Ailem sevgilimi istemiyor

sese0401

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
6
0
26
Merhaba kizlar,

bir yildan beri sevgilim var ve allaha sükür hersey Cok Iyi gidiyor. Ben almanyada yasiyorum o türkiyede yasiyor
Aileme anlattim birisi var diye Ama ailem sevgilimi tanimadan hemen istemiyoruz diyip duruyor almanyaya gelmek icin benimle beraber mis Ama almanyaya gelmek bile istemiyor... annemle Kac defa konusmayi denedim Ama istemiyorum diyor baska bisey demiyor. Ya Biz yada oglan diyor secimini yap diyor. Ama Ben arilmak istemiyorum :KK43: Aranizda böyle bi durumla karsi karsiya geldi mi? :KK43: ailemi nasil ikna edebilirim gercekten okadar zor bi durum ki neyapcami bilmiyorum. Tek türkiyeden diye oglani istemiyorlar... nolursunuz yardim edin..

Kusura bakmayın ama aileniz gibi olan Alamancılara ayar oluyorum. Düşündükleri gibi insanlar illaki vardır ama daha tanımadan ön yargı da neyin nesi? O insanlara göre herkes can atıyor Almanyaya gitmek için. Burda iyi şartlarda yaşayan insanlar da var. Ailenize hatırlatın.

Merhaba kizlar,

bir yildan beri sevgilim var ve allaha sükür hersey Cok Iyi gidiyor. Ben almanyada yasiyorum o türkiyede yasiyor
Aileme anlattim birisi var diye Ama ailem sevgilimi tanimadan hemen istemiyoruz diyip duruyor almanyaya gelmek icin benimle beraber mis Ama almanyaya gelmek bile istemiyor... annemle Kac defa konusmayi denedim Ama istemiyorum diyor baska bisey demiyor. Ya Biz yada oglan diyor secimini yap diyor. Ama Ben arilmak istemiyorum :KK43: Aranizda böyle bi durumla karsi karsiya geldi mi? :KK43: ailemi nasil ikna edebilirim gercekten okadar zor bi durum ki neyapcami bilmiyorum. Tek türkiyeden diye oglani istemiyorlar... nolursunuz yardim edin..
Bende evlilikle ingiltere ye geldim benim de ailrm uzakliktan dolayi hic istemedi 3 4 sene mücadeleden sonra evlendik esimle aramiz cok iyi cok şükür ama Türkiye deki hayatimda cok mutluydum sadece 1 kisi yetmiyor sanirim mutluluğa. 1 sene oldu ciddi anlamda psikolojik olarak çöktüm. Meslegim var doktorum burada ogrenci gibi muamele ediyorlar sevgiliniz ne yapacak ne isle ugrasacak oraya gelince. Yapabilecek mi farkli bir ulkede bunlar cidden sıkıntı yaratan süreçler. Sevgilinizin ailesi tamam mi? Cok iyi düşünün derim

Merhaba kizlar,

ailenin şüphelerine hak veriyorum, çok var böyle çünkü ama tabiki herkes aynı değil.sen almanyadasın o türkiyede ne kadar tanıdınız birbirinizi? sinirliyken, ailesinin yanında, garsona sipariş verirken vs huyunu suyunu gördün mü?şimdi öyle diyo olabilir ama sonradan işler değişebilir, ya da ailen orda diye seni burda kendi ailesine hizmetçi yapmaya kalkabilir.
bir de şahsi fikrim, özellikle çocuklarınızın geleceği için gelip de türkiyeye yerleşmeyin, çoğu insan yurtdışına kapağı atmaya bakıyo.

Bir yıl uzak mesafe ilişkisi için evlilik düşünmek, aileye karşı gelmek çok çok yanlış. Şu an bu yoruma kızabilirsiniz ama ailenizin tarafından bakmaya çalışın. İnsanları yakınınızda olduğu zaman bile tanıyamıyorsunuz ki uzaktan tanıyıp evlenmeyi düşünüyorsunuz. Diyelim ki evlendiniz. Çok iyi anlaşsanız bile ikinizden birinin çevresi değişecek, herşeyi değişecek. Tüm bunları gerçekten göze alabilir misiniz? Ben almazdım.

Bu Almanyada yaşayanlar da genelde ülkemiz çok güzel biz burda şöyle yaşıyoruz böyle yaşıyoruz siz iyisiniz vs derler. Ama böyle durumlarda da kapağı buraya atmaya çalışıyor derler. Oyle düşünüyorsan niyeinsanlar oraya kapak atmaya çalışsın. Ailenizi tenzih ediyorum yeri gelmişken genek bir şey diyeyim dedim. Ailenizi ezip geçmeyin iknaya bakın.

Anneniz en basindan beri biliyor mu yoksa yeni mi ogrendi?
Benimde sevgilim yabanci annem neler neler diyordu ama ciddi oldugunu anlayinca degisiyorlar.
Anneniz haklida olabilir olmayadabilir. Sirf oyle dusunuyor diye oyle bir ihtimal olabilir diye iliski bitirilmez bence. Iyice taniyip gozlemleyin zaman verin acele etmeyin zaten anlayacaksinizdir niyetini. Siz emin olduktan sonra annenizde ikna olur

Ailen ön yargılı davranıyor sebebi de tanımadıkları için. Sende pek tanımıyorsun hemen güvenme iyice tanımaya calıs.

Bu Almanyada yaşayanlar da genelde ülkemiz çok güzel biz burda şöyle yaşıyoruz böyle yaşıyoruz siz iyisiniz vs derler. Ama böyle durumlarda da kapağı buraya atmaya çalışıyor derler. Oyle düşünüyorsan niyeinsanlar oraya kapak atmaya çalışsın. Ailenizi tenzih ediyorum yeri gelmişken genek bir şey diyeyim dedim. Ailenizi ezip geçmeyin iknaya bakın.

Cünkü bazilari gercekten kizlari pasaport olarak görüp evlenmeye ikna etmeye calisiyor. Ilk "yoo ben Almanya ya gitmek istemiyorum derler" sonra hop. Cok var öyle. Ailesi kuskulanmakta hakli. Ama tanimadan reddetmek de haksizlik tabi

Anneniz en basindan beri biliyor mu yoksa yeni mi ogrendi?
Benimde sevgilim yabanci annem neler neler diyordu ama ciddi oldugunu anlayinca degisiyorlar.
Anneniz haklida olabilir olmayadabilir. Sirf oyle dusunuyor diye oyle bir ihtimal olabilir diye iliski bitirilmez bence. Iyice taniyip gozlemleyin zaman verin acele etmeyin zaten anlayacaksinizdir niyetini. Siz emin olduktan sonra annenizde ikna olur

Yeni ögrendi
Inshallah öyle olur 🙄

Merhaba kizlar,

Almanyaya gitmek istemiyorsa siz turkiyeye yerlesmek zorunda kalirsiniz ve buda cok zor gelir size. Bir kac tane arkadasim var turkiyeden evlenip oraya yerlesen ve cok mutsuzlar. Siz almanyayi gurbet saniyorsunuz Ama sevdiklerinizin olmadigi her yer gurbet. Ben sahsen turkiyede yasayamam kotu bir yer oldugundan degil Ama insanlarin kafa yapasi olsun, yasam kosullari olsun, insan haklari cok farkli.
Bir de diyelim ki geldi yaniniza ne yapacak? Bir meslegi var mi? Dil ogrenme kabiliyeti var mi? yanlizliga alisik mi? Ailesine cok mu bagli? Butun bunlar sorun.
En son arkadaslarinda dedigi gibi yurt disina meraki olanda azda sayilmaz bu grupta okumus okumamis durumu iyi veya kotu dahil bir suru insan var. Bende zamaninda turkiyede yasamak istedim meraktan. Ama bu insan sizi kendi cikarlari olarakta kullanabilir.
eger cok seviyorsaniz bu dediklerimide dusunerek iyi tanimaya bakin bu insani. Sonu cok iyi veya cok kotude olabilir.

Sevgiliniz hiç almanyaya geldi mi hiç görüştünüz mü?

Çocukla kaç defa görüştünüz
Ne kadar tanıyorsunuz
Bir sene de ne kadar tanışmış olabilirsiniz bu kadar mesafe varken
Pembe gözlüklere bak yeni nesil çok tuhaf gerçekten dehşet içindeyim

X