Ailemin yanına mı döneyim evde mi durayım

Seni temin ederim üzülmeyeceksin. Madde bağımlısı bir insanla yürümezdi. Kendinin ve bebeğinin canını zor kurtaracak hale gelmeden, yeni hayatını kur. Bu dünyada bakmakla mükellef olduğun tek kişi bebeğin. Bu adamla olmak onun için hiç sağlıklı değil.

Eşimi çok seviyorum, ama çocuklarıma sağlıklı bir ortam verip dengeli bir ebeveyn olmayı başaramadığı gün bizimle beraber yaşamaya devam edemez. Eminim ki o da aynısını benim için söyler.
Bu maddeleri kullandığına son 2 ayda tanık oldum. O sebeple acaba sadece deniyor muydu, bağımlı olmaz mıydı, ya da öncesi vardı da benden mi gizliyordu gibi aklımda sorular var. Ama bu tarz şeyler tek kullanımda bile beyine hasar veriyormuş. Zaten saygısız ve kaba olan eşimin daha kötüye gidiyor olma ihtimali de beni korkutup uzaklaştırıyor bir yandan

Merhaba ben eşimle ilgili konu açmıştım bana sürekli yalan söylüyordu ve geceleri alkollü geliyordu. En son tinder yüklemiş ve instagramdan kızları takip etmişti. Şuan ben üni okuyorum onu bitirene kadar delil toplamamı işe girince gitmemi söylemiştiniz. Ben yine bir sey anlatmak istiyorum o süreçten sonra ona dedim ki ne yapıyorsan evde yap yani içmek istiyorsan evde iç dedim. Sonrasında her akşam evde içti ve bu yaklaşık bir ay içinde 5-6 kere sarhoş eden sigaralar varmış onlardan içti. Alkolun yanında da ağır antidepresan tarzı ilaçlar içerek daha çok sarhos olmaya çalıştı. Bu ilaçlara bağımlı değilim diyor ama her fırsatta içtiğini görüyorum. Dün gece de dışarda işi varmış arabasının jantı boyancakmış ben de geceleri çıkmayacaktın dedim diye ben çıkacağım ve kabul etmiyorsan seni boşayacağım dedi. Tinder yuklemesi konusunda da “yukledim diye birini s*tiğimi mi düşünüyorsun o zaman ben seni bir aldatıyım da gör” dedi. Bunların yanında salak gerizekalı sana şunu bunu yaparım gibi sözler söyledi.Ailem dağınık babamla gorusmuyoruz annem baskasıyla evli. Annemlere söyledim bırak gel sen onun yanında daha ne duruyorsun dediler ama benm de kucuk oğlum var nasıl olur ne yapayım okulu bekleyim mi gidiyim mi.okul ile annemin yasadığı yer yakın trenle 2saat ama farklı sehirde. Sağlık bolumu 2.senedeyim bu sene bitecekti. Dun aksamki ben seni bir aldatıyım da gör lafı çok zoruma gitti. Bana bir seyler söylermisinz her yazdığınızı önemsiyorum:KK43:
Bide bu adam neden bana böyle davranıyor.saygı göstermiyor sevgi göstermiyor. Bu davranıslarda kendimi mi sorumlu tutmalıyım bu nasıl bir insan sizce

Annen başka adamla evliymiş çocuğunla yerleşmen ona sıkıntı çıkaracaktır o yüzden Boşanıp nafaka alabilirmisiniz delil topla çalışabilir misin onları araştır kendi ayaklarının üzerinde dur derim annenler de sığıntı gibi olmak yerine

Eşiniz madde bağımlısı. İçtiği sarhoş edici sigara muhtemelen uyuşturucu madde.Antidepresan diye içtikleride öyleki,zira alkolle antidepresan içilmez.Olsa olsa uyarıcı haptır o.Saygısızlığını,aldatmasını geçin size zarar verebilir bu adam.Yanında olmanız büyük risk
Ne şartlarda yaşıyorsunuz ailesi yakınmı maddi imkanınız nasıl bilmiyorum.Ama sizin o adamdan biran evvel kurtulmanız lazım ya ailesinin yanına gönderip eve almayın yada siz gidin biryerlere kurtarın kendinizi,hatta uzaklaştırma çıkartın
Bağımlı bir adamın ne yapacağı hiç belli olmaz

Mezun olana kadar annenizin yanında kalıp sonra işe girince kendi ayaklarınız üzerinizde durmak en iyisi... Bu kadar alkol, sigara, madde kullanımı... Yani aile yaşantısı bu şekilde yürümez. O evde bir de çocuk var, bu adam en iyi ihtimalle o çocuk için çok kötü bir baba figürü. En kötü ihtimalle de canına zarar bile verebilir. Çünkü madde etkisinde olduğu zamanlar da vardır.

X