Aileye bagımlı es bosanma davasi

Ben sunu ayirt etmeye calisiyorum: Aile icinde yardimlasma normal. Istese kayinvalidemi bende haftalik alisverise de götürürüm. Ama sizi evliliginizi bitirecek boyutda mi degil mi ve asıl evliliginiz nasıl onu anlamaya calisiyorum.
Şöyle yeri geldi ben de götürdüm getirdim orası skıntı değil eşim her konuda çok düşkün beni yok sayıyor işte kalirlar araba benim veririm gibi zitlasti benimle yoksa ben de çok yardımcı oldum yine olurum ama eşim bana arabayı şu saatte getir diydbilirken onlara diyemeyip beni zor da bırakıyor ben bekliyorum mesela

Şöyle yeri geldi ben de götürdüm getirdim orası skıntı değil eşim her konuda çok düşkün beni yok sayıyor işte kalirlar araba benim veririm gibi zitlasti benimle yoksa ben de çok yardımcı oldum yine olurum ama eşim bana arabayı şu saatte getir diydbilirken onlara diyemeyip beni zor da bırakıyor ben bekliyorum mesela
Üstelik şöyle problemlerde var aşırı kıskanç ben kapaliyim kendi kardeşi açık yani beni ilgilendirmez ama bana karışıyor kapalı olduğum halde cafeye gitme şunu uapma gibi ben peki ben kapaliyim kardeşin açık da giyiniyor dediğimde ben ona karisamam diyor

Üstelik şöyle problemlerde var aşırı kıskanç ben kapaliyim kendi kardeşi açık yani beni ilgilendirmez ama bana karışıyor kapalı olduğum halde cafeye gitme şunu uapma gibi ben peki ben kapaliyim kardeşin açık da giyiniyor dediğimde ben ona karisamam diyor

Siz nasil tanisip evlendiniz?

Merhaba hanımlar daha önce buraya eşimin çok düşkün olduğunu boşanmak istedigimi yazmıştım en son haftasonu eşim arabayi kardeşine verdi gorumceme onlar da sagolsunlar 2 gün getirmedi ben de arabanın gelmesini ve eşimin beni almasını annemde bekliyordum anneme gitmiştim o gün ve (bu arada araba için hak aldığı halde arabayı istediler kullanmak için) ben de bak ben etkileniyorum bu şekilde olmaz dedim büyük bı tartışma çıktı bana sen de otursaydin evinde dedi kendi ailesi ise gezmeye gitti daha fazla dayanamadım artk bir erkek 2 eve yetemez bı oraya aman kardeşimi işten eve birakayim bir bana yetişmez bende dayanamadım sinir krizi geçirdim ona kendime dahi vurdum ve davayı açtım ses bile ciksrmadi.sadece babam çok üzülüyor ona üzülüyorum karşımdaki insanlar hiçbir telafi durumu yok aileme uzuluyorum artk kendime değil.sizce de doğru yaptım değil mi ?
Adam herkese yetişirken sizi ve yuvanızı ihmal etmiyorsa ne âla, ama herkese yetişip sizi es geçiyorsa o zaman haklısınız, öyle bi evlilik için kendinizi yıpratmaya değmez..

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuşma hakkında? Ne cevap verdiniz? Araba bilezikler falan boşverin...
Ben o sözden sonra sinir krizi geçirdim.ben evde oturacakmisim onlar gezecekmis ki ben asla bu kadar haksİzliga gelemem

Ben o sözden sonra sinir krizi geçirdim.ben evde oturacakmisim onlar gezecekmis ki ben asla bu kadar haksİzliga gelemem
Niye ehliyet almadınız, çok mu zor sürücü kursuna gitmek? Annenize oraya buraya giderken biner giderdiniz. Gittiğiniz yerde oturup sıranın size gelmesini beklemektense ben olsam o gün hırs yapar yazılırdım kursa. Size de kalkıp, şuraya götür buraya götür diyemezlerdi.

Şu isim var dediğimde acelesi mi var senin işinin gibi konuştu bana ki evet kursa başlayacaktım onlar için bir şeyler alacaktım benim durumum acelesi yokmuş ama onlar istedikleri zaman gelebilirler
Niye ehliyet almadınız, çok mu zor sürücü kursuna gitmek? Annenize oraya buraya giderken biner giderdiniz. Gittiğiniz yerde oturup sıranın size gelmesini beklemektense ben olsam o gün hırs yapar yazılırdım kursa. Size de kalkıp, şuraya götür buraya götür diyemezlerdi.
Ben kullanıyorum zaten araba ehliyetim var sorun arabayı almalari da değil eşimin eşim bekliuor şu saatte kadar onu almam lazım dememsi yani araba olmadığı için eşimi bekledim Cook uzun bir sure

Şu isim var dediğimde acelesi mi var senin işinin gibi konuştu bana ki evet kursa başlayacaktım onlar için bir şeyler alacaktım benim durumum acelesi yokmuş ama onlar istedikleri zaman gelebilirler

Ben kullanıyorum zaten araba ehliyetim var sorun arabayı almalari da değil eşimin eşim bekliuor şu saatte kadar onu almam lazım dememsi yani araba olmadığı için eşimi bekledim Cook uzun bir sure
Davanızdan dönmeyin o halde. Eşine saygı duymayan, kollamayan hakkını hukukunu gözetmeyen odunların layığı bu.

• Beğen
Reactions: hyi
Arabası olmayanlar evde mi pinekliyor? Toplu taşıma, taksi vs bunun için icat edilmiş şeyler. Bir görümce olarak kardeşimi özel şoförüm gibi kullanmam. Kendi ailesini kurmuş insanlara bekarliktaki gibi davranılmaz, empati kurulur. Bu aileyi atmak değil, başka aile kurmuş insanların hayatına saygı duymaktır. Siz bunları algilamak istemediğiniz için kendi bencil bakış açısınızla yazmışsınız biseyler...

Ve kimse kusura bakmasın, bileziklerimi verdiğim arabayı kimse babasının malı gibi rahatça kullanıp hak iddia edemez.
Bizim arabamız da benim altınlarin ile alındı ama hiçbir zaman yaptığım iyiliği eşimin basina kakarcasina benim arabam diye zorbalık yapmadım yapmam da. Sizin gibi birinin eşi muhtemelen markete giderken bile izin almalidir. Sonuçta onun babasinin malı değil ya sizin babanızın malı altinlar(!) Evlendiyseniz bazi şeylerden fedakarlık etmek zorundasınız yoksa böyle 1 2 yıl dahi evli kalmak mumkun olmaz. Daha aile olmayı başaramayan insanlar yıllarca evli kalmayı beklemesin. Kardeşim beni biryerlere götürünce niye şoför gibi olsun? Karısını götürünce koca, evladını götürünce baba ama kardeşini, annesini götürünce şoför öyle mi? Eve düşen Yıldırımsiniz gerçekten. Erkek evlendi diye evlat, kardeş konumundan istifa etmiş olmaz. Elbette eşinin herşeyiyle ilgilenmeli ama sırf eşi doyumsuz diye ailesini asla yok saymamali. Ayrıca bencil tanımını bı gözden geçirin bence "ben ben ben ve benim onceliklerim" diyen sizler bencilin ta kendisisiniz.

X