Ailenizi ne kadar sürede bir ziyaret ediyorsunuz?

Mehtap87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
666
516
Merhaba arkadaşlar, gerçekten merak ediyorum evlisiniz ve ayrı şehirlerdesiniz ailenizi ne kadar sürede bir ziyaret ediyorsunuz ?
Ben evlendikten sonra ki önceki süreçte pandemi vs derken ancak 6 ayda bir gidiyorum ondada babamın maddi beklentilerini karşılamadığım için ve zamanında ‘’ aile çocuktan beklemez çocuk aileden bekler biz senden bişey beklemiyoruz ama sende sürekli bizi suçlama bu konuda ‘’ dediğim için babamla hiç bir muhabbetim kalmadı aylarca telefonumu bile açmadı, en son evlerine ziyarete gittiğimdede sürekli istikrarlı bi şekilde her konuşmama muhalefet cevaplar verip beni sürekli bozduğu için günlerce ağladım kendi evime ağlayarak döndüm.Ve en son havaalanında çooook uzun bi süre bir daha gelmeyecem dedim kendi kendime. Bunları düşününce hiç gitmemem bile normal ama vicdan yapıyorum bazen özellikle annem gelecek misin bayramda vs diye soruyor ve annem için üzülüyorum .
Birde şunu belirteyim ben yaklaşık 3 yıldır evliyim ailem 1 defa bile gelmedi benim yanıma hep bi iş var gelemiyoruz sağlık sorunu var vs gelemediler

Merhaba arkadaşlar, gerçekten merak ediyorum evlisiniz ve ayrı şehirlerdesiniz ailenizi ne kadar sürede bir ziyaret ediyorsunuz ?
Ben evlendikten sonra ki önceki süreçte pandemi vs derken ancak 6 ayda bir gidiyorum ondada babamın maddi beklentilerini karşılamadığım için ve zamanında ‘’ aile çocuktan beklemez çocuk aileden bekler biz senden bişey beklemiyoruz ama sende sürekli bizi suçlama bu konuda ‘’ dediğim için babamla hiç bir muhabbetim kalmadı aylarca telefonumu bile açmadı, en son evlerine ziyarete gittiğimdede sürekli istikrarlı bi şekilde her konuşmama muhalefet cevaplar verip beni sürekli bozduğu için günlerce ağladım kendi evime ağlayarak döndüm.Ve en son havaalanında çooook uzun bi süre bir daha gelmeyecem dedim kendi kendime. Bunları düşününce hiç gitmemem bile normal ama vicdan yapıyorum bazen özellikle annem gelecek misin bayramda vs diye soruyor ve annem için üzülüyorum .
Birde şunu belirteyim ben yaklaşık 3 yıldır evliyim ailem 1 defa bile gelmedi benim yanıma hep bi iş var gelemiyoruz sağlık sorunu var vs gelemediler
Anladığım kadarıyla sizin babanız ile sorunlarınız var ama sorunları anlamadım. Maddi beklentisi mi var sizden?

Evet şuan dile getirmiyor ama dile getirdiğinde bende o cevabı verdiğim için bu kadar tepkili ,ve o talebini güzel bişekilde söylememişti
Ben bunu anlamıyorum.. Sanırım anneniz ile aranız daha iyi ve sizi asıl üzen konu onu da görememek. Muhtemelen babanız göndermiyor. Sizi mutsuz eden yere aile eviniz bile olsa gitmemelisiniz. Gerçekten ben öyle düşünüyorum

2-3 ayı bulabiliyor farklı şehirlerdeyiz. Canın istiyorsa imkan varsa git. Annen için özellikle gerisi teferruat

4-5 saatlik mesafemiz var senede 1-2 biz gidiyoruz 1-2 de onlar geliyor. Şimdilerde daha yakın bir şehre taşınma planları var. Muhtemelen ayda bir falan görüşürüz

Ayrı şehirdeyken senede bir defa gidiyordum. Uzun kalıyordum ama burnumdan getiriyorlardı. İlla ki gitmek istiyorsan uzun kalmamaya bak, 2 3 gün kal dön. Anneni arada kalmış gibi hissetmeni anlıyorum, ama sana da yazık, gidip bir de üzerine azar işitmeyi haketmiyorsun

Biz de yaklaşık 3 yıldır evliyiz, ortalama 3 ayda bir bazen 15 günde gittiğimiz oldu bebeğimle gidiyoruz genelde. Maddi konular çok sıkıntı gerçekten. Bazı aileler çocuklarını büyütürken yaptıkları masrafları düşünerek, çocukları calismaya başladıktan sonra bir beklentiye girebiliyor maddi açıdan. Söyleyeceğinizi söylemişsiniz zaten, cozulecek bir sorun gibi de durmuyor. En iyisi çok kalmadan bir iki günlük bir seyahat yapabilirsiniz. Benim de kardeşler arası maddi dağılımda yapılan eşitsizlik nedeniyle bir sıkıntım var, bakalım bundan sonra geliş gidişler nasıl etkilenecek.

İki farkli şehirde ikişer sene oturdim evlendigimden beri. İkisi de kendi aileme 2 saat esimin ailesine 5 saatti. İkisi de sure olarak ayni olsa da ilk sehrin yolu kolaydi ve daha sık giderdik. Ayda bir mutlaka giderdim benim aileme. Simdiki oturduğum yerde de 2 ayda bir en az gidiyoruz. İlcede oturdugum icin hastane isimiz olunca gidiyoruz, ailemin sehrinde egitime kayitliyim sinavlara gidiyoruz vs. Es ailesine de 3-4 ayda bir gidiyoruz. Uzun izin almak gerekiyor haftasonu git gel olmuyor ,ayarladikca gidiyoruz. Benim ailem de neredeyse hic gelmedi adam akıllı. Annemin tuhaf sacma takintilarindan dolayi, inadindan dolayi pek gelmiyorlar. Ara sira parca parca gelenler oldu ailemden topluca pek gelmediler. Es ailesi de 5 senede 2 kez geldi

Evlerimiz 10 dakika arabayla ama hepimiz çalışıyoruz. İki haftada bir gidiyorum eşimin çalıştığı hafta sonları. Onun dışında doğum günü vs olursa o zaman gidiyoruz. Belli bir standartı yok. Ben de eve çağırmaya üşeniyorum insanları orda problemim var. Hep ben gidiyorum onları da çağırmak istiyorum ama ağırlamak çok zor geliyor.

Aynı şehirdeyiz annemle. Her gün mutlaka uğrarım,öğle kahvesini beraber içeriz. Erken çıkabileceğim günlerde mutlaka beraber gezeriz. Benden maddi manevi bir beklentisi yoktur kendi maaşı var ama ben zaten onun beklentide olmasını gerektirecek bir durumda değilim her şeyi kendiliğimden yapar getirir götürürüm.

İnsan ailesinin durumunu,maddi manevi beklentilerini bilir,yaşam tarzını bilir. Neye ihtiyacı olduğunu bilir. Az biraz akıllıysa. Aynı zamanda da beklentiler ağızla istenmemeli,herkes ayağını yorganına göre uzatmalı bu da ayrı bir konu. Ama siz de biliyor olmalısınız karşılıklı incelik budur. Eğer karşılıklı incelik yoksa zaten o ilişkiden hayır gelmez. Bu arada evlat aileden bekler diye bir şey de yok. Evlatlar imkanları varsa ailelerine incelikler yapmalıdır. Çünkü bizler genciz. Güçlüyüz. Maddi manevi onlardan daha iyi durumdayız. En basiti hayatta her şey parayla olmaz,annem 70 yaşında. 1 poşet taşısa yorulur. Ama ben 10 poşet yine taşıyabilirim. Gücüm buna yeter. Şimdi ben annemle aynı şehirdeyim diye onun alışverişini her gün yapıyorum. Farklı şehirde olsam da 15 günde bir gelir yaparım. Bu bir inceliktir. Para ile alakası yoktur. Siz de babanıza kızgın olabilirsiniz ama annenizin hiç mi hatırı yok? Onun hatırına ilişkiler koparmamanız gerekir diye düşünüyorum. Bunu da yapmak çok zor değil. Havaalanlarında ağlamaya gerek yok,güçlü değil misiniz yeterince bilemiyorum ama ben öyle her şeyden etkilenen bir insan değilim,beni ağlatmak kolay değildir. Belki de bu yüzden sizi anlayamam.

Aile de çocuktan bekler çocuk da aileden sende babanı üzmüssün

Ben önceki konunuzu da okumuştum. Bazen aileler de çocuktan destek bekleyebilir ama bu sömürüye döneceği için endişeli ve gerginsiniz. Şu dönemde ekonomiden dolayı kimse kimseye yardım edecek halde değil. Ben olsaydım baba evine gitmezdim. İkisini de kendi evime davet ederdim bu sefer de siz gelin derdim. Eğer baba gelmezse bir daha o eve gitmezdim.

X