Ailemle anlaşmazlık

bendiscim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
25
8
24
Merhaba, önceki konumda ailem ile daha doğrusu annem ile olan anlaşmazlığımdan bahsetmiştim, onarmaya çalıştığımızı da. Her arayışımda annemin sürekli laf sokmasından yoruldum insanlara karşı olan sinirini benden çıkarmasından. Son konumdan bu yana normal ilerliyorken bugün aradığımda suratı yine asık her şeyde laf sokmaya başladı. Bir de çok rahatsız olduğum bir konuyu açmamasını söyledim bugün sinirinden yine açtı ve benim de sinirim bozuldu. Konuya gelecek olursak bir teyzem var ve yıllar önce 16 17 yaşlarındayken kuzenimin düğününde sadıç olarak gitmiştim ve yardım ediyordum doğal olarak ufak tefek işlere. Ve doğal olarak erkek kuzenlerimle iletişim kuruyordum ki hep konuşuruz hatta sohbet vs ederiz. Bu teyzem de bu durumu daha sonra annemle tartışınca arkamızdan annesi büyük oğluma küçük kızı diğer oğluma göz koydu düğünde hep oğlanların dibindeydi anlamadım sanmasınlar şeklinde konuşmuş. Ben de öğrenince sinir oldum, üzerine dedemin cenazesinde sırf üniversiteyi antalyada okuyorum diye sen erkeklerin içinde olmaya alışıksın bunları erkek kısmına götür dedi ve ben yine cenazedir diye sustum. Anneme bu kadını eve almamasını söyledim alırsa da güleryüz göstermeyeceğimi vs söyledim. Atandıktan sonra teyzem anneme kuzenlerinden birisi için görücü olmak istedi annem konuyu ufak ufak açtı ben direkt yok dedim. Hem akraba evliliğine karşıyım hem de bu sözleri söyleyen birisine evet dersem onu haklı çıkartırım ve anlaşamayıp ayrılsak bile sıkıntı yapar laf eder dedim. Annem dışardakiler çok mu iyi senin bulduğunu da göreceğiz, millet bir vurur bir laf söyler ağzını açamazsın dedi. Bu konudan da çok tartışıyoruz dedim ben şiddete uğrayınca mutlu olacaksan öyle olsun dedim. Sonrası hep tartışma oldu, bugün de yine bu sözleri söyledi. Ardından ben artık bir şey demeyeceğim bu diklik ile kimse karşına çıkmaz sen zaten bizi dinlemiyorsun senin bulduğun kesin çok iyi olacak dedi. Bir iki sene içinde evlen bekleyip durmanın bir anlamı yok sonra kimse yüzüne bakmaz diyor. Yazın 25 yaşına gireceğim ben de dedim ki evlilik ne zaman yazıldıysa o zaman olur dedim. Bir surat bir afra tafra. Çok yoruluyorum artık, arıyorum geçmişten laf sokup bir de hiçbir şey olmamış gibi davranıyorsun diyor. Babam hasta olduğu için tartışmadım, ki geçmişimde öyle büyük hatalar yok tek sıkıntı annemle hep atışmamız ve annemin yanıma geldiğinde en ufak şeyden çekip gitmesi. Bu evlilik konusu çok rahatsız ediyor baskı ile karar vermek istemiyorum hatta evlilik düşünmüyorum şu an ancak annem sürekli söyleyince insana bıkkınlık geliyor.

Diyeceğin şey "sanane anne, hayat benim istediğimi seçerim işim var gücüm var senin sidikli kardeşine ve oğluna kalmadım"

Atanmışsın kendini garantiye almışsın, annenin ister hoşuna gitsin ister gitmesin isterse silsin şu saatten sonra kimse sana bir şey diyemez. En fazla üstüne gelirler işim var kapatıyorum hadi bye dersin. Atanınca tabi paralı gelin gözüyle bakmış teyzen kıymete binmişsin.

akraba değil akbaba resmen. insan yeğenine nasıl böyle yakıştırmalar yapar anlamıyorum. ne çirkin hareketler bunlar böyle. yaptığınız çok iyi bir hareket. herkes yerini ve haddini bilsin. atanmissiniz mis gibi memur olmuşsunuz kimseye ihtiyacınız yok. anneniz de sizi biraz rahat birakiversin bi zahmet. çok canınızı sıkarsa uzun konuşmalardan kaçının. ayrica 25 yaşına bile görmemişsin henuz. ne istiyor bir an önce sorumluluk sahibi olmanızı mi? valla paranız var ne kadar geç o kadar iyi. bi doyasıya yaşayın paranızı harcayın koca her zaman bulunur.

akraba değil akbaba resmen. insan yeğenine nasıl böyle yakıştırmalar yapar anlamıyorum. ne çirkin hareketler bunlar böyle. yaptığınız çok iyi bir hareket. herkes yerini ve haddini bilsin. atanmissiniz mis gibi memur olmuşsunuz kimseye ihtiyacınız yok. anneniz de sizi biraz rahat birakiversin bi zahmet. çok canınızı sıkarsa uzun konuşmalardan kaçının. ayrica 25 yaşına bile görmemişsin henuz. ne istiyor bir an önce sorumluluk sahibi olmanızı mi? valla paranız var ne kadar geç o kadar iyi. bi doyasıya yaşayın paranızı harcayın koca her zaman bulunur.
Kiskancligindan aslinda. Kiz belli ki girisken bir kiz hos sohbet, hemen bunu baska tarafa cekiyor. Sonra universite okuyor diye kiskaniyor bunu da hemen baska tarafa cekiyor. Bu kiz ne yapsa kotu kadin yaftasi yiyecek yani. Hata savunamayan annede. Biri benim hakkimda boyle bir sey diyecek annem hepsinin agzini yirtar.

Anneniz anneden cok dusman gibi. Bence iletisimi minimum seviyede tutun. Dusunce sekilleri cok eski kafali. Kuzen evliligi falan igrenc seyler, yasiniz da daha genc evlilik icin. Sakin baski altinda kalip yanlis bir evlilik yapmayin. Ailenizden uzakta huzur icinde yasayin hayatinizi.

Anneniz anneden cok dusman gibi. Bence iletisimi minimum seviyede tutun. Dusunce sekilleri cok eski kafali. Kuzen evliligi falan igrenc seyler, yasiniz da daha genc evlilik icin. Sakin baski altinda kalip yanlis bir evlilik yapmayin. Ailenizden uzakta huzur icinde yasayin hayatinizi.
Ben de çok çelişiyorum. Evlilik konusunda düşüncesi çok eski kafalı, ama diğer konularda mesela bir erkek arkadaşım veya arkadaşlarımla dışarı çıksam veya evime gelse anlayış gösteriyor, önceden artık işin gücün var ciddi düşündüğün birisi olması doğal diyordu. Ne olduysa bu teyzemin bunu ima etmesiyle oldu.

Ben de çok çelişiyorum. Evlilik konusunda düşüncesi çok eski kafalı, ama diğer konularda mesela bir erkek arkadaşım veya arkadaşlarımla dışarı çıksam veya evime gelse anlayış gösteriyor, önceden artık işin gücün var ciddi düşündüğün birisi olması doğal diyordu. Ne olduysa bu teyzemin bunu ima etmesiyle oldu.
Ayrıca annemle babam da akraba evliliği, severek evlenmişler ama kuzenler sonuçta

Kiskancligindan aslinda. Kiz belli ki girisken bir kiz hos sohbet, hemen bunu baska tarafa cekiyor. Sonra universite okuyor diye kiskaniyor bunu da hemen baska tarafa cekiyor. Bu kiz ne yapsa kotu kadin yaftasi yiyecek yani. Hata savunamayan annede. Biri benim hakkimda boyle bir sey diyecek annem hepsinin agzini yirtar.

Bana kalsa ben de yırtardım ama annem o büyüğün ses çıkarma dedi. Annemin de üzerine başka bir konuda yürümüştü cenazede onda da yeri değil diye ses etmedi. Kendi çocukları da ben okurken üçü de memurdu ne hasetliği var anlamadım

Belki teyzeniz gibi tipler yuzunden arkanizdan laf soz olmasin diye dusunuyor olabilir. Kesin baska sehirde tek yasiyor kim bilir neler yapiyor diyordur. Universiteye laf eden bunu da yapar. Annenizin hatasi baskalarinin sizin hakkinizda boyle konusmasina izin vermek. Akraba evliligi artik gecmiste kalmasi gereken bi konu bence cagimiza uygun degil.

Ben de böyle diyorum önceliğim gezmek ve kendimi geliştirmek. Kendisi de 26 yaşında evlenmiş önceden 27 28 derdi sonra birden bu konulara girmeye başladı anlamadım ben de.

Merhaba, önceki konumda ailem ile daha doğrusu annem ile olan anlaşmazlığımdan bahsetmiştim, onarmaya çalıştığımızı da. Her arayışımda annemin sürekli laf sokmasından yoruldum insanlara karşı olan sinirini benden çıkarmasından. Son konumdan bu yana normal ilerliyorken bugün aradığımda suratı yine asık her şeyde laf sokmaya başladı. Bir de çok rahatsız olduğum bir konuyu açmamasını söyledim bugün sinirinden yine açtı ve benim de sinirim bozuldu. Konuya gelecek olursak bir teyzem var ve yıllar önce 16 17 yaşlarındayken kuzenimin düğününde sadıç olarak gitmiştim ve yardım ediyordum doğal olarak ufak tefek işlere. Ve doğal olarak erkek kuzenlerimle iletişim kuruyordum ki hep konuşuruz hatta sohbet vs ederiz. Bu teyzem de bu durumu daha sonra annemle tartışınca arkamızdan annesi büyük oğluma küçük kızı diğer oğluma göz koydu düğünde hep oğlanların dibindeydi anlamadım sanmasınlar şeklinde konuşmuş. Ben de öğrenince sinir oldum, üzerine dedemin cenazesinde sırf üniversiteyi antalyada okuyorum diye sen erkeklerin içinde olmaya alışıksın bunları erkek kısmına götür dedi ve ben yine cenazedir diye sustum. Anneme bu kadını eve almamasını söyledim alırsa da güleryüz göstermeyeceğimi vs söyledim. Atandıktan sonra teyzem anneme kuzenlerinden birisi için görücü olmak istedi annem konuyu ufak ufak açtı ben direkt yok dedim. Hem akraba evliliğine karşıyım hem de bu sözleri söyleyen birisine evet dersem onu haklı çıkartırım ve anlaşamayıp ayrılsak bile sıkıntı yapar laf eder dedim. Annem dışardakiler çok mu iyi senin bulduğunu da göreceğiz, millet bir vurur bir laf söyler ağzını açamazsın dedi. Bu konudan da çok tartışıyoruz dedim ben şiddete uğrayınca mutlu olacaksan öyle olsun dedim. Sonrası hep tartışma oldu, bugün de yine bu sözleri söyledi. Ardından ben artık bir şey demeyeceğim bu diklik ile kimse karşına çıkmaz sen zaten bizi dinlemiyorsun senin bulduğun kesin çok iyi olacak dedi. Bir iki sene içinde evlen bekleyip durmanın bir anlamı yok sonra kimse yüzüne bakmaz diyor. Yazın 25 yaşına gireceğim ben de dedim ki evlilik ne zaman yazıldıysa o zaman olur dedim. Bir surat bir afra tafra. Çok yoruluyorum artık, arıyorum geçmişten laf sokup bir de hiçbir şey lmamış gibi davranıyorsun diyor. Babam hasta olduğu için tartışmadım, ki geçmişimde öyle büyük hatalar yok tek sıkıntı annemle hep atışmamız ve annemin yanıma geldiğinde en ufak şeyden çekip gitmesi. Bu evlilik konusu çok rahatsız ediyor baskı ile karar vermek istemiyorum hatta evlilik düşünmüyorum şu an ancak annem sürekli söyleyince insana bıkkınlık geliyor.
Arama bu kadını anne olarak arama. Şu teyzeye bak şeytan önünde saygıyla eğilir.

Belki teyzeniz gibi tipler yuzunden arkanizdan laf soz olmasin diye dusunuyor olabilir. Kesin baska sehirde tek yasiyor kim bilir neler yapiyor diyordur. Universiteye laf eden bunu da yapar. Annenizin hatasi baskalarinin sizin hakkinizda boyle konusmasina izin vermek. Akraba evliligi artik gecmiste kalmasi gereken bi konu bence cagimiza uygun degil.
Annem diyor ki millete göre yaşarsan nefes alamazsın. Laf söz olur diye takmam diyor ki çoğu şeyi takmaz toplu kızlı erkekli paylaşırım veya girdiğim ortamları mekanları vs ama bu konuda böyle baskı yapması beni boğuyor.

Diyeceğin şey "sanane anne, hayat benim istediğimi seçerim işim var gücüm var senin sidikli kardeşine ve oğluna kalmadım"

Atanmışsın kendini garantiye almışsın, annenin ister hoşuna gitsin ister gitmesin isterse silsin şu saatten sonra kimse sana bir şey diyemez. En fazla üstüne gelirler işim var kapatıyorum hadi bye dersin. Atanınca tabi paralı gelin gözüyle bakmış teyzen kıymete binmişsin.
Bunu hep diyorum. Senin bulduklarını da göreceğiz elin oğlu vurur, iftira atmaktan beter laf ederler görürsün o zaman diyor

Bunu hep diyorum. Senin bulduklarını da göreceğiz elin oğlu vurur, iftira atmaktan beter laf ederler görürsün o zaman diyor

"Yoo gayet sevip sayacak el üstünde tutacak sünepe yeğenin de uzaktan bakacak annecim, maalesef böyle olacak şimdiden hazırla kendini sen beni sevilmeye layık görmüyor olabilirsin ama ben kendimin değerimin farkındayım senin sidikli yeğenine kalmadım anne dünyada son erkek kalsa onunla evlenmeyeceğim bak bakalım " diyebilirsin:)

"Yoo gayet sevip sayacak el üstünde tutacak sünepe yeğenin de uzaktan bakacak annecim, maalesef böyle olacak şimdiden hazırla kendini sen beni sevilmeye layık görmüyor olabilirsin ama ben kendimin değerimin farkındayım senin sidikli yeğenine kalmadım anne dünyada son erkek kalsa onunla evlenmeyeceğim bak bakalım " diyebilirsin:)
Hiç uzun uzun anlatmıyorum şiddet görürsem mutlu olursun diyorum susuyor

X