Ailem sigara içmeme sürekli laf ediyor

Lunaay

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2017
93
74
Merhaba yaşım 22 okulumu bitirdim iş bulma aşamasındayım. Ailemde kimse sigara içmiyor annem nefret ediyor özellikle. Ben de arkadaş ortamlarından alıştım başlayalı 7 sene oldu. Şimdi konu şu ki evet sigara kötü bir alışkanlık ve ailemin tepki göstermesi normal tamam. Fakat ben belli bir yaşa geldim eğer ömrümün sonuna kadar içecek olayım hep bu laflarımı duyacağım yani. Bide hala gizli gizli içiyorum bu hep böyle mi devam edecek onlarında artık bi yerden sonra kabullenmesi gerekmez mi. Bakıyorum benim durumumda olan bazıları ailesinin yanında içiyor hatta karşılıklı içende gördüm. Benim ailem hala kabullenemedi ve böyle kalacaklar sanırım her içişimde çok dikkat ediyorum ama tabi bazen koku gidiyor her anladıklarında yine mi içtin sen ne zaman bırakacaksın falan susuyorum yinede söyleniyorlar. Hele kışın işkence gibi oluyor hep camda içmek. Camı açtığım an da zaten rüzgar sesi duyuluyor hemen anladıklarında yine bir ton laf bu havada cam mı açılır falan bıktımm Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum...

Doğru değil tabii tavır olarak ama ben arkadaşım için bile üzülüyorum. Keşke bıraksanız :KK43:

Ömrümün sonuna kadar böyle mi olacak dedin ya ,istemsizce güldüm :KK70:

Gelecek planların arasında , çalışıp kariyer yapmak ,evlenip farklı bir hayata karışmak gibi seçenekler yoksa haklısın :)

Hayır tabiki gelecek planlarım var ömrümün sonuna kadar ailemle yaşayacak değilim ama sonuçta görüşmeyecek de değiliz dimi yarın bir gün evime geldiklerinde ya da beraber bir misafirliğe falan gittiğimizde ne olacak diye düşünüyorum

Annenler kabul etse de icerde icme ya sigarayi. Tum esyalara, kiyafetlere, perdelere ve hatta duvarlara siniyor kokusu. Camdan icmek hatta balkonda icmek en hayirlisi.

Balkonda içebilsem yine şükür edicem ama tek balkonumuz var o da annemlerin odasında :kızgın:

Sigarayı bırakın.
Zaten her açıdan hayrınıza olur, derdiniz de kalmaz.
Anne olarak çocuklarımın sigara içmesine göz yummazdım, içmesinler diye de hayatlarını zorlaştırırdım.
bunu da dırdır ederek değil, hayatı dar ederek yapmayı seçerdim.
Sigara dediğiniz şey sanıldığı gibi havalı falan degil.
Bildiğiniz 3. Sınıf insan.
Ağız kokusu, sararan dişler ve tırnaklar, elde sürekli bir koku, saça, kıyafete sinen koku, sağlık açısından olanları söylemiyorum bile.
Kimse kusura bakmasın, çocuğum kendine bunu layık görüyor olabilir ben görmüyorum.
Dolayısı ile içtiğini bilsem, evde içmesine izin vermem, her koku aldığımda duşa girmesini söylerim, sigara kokan her şeyini de ona yıkatır, ütületirim.
Madem kendini zehirleyecek kadar büyüdü, sonuçlarını da kendi temizlesin.

Hayır tabiki gelecek planlarım var ömrümün sonuna kadar ailemle yaşayacak değilim ama sonuçta görüşmeyecek de değiliz dimi yarın bir gün evime geldiklerinde ya da beraber bir misafirliğe falan gittiğimizde ne olacak diye düşünüyorum
Aman çok da ayrıntıya takılma ..onu da o zaman hesap edersin ..hem de alışırlar o vakte kadar ..belki de sen bırakırsın sigarayı ..

22 yaşındasın ve onların gözünde çok küçüksün daha. Üzülmekte haklılar. Bir de yedi yıldır içiyormuşsun. Kim bilir ne kadar üzülüyorlardır.
Onların seni kabul etmesi daha zor anne baba olarak bence sen onları kabul etmeye çalış

Kiyamam ya, ben evlendimde oyle kurtuldum annemin dilinden. Ben lisede sigara iciyorum diye psikologa goturmustu zorla o gunleri hatirladim bi an :KK15:

Aman çok da ayrıntıya takılma ..onu da o zaman hesap edersin ..hem de alışırlar o vakte kadar ..belki de sen bırakırsın sigarayı ..
Alışırlar ne demek ya. Şu sigara yı ekmek su gibi görüyorsunuz ya. Yeter artık hem kendinizi hem üstünüze sinmiş pis kokusuyla dumanıyla herkesi zehirlediniz. Bıktık sigaradan. Temiz havamız kalmadı sizin yüzünüzden, sigaradan damarlarınız tıkanıp bacaklarınız mı kesilsin istiyorsunuz bu ne ya yeter.

Kiyamam ya, ben evlendimde oyle kurtuldum annemin dilinden. Ben lisede sigara iciyorum diye psikologa goturmustu zorla o gunleri hatirladim bi an :KK15:
Sigarayı ekmek su gibi gören bir evlat daha. Hem kendinizi hem pis kokusuyla dumanıyla etraftaki masum insanları çocukları bebekleri zehirliyorsunuz. Arkadaşlar görün böyle evlatları doğum yapmayın.

Herkesin kendi tercihi,kendi bilecegi birsey 3. Sahislara hele hic laf dusmez
Sen sadece kendini değil o 3. Şahıslarında sağlığını zehirliyorsun biz masumların ne suçu var sizin yüzünüzden ufacık çocuklarda mı kanser olsun bunu mu istiyorsunuz, O masumların kul hakkı nolcak ha

Sen sadece kendini değil o 3. Şahıslarında sağlığını zehirliyorsun biz masumların ne suçu var sizin yüzünüzden ufacık çocuklarda mı kanser olsun bunu mu istiyorsunuz, O masumların kul hakkı nolcak ha
Kimsenin kul hakkina girdigim yok. Kalkip cocuklarin yaninda ictigim de yok. Sigara ictigimde kalkip bir bebegi bir cocuguda asla sevmem. niye bu kadar nefret soylemindesiniz onu anlamadim. Ulkenin yarisi gibi icen bi oran söz konusuyken. Sigarayi savundugumdan degil,uslubunuza anlam veremedim.

Kimsenin kul hakkina girdigim yok. Kalkip cocuklarin yaninda ictigim de yok. Sigara ictigimde kalkip bir bebegi bir cocuguda asla sevmem. niye bu kadar nefret soylemindesiniz onu anlamadim. Ulkenin yarisi gibi icen bi oran söz konusuyken. Sigarayi savundugumdan degil,uslubunuza anlam veremedim.
Çok sinirliyim çünkü.Evet ülkenin yarısının sigara içmesi yüzünden temiz havamız kalmadı. Sigara dumanı milyonlarca çocuğa zarar veriyor. 2 yaşında bir oğlum var sokağa çıkmaya korkuyorum artık. Yazık değil mi bu bebeklere ne zorluklarla doğuruyoz, insanlar sigara dumanıyla oğlumu zehirlesin kanser etsinler diye mi oğlumu büyütüyorum ben, hastane köşelerinde sürünmek acı çekmek için mi. Sigarayı savunmuyorum diyorsun ama hep savunuyorsun bir içici olarak. Yazık değil mi bizlere ya. Evet nefret ediyorum çünkü faydalı birşey değil nimet bile değil o, zehir küpü.

ah ah ne çektim annemin elinden bekarken,evlendim yine gizli gizli içtim çoluk çocuğa karıştım o bişey demedi artık ama bende öyle bir psikoloji bırakmıştıki üstüm kokacak diye bile korkuyordum ama iki sene önce iç yanımda dedi yok olmaz yapamam falan dediğim halde artık karşılıklı içiyoruz.ben de çok sıkıntılar yaşamıştım bunun yüzünden bir gün annemin yanında içebileceğim hayaldi sen de en azından evlenene kadar sabret zıtlaşma az içmeye çalış üstüne sinipte kokuyu aldıklarında kızmasınlar diye elini yüzünü yıka parfüm sık hep onlar senin iyiliğini düşünüyorlar sonuçta sen de orta yolu bulmak için sabredip daha dikkatli davran

Evlatlara sigarayı bıraktıramayan anneler pes edip kendileri de içmeye başlıyorlar. Yarın o anneler evladı yüzünden kanser olup vefat ettiğinde bakalım o evlatların vicdanı nasıl sızlıcak nasıl ağlıcaklar ben sebep oldum diye, ama iş işten geçicek anneleri hayatta olmucak artık. Gurur duyarlar artık kendileriyle.

Biri 38 biri 34 yasında iki ablam var ikisininde boylarınca cocuklari var hala gizli gizli içerler annemden.. Kazik kadar kadin oldular demez terligi yapıştırır valla hic acimaz anam saolsun paket paket sigaralarini kırmıştır bekarlarkene de hunharca dövmüştür dua et gene haline beterin beteri var.. Hatta ablamları geç babam gizli içerdi benim :KK70: annem içerken basınca aylarca konuşmazdı kuserdi yemek bile gondermez bos sefer tasi yollardi babamda altın filan koyup gönderirdi yeminler ederdi bida icmicem diye :KK70: :KK70: :KK70: neyse ki benide kendine benzetti benim herifte benden gizli içiyordu bi ara gene sukretsin haline artik balkonda icebiliyor ara sıra.. Pencerede falan icemez ama parcalarim:KK59: harbi iyi hatirlattin dur yarin bi sorayim sigarayi ne zaman bırakıyon diye...:KK70:

X