Aklım Çok Karışık Sadece Susup Denileni mi Yapmam Lazımdı Hata mı Ettim

yersizyurtsuz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2015
55
11
36
Iyi aksamlar kızlar konu devami degil lütfen yanlis anlasilip konu kapanmasin

Gecen is yerindeki bi arkadasin yakin ilgisiyle alakali sagolsun kizlarin fikirlerinden dolayi yanlis dusunebilecegim kanaatine varip o dusunceden vazgectim ama soz konusu kişiyle alakali bugun orta capli bi sıkıntı yasandi ve bende sizlerin engin tecrubelerinden cikacak yorumlara kostum

Arkadaslar daha oncede soyledigim gibi bir kurumda staj goruyorum ve alanimdan dolayi yerim zaman zaman degisim gosteriyor ve gosterecek gibi duruyor gecen hafta farkli birimde basladim ve birimde yenilikler yapilacagi icin bir kac gun is olmayacagini birkac gun sonra baslayacagini soylediler bende sabredebilecegimi soyledin bi kac gun tabir yerindeyse saksi gibi bekledim :)ama birseyler ogrenebilecegim icin sıkıntı etmedim neyse birim degisikligi icin hazirlanacak diger birimde bir takim isler hazirlanmasi gereken bazı seyler vardi hatta biraz fazla oldugu icin yardimci personel falanda yollamislar

Bende ilk geldigim zaman ben ordada calisabilirim falan dedim diğer konuda soz ettigim ilgili arkadas (varsayalım ki adı Ali olsun)yok ben seni yollamam oraya falan dedi sen burda sunu şunu yaparsin bende bos oturmayacaksam olur niye olmasin farketmez diyerek tamam dedim

Ilk gun verdigi seyleri falan halletmeye calistim bi sure sonra bazi nedenlerden dolayi sıkıntı olabilir o isleri su anlik durduralim dediler tamam dedim butun gun odada bekle bekle sıkılınca arkadaslara yardimci olayim hem birseyler ogrenirim diye yanlarina gittim Ali orda degildi arkadaslar gosterdi ne yapmam gerektigini bende calisiyirken Ali geldi bi 5-10 dk bekledikten sonra sen odaya don dedi neden doneyim ki dedim (ki birim sorumlusuda diger calisan arkadaslarda ordaydi onlar ogrettiler ve yardimci olurum isler hızlanir diye sevindiler) oda bos kalmasin isleri dusenler olur vs dedi ama orada suanlik is yoktu ve kurumdaki herkeste yeni yerde oldugumuzu biliyo herkesin yaninda tatsızlik cıkmasin diye ikna edemeyince odaya dondum

Oglen arasi oldu ogle molasinda yemekten sonra odaya geldiler tekrar gidecekleri zaman ordaki bi arkadasa abi bende geleyim mi dedim Ali hemen yok hayir sen burda kalican dedi bi kac bahane uydurdu ordaki abi her seferinde bahanesini boşa cikarinca dediki
"Ben erkeklerin oldugu calistigi ortamda kadinin olmasindan hazetmiyorum"

Ortam gerildi bende ne alakasi var siz orda is yaparken bende orda bulasik yikamiycam herhalde tarzinda espiriyle karisik neden olmayacagini falan soruyorum yok olmaz falan filan bari acikla falan diyirum hayir ben seni oraya yollamam diyo ordaki abide ne alakasi var biz aile sayiliriz oda artik bizim icimizden biri diye sakinlestirmeye calisiyo bende kadin oldugum icin rahatsiz olacagini bilsem hic gelmezdim falan dedim.Ben burada boyle oturacagimi bilsem baştan konusurdum baskalariyla is olmadigi gunler tek kelime sesim ciktimi ama suan is varken niye bos bos oturayim ki dedim

Sen beni yanlis anliyorsun falan dedi iste belki alindin dedi bende dedim ki ne diye alinayim sana ben hayatimda yeri olanlara alinirim anneme babama arkadasima falan dedim neyse sonra aciklarim dedi gerek yok dedim odadan cikmadan bazı serefsizler var(sanirim ordaki yardimcilardan soz ediyor ki Allah var en ufak ters bir hareketlerini gormedim) onun icin senin gelmeni istemiyorum dedi

Gittikten sonra bi kere orayi terk edip baska yere gittim mi diye kontrole geldi sonra hadi gel gidelim diye cagirmaya geldi yok gelmiycem ders calisicam dedim sen kirildin dedi ikna edemwyince geri dondu

Benim cikmama yakin geldi oturuyordum istersen erken yollayabilirim dedi tamam dedim hazirlaniyordum ki tekrar sen bana kirildin kustun fasli basladi dediki eve gidince bi dediklerimi dusun bu adam niye boyle dedi diye bende dedim ki ortada bi yanlis anlasilma olmasin sen acikla tekrar ayni seyleri saydi yok bir takim serefsizler varmis bende dedim ki ben onlardan herhangi ters bi davranis gorsem sence orda dururmuydum dedim yok beni anlamiyorsun burda sana birsey olursa benim sorumlulugumdasin ben kime ne hesap veririm bende istersen o kadarda abartmayalim dedim ve ciktim

Ben bu yasadiklarimi iki arkadasimla paylastim biri cocugun niyeti kotu degil sen ters davranip cevap vererwk kotu etmissin dedi digeri cocuk bi sahiplenmus gibi banada normal gelmedi dedi bende cocugu kirdım uzdum diye vicdan yaptim anlayacaginiz aklim karman corman birde sizlere danisayim dedim

Buraya kafanizda soru isareti kalmasin diye bir kac not ve aciklama düşüyorum

Acıklama:Ali son bi kac gundur benim patronum edalarinda(ustumden egosunu mu tatmin etmeye calisiyor nedir anlamadim) yada alakasi olmayan seylerde benim isle alakali kisisel meselelerimi halletmeye calisiyo

Ornek vereyim Mesela bana istersen erken cikabilirmisin yerine istersen srni yollayayim diyo ki benim idari amirim o degil mesela cepten arayip daha zaman varken cikabilirsin diyo (ki ben hic mesai saatine kadar kalmayi problem etmedim kendisinede isim oldugu zamanlarda soyler cikarim dememe ragmen boyle emri vakilerde bulunabiliyo)
Yada gecen biriyle konusup halletmem gereken bi mevzu var x hanimi gorup gelicem tamam ben hallederim ben x hanimla konusurum diyo benim x hanimla ne konusacagimi bilmedigi gibi xsin ondam onunda x den hoslanmadigini az cok biliyorum
Ki bunun gibi kac ornek var

Mesela su birimde calismama mani olmasi olayina gelirsekte yani onun kotu itam ettigi insanlardan en ufak birsey gormedim zaten öyle birsey olsa dahi hem orada baskalarida var yalni degiliz hemde calistigimiz alan cok genis oldugu icin herhangi bi yakinlasma soz konusu degil
Bu arada yasimin kucuk oldugunu dusunup beni korumaya calistiginı dusunebilirsiniz 2. Unim bu benim ve aramizda sadece 2 yas var yani oyle kendimi savunamayacak bir yasta degillim

Bu adam sana asılmak için zemin hazırlıyo derim ben..
Ama sen de lüzumsuz saçma tartışmalara girmişsin.
Bunlara sebep olan sensin niye adama tavır yapıyosun ki
İdari amirin kimse git ona açıklama yap
Böyle böyle burda iş var arada orda duruyorum bilginiz olsun de
Böyle tiplerle lüzumsuz muhabbetler başına iş açar

Bu adam sana asılmak için zemin hazırlıyo derim ben..
Ama sen de lüzumsuz saçma tartışmalara girmişsin.
Bunlara sebep olan sensin niye adama tavır yapıyosun ki
İdari amirin kimse git ona açıklama yap
Böyle böyle burda iş var arada orda duruyorum bilginiz olsun de
Böyle tiplerle lüzumsuz muhabbetler başına iş açar
Ya normalde birimin sorumlusuda ordaydi ama iyi niyetinden dolayı biraz pasif davraniyor sanirim kendiside orda olup bana isi gostermesine ragmen o sahsa ali niye yolluyosun degince kucuk bi aciklamadan sonra ustelemedi boyle kucuk mevzularida idari amire yansitmak istemiyorum hem bulumdugum yeri ben istedim hemde oradaki zamanim kısıtlı diye insanların gözünde kaprisli biri gibi gorunmek istemedim

X