Premature Bebekler Akciğer gelişmemesi ne zaman gelişir ????!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Akciğer gelişmemesi ne zaman gelişir

• Akciğer gelişmemesi

OY: 0 0,0%
  • Prematüre bebekler

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    0

ebruerdmr

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
38
16
27
27.0 haftada 25 nisanda suyumun gelmesiyle ikiz kızlarım dünyaya geldi.ikisindede Solunum sıkıntısı ve kalbi delik akciğer ve kalbe giden damarlarda açıklık olduğu söylendi.Bugüne cok şükür 29 temmuzda bir tanesini taburcu ettiler herşeyi normale döndü solunumu kendi yaptı biberonla beslenmesi de tamamlandıktan sonra verdiler suan tek sıkıntısı gözünde rop çıktı 1.veya 2 evre de olduğu söylendi kontrole devam ediyoruz 1Ama diğer kızım Akciğeri hiç gelişmemiş ve bugün 107 gün hala fanus içerisinde oksijen desteği alıyor oksijensiz yapamadığını ve çıkarmayı denediklerinde çocuğumun morardıgını söylüyorlar ve damarlar hala açık şuanki kilosu 2.150 gr. Napacagımı bilmiyorum benimle aynı durumu yaşayan varmı merak ediyorum bu konu hakkında bileğisin olan varsa yardımcı olmanızı istiyorum ve dualarınızı bekliyorum.

Allahım yavrularini sana bağışlasın inşallah ciğeri geliştirmek için hiçbişey yapilmiyormu acaba benim kizimda 15 gün kalmıştı size göre daha geç doğum yaptim ben makinayami bağlı sadece küvez içimi aliyor oksijeni

Hayır iki haftadır fanus içerisinde oksijen desteği alındığı söyleniyor bu konular hakkında pek bilgim olmadıgı için çok korkuyorum ve onun gözünde de rop çıktı şuan 3. Evrede

Hayır iki haftadır fanus içerisinde oksijen desteği alındığı söyleniyor bu konular hakkında pek bilgim olmadıgı için çok korkuyorum ve onun gözünde de rop çıktı şuan 3. Evrede
canim rop hakkinda bi bilgim yok ama solunum desteğini fanus içinden almasi burundan yada entube şekilde almadindan daha iyi bundan sonra insallah ciğerleri dahada gelişecek ve kendi kendine solunum yapacak ben inanıyorum onlar çok güçlüler çok kötü durumda olablar zaten makinadan ayrilamiyo günden güne oksijeni azaltirlar doktorlar zaten net bişey söylemez sen görmeye gidemiyormusun

İnşallah inşallah Gidiyorum her salı görmeye gidiyorum ama daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum bi çocuğum yanımda diğeri yok çok zor bişey yaşıyorum allah kimseyi evlatlarıyla sınamasın

İnşallah inşallah Gidiyorum her salı görmeye gidiyorum ama daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum bi çocuğum yanımda diğeri yok çok zor bişey yaşıyorum allah kimseyi evlatlarıyla sınamasın
amin canım ne zordur bilirim en azindan biri yaninda bunada şükür yeterki oda iyi olsunda 1 ay daha geçsin hem ikisine bakmak zor olur belki böylesi daha iyi olacak sizin için.

Zorlanacağımı biliyorum ama bir yarım eksik ve çocuğumu her kucağıma aldığımda diğeri hastanede olması çok zoruma gidiyor sizde mi aynı şeyleri yaşadınız

Zorlanacağımı biliyorum ama bir yarım eksik ve çocuğumu her kucağıma aldığımda diğeri hastanede olması çok zoruma gidiyor sizde mi aynı şeyleri yaşadınız
benimki ikiz degildi tek ama yogun bakimda kaldi kalbinde delik vardi solunum sıkıntısı vardi sag ciğeri gelismemisti 2 kilo doğmuştu her gittiğimde doktorlar çok kötü konuşuyordu hiç umut vermediler ama çok şükür sağlığına kavuştu yavrum kalbi icinde 1 yaşını bekliyoruz

Fanustan sonraki evre, kendi kendine solunum yapması. Yani kızınız biraz daha çabalarsa başaracak bu işi. Benim oğlum da 23 gün kaldı kuvözde. Aynı yollardan geçtim sizin gibi. Çok ama çok zor onu orada bırakıp gelmek, bilirim. Rabbim yavrunuza sağlıkla kavuşmanızı nasip etsin.

Amin çok sağolun 107 gün oldu makinadan kurtuldu şimdi fanusta morarması normal mi hala akciğerinin iyi olmadığını söylüyorlar ama. Hergün yeni bi umutla uyanıyorum ama öyle konuşuyorlar ki olan inancımı bitirmeye çalışıyorlar

Umudunu kaybetme. Bol dua et. Ben de 32. haftada doğum yapmıştım. Hamileyken ciğer geliştirici iğne yapmışlardı. Ona rağmen solunum sıkıntısı yaşadık. Hem şanslısın ki iki evladın da hayatta. Benim oğullarım da ikizdi. Biri sadece 3 dakika yaşayabildi. Kalbi durmuş yavrumun, melek oldu, uçtu gitti. Yüzünü bile göremedim. Rabbim kimseye bu acıyı yaşatmasın. Bu zamana kadar geldiyse bundan sonrasını da devam ettirir senin kuzun inşallah. Bazen fanustan çıkarıp deneme yapıyorlar kendi başına solunum yapabiliyor mu diye. Umarım bu süreci de hayırla atlatırsınız.

Amin çok sağolun 107 gün oldu makinadan kurtuldu şimdi fanusta morarması normal mi hala akciğerinin iyi olmadığını söylüyorlar ama. Hergün yeni bi umutla uyanıyorum ama öyle konuşuyorlar ki olan inancımı bitirmeye çalışıyorlar
doktorlar kendini herşeye hazirlaman için iyi şeyler soylemiyo canim kalbi yüzündende morarabilir ben solunumu çok kötü olsa fanus degil burundan verirler diye düşünüyorum birde cigeri gelişsin diye surfaktan veriliyo diye biliyorum kaburgadan delik açıp tüp takıp bundan bahsedilsimi

Hayır bahsetmediler. İlk önce baya makinaya bağlı kaldı zar zor çıkardılar en sonunda fanusa aldılar. Surfaktan felan bahsetmediler

Hayır bahsetmediler. İlk önce baya makinaya bağlı kaldı zar zor çıkardılar en sonunda fanusa aldılar. Surfaktan felan bahsetmediler
anladim canım ciğerleri hiç gelismeseydi makinadan çıkamazdı fanustada kendi kendine nefes aliyo fakat oksijen desteği veriliyo zamanla ordaki oksijene gerek duymayacak normal bebekler gibi olacak insallah.ben anne uyum odasinda biriyle kaldim bebegi 3ay kalmisti yoğun bakımda çocuk hala tikanir gibi nefes aliyordu arada morariyordu ama kendi kendine nefes aliyordu rabbim büyük.

Aynen öyle allahtan umut kesilmez inşallah bekliyoruz artık mucİzemiz gelsin istiyorum artık 🙏

X