aileme nasıl sınır çizebilirim

Eşin çok hakli niye anlatıyorsun ki..
Zaten konu sınır nasıl koyabilirim sorusu olduğu için sana önerim hadi veririm demişsin bi kereye mahsus ver ondan sonra sorarlarsa tekrardan paranı nereye harcadın vs gibisinden ne biliyim bende anlamadım dersin.. kimseye bir şey açıklamak zorunda değilsin bu zamanlarda bilmiyorum desen yeterli yani nasıl bilmiyorsun derlerse de artık ne biliyim bende anlamadım dersin bahane üretmek isteyene inan bahane çok.. 2 k evet az ama dediğin gibi herkesin bi ailesi var bir düzeni var herkes parasına göre harcasin
Anlatma sebebim Ya önce hayır dedim sonra biraz vicdan yaptım o yüzden galiba durumumu anlatırsam beni anlarlar diye düşündüm

Gezmeyip ot gibi yaşayıp onlara para yetiştirecek haliniz yok. Kalem kalem sormak ne demek siz de açıklıyorsunuz yani tek tek. Bana ailem böyle bi şey sorsa hadlerini bildiririm kesinlikle.
Belli ki yumuşak yüzlüsünüz, bu yapınızdan yararlanıyorlar.
Umursamamayı öğrenmeniz lazım. Siz bu insanlara ne yaparsanız yaranamayacaksınız. Öncelikle bunu kabul edin. O yüzden kendi paranızı istediğiniz gibi kullanın o şekilde mutlu olun en azından.
Ay kırılır ay küser diyerek hayat geçmez, bazen insanları kırmak ve kendi sınırlarımızı çizmek gerekir.
Benim param anca bana yetiyor diyin geçin.
Aslında şöyle oldu olay tam olarak ben süreklilik olacağı için hayır dedim sonra kısa süre sonra gezmeye gittim taaaa 6 ay önceden çooook ucuza aldığım biletle , neyse sonra bi soğukluk bi trip hissedip durumu açıklamaya çalışırken mal gibi her özelimi anlattım ama yine anlamadılar tabi

Yok ben çalışıyorum ama kardeşlerimden birisi çalışmıyor o verecekmiş hatta ziyaret etmiş ve çok para harcamış birazda para bırakmış bunu övgüyle anlattı bana annem hiddetlenebilirsiniz yani 😃çünkü ben çok sinir oldum hatta şey dedi bilmiyorum tek çalışınca daha mı bereketli bu para ne dedi gülerek 😤
O hikaye doğru olmayabilir gibi. Ya da kardeşinizi de bezdirmiş olabilirler bu konuda. Hepinize birbirinizin arkasından bak o para veriyor baskısı yapıyor gibiler. Aileniz hepinizi haraca bağlamak istiyor sanki.

Aslında şöyle oldu olay tam olarak ben süreklilik olacağı için hayır dedim sonra kısa süre sonra gezmeye gittim taaaa 6 ay önceden çooook ucuza aldığım biletle , neyse sonra bi soğukluk bi trip hissedip durumu açıklamaya çalışırken mal gibi her özelimi anlattım ama yine anlamadılar tabi
Sizin kimseye borcunuz harcınız yok, gezmenin hesabını verecek değilsiniz o da bir ihtiyaç ayrıca.
Sizin bu tripleri umursamamayı öğrenmeniz gerekiyor, umursamadığınızda trip atmayı da bırakacaklar zaten.

O hikaye doğru olmayabilir gibi. Ya da kardeşinizi de bezdirmiş olabilirler bu konuda. Hepinize birbirinizin arkasından bak o para veriyor baskısı yapıyor gibiler. Aileniz hepinizi haraca bağlamak istiyor sanki.
Doğru söylüyorsunuz yA bak hiç böyle düşünmemiştim o kadar güzel bi yere parmak bastınız ki , daha önceden yine böyle zor durumdayız vs diyen babamdan sonra annemi aramıştım ve yooo biz gayet iyiyiz kenarda şu kadar paramız var demişlerdi yani yalan söyleme ihtimallerini neden hiç düşünmedim

Yanlış okuduğum için hiddetlendim hanımefendi anladığınız üzere, yanlış anladığım senaryo çok uç geldi.
Bana da zaten hiddetlenmiş durumda olduğunuz için yanlış okumuş gibi geldiniz,konuya daha önce yazdığınız mesaja istinaden.
Tabii ki iki bilinmeyen üzerine konuyu uzatmak istemiyorum

Sizin kimseye borcunuz harcınız yok, gezmenin hesabını verecek değilsiniz o da bir ihtiyaç ayrıca.
Sizin bu tripleri umursamamayı öğrenmeniz gerekiyor, umursamadığınızda trip atmayı da bırakacaklar zaten.
Kesinlikle öyle onlara kalsa ot gibi yaşayım ne gerek var ki ? Ya bende aptal gibi yeniliyorum işte gezerkende hep suçlu hissettim biliyo musunuz

Merhaba arkadaşlar konu yine ailem
Benimle hiç bir şekilde ilgilenmeyen evime bile hiç gelmeyen ben aradığımda keyfi olursa açan hatta ebeveynlerimden birisi maddi beklentisini yerine getirmediğim için telefonumu bile açmayan ailem şimdi yine bu sefer gerçekten maddi sıkışıklık içine girmiş ve bir süre benden para istiyorlar ve ben içime sinmiyor ama vicdan yaptım hayır diyemedim.
Şuan içimi kemiren konu şu biliyorumki bu bi kaç ayla kalmayacak sürekliliğe dönecek bi ay yapmasam yine en kötü ben olacam ben evliyim eşime ne diyeceğim ? Eşim bana böyle bişeyle gelse ben çok rahatsız olurdum. Anne babalık yapmayan ilgi vermeyen evlerine gittiğimde sırf beklentilerini yerine getirmediğim için babam çok kötü davrandı bana .benim zor zamanlarım olduğunda onların paraları olduğu halde asla o samimiyetimiz olmadı bana yardımcı olmadılar ve sürekli yıllardır beklenti içindeler artık çok sıkıldım önce yok dedim bu sefer vicdan yaptım ama nereye kadar herkes kendi çaresine bakmak zorunda bende kendi yağımda kavruluyorum. evleri var babam emekli, biliyorum bu zamanda emekli insan napsın ama neden çocuklarına güveniyor bu insanlar ? Tamam ben 3 -5 ay yollayayım ama ya sonrası ne olacak ? Ailem biz seni okuttuk büyüttük bu durum normal kafasında eşimlede konuştum tabiki tek seferde şuan istenilenden daha fazlada gönderebilirsin ama bence kimse kimseye düzenli para göndermemeli dedi
Çocuğu okutup büyütmek zaten görevleri. TED kolejinde falan okutmadılarsa, organik besinlerle özel tariflerle büyütmedilerse,sosyal anlamda kurslar etkinlikler ile gezdire gezdire büyütmedilerse eğer çok da bişi yapmamışlar yani. Doğmayı sen seçmedin sana bakacak olanlar da onlar normal olarak .
Eğer sürekliliğe dönüşeceğini düşünüyorsan ilk gönderimde bi tık fazlasını gönderip tüm gönderebileceğim bu maalesef deyip kestirip atın.
Evet para sizin paranız ama siz bir ailesiniz eşinizle nasıl o yapsa siz kabul etmezsiniz siz de biraz uzak durun lütfen.

Sürekliligi olmamalı sözüne katılıyorum hani benim annem unutkanlık hastası ben mecburum idare etmeye yardıma sizin öyle bir mecburiyetiniz yok evleri var emeklileri var hani arada gönlünüzden kopar içinizden gelir bilemem.Ben ne çocukların aileden ne ailenin çocuklarından ömür boyu para talebini doğru bulmuyorum Hayat zor bir yük herkesin ağır tarafına asılmak bir sure sonra yardım değil görev haline getirtmek doğru değil o zaman bir kere karsilayamiyorsun en kötü sen oluyorsun geçim derdi hem yetişkin olmuş evladin hem anne babanın ayrı sorunu olmalı ve sürekli evlattan beklentisi olan o zaman çocuk yapmasın o parayı kendi geçimine harcasin ölene kadar kendine bakamayip anne babadan yeme peşinde olanda (mirastan bahsetmiyorum) bı zahmet evlenmesin anne babaninda her işini görsün.

Eşiniz çok ama çok haklı. Gayet makul ve aklı selim sakince cevap vermiş bana sormadan nasıl ailene düzenli para yollamayı vaat edebilirsin diyip sinirlense hakkiymis. Birkaç ay usulen gönderin sonra bir borcunuz olduğu bahanesi ile bitirin. Soyleneceklerdir duymayın,umursamayin. Aramazlarsa aramayin . Yetişkin olmak böyle birşey sınır çizmekten ve alanını korumaktan geçiyor .

Benimle hiç bir şekilde ilgilenmeyen evime bile hiç gelmeyen ben aradığımda keyfi olursa açan hatta ebeveynlerimden birisi maddi beklentisini yerine getirmediğim için telefonumu bile açmayan ailem şimdi yine bu sefer gerçekten maddi sıkışıklık içine girmiş ve bir süre benden para istiyorlar ve ben içime sinmiyor ama vicdan yaptım hayır diyemedim.
Şuan içimi kemiren konu şu biliyorumki bu bi kaç ayla kalmayacak sürekliliğe dönecek bi ay yapmasam yine en kötü ben olacam ben evliyim eşime ne diyeceğim ? Eşim bana böyle bişeyle gelse ben çok rahatsız olurdum. Anne babalık yapmayan ilgi vermeyen evlerine gittiğimde sırf beklentilerini yerine getirmediğim için babam çok kötü davrandı bana .benim zor zamanlarım olduğunda onların paraları olduğu halde asla o samimiyetimiz olmadı bana yardımcı olmadılar ve sürekli yıllardır beklenti içindeler artık çok sıkıldım önce yok dedim bu sefer vicdan yaptım ama nereye kadar herkes kendi çaresine bakmak zorunda bende kendi yağımda kavruluyorum. evleri var babam emekli, biliyorum bu zamanda emekli insan napsın ama neden çocuklarına güveniyor bu insanlar ? Tamam ben 3 -5 ay yollayayım ama ya sonrası ne olacak ? Ailem biz seni okuttuk büyüttük bu durum normal kafasında eşimlede konuştum tabiki tek seferde şuan istenilenden daha fazlada gönderebilirsin ama bence kimse kimseye düzenli para göndermemeli dedi
İnsanlar bı anlık zevk sırasında ebeveyn olup, büyütürken de yapmaları gerekeni yaptıkları için çocuklarından ömür boyu minnet ve sınırsız destek bekliyorlar.

Sizde gereksiz vicdan yapıyorsunuz, destek vermek başka şey sürekli sorumluluklarını almak bambaşka. Üstüne de trip atıyorlar ne hakla?

Sizin de bı hayatınız yuvanız var, bunu belli edin mutlaka.

Sağlık acil bir duurm yoksa ben aileye para gönderilmesine karşıyım. Kendi aileni düzenini kurmuşsun harcamaların var çok çok bir zenginlik yoksa düzenli para nasıl gonderilsin. Ailen iyi olsada böyle dusuncem kötü olsa da

Tek seferlik de göndermeyin.sürekliliğe dönecek diyebiliyorsaniz aileniz çıkarcı pisliklerden oluşuyor demektir.kabullenin ve ona göre vicdan yapmayın bence.hatta silin gitsin. Belli ki çok zararlı kişiler.çok dertlisiiniz bu konuda

Çalışıyorum işte aslında durum öyle gerçekten bana çok az bi para kalıyor genelde karttan geçiniyoruz işte diğer kardeşlerin durumları daha iyi onlar yollayacakmış bende kartla istediğimi yapıyorum bu sefer kalem kalem soruyorlar hatta bende açıkladım eşimde çok kızdı sen neden bu kadar özelimizi anlatıyorsun neden ezikleniyosun diye
Kalem kalem hesap sormak ne demek ya? Neden izin veriyorsunuz böyle bir şeye ve neden hesap veriyorsunuz?

Size emek vermediler deger vermedilerse bendede yok diyin gevin gorusmezlerse sizle daha iyi iste bize vakmak zorundasin kafasindaki ailelere sinir oluyorum haketmiyolar
Emek vermeleri her ailenin yapması gerekenin çok azını yaptılar . Ama onların gözünde bu çok büyük bişey olduğu için

İnsanlar bı anlık zevk sırasında ebeveyn olup, büyütürken de yapmaları gerekeni yaptıkları için çocuklarından ömür boyu minnet ve sınırsız destek bekliyorlar.

Sizde gereksiz vicdan yapıyorsunuz, destek vermek başka şey sürekli sorumluluklarını almak bambaşka. Üstüne de trip atıyorlar ne hakla?

Sizin de bı hayatınız yuvanız var, bunu belli edin mutlaka.
Evet gerçekten ömür boyu minnet ve destek bekliyorlar öyle bi psikolojim bozulmuşki dışarda yemek yediğimde bile vicdan yapıyorum acaba onlar yiyemiyor mu ben yiyorum diye suçlu hissediyorum

Kalem kalem hesap sormak ne demek ya? Neden izin veriyorsunuz böyle bir şeye ve neden hesap veriyorsunuz?
Ya tamamen benim aptallığım sanırım vicdan yaptım durumumu açıklarsam anlarlar sandım ama hem anlamadılar hemde aptal saptal yorumlara maruz kaldım

Iyyy böyle maddi ve manevi beklentileri olan ailelerden çok sıkılıyorum....
Kaynanam fil de öyleydi para istemezler ama 1 saat geç geldin diye bile tan tana ederlerdi.... Kötü davranışları beklentilerini karşılamadığın için surat asan da oldu kaos çıkartan da laf sokan da tartışma çıkartan da oldu duygusal manüpülasyon da oldu öyle şeyler yani...

X