Aileye bagımlı es bosanma davasi

hyi

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2023
282
113
28
Merhaba hanımlar daha önce buraya eşimin çok düşkün olduğunu boşanmak istedigimi yazmıştım en son haftasonu eşim arabayi kardeşine verdi gorumceme onlar da sagolsunlar 2 gün getirmedi ben de arabanın gelmesini ve eşimin beni almasını annemde bekliyordum anneme gitmiştim o gün ve (bu arada araba için hak aldığı halde arabayı istediler kullanmak için) ben de bak ben etkileniyorum bu şekilde olmaz dedim büyük bı tartışma çıktı bana sen de otursaydin evinde dedi kendi ailesi ise gezmeye gitti daha fazla dayanamadım artk bir erkek 2 eve yetemez bı oraya aman kardeşimi işten eve birakayim bir bana yetişmez bende dayanamadım sinir krizi geçirdim ona kendime dahi vurdum ve davayı açtım ses bile ciksrmadi.sadece babam çok üzülüyor ona üzülüyorum karşımdaki insanlar hiçbir telafi durumu yok aileme uzuluyorum artk kendime değil.sizce de doğru yaptım değil mi ?

Merhaba hanımlar daha önce buraya eşimin çok düşkün olduğunu boşanmak istedigimi yazmıştım en son haftasonu eşim arabayi kardeşine verdi gorumceme onlar da sagolsunlar 2 gün getirmedi ben de arabanın gelmesini ve eşimin beni almasını annemde bekliyordum anneme gitmiştim o gün ve (bu arada araba için hak aldığı halde arabayı istediler kullanmak için) ben de bak ben etkileniyorum bu şekilde olmaz dedim büyük bı tartışma çıktı bana sen de otursaydin evinde dedi kendi ailesi ise gezmeye gitti daha fazla dayanamadım artk bir erkek 2 eve yetemez bı oraya aman kardeşimi işten eve birakayim bir bana yetişmez bende dayanamadım sinir krizi geçirdim ona kendime dahi vurdum ve davayı açtım ses bile ciksrmadi.sadece babam çok üzülüyor ona üzülüyorum karşımdaki insanlar hiçbir telafi durumu yok aileme uzuluyorum artk kendime değil.sizce de doğru yaptım değil mi ?
Herkes farklidir kardesiyle olan bagi esimin beni mutlu ediyor ben kendi arabami veririm bazen kaynima yakitini dahi dusunup yuklerim benim ailesine olan ilgimden dolayi inanilmaz esim bana ve benim aileme bagli aksi bir durum olursa kin edilmesi normal deilmi ben onun ailesini elestirirsem oda elestirir tabi bunun yani sira kötü zit ailelerde vardir mutlaka

Herkes farklidir kardesiyle olan bagi esimin beni mutlu ediyor ben kendi arabami veririm bazen kaynima yakitini dahi dusunup yuklerim benim ailesine olan ilgimden dolayi inanilmaz esim bana ve benim aileme bagli aksi bir durum olursa kin edilmesi normal deilmi ben onun ailesini elestirirsem oda elestirir tabi bunun yani sira kötü zit ailelerde vardir mutlaka
Kardeşiyle bağı farklı olabilir benim bilerziklerimi verdik kardeşi hak isteyince o yüzden artk bu durum çok normal değil sonuçta hak alındı elbette yine kullanılır ama karşı taraf biraz düşünülür saati sorulur şu saatte getirirm gibisinden bu sefer ben bekliyorum onlar gelecekte eşim beni alacak diye ben mahrum kaldım ben taksiye binecekmisim onlar gezecek

Söz konusu sadece araba degil diye varsayiyorum. Ailesine bagimli insanlari degistirmek cok zor. Heleki ailenin esegi modelinde. Yetiskin insanlarin her isine neden kosulur onu da anlamiyorum. Hakkinizda hayirlisi insallah
Evet sadece araba değil annesinin pazarj mi dersiniz halasının bazı islerine koşmak mi dersiniz adam her yere yetişmek istiuor ama ben aile olduğumu hissetmiyorum

Kendinize aciyin karsi tarafa degil uzgun durmayin net olun. Babaniza boylesinin daha iyi olacagini anlatin. Sizi uzgun gordugu icin uzuluyodur. Karsi tarafa ezik olarak gozukmeyin en buyuk silah bu.birde karsi taraftan telafi derken anlamadim barismak icin bir cabami bekliyorsunuz? Yani actiginiz dava blorfmu? Bu arada aileye bagimlilik soeumlu oldugu evli oldugu esi ve evini ihmal etmek agir kusurluya giriyor diye biliyorum insallah delil ispatlari toplamissinizdir

Kendinize aciyin karsi tarafa degil uzgun durmayin net olun. Babaniza boylesinin daha iyi olacagini anlatin. Sizi uzgun gordugu icin uzuluyodur. Karsi tarafa ezik olarak gozukmeyin en buyuk silah bu.birde karsi taraftan telafi derken anlamadim barismak icin bir cabami bekliyorsunuz? Yani actiginiz dava blorfmu? Bu arada aileye bagimlilik soeumlu oldugu evli oldugu esi ve evini ihmal etmek agir kusurluya giriyor diye biliyorum insallah delil ispatlari toplamissinizdir
Anlaşmalı boşanmak karari ne dersem ses etmedi zaten ben nafaka hiçbir şey talep etmedim.surekli akraba aile diye diye ben kendimi hiç eş gormedim

Anlaşmalı boşanmak karari ne dersem ses etmedi zaten ben nafaka hiçbir şey talep etmedim.surekli akraba aile diye diye ben kendimi hiç eş gormedim
hakkınızda hayırlısı olsun
yapılabiliyor mu bilmiyorum ama bilezik kadar para tazminat ne oluyorsa isteyin

ne gıcık bir aile
bu arada önceki konunuzda gördüm halanın çocuğu yok mu da eşinizden isteniyor

hakkınızda hayırlısı olsun
yapılabiliyor mu bilmiyorum ama bilezik kadar para tazminat ne oluyorsa isteyin

ne gıcık bir aile
bu arada önceki konunuzda gördüm halanın çocuğu yok mu da eşinizden isteniyor
Kocası var durumları da iyi ama bir düğün olsun arabada yer yok halayı da alalım fiuorlar

Siz hiç bir şey talep etmezseniz tabikide sesini çıkarmaz. Bence gerçekten boşanacaksanız nafaka talep edin.

Bana göre çok abartmissiniz. Benim abim beni alacak olsa yengem karışamaz. Karışırsa rezillik çıkarırım ne o öyle yahu evlendin aileni at demek ne kolay öyle. Bende evliyim gorumcemi eşi hicbiryere götürmez çünkü arabaları yok eşimden rica eder. Asla aklıma gelmedi niye götürüyor diye. Götürsün ablası yani ne olacak banane. Bunu sizin ailenize yapsa hoşunuza gider tabi. Birde büyük bişey olsa anlarım da niye ailesine yardımcı oluyor bir yere götürme konusunda diye çıldırmışsiniz resmen. Yani bence biraz sabırli olmaz lazım. anlaşmaya gönlünuz yok ki. Hep benim istediğim olsun diyerek gecmez hayat. Eşim aile olamadı demişsiniz ama sizde onun ailesini aile olarak gorememissiniz bir türlü. Kabullenememissiniz

Bana göre çok abartmissiniz. Benim abim beni alacak olsa yengem karışamaz karışırsa rezillik çıkarırım ne o öyle yahu evlendin aileni at demek ne kolay öyle. Bende evliyim eşimin ablasını eşi hicbiryere götürmez arabaları yok eşimden rica eder. Asla aklıma gelmedi niye goturuyor diye. Götürsün ablası yani ne olacak banane. Ailenize yapsa hoşunuza gider tabi. Yani bence biraz sabırli olmaz lazım. İnsanların anlaşmaya gönlü yok ki. Hep benim istediğim olsun diye gitmez hayat. Eşim aile olamadı demişsiniz ama sizde onun akrabalarını aile olarak gorememissiniz bir türlü. Kabullenememissiniz
Gelinin bileziklerini aldığınız halde bunu yapamazsiniz o zaman hak istenmeseydi ki onlara arabayı kullanma denmedi

Gelinin bileziklerini aldığınız halde bunu yapamazsiniz o zaman hak istenmeseydi ki onlara arabayı kullanma denmedi

Sizin

Sizin bilezikleriniz ile mi araba alindi
Evlenmeden önce eşim kendine almış arabayı sonra görümcem daha biz 2 aylık evliyiz hak istedi eşimde bilerziklerimi istedi güvendim verdim ama sonra vermseydin oldu adim

Buradan bakınca inanın siz de çok haklı gibi durmuyorsunuz ,ne diyelim hayat sizin eş sizin.Basit olaylara böyle büyük tepkiler normal değil yalnız.Yaş aldıkça anlayacaksınız ama iş işten geçmiş olacak.

X