ailemin yeni takıntısı polislik

sunshine900

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2015
67
29
ablalarım merhabalar benimde derdim ailem. ben öğretmenlik okudum, 22 yaşındayım bu sene mezun oldum. öğretmenliği çok istememe rağmen ailem hep bana karşı çıktı. devamlı sağlık okumadım,sağlıkla ilgili bi iş yapmayacağım diye bana laf ettiler kızdılar. hemşirelik falan okumamı istiyorlardı ama ben hemşireliğe zerre kadar bile ilgi duymayan biriyim. çevremde hemşire arkadaşlar var ama iş tempoları çok yoğun ve onlar işlerini yinede çok seviyorlar. ailem sürekli onları örnek gösteriyor onlar da benle aynı yaşta iş sahibi olmuşlar ben boşmuşum,hayatım boyunca saçma sapan işler filan yapacakmışım. zaten atanamazmışım. beni devamlı demoralize ediyorlar. başka işlere falan bakıyorum özel sektörde çağrı merkezi gibi, ailem sürekli küçümsüyor.

şimdide de yeni takıntıları polislik. polisliğe başvur diyorlar bilmem ne kadar polis alacaklarmış diyorlar. herşey iyi hoşta ben polis olma şartını sağlayamıyorumki. boy sınırının altında kalıyorum benim boyum 1,57 onlar ise 1,62 mi ne istiyorlar. ben bunu aileme anlattığım zaman inanmayıp öyle saçma şeymi olur diyorlar. boyu 157 olan biri polis olabilir mi? evde artık devamlı gergin bi hava var bıktım kaçıp gidicem bi yerlere artık

Branşın ne

Neden atanamayacağınızdan eminsiniz

Yani yeni mezun öğretmen ya KPSS çalışır ya da bir yerden piyasaya gireyim diye özel okul kurs etüt bir şey arar

Çağrı merkezi polislik vs bu aşamada neden

Branşın ne

Neden atanamayacağınızdan eminsiniz

Yani yeni mezun öğretmen ya KPSS çalışır ya da bir yerden piyasaya gireyim diye özel okul kurs etüt bir şey arar

Çağrı merkezi polislik vs bu aşamada neden
kurs arıyorum kendi sektörümde iş aramalarım devam ediyor. atanamazmışım aileme göre onlar öyle diyor. tarih öğretmenliği branşım kpss planlarımda var. polislik ailemin takıntısı
çağrı merkezi de kendi sektörümde iş bulana kadar üç beş kuruş kazanayım diye. firmaların satış temsilciliği işlerinede başvuruyorum aileme yük olmak istemediğim için

Branşın alımı zor olan bir branş.ama yine de önce kpss denemelisin.ondan sonra başvurursun özele
Kpss ile birlikte özel sektör çok yorar

Aileniz galiba sizin para kazanmanizi istiyor.

Sunduklari mesleklerin uzakdan yakindan alakası bile yok. Polislik nerde... öğretmenlik nerde... hemşirelik nerde.

Bana şahsen cok saçma geldi.
Annem birkere hekim ol demişti. Cevabimi verdim ve konu kapandi. Her insan yara bere, hasta, kan, ölüm gibi şeylerle boguşamaz yani. Ablam hemşire. Hergün bir veya iki kişi can veriyor elinde.

Aileniz bunu düşünemiyor galiba.

KPSS ye hazırlanmadan, çalışmadan bilemezsiniz atanıp atanamayacagınızı. Bence güzel bir kurs bulup yazılın. Kpss ye ne kaldı şunun şurasında bakınca. Hayallerinizin peşinde koşun zorlayın şartları. Baktınız olmadı ki bundan kastım atanması zor gerçekten yüksek bir başarı elde etmek zorundasınız. Olmazsa da olmaz. Ondan sonra ihtimalleri konuşursunuz.

X