Ailem sevdiğimle evlenmeme karşı çıkıyor ?

karamelcoffee

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2016
166
36
1 yıl 2 aydır beraberiz zor bir aşk bizimkisi biliyorum ama birbirimizden eminiz çok seviyoruz sorun benim ailem.. 20 yaşındayım okulumu bitirdim o da 28 aklınıza gelebilecek her şey birbirimize zıt... yaş, eğitim, iş, kültür, gelenek... ben istanbulda doğdum büyüdüm o diyarbakırda. işi gücü var kendi işini yapıyor, evi var, ailesi çok düzgün bir aile tanıştım çok sevdim. sevgilimin karakter olarak çok baskıcı dediğim dedik bir yapısı yok üstüme titriyor kıyamıyor öyle biri. orada yapamazsın edemezsin diyor ailem ama ben yapabileceğime inanıyorum cünkü karakter olarak uysal biriyim çok tersime gidilmedikçe iyiyim yani öyle her yerde sivrilmeyi sevmiyorum şimdiye kadar bir çok doğulu arkadaşlarım oldu kalıcı dostluklarım oldu. ayrıca ben sıradan bir insanla veya sıradan hayat yaşayamam :)) mesela insanların hep korktukları şeyler aksine benim hoşuma giden şeyler olur macera aksiyon severim yani :KK73:alışamam yapamam diye kesinlikle düşünmüyorum farklılıklara ayak uyduran ve seven biriyim. aksine dediğim gibi sıradan aynı şeyler bana göre değil.. şimdi ailemin ilişkimizin ciddiyetinden haberleri var her şeye yine sünger çekiliyor ama orada yaşama konusuna şiddetle karşılar sevgilimin işi orda bu konuyu onunla çok konuştum ama benim tezgahım burda orda istanbulda başkasının yanında niye çalışayım diyor... o da bi yandan haklı.. ailem istanbul dışı herhangi bi yeri bile istemiyor. vazgeçmeye kesinlikle niyetimiz yokk ilk defa sevgimden bu kadar eminim onu sevdiğimi o kadar hissediyorumki böyle bişeyi daha önceki birlikteliklerimde hiç yaşamamıştım ama ona bakınca bile eriyip gidiyorum (belli etmiyorum ) ailem karşı çıksada elinde sonunda verir aksi durumda kaçmayı pek istemiyorum ama ben bu iş güzel bir şekilde olsun istiyorum. şuan sadece annemle tanıştırdım sıcak baktı ama babam ve dedemler tanımadı daha karşı çıktılar. Sizce bu durumda ne yapılabilir ? Aynı düzeyde insanların hepsi mutlu mu ? Doğu gelini olan olacak var mı ? Evlilikte farklılıkların dezavantajları nedir avantajları var mıdır ?

Bizde 1 yıllık ilişkimiz sonucunda aileleri tanıştırdık. Gelenek farkı, adet farkı, kültür farkı, yaşanacak şehir farkı (ben istanbul o ankara) vs. derken ve daha adı bile konamamışken yaşanılan sorunlardan o kadar çok arada kaldık ve yıprandık ki... Onu da ailesini de çok sevmeme rağmen bitti neticede. Perişan mıyım evet. Ama nasip bu işler. Aileni kırmadan onları da anlamaya çalışarak belki üzüleceğini göze alarak bir karar almalısın(ız). Her şer de bir hayır vardır bunu da unutmayarak :)

X