Aklı başında olan herkesin fikrine ihtiyacım var.. Lütfen.. Çok zor durumdayım..

Cnm senin yazini okuyunca ne diyecegimi sasirdim gercekten sana tavsiyede bulunamiyacam ve asla yorum yapmiyacam.

Evladi olan buyuk konusmamali... ALLAH kimseyi cikmaz bir sokaga sokmasin.

Senin icin gelecekte guzel ve huzurlu bir yasam diliyorum. Onune bak cnm gecmise takilme ins hersey yavas yavas duzelecek.

Destek gorendede yarar olduguna inaniyorum. Klavye arkadasinda elestirmek cok kolay birak elestiren elestirsin kimseye hic birsey aciklamak zorunda degilsin.

Kendine ter temiz bir sayfa acman dilegiyle...

Yorumları da okusaydın keşke, herkes bir ahlaksızlık yapmışım gibi ne işin var elalemin evinde vs gibi şeyler söyleyip durdu..
Ben onu kurtarmak istiyorum, yani diyorum ki; beni sevmediyse neden yanında olmamı istesin, o kadar mutlu olsun.. Beni sevmediyse neden kötü herşeyine engel olabileyim, buna izin versin.. Beni akrabalarının geri kalanıyla tanıştırmak için o kadar hevesli olsun.. Sence onu bu fikirden, yani söylediğin gibiyse, karşıma çıkacak yüzü yok durumundan nasıl kurtarabilirim?

Çünkü ona artık dayanacak gücüm kalmadığını söylediğimde, beklemek çok zor olmasa gerek dediğinin bindebiri seviyorsan, ya bekle ve yeniden herşeyi güzelleştirelim ya da bi yol bulmak yerine kendimi öldüreyim gibi şeyler dedi..
Beni istemiyor, sevmiyor olsa der mi sence bunu?

Kötü neyine negel olabilmişsin? Sana bıkratım demiş ama cebinde mal bulmuşsun, demek ki sana yalan söylemiş. Uyuşturucuyu bıraktığı konusunda yalan söyleyen birisinin seni sevdiği konusunda da yalan söyleyebileceği neden gelmiyor aklına? Neden yanımda olmamı istesin yazmışsın. Çünkü başka kimse uzun süre bir bağımlıya katlanamaz. Katlanan birini bulunca da bağımlı kişi bırakmak istemez.
Evet, seni sevmiyor istemiyor olsa da söyler bu dediklerini, çünkü bağımlının kaba tabirle "allahı yoktur", kimseden, yalandan dolandan korkusu yoktur. Mal bulmak karısını satan bağımlılar gördüm ben, sosyal hizmetlerle ilgili çalışanlarla görüş, çocuğunun mama parası için belediyeden yardım alıp o parayla mal alanları gördüm. Kendi kızını "nasıl bulursan bul git para bul" diye sokağa atan bağımlı gördüm. "Sen gidersen kendimi öldürürüm" demiş, çok mu?
Sana ne desek duymayacak, görmeyeceksin çünkü sen de bağımlısın. Mala değil ama sevgiline. Ama kendini daha fazla kandırma lütfen. Yoksa 1 ay kalmışsın, yatak toplamışsın vs, bunlar geçmişte kalmış, istersen çocuğun olsun o adamdan, önemli değil, önemli olan geleceğini de karartmaman.

O kayınvalidenizin görüp geçirdiklerinden kendine alabildiği kadar güzellik almasından kaynaklıdır muhtemelen.
Bu da sizin şansınız. Ve eğer sabah sporlarına gidilip yatak odasının kapısını sonuna kadar açık bırakıp toplanmamış görünce de yüzü düşen bir kayınvalideniz yoksa, ne mutlu size.
İnsanlarla daha farklı alanlarda yüzleştim ben arkadaşım, şu şekilde yüzünü bile görmediğim insanların dedikleri sandığın kadarda germedi beni. Ben zaten gerginim ve iyi kötü tüm enerjimi sakladığım kişiler belli.
Daraldıysanız da, bi elinizi yüzünüzü yıkayın ve kayınvalidenizi arayın. Rica ederse gülersiniz belki.

yaa yüzü düşerse düşsün mecburmusun hadi adamı sevdin bırakamıyosun diyelimde gündelikçi gibi nasıl hareketler bunlar yaa sen bir gün düzeltirsen kadın hep beklicek tabi, şöyle düşün sen bi kot alıyosun adam 5 lira dedi yok illa 10 lira veriyim diyomusun ama maviye gidince adam ne kadar derse veriyosun niye çünkü mavi kaliteli ona değer diyosun, sen resmen kendini pazarlığa açmışsın ve elde ettiğin değerde yazında açıkça belli zaten, belki çok cici bi kızsın çok iyisin ama bu suistimal edilmiş ve seninde bundan bi şikayetin yok gibi, ne diyelim afferim kızım çok iyi yapmışsın sende madde kullan gül gibi yaşayın uçarsınız bulutlarda mı diyelim???

Carrie, sen neden inat ve ısrarla, ağır olmaktan, yüz göz olmaktan bahsediyorsun? Benim tavrımı, nasıl konuşup ne tarz tepkiler verdiğimi, kişiliğimi ve ailemi önemseyerek ne şekilde bir ciddiyetle ilişkilerimi sürdürdüğümü nerden biliyorsun??? Yataklarını topladım, evlerini süpürdüm, sildim evet. Ama bu her bu işleri yaptıktan sonra bir aferin beklediğim için ya da gelip beni sevsinler falan gibi bir istekle yapışmış şeyler değil.

Benim sen ben diye konuştuğumu kim nerden biliyorda, ben sözlümün ailesiyle sizli bizli konuşurdum demiş biri.

Ben, ne yaptıysam inanarak yaptım. Hatalar mutlaka olur ki olmuşta zaten sizin tarafınızdan bakınca.

Ama insan hata yumağıdır, bugün burda yazıp çizen kaç kişinin kendi yaşantısında bu kadar soğuk kanlı ve acımasızca kararlar verip vermediğini kim nerden bilebilir?

Ve ben asla ama asla duruşumdan taviz vermedim, aramızda ki mesafeyi hep korudum.
Benim orda 1 ay kalmama surat yaptığını sanmıyorum, aksine ben giderken o 1 aydan sonra, sana iyice alıştık keşke gitmesen yavrum gibi sözler etmişti. Ne olduysa ondan sonra oldu. Daha yazmadığım çok şey var demiştim, birinin de dikkatini çekseymiş..
Bu insanların hiç biri gerçek anlamda, "kötü" değiller.
Sadece annesi kızlarından, kızları annesinden, babası kızlarından etkilenerek böyle bir kısır döngü içerisine girdikleri anda dış dünyaya karşı kendini kapatıp sadece kendini düşünüp karşı tarafı yıkmaya gayret eden ama bunun kötü sonuçlar doğuracağını düşünmeden yapan, adı nedir bilmiyorum ama böyle insanlar işte.

Ben burda ne bana ne O'na hak verin, ne aileme ne de O'nun ailesine hak verin ya da haksızlar diyin diye yazmadım.

Şu andan sonra nasıl destekçi olabilirim ya da ne yapmam gerekir diye fikirlerinizden yararlanmak adına yazdım çizdim.

Yapılmış bir ahlaksızlık yok, basitlik yok, ben ve ailem açısından adaletsizlik yok, kötülük yok, sadece bilinçsizlik ve kültür yapısına dayalı sorunlar, bundan kaynaklı yanlışlar var.

Şurda yazıp duranlar, özellikle de ısrarla sevimsiz elektriklerle yazanlar, benim ne durumda olduğuma dair bir fikirleri bile yokken, şu yazdıklarından sonra zaten kötü durumda olan benim belki intihar edebileceğimi düşünmeleri gerekirdi herşeyi çok bilir havalarındalar ya, bunuda değerlendirerek yazıp, sonra oturaklı bir cevap beklemelilerdi.

Bu yüzden şu çok bilirim, yaptığın baştan sona hata, aman unut adam olmaz, ağır başlı olmamış, e bide adamla yatıp kalktıysa daha neden evlenmek istesin ki adam, kadın ekmeğinide suyunuda vermiş 1 ay kalmasaydı suratta yapmazdı diyen herkes biraz sussun.

Diyecekse de, bunların belki aynılarını fakat daha kabul edilir ve yumuşak bir şekilde yazanlar var, biraz örnek alsnlar.

Ben çocuk değilim, 22 yaş çok büyük bir yaş olmayabilir fakat pek çok insandan (yaşları çokçaa büyük pek çok insandan) daha fazla şey yaşamış ve şu aşk söz konusu olunca tam bir tecrübesizlikle doğru kararlar belki alamayan fakat aşk haricinde ki her türlü konuda gayet oturaklı, yerinde, olgun ve olması gereken kararlar alabilen biriyim.

Birinin zayıf olduğunu hissettiği bir konuda böyle bir platforma yazıyor olmasını fırsat bilip kişiyi ezmek, üzmek, resmen hakaret boyutunda üstü kapalı bir şekilde, biraz namuslu olsaydın, ahlaklı olsaydın aman ne rahatsınız gibi mesajlar vermek isteyen herkesi de çok acı ki, fikir alabileceğim insanlar olabileceklerini düşünerek çok fazla insan saymışım.
O yazanlardan biri çıkıpta hayır ben bunu demek istemedim desin.. Sanmıyorum ya.
Hoş bu yazıyı okuduntan sonra " yooo aynen de öyle demek istedim " diyenler bile olabilir gibi geliyor ne yazık ki. Çünkü kendinizi klavye başında ki bilir kişi moduna çoktan sokmuş görünüyorsunuz.

bak canım ben sana acımasızca bi karar söyliyim benim şu anki nişanlım bundan 8 sene önce elinde polislik sınavını kazandığını gösteren bi belgeyle geldi neyse gitti okula, ona dedimki ya o okulu dereceye girip bitirirsin böylece tayin kurasına kalmadan Ankaraya gelirsin ya da senden ayrılırım, adam gaza geldi çalıştı dereceye girdi geldi Ankaraya, ben hem beni ne kadar sevdiğini gördüm hemde hayatında iyi bişeye vesile oldum, erkekleri sıkacaksın biraz sen herşeyini dökmüşsün bunun adı sevgi değil başka bişeyde ben yazmıyım

oku oku içim şişti baştan sonra hatalarla dolu bir öykü olmuş yazdıklarınız

1 sizin uyuşturucu kullanan ve bunu basından berı bıldıgınız adamla ne işiniz var

2 ortada hiç ama hiç bir resmiyet yokken ne dıye alalemın evınde kalıyosunuz , tanımadıgınız etmedıgınız akraba ortamlarına köylere gıdıyosunuz

3 annenız neye guvenerek üstüne basa basa söyluyorum ortada resmı olan hıc bır sey yokken olaylara bu kadar müdahale edebiliyor

4 babanızın karsısında sevgılınız için nasıl bu kadar rahat sevgılınız için aglayabılıyosunuz

bilmem bana garip geldi benım annem bunları duysa yada ALLAH korusun benım basıma bunlar gelseydı agzıma ıkı tane vurup otur oturdugun yerde dıye bana akıl verırdı abuk sabuk mesele halıne getırmezdı

katılıyoruumm..dicek bişey yok olan olmuş bence herşeyi geride bırakıp yeni bi sayfa açmak.çünkü bunca olayın üstüne mutlu bi aile kurmak imkansız geliyo bana Allah yardımcın olsun..

baştan sona hatalı şeyler bunlar :KK19: evlilik değil daha adı konmamış bir ilişki için olmaması gereken ne varsa yapmışsın...eleştirilere kızmışsın ama zararın neresinden dönsen kardır derim bir ablan olarak...şimdi böylesine karmakarışıksın bu adamla bu aileyle bir ömrü nasıl geçireceksin...sen bilirsin yinede ama evlensen bile mutlu olamazsın kurtul onlardannnn...

walla ben okudum sonuna kadar kızlar :KK53:
öncelikle, arkadaşlara katılıyorum, neden arada hiçbir resmiyet yokken evlerinde kaldın?
sen onlara ailem dediğim insnalar diyosun ama kendinde görmüşşün ailen dediğin insanlar neler yapabiliyo işte..
değil sevgililik, söz, nişan; evli insanlar bile bu kadar samimi olmamaya çalışıyo kayınvalidesiyle görümceleriyle vs..
bi kere burda hata etmişsin..
ikinci olarak, beni seviyo mu seviyosa niye böyle yapıyo fln demişsin;
bahsettiğin insan uyuşturucu bağımlısı, tedavi görmeye çalışan bi insan; yani ruh hali sağlıksız bi insan..
duygularının karmaşık olması kadar normal bişey yok..
böyle durumlardaki insanlar genelde tutunacak bi dal ararlar, belki bu yüzden sizinle beraberdi ama şimdi sıkıldı,
belki gerçekten seviyo ama dediğim gibi bahsettiğimiz kişinin psikolojik durumu kesinlikle iyi olamaz..
çünkü uyuşturucu bağımlısı..
bence kendisi tamamen uyuşturucudan kurtulmadan ve tedavi sürecini bitirmeden, anlayamazsınız gerçek duygularını..
ve böyle biriyle bi geleceğiniz olabilir mi?? bunu da bi kere daha düşünün derim..

Biliyorum canım yazdıklarım hiç hoşuna gitmiycek ama şaştım kaldım

Bu çok saçma bir ilişki haline gelmiş hatta ailelerde saçmalamış.

sevgilinle farklı şehirdesin yanına geliyor ailenle tanıştırıyorsun , aradan biraz zaman geçiyor bu sefer sen oraya gidiyorsun ailesiyle tanışıyorsun yüzük takılıyor hatta orda kalıyorsun bikere ailen nasıl izin verdi tek başına oraya gitmene?

Anladığım kadarıyla buarada ailelerde tanışmamış ailelerin diyaloğu hep telefon aracılığıyla yani hiç yüzyüze gelinmemiş...

İnan okadar akıl dışı bir olayki aklım almadı hayretler içindeyim.

Seni gelip ailenden isteme falan olmamış ama sen sürekli sevgilinin evindesin.

Çocuk uyuşturucu kullanıyor ailen iyi çocuk diye bunu kabulleniyor, uyuşturucu kullanımı insanı ölüme götürür yani ailenin kızımızda alışır korkusu taşıyıp karşı çıkmaması da ayrı bir olay.

Sen sevgilinin olduğu şehre giderken valizle gitmedinmi valiz aldım param eksikti babasından istedim diyorsun ayrıca ne bu rahatlık...

Kısaca canım ben burda aileni suçlu buldum bukadar serbestlik doğru değil, biraz sorumluluk duygusu taşımaları gerekir.. :KK20:

arkadaşlar, tek sorun konu sahibinin sevgilisinin evine gidip 1 ay veya daha fazla kalması mı sizce??
o upuzun konuyu baştan sona tekrar okudum, ben mi yanlış anlamışım diye ama ne yazık ki doğru anlamışım...
konu sahibi arkadaşım, adam bağımlı, sana söz veriyo beraber üstesinden gelicez diyo cüzdanında madde buluyosun.
ailen öğreniyo seni hala onun yanına göndermekte bir beis görmüyolar.
bu insanın seni de bağımlı yapabileceğini hiç düşünmüyolar mı?
hiç yok ben olmam o kadar nefret ediyorum şu bu demeyin, sigaraya başlamışsın bu yüzden!
evet evladı olanın kimseyi kınamaması gerekir çok doğru, ama evlatlarımızı korumak biz anne babaların görevi gerekirse kapıları kilitleyip üstüne göndermeyeceklerdi görüştürmeyeceklerdi seni...
böyle yapsalardı belki 3 gün ağlardınız ama şimdi hep birlikte ağlamıyor olurdunuz bence.
gerçi şimdi sen benim yorumumu da beğenmezsin aileni eleştirdim diye ama ben hatayı ne sende ne sevgilim dediğin adamda ve ailesinde görüyorum.
şu yaşadıklarının tek sorumlusu senin ailen...

yazdıklarını sonuna kadar okudum. ama o kadar uzunduki yorumları okuyacak halim kalmadı.
yorumları okumadan yazıyorum belki yazanlar olmuştur benzer şeyleri.
öncelikle gerçekten çok zor bir durumdasın. sözlünün durumu hem seni hem senden çok ailesinin psikolojik durumunu bozmuştur.
hiç kimseden hatta kendinden bile çok sağlıklı ve doğru tavırlar bekleme.
olanların hepsi bir sis bulutu içinde yaşanıyor gibi şu an.
ailenin senin yanında olması çok güzel sana büyük güç verecektir onların desteği. demek sana inanmışlar güvenmişler.
en zor durumda olan tabiki sözlün. onun verdiği mücadeleyi hiçbirimiz anlayamayız bile burda.
acaba amateme gitmişsiniz. doktoruyla iletişime geçsen ve bunları anlatıp nasıl davranman(ız) gerektiğini sorsan olur mu.
ben senin yerinde olsam ailesinin istememesine bakmadan çıkar giderdim yanına.
senin olmayışın onda pek hırs yapmamış sanki. tersi etki yapmış gibi. terkedilmiş yalnız bırakılmış hissediyor.
yada senin ailen kabul ederse onu size davet edin bir süre sizinle kalsın.

insan kendini bile bile göre göre ateşe atar mı atıyormuş demek

Sevgi adına yapılabilecek şeylerden sadece bazılarını yaptım ben.. Ailemin nasıl izin verdiğini merak eden, arada bi ciddiyet yokken gidip yatakları toplaman vs çok gereksiz olmuş diyen, ve eleştriye dahi açık değilsin diyen kişilere diyebilecek çok şey bulamıyorum. Zaten söz konusu ailem oluncada herkese koca bir dur diyorum. Burda yapılan fedakarlıklar söz konusu. Hepinizde ne güzel davulun sesi dışardan hoş gelir mantığının bilinç altınıza gönderdiği sinyalle acımasızca yok şu hata, yok bu hata, yok şu yanlış, yok ailen nasıl izin verdi, annen ne diye bu kadar müdahale etti gibi şeyler diyip duruyorsunuz. Ailemin yanlış yaptığına asla ama asla inanmıyorum. Nasıl gidip kaldın, nasıl izin verdiler sorularınıza gelince de, güven denen birşey var, bilmem haberdar mısınız? Ben ailesine sonsuz güvenen ve şimdiye kadar da ailesinin kendisine hergün daha fazla güvenmesini sağlayan davranışlarda bulunmuş biriyim. Ben tek başıma yurt dışına da gittim geldim, kaldı ki gelecek düşlediğim insanın ailesine karşı neden bir güvensizlik duyayım? Ve resmiyet yok diyorsunuz da, resmiyet gayet tabi vardı. Sadece hata, ben kendimden çok verdim. İyiliğin hep esas çözüm olacağına inandığım için kimseye karşı ne bir art niyet ne bir fesatlık hissetmeden, toplayacağım bir yatağın, düzelteceğim bir yorganın ne gibi bir zararı olabileceğini düşünmedim bile. Bu yüz göz olmak değil, aksine bulunduğunuz yerde misafir bile olsanız üzerinize düşeni yapmak durumunda olduğunuz gibi, bende o evde o evin gelini sıfatıyla bulunuyor olmamdan kaynaklı benden bekleneni yaptım. Özellikle de gidip aman ben toparlıyım yatağınızı demedim elbet. Yazı çok uzun ve çok fazla karışık olmuş, farkındayım. Ruh halim dolayısıyla toparlayamıyorum.

Ben hata olanların zaten farkındayım arkadşlar, öyle olmasa öz irademle buraya yazıp fikirlerinizi alma fikrine yakınlaşmazdım bile. Ancak, üslubunuz, tarzınız benim hoşuma gitmedi. Yazacaksanız, zaten görüyorsunuz ki zor durumda olan biri var, daha da fazla zora sokmak yerine madem kadınlar kulubü, dayanışmaya geçmek daha yerinde olmaz mı?

Biz evli hayatı yaşamadık, ben evine taşınmadım, kimseyle yüz göz olmadım, aksine ailesinden herkese ne kadar şakalaşsam da, muhabbet etsem de aramızda hep bir seviye vardı ve ben bunu yaşanan herşeye rağmen korudum.
Asla yüz göz olmak gibi bir durum söz konusu olmadı. Ben, emeksiz hiç birşeyin olacağına inanmıyorum. Sevgide de bu böyle. Emek vereceksin, gerekirse yıllarca bu sürecek. Eğer gerçekten istiyorsanız. Yok hayır ben emek vermem dersenizde, bişey diyemem.. Ama emek dediğin tek taraflı değil, her iki kişininde vermesi gereken birşey derseniz, saygımdan susar, sadece hak veririm.. Çünkü benim yaptığım en büyük hata tek taraflı yapıyor olmaktı herşeyi..

Yaptıklarımı eleştriyorsunuz fakat, hepinizin çevresinde mevcuttur ki, evli olanlar bile bu kadar fedakarlığa girmiyor. Bunu görerek, daha farklı bir tarzla fikirlerinizi sunarsanız daha memnun olurum.

Alaycı bi şekilde, anlamayanlara özet geçenlerde ya üsluplarını düzeltsinler ya da yazmasınlar. Alay edilecek bir konu yok çünki.

evli olunca aynı bile kayınvalide evinde kalmak belli bi süre sonra huzursuzluk getirir,bunun buralarda pek çok örneğini bulabilirsin..bırak aynı evde kalmayı latlı üstlü oturanlarda dahi bu var...fazla yakınlık tez ayrılık misali..sendede o olmuş arkadaşım..
hernekadar seviyeni korusanda malesef olmuyor aynı evde kalınca...yürümüyor bazı şeyler işte..
insan heran güleryüzlü olamıyor mesela..bu bile sorun olabilir aynı evde kalınca..
ben nişanlıyım nişanlımın ailesi sık sık çağırsada gitmiyorum..aramız şuan çok iyi çok şükür...hatta gel bizde kal diyolar..nikahımızda var tabi ama ben yinede kalmıyorum..evlenince dahi kayınvalidemin evnde kalmam mesela ..
mesafe herzaman iyidir..ki arkadaşların resmıyetten kastı bu aslında..
bu insanlar sen evinde kaldığında demedilerimi gelelim seni isteyelim vs.....aylarca kalmak evet çok garip bi durum..evet bikaç gün hoş görülebilir...ama modern düşünceli biri oldgumu düşünüyorum ama asla kızımın sevgilisinn evinde aylarca kalmasına müsade etmezdim..bunun güvenle hiçbir ilgisi yok...
en başta ailenin bu ince noktayı düşünmesi gerkirdi..
fazla yakınlığın huzursuzluğu getirebilceği...
konunun hepsini okumadım ama sanırım baımlı bi arkadaşın varmış....ne diyim...işin çok zor..allah yardımcın olsun....sadece bu insan
ve bu insanlar hayatında oldugu sürece asla mutlu olamayacaksın..
bunun bilincine vardığın anda emin ol daha rahat yasayacaksın...

ben yaptıklarını fedakarlık olarak görmüyorum arkadaşım,üzgünüm
bence sadece kendini yıpratmışsın
o evin gelini sıfatıyla orada olduğunu söylüyorsun ama ortada bir söz dahi yok
doğru,bir evde misafir olarak kalırken işlerin ucundan tutmak gerekir ama bu anne babasının yatağını toplamak değil
aranızda söz dahi yokken gidip gidip aylarca kalmak,köylere gitmek, kocanmış gibi başında beklemek ,doktorlara koşturmak bence bunlar hoş şeyler değil
sence fedakarlık,onlara göre ise özür dileyerek söylüyorum hafiflik olsa gerek ki sana ne kadar değer verdiklerini eşyalarını koyup gönderdikleri yem torbasıyla göstermişler
bence kendine gelmeli ne kendini ne aileni daha fazla üzmemelisin
herkes yaşadığını bilir ama ben ortada büyük bir sevgi göremiyorum
öyleymiş gibi anlatmaya çalışmışsın ancak anlattıkların bana büyük bir aşk,büyük bir sevgi yaşanmış gibi düşündürmedi
aksine yüz göz olmakla mesafeyi koruyamamakla gerçekten çok seviyorsan bile sevgini insanların gözünde basit,değersiz hale getirmişsin
ne demiş büyüklerimiz "taş yerinde ağırdır"

tamam senin hatalarında var... zaten herkes yazmış gerçekleri.
ama aile içinde sorunlar var, çocuk kendi basına sorunlu ( kusurabakma)
kendine bakamıyor daha, ilerde sana ve çocuklarına nasıl baksın ki?
giden gençliğine yanma sonra canım.

ya kizlar böyle biriyle nasil çikarsiniz diyenlere katilmiyorum, neticede a$ik olmadan önce illaki o ki$iyi taniyor olacagiz diye bir$ey yok, bende 9 yildir birini seviyorum ama uzaktan yilda bir kaç kere gördügüm ve sadece yanimdan gelip geçen birini hala deliler gibi seviyorum a$igim sirilsiklam, ben yazan arkada$i çok iyi anliyorum unutmak kolay degilki, ben kaç kere unutayim diye dua ederken dualarim bitmeden tekrar "Allah'im beni sevdigime kavu$tur" dedim yani gerçek a$k ha diye vazgeçilmezki...

konu sahibi, sen bu kadar fedakarlik yapmi$in ama onlar sana hiç deger vermemi$, bence bunun sebebi ise senin uzun süreligine onlarda kalman olmu$ bence onlarin gözünde "tanimadan etmeten elin evinde kala kiz" olarak görünmü$sün ya hemen bu i$i ciddiye döküp evlenecektin ve beraber mücadele edecektin yada onlarda o kadar kalmayacaktin

sevgilin uyu$turucuya bagimli, ve anladigim kadariyla seni seviyor, sevdigi içinde bir o kadar korkuyor, eger seninle tekrar bir araya gelse, bence sana zarar vermekten korkuyordur diye uzak kaliyordur, bence sevgi konusunda bir $üphen olmasin

bence psikolojik destek alman en iyi $ey olur, neticede çok fedakarlik yapmi$ ve karîligini alamami$sin, yani belkide kendini degersiz hissediyorsundur, destek alman en iyi olur, ilk önce sen iyi olmalisinki, ba$kalarini iyi edesin

Allah acil $ifalar versin sevgile, sanada sabir diliyorum :KK54:

Hiç bişeye takılmadım da annen baban seni bile bile bağımlı birinin evine (üstelik bütün eşyalarınla beraber resmen taşınmış gibi) nasıl yolluyorlar. Orada başına herşey gelebilirdi. Bir arkadaş elalemin annesine anne demeler yatak toplamalar fedakarlık değil gereksiz yüzgöz olmak demiş ağzına sağlık hislerime tercüman oldu(ben kayınvalideme nikahımın kıyıldığı dakikaya kadar anne diyemedim yalaka demesinler diye). Zaten sağlıksız bir ilişkiymiş bitmesi herkes için en hayırlısı olmuş bana göre...

senin yazdıklarını baştan sona okudum bana göre çok büyük hatalar yapmışsın sevmek kendinden ödün vermek demek değildir bence..söz nişan yada nikah olmadan sevgilim dedğin insanın ailesyle aynı evde kalmak günlerce haftalarca ne şartla olursa olsun çok yanlış tabi senin annen baban izin vermişse böyle bişeye bize yargılamak düşmez ama taş yerinde ağırdr derler çok doğru nekadar iyiilk yapsanda o insanlara senin değerin olamazki ne sıfatla kalıyosun elalemin evinde yazdıklarım biraz sert olabilir kusura bakma şimdiden en büyük hatan evlerinde kalman ailesyle akrabalaryla gereksiz yüzgöz olman sonraki hatan madde bağımlısı bi insanla gelecek düşünüyo olman hala..diyelimki evlendin çocuğunuz oldu o çocuğa nekadar sağlıklı bi hayat sunabilrsnz her yönden..bu insan kendini bile düşünmeyen bi insanken senimi düşüncek bence burdaki acımasız diye adlandırdğın yorumlardan bir ders almalısın birazcık kendine gelmelisinn bu insan senin annen baban yada kardeşin değill ASLAAA AMA ASLAA SENDEN DAHA KIYMETLİDE OLAMAZ OLMAMALII madem içini dökmüşsün bukadar bende zaman ayrp okudum okadar söylediklermzden ders çıkarmalısın bu adamdan sana bi yol olmazz kendini ve aileni düşünn yol yakınken kaç kurtull sizinki hastalıklı bi ilşkii ne birbirinize faydası var nede ailelerinize kendini bile düşünmüyosan ANNENİ BABANI DÜŞÜN YAZIK O İNSANLARA..davulun sesi uzaktan hoş gelir misali yazdm bişeyler ama seni tanımıyrm ama iyiliğin için kaç kurtul illaki unutursun karşına adam gibi birileri çıkar saplantılı kalma seninki aşkk yada sevgi değil bana göre..

konu sahibi sana nasil yorumlar yapmamizi istiyorsun ??? uyusturucu bagimlisi sevgilinin evinde 1 ay kalmana afferim iyi etmissin mi diyelim ???
yada ona yardimci oldugun icin fedakarlik yaptin icin devam et pesini mi birakma diyelim ve onla tekrar bir araya gel evlen mi diyelim ???
1) bi genc kiz uyusturucu bagimlisi bir erkekle nasil ask yasayabilir ???
2) bir ailede bir cocuk uyusturucu kullaniyorsa o ailede vardir buyuk bir dengesizlik buyuk sorunlar ve uyusturucu haram yani bunu kullanan kiside allah korkusu olmaz ki !!!
3) nasil bir mantik o erkek senide alistirsa o illette veya ne bileyim 1 ay onun evinde kalmissin bardagina ilac atsa !!! gormuyormusun genc kizlarin basina gelenleri
dua et ki halen hayattasin ve basina bisey gelmemis eski sevgilinden uzak dur unut gitsin onu canini kurtardigina sukret
4) sana mi kaldi uyusturucu bagimlisi birinin pesinden kosmak yok mu ailesi ??? bu tarz illetleri kullanan kisilerin ruh sagligi bozuk olur ok ve tehlikeli olabilirlerde
5) akli basinda olan herkesin fikrine ihtiyacim var diye konu acmissin burda herkezin akli basinda ama senin akliyin basindan gittigi belli psikolojik destek al bence yasadiklarin seni yipratmis boyle bi konu hakkinda fikir danisman bile tuaf

şu anda yazdıklarından depresyonda olan birine yazılanlara inanamıyorum. nasıl elalemin evinde kalırsın diyenler, taş yerinde ağırdır diyenler...asıl sorun bu mu? başkasının evinde kalması mı yani? klavye başında bunları yazmak kolay geliyor herhalde.

yazdıklarını baştan sona okudum canım. sorunlu bir insanı yeniden hayata bağlamak ne kadar zor bir süreçtir bilirim. insandan çok şey götürür. acısı sonra senden çıkar. onun evinde kalarak kötü birşey yapmamışsın. ilgisiz bir ailenin yerine sen ilgilenmişsin ama yaptığın herşey ters tepmiş. sçzlün belki bunların değerini anlıyordur ama ailesinin birşeyleri anlamadığı belli. belli ki uyuşturucu sorunu olan sözlün en azından biraz düzelene kadar uzak kalmanızı düşünmüş ya da seni buna inandırmaya çalışmış. bana sorarsan bu iki ucu pis değnek gibi. bir tarafta aileni üzüyorsun diğer tarafta zaten sorun yaşayan sevdiğin insanı bırakıyorsun. ben böyle bir seçim yapmak zorunda kalmadım ama kalsaydım sanırım ailemi seçerdim. çünkü insanın sırtını dayayabileceği tek varlıklar annesiyle babasıdır.

Aile, kotuluklerin barinmadigi en muhtesem ve saglam kale gibidir. » ANDREW WILSON

bu söz yetmez mi

X