Ailemle olan son bağlarımı da kopardım..

Peki sizin için her şeyin değişmiş olmasının bi önemi var mı şu an?
Benim içim soğumaz gibi geliyor.

öyle geliyor da an geliyor bir durumlarını görüp, sanki o anları hiç yaşamamış gibi acımaya bile başlıyosun, merhamet dizisi varya kendimi ordaki Narin'e benzetiyorum, o dizi gerçekten çok etkiliyor beni, görüyorsun kız bıryerlere gelmiş, babasının yuzune bakmaya yuzu bıle yok, kızda hem ofkelı hem acıyor...

zamanla sende değişeceksin,umuyorum aılende hatasını anlayacak ama biraz yaslandıklarında, hoş o saatten sonra olsa nolucak ama işte....

Dava açma hakkınız yok mu en azından kardeşinize 18 yaşına kadar bakmak zorundalar bildiğim kadarıyla.
Öyle çocuğu yapmakla olmuyo madem öyle niye ikinci çocuğu yapmışlar.
Afedersin ama eşek gibi bakacak yani.
Git avukatla görüş bi'oluru var mıdır öğren derim ben.

öncelikle inşallah gönlünüze göre bir yuva sahibi olursunuz ve büütün üzüntülerinizi eşinizle kardeşinizle ve çocuklarınızla dindirebilirsiniz..

fakat aklıma şöyle bişey geldi, anladıgım kadarıyla bu dayak olayı kötü davranma sadece babanız da var, annenizin de onu aldattıgını söylemişsiniz. acaba babanız çocukların kendisinden olmadıgını düşünüyor olabilir mi :44: yine de çok haksz olur tabi ki, ama kendi kafasını böle rahatlatıyordur belki. annenizle bu konuyu konuşmayı deneseniz, öz oldugunuzu kanıtlasanız da belki bu işkenceler biter :44:

Sorunlu ailenden kurtulmuşsun, geçim derdin yok sorun ne peki? İyi eğitim illa özel okullarda, kurslarda olmuyor ki.
O kadarını yapacak gücün zaten varmış
E sevdiğinde varmış
Şükür çek yoluna bak bence
Annende babanda para yüzünden kafayı sıyırmış durumda...

asistan maaşıyla da yaşanır.
şekil 1-a ben yaşıyorum. :)
evet özel okullara gönderemezsin kardeşini, ama iyi eğitim sadece özel okullarda olmuyor.
başarılı insanlar hep özel okullarda dersanelerde yetişmiyor.
biraz standartları düşürürsünüz ama asgari ücretle 2 çocuklu bir aileye göre zengin gibi yaşarsınız.

haklarınızdan vazgeçmeyin, gerekirse o mal varlığını bi yere bağış yaparsınız, ama yine de alın bence. yıllarca size çektirdiklerinin tazminatı gibi düşünün.

Konu sahibi dışında ki yorumlara karışıp polemik yaratmak istemediğimden alıntı yapmıyorum lakin bazı varlıkların şurda babayı haklı bulma çabası gerçekten delirtiyor beni. Varlık diyorum çünkü böyle bir şeyi öz yavrularına yaşatanda bu yapılanları savunanda insan olamaz. Ağır hakaret etmek istemiyorum ama beyniniz olsaydı yaşam sizin için daha kolay olurdu. lütfen çocuk yapmayın ki şu kızcağızın yaşadıklarını yaşamasın yavrunuz..

Konu sahibi diğer konunu da hatırlıyorum. bu güçlü duruşun gerçekten takdir edilesi. üstelik kardeşin için girdiğin bu çaba gözlerimi doldurdu.. hayat malesef senin için diğerlerimizden daha zor. çocukluğun ve gençlik yılların bu kadar sıkıntılı geçse de bu güçlü duruşun sayesinde seni ve sayende kardeşini çok güzel bir hayat bekliyor eminim :KK16: bir avukatla görüşmen en doğrusu . haklarından sakın ama sakın vazgeçme! manevi olarak zaten seni yeterince yıpratmışlar ama maddi olarak yasal yollardan ne yapabiliyosan yap kendin ve kardeşin için..

Çok teşekkür ederim.
İnşallah bundan sonraki hayatımız özellikle kardeşim için çok iyi geçer.

Peki sizin için her şeyin değişmiş olmasının bi önemi var mı şu an?
Benim içim soğumaz gibi geliyor.

öyle geliyor da an geliyor bir durumlarını görüp, sanki o anları hiç yaşamamış gibi acımaya bile başlıyosun, merhamet dizisi varya kendimi ordaki Narin'e benzetiyorum, o dizi gerçekten çok etkiliyor beni, görüyorsun kız bıryerlere gelmiş, babasının yuzune bakmaya yuzu bıle yok, kızda hem ofkelı hem acıyor...

zamanla sende değişeceksin,umuyorum aılende hatasını anlayacak ama biraz yaslandıklarında, hoş o saatten sonra olsa nolucak ama işte....

Her şey için ne kadar geç olacak değil mi...
Her şeye rağmen keşke böyle olmasaydı diyorum.

Dava açma hakkınız yok mu en azından kardeşinize 18 yaşına kadar bakmak zorundalar bildiğim kadarıyla.
Öyle çocuğu yapmakla olmuyo madem öyle niye ikinci çocuğu yapmışlar.
Afedersin ama eşek gibi bakacak yani.
Git avukatla görüş bi'oluru var mıdır öğren derim ben.

Kardeşimi ortaya atmak istemiyorum, hiç sevmedikleri halde canımı acıtmak için yanımdan almaya çalışabilirler.
Ama neler yapacağım hakkında avukatla hareket edeceğim.

öncelikle inşallah gönlünüze göre bir yuva sahibi olursunuz ve büütün üzüntülerinizi eşinizle kardeşinizle ve çocuklarınızla dindirebilirsiniz..

fakat aklıma şöyle bişey geldi, anladıgım kadarıyla bu dayak olayı kötü davranma sadece babanız da var, annenizin de onu aldattıgını söylemişsiniz. acaba babanız çocukların kendisinden olmadıgını düşünüyor olabilir mi :44: yine de çok haksz olur tabi ki, ama kendi kafasını böle rahatlatıyordur belki. annenizle bu konuyu konuşmayı deneseniz, öz oldugunuzu kanıtlasanız da belki bu işkenceler biter :44:

Ben annemin kopyasıyım ama kardeşim baba tarafıma çok benzer.
Aldatma olayı annem kardeşime hamile kalmadan önce ve bir defa yaşandı, ikimizin de öz olduğuna eminim.

çok üzüldüm durumuna ne yazayım bilemedim

Malesef :KK43:(

Sorunlu ailenden kurtulmuşsun, geçim derdin yok sorun ne peki? İyi eğitim illa özel okullarda, kurslarda olmuyor ki.
O kadarını yapacak gücün zaten varmış
E sevdiğinde varmış
Şükür çek yoluna bak bence
Annende babanda para yüzünden kafayı sıyırmış durumda...

Şımarıklık olarak algılanmasını istemem ama gerçekten devlet okulları hakkında hiçbir bilgim yok, söz konusu kardeşim olunca da onun için en iyisini yapmak istiyorum.
Benim yaşadığım standartların aşağısında yaşama ihtimali beni çok yıpratıyor. Belki çok saçma gelecek size ama onun önüne dünyaları sermek istiyorum.

asistan maaşıyla da yaşanır.
şekil 1-a ben yaşıyorum. :)
evet özel okullara gönderemezsin kardeşini, ama iyi eğitim sadece özel okullarda olmuyor.
başarılı insanlar hep özel okullarda dersanelerde yetişmiyor.
biraz standartları düşürürsünüz ama asgari ücretle 2 çocuklu bir aileye göre zengin gibi yaşarsınız.

haklarınızdan vazgeçmeyin, gerekirse o mal varlığını bi yere bağış yaparsınız, ama yine de alın bence. yıllarca size çektirdiklerinin tazminatı gibi düşünün.

Vazgeçmeyi düşünmüyorum şu an. Dün her şeyi yıkıp geçmek istiyordum ama o şirkette kuzenlerimin hakkı varsa en azından kardeşimin de olmalı.
Asistan maaşları hakkında da yanlış anlamayın beni lütfen, Rabbim arttırsın, tabii ki çok şükür halimize. Ben söz konusu kardeşim olunca en iyisini yapma isteğimle böyle düşünüyorum sanırım.

Onceki konunuzdan biliyorum sizi. En iyisini yapmissiniz. Babalik adina bir tek para veren adam onu bile becerememis. Cok afedersiniz kizmayin ama once insan olsunlar. El kadar cocuga siddet uygulayan tiplerden ana baba olmaz. Kardesinizi de asla vermeyin. Standartlari dussun kuru ekmek yesin ama o eve geri gindermeyin. Sevgi butun standartlarin uzerindedir bunu unutmayin. :KK34:

Onceki konunuzdan biliyorum sizi. En iyisini yapmissiniz. Babalik adina bir tek para veren adam onu bile becerememis. Cok afedersiniz kizmayin ama once insan olsunlar. El kadar cocuga siddet uygulayan tiplerden ana baba olmaz. Kardesinizi de asla vermeyin. Standartlari dussun kuru ekmek yesin ama o eve geri gindermeyin. Sevgi butun standartlarin uzerindedir bunu unutmayin. :KK34:

Evet bazı insanlar beni ve durumumu anlamadılar ama tam dediğiniz gibi babam babalık adına bir tek para verdi.
Parası ile her türlü sorunumu çözeceğini sandı. Keşke tek kuruşum olmasaydı ama huzurum olsaydı.
21 yaşındayım huzurlu yaşam nasıl olur bilmiyorum. Uykuda bile sürekli sıçrayan bir insanım, bir gece sözlümün sarılmasıyla uyandım, baktım ağlıyor. Yine hep sıçramışım ve ağlamışım, sözlüm de dayanamamış, sımsıkı sarıldı bana bırakmadı bütün gece. Çok üzüldü, ağladı ve söz verdi ben sana yaşadığın her şeyi unutturacağım diye.
Dışarıda dimdik bir duruş sergilemem olaylardan etkilenmediğimi göstermiyor malesef izlerini ömrüm boyunca taşıyacağım sanırım.

yaşadıklarını unutup yaralarını saramazsın.
ama zamanla anne-babanı görmeyerek yaşarsan canın bu kadar acımaz.
haklarından sakın feragat etme.
asistanlığı kabul et bence.

inş kendi kuracağın ailen senin sizlerin cenneti olsun bu dünyada.

Evet bazı insanlar beni ve durumumu anlamadılar ama tam dediğiniz gibi babam babalık adına bir tek para verdi.
Parası ile her türlü sorunumu çözeceğini sandı. Keşke tek kuruşum olmasaydı ama huzurum olsaydı.
21 yaşındayım huzurlu yaşam nasıl olur bilmiyorum. Uykuda bile sürekli sıçrayan bir insanım, bir gece sözlümün sarılmasıyla uyandım, baktım ağlıyor. Yine hep sıçramışım ve ağlamışım, sözlüm de dayanamamış, sımsıkı sarıldı bana bırakmadı bütün gece. Çok üzüldü, ağladı ve söz verdi ben sana yaşadığın her şeyi unutturacağım diye.
Dışarıda dimdik bir duruş sergilemem olaylardan etkilenmediğimi göstermiyor malesef izlerini ömrüm boyunca taşıyacağım sanırım.

çok üzüldüm yazdıklarına,inşallah çok mutlu olursun
ayrıca anne babana inanamıyorum
lütfen böyle kişiler anne baba olmasın
babalık para vermekle olsaydııı.....
kardeşin şanslıymış çünkü senin gibi harika bi ablası var
bu yaşta bu sorumluluk ne diyimki
allah herşeyi güzel kalbine göre versin

Ben annemin kopyasıyım ama kardeşim baba tarafıma çok benzer.
Aldatma olayı annem kardeşime hamile kalmadan önce ve bir defa yaşandı, ikimizin de öz olduğuna eminim.

yanlış anlama lutfen, ben üveysinizdir demedim. babanın içinde bi şüphe varsa eğer ondan böyle davranıyordur dedim ama baban en başından beri size böyle davranıyor sanırım. ama aldatma olayı daha yakın geçmişse adamın huyu bozuk demek ki. Allah yardımcınız olsun..

kardeşinizi iyi standartlarda okutmak istediginizden bahsetmişsiniz çok da haklısınız ama o babayla aynı evde büyüyüp dayak yiyip mutsuz olacagına, devlet okulunda okusun ki devlet okulları dayet başarılı öğrenciler yetiştiriyor. illa özel okul iyi standart demek değil, bence canınızı sıkmayın. kardeşinizie mutluluk ve huzur verin, o zaman her okulda her şartta mutlu ve başarılı olacaktır.

Herkes babanizin ne gaddar oldugu konysunda size katilmis sonuna kadar hak veriyorum ama bana anneniz daha kotu geldi(daha agir seyler yazmak isterdim kusura bakmayin) . Babaniz bu kadar kotu biriyse anneniz niye ona katlanmis sizide bu hale koymus.maddi olarak desem para kazaniyor yazmisiniz, cocuklari icin desem oyle olmadigi ortada, asik desem aldatti diyorsunuz. Bu filmin kotu karakteri anneniz bence uzak durun hepsinden. Yasal haklariniz nedir bilemem ama avukatsiz birsey yapmayin. Kardesinizde sizin gibi basarili olabilir bunu ozel okula endekslemeyin. Onunla ilgilenin sevginizi hissetsin, kendine ve hayat guveni gelissin gerisi gelir zaten. Kolayliklar size.

Eğer doğruysa babanızın yaptıkları çok kötü şeyler hadi o neyse de annenizin maaşı varmış neden bu adamı çekti bu kadar kendi maaşıymış ya neden çekmek zorundayız diyor.Ayrı eve çıkıp görüşmeyi kestikten sonra hala babanuzdan para almanız ayrı enteresan ben silsem para filan istemem kurtulduğuma şükrederim kredi kartım yoktu yanımda şirketten çektim diyırsunuz kartı da zaten babanız ödüyırdur akşama kadar idare edecek paranız yok muydu annenizin maaşı varmış ne de olsa annedir bir miktar yardım eder eh sizimde hatrı sayılır paranız varmış çeyiz yapar evlenirsiniz bi de hem okuyup hem çalışıyorsunuz kardeşinize kim bakıyorkreşe gidiyor da düzgün yemeğe aileye ihtiyacı var evlenince yanınızda mı götürecektiniz madem görüşmeksin maddi beklentin olmasıınmirastan men hakkı yok öz kızıysan

canım benim öncelikle seni tebrik ediyorum bu şekilde olupta üstün başarı bursu alman başarılı olman bir azim göstergesidir...o psikopat ruhlu adamdan kardeşini kurtarmanda ayrı bir güzellik..sana diyebileceğim bu adamla görüşmeyi kesmelisin bence parasıda onun olsun..yetinmeyi bil böylesi daha güzel olur annenlede görüşmeyi kesmelisin nasıl bir anneyse diyorum zaten herkes anne olamaz..yani kardeşinin eğitimide ona göre olur..üniversi,tede okuyan herkesin ailesi çok zengin değiller bence psikoloji herşeyden önemli allah korusun sen intihar etmişsin kardeşinde aynısını yaptığını bir düşün ...bırak boşver herşey onun olsun herşeyin başı sağlık...bunları savcılağa şikayet et bence ama ciddi delillerle git...çok kızdım ailene ya iyi bir sopayı hakediyor o adam:KK47:

yaşadıklarını unutup yaralarını saramazsın.
ama zamanla anne-babanı görmeyerek yaşarsan canın bu kadar acımaz.
haklarından sakın feragat etme.
asistanlığı kabul et bence.

inş kendi kuracağın ailen senin sizlerin cenneti olsun bu dünyada.

Amin Allah razı olsun güzel dileğiniz için.

çok üzüldüm yazdıklarına,inşallah çok mutlu olursun
ayrıca anne babana inanamıyorum
lütfen böyle kişiler anne baba olmasın
babalık para vermekle olsaydııı.....
kardeşin şanslıymış çünkü senin gibi harika bi ablası var
bu yaşta bu sorumluluk ne diyimki
allah herşeyi güzel kalbine göre versin

Amin çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

yanlış anlama lutfen, ben üveysinizdir demedim. babanın içinde bi şüphe varsa eğer ondan böyle davranıyordur dedim ama baban en başından beri size böyle davranıyor sanırım. ama aldatma olayı daha yakın geçmişse adamın huyu bozuk demek ki. Allah yardımcınız olsun..

kardeşinizi iyi standartlarda okutmak istediginizden bahsetmişsiniz çok da haklısınız ama o babayla aynı evde büyüyüp dayak yiyip mutsuz olacagına, devlet okulunda okusun ki devlet okulları dayet başarılı öğrenciler yetiştiriyor. illa özel okul iyi standart demek değil, bence canınızı sıkmayın. kardeşinizie mutluluk ve huzur verin, o zaman her okulda her şartta mutlu ve başarılı olacaktır.

Evet aldatma olayı yakın geçmiş.
Haklısınız. Bu önyargımdan kurtulmam gerekiyor.

Herkes babanizin ne gaddar oldugu konysunda size katilmis sonuna kadar hak veriyorum ama bana anneniz daha kotu geldi(daha agir seyler yazmak isterdim kusura bakmayin) . Babaniz bu kadar kotu biriyse anneniz niye ona katlanmis sizide bu hale koymus.maddi olarak desem para kazaniyor yazmisiniz, cocuklari icin desem oyle olmadigi ortada, asik desem aldatti diyorsunuz. Bu filmin kotu karakteri anneniz bence uzak durun hepsinden. Yasal haklariniz nedir bilemem ama avukatsiz birsey yapmayin. Kardesinizde sizin gibi basarili olabilir bunu ozel okula endekslemeyin. Onunla ilgilenin sevginizi hissetsin, kendine ve hayat guveni gelissin gerisi gelir zaten. Kolayliklar size.

Annem konusunda yeterince haklısınız.
Ben anneme tapardım, hiç yanımda olmadı ama ben yine de tapardım. Aldatma olayı son damla oldu, üzülmüyorum bile kendisi için.
İçim çok soğuk ona karşı.

Eğer doğruysa babanızın yaptıkları çok kötü şeyler hadi o neyse de annenizin maaşı varmış neden bu adamı çekti bu kadar kendi maaşıymış ya neden çekmek zorundayız diyor.Ayrı eve çıkıp görüşmeyi kestikten sonra hala babanuzdan para almanız ayrı enteresan ben silsem para filan istemem kurtulduğuma şükrederim kredi kartım yoktu yanımda şirketten çektim diyırsunuz kartı da zaten babanız ödüyırdur akşama kadar idare edecek paranız yok muydu annenizin maaşı varmış ne de olsa annedir bir miktar yardım eder eh sizimde hatrı sayılır paranız varmış çeyiz yapar evlenirsiniz bi de hem okuyup hem çalışıyorsunuz kardeşinize kim bakıyorkreşe gidiyor da düzgün yemeğe aileye ihtiyacı var evlenince yanınızda mı götürecektiniz madem görüşmeksin maddi beklentin olmasıınmirastan men hakkı yok öz kızıysan

Gerçekten bunu defalarca yazmaktan yoruldum ama burada kimseyi kandıracak değilim.
İnançlı bir insanım kimsenin hakkına girmek istemem. İster inanın ister inanmayın ama böyle hayatlar da böyle insanlar da var.
Ben kendi harcamalarımı şirketten gelen para ile karşılıyordum. Aile şirketi ve aile kuralımızdır, 18 yaşına gelen her kuzenime benim gibi hisse hakkı tanınır ve aylık ayrıca senede bir toplu olarak ödeme yapılır. Bu benim yasal hakkım, onların olduğu gibi, ve haklarımdan vazgeçmeye niyetim yok.
Yazmıştım daha önce annem babama karşı eksikli ve onun lafının üstüne laf söylediğini kendimi bildim bileli hiç duymadım.
Ben senelerdir yalnız yaşıyorum, yemeğimi temizliğimi eksik etmem çok şükür kendime de kardeşime de bakıyorum. Üniversite bünyesinde çalışıyorum kardeşim tam gün kreşte, sözlüm ve ben gayet iyi idare ediyoruz.
Evet evlenince yanımda götürecektim bu olaylardan önceki planım da buydu. Aile diyorsunuz da hangi aileden bahsediyorsunuz Allah aşkına?
evet haklısınız, küçücük çocuğun gözlerini morartana kadar döven baba ve bir kere bile başını okşamamış anne ile büyümesi daha iyi. Onlar anne-baba çünkü, 'kutsallar' değil mi? Kardeşim bana geldiğinden beri ilk kere olsun 'abla beni anneme götür demedi. Ya bir kere bile konuşmak görmek istemedi. Hep beni geri götürmeyeceksin dimi abla diye korktu' Bunlar bir anlam ifade etmiyor tabii. Ben ablasıyım kimim ki. Dayak yesin, hakaret duysun yeter ki 'aile(cik)' ile büyüsün. Haklısınız düşünememişim.

canım benim öncelikle seni tebrik ediyorum bu şekilde olupta üstün başarı bursu alman başarılı olman bir azim göstergesidir...o psikopat ruhlu adamdan kardeşini kurtarmanda ayrı bir güzellik..sana diyebileceğim bu adamla görüşmeyi kesmelisin bence parasıda onun olsun..yetinmeyi bil böylesi daha güzel olur annenlede görüşmeyi kesmelisin nasıl bir anneyse diyorum zaten herkes anne olamaz..yani kardeşinin eğitimide ona göre olur..üniversi,tede okuyan herkesin ailesi çok zengin değiller bence psikoloji herşeyden önemli allah korusun sen intihar etmişsin kardeşinde aynısını yaptığını bir düşün ...bırak boşver herşey onun olsun herşeyin başı sağlık...bunları savcılağa şikayet et bence ama ciddi delillerle git...çok kızdım ailene ya iyi bir sopayı hakediyor o adam:KK47:

Çok teşekkür ederim. Tek çıkış yolunu okumakta gördüm.
Çok şükür iyi durumdayım şu an.
2011 yılından kalma darp raporum var, böyle bir durumda işime yarar diye düşünüyorum.
Annem seneler evvel içimde bitti zaten, acımıyor bile artık içim.

Ah guzel kardesim neler yasamissin. Bunlar nasil insanlar nasil varliklar aklim almadi. Bir insan evladina evlatlarina nasil kiyar nasil boyle insanliktan cikar kucucuk kres cocugunun gozunu morartmak nedemek ya. Icim yandi. Sakin ama sakin kardesinizi ellerine birakmayin sakin. Varsin imkanlariniz dar olsun siz ona o size iyi gelecek birbirinizle kenetlenip anne babadan gormediginizsevgiyi kendinizde bulacaksiniz. Inan para pul bunun yaninda hicbirsey. Varsin onlar paraciklariyla mutlu olsinlar siz kendinize yeterde artarsiniz bile. Mevlam bir gun onlari da ayaginiza getirecek uzulmeyin nolur. Cok etkilendim konunuzdan Mevlam yar ve yardimciniz olsun tum kalbimle dua edicem size. Sevgiler, minnosu da opun benim yerime.

Merhabalar , ben bu satırları nfrysmndrn 'in eşi olarak yazıyorum
Eşimin bu tarz sitelerde yorum yapması, konuları okuması hiç hoşuma gitmiyor aslında Okadar dedim bırak şu bilgisayarı film izleyelim diye dur dur bu konuyu bir okuyayım bak sana dedi :KK47: ... neyse konunuzuda okudu belki burdan bir erkek bir abinin de yorumunu dinlemek hoşunuza gider gitmesse silinsinsin hatta mümkünse şikayet edinki eşimi kalıcı olarak falan silsinler:KK9:
Şimdi Konuyu dallanıp budaklandırmadan ana fikrini kendi anladığım gibi özetleyeyim
Siz ekonomik olarak belli bir çıtanın üzerinde bir aileden geliyorsunuz ailenizLe yaşadığınız sıkıntıları bahsetmişsiniz, evlilik başlangıcında sayılırsınız, iş hayatına atılmak üzeresiniz,KÜÇÜK kardeşinizin geleceği sizin için kaygı verici , normal bir hayatta aç kalmayacağınızı biliyorsunuz fakat alıştığınız hayatıda bulamayacak olmak sizde bir endişe yaratıyor.
Durumuz sıradan her insanın yaşayacağı bir durum olmadığı gibi kafanızın karışık olması çok doğal, bu aşamada yapacağınız herşey bundan sonraki hayat çizginizi etkilyecektir. Bunun için kendinizi bir satranç oyununda gibi düşünmenizi hamlelerinizin artı ve eksisini iyi analiz etmeniz gerektiğini söyleyebilirim
Önemli olan sizin hayatınızda olmassa olmazlar varsa bunları iyi analiz edin ben hayatta paraya değil mutlu olmaya inananlardanım 10 aylık bir kızım var onun verdiği mutluluğu hiç bir şeye değişmem
Erkek arkadaşınızı, annenizi, babanızı iyi analiz edin onlar parayı amaç olarakmı araç olarakmı kullanıyorlar?
zaman geçince yaptığınız analizlerden dolayı pişmanlık yaşamayın...

Ah guzel kardesim neler yasamissin. Bunlar nasil insanlar nasil varliklar aklim almadi. Bir insan evladina evlatlarina nasil kiyar nasil boyle insanliktan cikar kucucuk kres cocugunun gozunu morartmak nedemek ya. Icim yandi. Sakin ama sakin kardesinizi ellerine birakmayin sakin. Varsin imkanlariniz dar olsun siz ona o size iyi gelecek birbirinizle kenetlenip anne babadan gormediginizsevgiyi kendinizde bulacaksiniz. Inan para pul bunun yaninda hicbirsey. Varsin onlar paraciklariyla mutlu olsinlar siz kendinize yeterde artarsiniz bile. Mevlam bir gun onlari da ayaginiza getirecek uzulmeyin nolur. Cok etkilendim konunuzdan Mevlam yar ve yardimciniz olsun tum kalbimle dua edicem size. Sevgiler, minnosu da opun benim yerime.

Amin Allah razı olsun.
Dediğiniz gibi tek istediğim kardeşimin huzurlu olması. O daha çok küçük, bundan sonraki hayatını huzurlu yaşarsa, bugüne kadar olanları unutur diye düşünmek istiyorum.
Sabah uyandırırken kocaman öperim. Alıştı zaten öpmeden yataktan çıkmıyor, uyansa bile uyuyor numarası yapıyor cimcime:KK1:

Merhabalar , ben bu satırları nfrysmndrn 'in eşi olarak yazıyorum
Eşimin bu tarz sitelerde yorum yapması, konuları okuması hiç hoşuma gitmiyor aslında Okadar dedim bırak şu bilgisayarı film izleyelim diye dur dur bu konuyu bir okuyayım bak sana dedi :KK47: ... neyse konunuzuda okudu belki burdan bir erkek bir abinin de yorumunu dinlemek hoşunuza gider gitmesse silinsinsin hatta mümkünse şikayet edinki eşimi kalıcı olarak falan silsinler:KK9:
Şimdi Konuyu dallanıp budaklandırmadan ana fikrini kendi anladığım gibi özetleyeyim
Siz ekonomik olarak belli bir çıtanın üzerinde bir aileden geliyorsunuz ailenizLe yaşadığınız sıkıntıları bahsetmişsiniz, evlilik başlangıcında sayılırsınız, iş hayatına atılmak üzeresiniz,KÜÇÜK kardeşinizin geleceği sizin için kaygı verici , normal bir hayatta aç kalmayacağınızı biliyorsunuz fakat alıştığınız hayatıda bulamayacak olmak sizde bir endişe yaratıyor.
Durumuz sıradan her insanın yaşayacağı bir durum olmadığı gibi kafanızın karışık olması çok doğal, bu aşamada yapacağınız herşey bundan sonraki hayat çizginizi etkilyecektir. Bunun için kendinizi bir satranç oyununda gibi düşünmenizi hamlelerinizin artı ve eksisini iyi analiz etmeniz gerektiğini söyleyebilirim
Önemli olan sizin hayatınızda olmassa olmazlar varsa bunları iyi analiz edin ben hayatta paraya değil mutlu olmaya inananlardanım 10 aylık bir kızım var onun verdiği mutluluğu hiç bir şeye değişmem
Erkek arkadaşınızı, annenizi, babanızı iyi analiz edin onlar parayı amaç olarakmı araç olarakmı kullanıyorlar?
zaman geçince yaptığınız analizlerden dolayı pişmanlık yaşamayın...

Şikayet etmek ne demek, memnun oldum yorumuz için.
Anladığınız gayet doğru, manevi eksikliğimi maddi olarak kapatmaya çalıştım sanırım bugüne kadar. Bu da benim yanlışım, özeleştiri yapıyorum..
Babam parayı hayatının amacı yapmış bir insan.

Sözlüm de çok şükür babamın tam tersi. Şu an durumları oldukça iyi ama küçükken çok yokluk çekmiş, o yüzden varlığı da yokluğu da şükretmeyi de iyi bilir. Ne sevgililik ne sözlülük dönemimizde parayla ilgili hiçbir şey geçmedi aramızda.

Benim hayatımdaki tek olmazsa olmazım kardeşim. Sözlüm benim en büyük şansım, hep diyorum, ama kardeşim için karşıma alamayacağım hiçbir insan yok. Çok erken yaşta sorumluluk almaya başladım, hep mantığımla hareket edip güçlü olmak zorundaydım. Şimdi de ilk şoku atlattım ve hayatımı planlamaya başladım.
En azından yasal haklarımdan vazgeçmeyi düşünmüyorum. Bakalım bir avukat ile görüşeceğim pazartesi ilk iş olarak.

X