel istek duydugunuzdan bahsediyorsunuz bu sizin hastaliginizin tipik bir belirtisidir.Sadece mümkün oldugunca dikkatli olun ve kendinize zarar verecek kisilerden uzak durmaya calisin.Cinsel iliski yasayacaksaniz da korunmaya dikkat edin.Cok zor oldugunu biliyorum ama hayatta kalmayi basarmak zorundasiniz.Bir arkadasin da dedigi gibi mümkünse manik döneminizde sinavlara hazirlanin.Sizin durumunuz bu kadar zorken ailenizin yapisi her seyi bir kat daha zorlastiriyor.Ama sizin gibi olan bir cok insan var .Onlarla iletisime gecerseniz belki size yarari olur.Öbür türlü saglikli insanlarin sizi her zaman anlamasini beklemek cok zor.Anlasilmadiginiz zaman daha cok kirilirsiniz.Mümkün oldugunca beklentilerinizi minimuma indirin.

Umarim en kisa zamanda hedeflerinize ulasirsiniz.
Bence babamda hasta. Hani ben sürekli bu hastalık içindeyim ve kardeşlerim de hasta ve yurtta da ilaç kullanan, hastalığı olan insanlara rastladım insanları iyi analiz etmeye başladım.Sürekli bulaşık yıkıyor, etrafı topluyor babam pat diye odama girip eşyalarımın yerini değiştiriyor, aradığım şeyi bulamıyorum okb ve narsistlik var. Annemde de kesinlikle sosyal fobi var çok pısırık. Evet umut fakirin ekmeği ama kötü sonuçlarla karşıla karşılaşa istediğim şeyleri elde edemeyince beklentimin düşük olması gerektiğini öğrendim.

Hata üstüne hata yapma. Psikolojik hastalığın var ve bu herkeste olabilecek bişey. Ama inan seni mutlu eden uğraşlar edindikçe bunu zamanla ilaçsız aşacaksın. Ne mutlu ki ailen yanındaymış hala da öyleler. Belki yorulmuş olmanın verdiği bi tepki var onlarda ama seninle birlikte onlar da çok zor şeyler yaşamış onları da anla.

Cinsel istek her normal bireyde olan bişeydir. Bedenin senin ama bunu güzel bi şekilde yaşamak varken bi dk sürecek bi zevk için hata yapma. Pişman olmaman için söylüyorum bunu. Kendini tatmin edebilirsin sonuçta bunun için bireye ihtiyacın yok. Zamanla da azalacak bu istek emin ol.
Evet ailemi anlıyorum o yüzden sabırlı olmaya çalışıyorum onlara karşı. Cinsel zaafımı da bir hobi bulup unutmaya çalışacağım boşlukta olunca da istek geliyor çünkü sosyal biri olsam gelmezdi.

sizin bu hastalik hakkinda en ufak bir fikriniz yok.Diyecegim tek sey var siz de bu hastalik olmadigina sükredin.Iyi niyetli oldugunuzun farkindayim ama burada yazdiklarinizin konu sahibine maalesef hic bir faydasi yok.

En ufak bilginiz yok derken? Bu kanıya nasıl vardınız?
Bu hastalıklara benzer yaşayanlar var çevremde yakın çevremde özellikle.Yazık vah vah yapacak bir şey yok yada sizin yazdığınız gibi "elinden geldiğince şöyle yap böyle yap" demek bence umutsuzum ama yine de sen bir dene şeklinde önerilerdir.Ben keskin kullanıyorum cümlelerimi.Gayet ciddiyim.İnsan yapısı kendini iyileştirebilecek kadar güçlü..Aciz değiliz..Asıl söylemek istediğim ise inancını bilemem ama duanı da eksik etme..Çok şeyler atlattım dua ile.. M Morbidanqel

Üniversitede bir kız aynı bu şekilde olaylarla gündeme gelmişti. O musunuz bilmiyorum ama aşırı tanıdık geldi hikayeniz.

Kendisi yurtta kaldığı arkadaşıma kafayı takmıştı ve okuduğu kitaptakileri kendisi yaşamış gibi anlatıyordu.

Sizin derdinize gelecek olursak, doktor ve ilaç değişikliğini daha önce yapmalıydınız. Ve herşeyi doktora ilaca bağlamamak gerekir. Biraz kendinizin de çaba harcaması gerekir. Size tavsiyem inancınızı kuvvetlendirin Allah’a sığının ve ibadet edin. Çıkmadık candan ümit kesilmezmiş.

Üniversitede bir kız aynı bu şekilde olaylarla gündeme gelmişti. O musunuz bilmiyorum ama aşırı tanıdık geldi hikayeniz.

Kendisi yurtta kaldığı arkadaşıma kafayı takmıştı ve okuduğu kitaptakileri kendisi yaşamış gibi anlatıyordu.

Sizin derdinize gelecek olursak, doktor ve ilaç değişikliğini daha önce yapmalıydınız. Ve herşeyi doktora ilaca bağlamamak gerekir. Biraz kendinizin de çaba harcaması gerekir. Size tavsiyem inancınızı kuvvetlendirin Allah’a sığının ve ibadet edin. Çıkmadık candan ümit kesilmezmiş.
Ben o kız değilim, öyle bir kitapta okumadım.Allah'a inanç insanın içinden gelir, içimden geldiği zamanlar ibadet ediyordum şimdi hayır dini sorgulamaya başladım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler, sandığınız kadar kolay değil.

Konu sahibi gerçekten seni tüm içtenliğimle anladım öncelikle lütfen kendini sev ne güzel okulunu bitirmişsin kiloların için ameliyat olmuşsun hiç kimse mükemmel değil unutma.Zor bir hayatın olmuş bundan sonrası umarım çok daha güzel olur.Ayrica benim de o yaşlarda kilo problemim vardı ve cinsel istek tavandi ve sırf bu sebeple çok yanlış bir evlilik yaptım eşimde cinsel istek çok az yani evlilik beni tatmin etmedi.Okuyanlardan özür dileyerek yazıyorum sürtünerek falan tatmin olmaya çalış evlilik dışı bir ilişki yaşama hamile kalmak bu hayat hikayende hiç güzel durmaz.Yani cinsel arzular tek sende gibi düşünme ve bu nedenle kendini suçlu hissetme demeye geldim

X