Ailemi ikna edemem ne yapmalıyım

Gidip basvuru yapin, mulakatlara girin, secilirseniz ailenize haber verirsiniz. Sonucta secilip secilemeyeceginizin garantisi yok. Birsuru insan basvuruyor, alim sayisi düşük. Sonucu belli olmayan bir is icin simdiden ailenizle aranizi bozmayin.

Gidip basvuru yapin, mulakatlara girin, secilirseniz ailenize haber verirsiniz. Sonucta secilip secilemeyeceginizin garantisi yok. Birsuru insan basvuruyor, alim sayisi düşük. Sonucu belli olmayan bir is icin simdiden ailenizle aranizi bozmayin.
ya türk hava yolları kapalı hostes almıyorsa (bilmiyorum son zamanlarda alıyor bile olailir) bile

şu garanti ki lise mezunu hostes hiç almıyor
yani önce bir üniversite okuması lazım bu kızın!

ne alaka daha şimdiden sanki bi açık liseyle ingilizce biliyorum diye gidip başvurabilecekmiş gibi konu açmış ben hiç anlamadım.

dese ki hostes olmak istiyorum üniversitede hangi bölümü okusam daha iyi olur, hadi neyse anlarım.

ya türk hava yolları kapalı hostes almıyorsa (bilmiyorum son zamanlarda alıyor bile olailir) bile

şu garanti ki lise mezunu hostes hiç almıyor
yani önce bir üniversite okuması lazım bu kızın!

ne alaka daha şimdiden sanki bi açık liseyle ingilizce biliyorum diye gidip başvurabilecekmiş gibi konu açmış ben hiç anlamadım.

dese ki hostes olmak istiyorum üniversitede hangi bölümü okusam daha iyi olur, hadi neyse anlarım.
Aklimda olanlari yazmissiniz. Uzun uzun yazmaya usenmistim. Araştırmaya baslayinca lise mezunu almadiklarini gorecek, belki baska havayollarina bakacak(thy nin lise mezunu almadigini biliyorum ancak digerlerinden emin degilim), velev ki lise mezunu aliyor olsun basvurusu kabul edilecek mi? Kendisinden daha iyi insanlar muhakkak vardir. Bu kosullar altinda basvurusunun kabul edilmeme ihtimali yuksek oldugu icin ailesine haber vermemesi gerektigini söyledim. Bizim kiz evden kacacak yer ariyor diye üniversiteye yollamayabilirler.

Eski alim ilanlarini inceleyin, kendinizde eksik olan kısımları tamamlayin, basvurun, secilirseniz ailenizi ikna etmenize gerek yok. Çalışmak icin onay almaniz sacma.

Aklimda olanlari yazmissiniz. Uzun uzun yazmaya usenmistim. Araştırmaya baslayinca lise mezunu almadiklarini gorecek, belki baska havayollarina bakacak(thy nin lise mezunu almadigini biliyorum ancak digerlerinden emin degilim), velev ki lise mezunu aliyor olsun basvurusu kabul edilecek mi? Kendisinden daha iyi insanlar muhakkak vardir. Bu kosullar altinda basvurusunun kabul edilmeme ihtimali yuksek oldugu icin ailesine haber vermemesi gerektigini söyledim. Bizim kiz evden kacacak yer ariyor diye üniversiteye yollamayabilirler.

Eski alim ilanlarini inceleyin, kendinizde eksik olan kısımları tamamlayin, basvurun, secilirseniz ailenizi ikna etmenize gerek yok. Çalışmak icin onay almaniz sacma.
bazı yabancı havayolları alıyor
ama nasıl alıyor mesela siz bir arap ülkesinde doğup büyümüşünüzdür- ya da rusyada vs.
üstüne ingilizce/almanca ve türkçe anadilinizdir
üstüne de alakasız bir dili konuşma düzeyinde biliyorsunuzdur, o zaman üniversite mezunu olmasanız da alabiliyorlar.
böyle insanlar var mesela babasının işi yüzünden başka ülkede doğan, annesi yabancı olan çift anadilli vb.

sadece "ingilizce biliyorum" ingilizcesiyle lise mezununu kimse almaz.

Diğer sorularımıda okursanız az buçuk nasıl bir ortamın içinde yaşadığımı anlarsınız hanımlar benim İngilizcem iyi ve ben bunu yükseltme yolundayım açık lisem bitecek ve yks girebileceğim sonunda o kadar seviniyorum ki fakat önümde tek engel ailem benim dilim iyi de olduğu için ve çocukluk hayalim olduğu için hosteslik çok istiyorum fakat kapalıyım ve araştırmama göre kapalı Türk hava yollarında yasak kuran kursu okumuş biriyim 15 yaşımda çıktım ordan hedeflerimin içinde olmadığı için saygım sonsuz fakat ben istemedim ailem bunu diretti ve çarşafı bile kavga şiddet çıkarabildim şuan normal bol giyinen bir kapalıyım yapmak isteyeceğim tek meslek sanırım bu çevirmenlik halk ilişkileri hemşirelik vs oku diyor dayılarım ama istediğim bunlar değil istediğimi yapamayacaksam işimi iyi yapamam ki evlendirme yönünde ailem zaten yaşı gelince kocaya gitsin gibi aileme de ev işinde ben bakıyorum ama hedeflerim için çok üzülüyorum açılsam olduğum zaman ailemin tepkisini ölçemiyorum pişman olmaktan korkuyorum boşluktayım siz ne yapardınız bu durumda🥺
Meslegini secerken ilerisini de dusunmelisin. Ornegin cocugun oldugunda onu bakacak guvenecegin birileri var mi? Birisi demiyorum birileri diyorum cunku hosteslik de sabah 8 aksam 6 meaaisi yok. Gece ucuslari, erken sabah ucuslari, bir kac gun eve geleneme durumu ve acil birinin yerine calisma durumu var. eger bunlarin ustesinden gelebileceksen ve arkanda da her ihtiyac duydugun da yardim edecek ailen varsa (ki biz de bir soz vardir “elden gelen ovun olmaz o da vaktin de bulunmaz” ben sahsen kimseye guvenmedigim icin kendi basimin caresine bakabilecegim islerle ilgilenirim). Tercumanlik yapabilirsin. Emlak sirketlerin de calisabilirsin international branclari olanlarda vs.

X