Ailevi

İş anneannende ve dedende biter dayın konusunda. Ya da annen konuşacak kardeşi ile. Tek başına kalacak burnu sürtecek, hiç zor görmemiş hayatında. İnşallah mezun olur hayatını kurar seneye.
Anneannen konusunda ise haklısın, kadını tek bırakmak zor. Siz de üzülürsünüz.
Sen de inşallah çok mutlu olursun işinden hem koşullarından hem ortamından. Hayıröısı olsun.
Adam 1 sene yurtta kalamadı yahu. 4 sene bi tarafım çıktı o yurtta kalabilmek için. Ben de hiç zor görmemiştim hayatımda o yaşıma kadar. Aç da kaldım, çok zor insanlarla karşılaştım, hasta da oldum, koca senem baş ağrılarıyla geçti. Bunun yediği önünde yemediği arkasında ama hep annesinin suçu. Bakkala bile gitmekten kaçar mı bir insan? Benim gözümde hiçbir değeri, itibarı yok biliyor musunuz? Ailemden biri olduğu için ailemdeki herkesin kalbimde yeri olduğu kadar onun da var elbette ama benden büyük olmasına rağmen ona içten içe saygı duyamıyorum. Bi tavsiye verse bi kulağımdan girer diğerinden çıkar o derece yani. Anlatabildim mi bilmiyorum. Bir insan bu şekilde nereye kadar yaşayabilir? Benim ödüm kopardı ders kalacak da okul uzayacak diye. Cidden ben anlamıyorum yani. 30'dan sonra hayatın tadını çıkarır asıl insan, bir erkek için 30'dan sonra hayatını inşa etmek nasıl bir şeydir...

Çok teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için.

Dayına hiiç kızma canım anneannenin hatası sonuna kadar. Maalesef küçüklüğünden beri bir erkeğe ağam paşam der, zora sokmazsan, görev ve sorumluluk vermezsen, kız çocuğuna ayrı erkek çocuğuna ayrı davranırsan böyle bir sonuç kaçınılmaz. O değil de anneannen şimdi bu adama iyilik mi yaptığını sanıyor? Böyle çocuk yetiştirilir mi? Her dediğine eyvallah denir mi? Hadi daha yaşı genç 10 yıl sonra sorumluluk alamamış, işe girememiş, para kazanamayan, evlenememiş ve belki de büyük bir psikolojik sorunlu vaka olunca bu adam o zaman ne yapacak? Kafasını taşlara vursa fayda eder mi?

Sizin dayınız muhtemelen psikolojik olarak sıkıntılı, tembellik, çalışmama, kumar falan. Bir şekilde anneannenizi ikna edip dayınızı doktora götürün, sağlıklı olmadığı aşikar. Eve gelmeme, geceyi dışarda geçirme, borç yapma, geçmişte yaşadığı bir ayrılık (sevgiliden) durumları var mı?

X