Saç Rengi ve Saç Boyama Akmayan Kızıl Boya Var Mı?

uzun süre kızıl kullanmaya çalıştım.Ama akmaya mahkum ne yazıkki.Rengi korumak için nerdeyse 15 güne bir boyamak lazım.buda hiç iç açıcı bi durum değil.Akmayan kızıl bulmak bence hayal...Keşke olsaydı :KK43:

benim kardeşim saçını aşk alevi ve kor ateşi kızılını karıştırdı çok güzel bir renk oldu çok çekici yani fazla akmadığını söylüyor çok memnun bir kızıl ancak bu kadar yakışır bir kadına yaw

benim bir arkadaşım var oda 2-3 seneden beri saçını kızıla boyar ilk önce kına yaktı saçına sonra kolestonun normal kızılarını denedi sonrada aşk alevine çevirdi ama hiç aktığını söyleyip şikayet etmedi renkte tam istediğin gibi oluyordu hakikaten çok güzel bi renkk bide 2 ayda bir dip boyama yapardı kullanma talimatına da uyardı bilmiyorum herkes uyuyormu?ama arkadaşım her dip boyama yaptığında saçınıda komple boyardı saçının tümünde 10 dk flan bekletiyordu.

bütün boyalarda renklerde geçerli bişey sıcak suyla yıkanmaması ben geçen sene koyu kestane boyamıştım saçlarım yağlı olduğundan her gün yada 2 günde bir yıkardım koyu kestane açık kumral olmuştuu 3 ayda ve yine boyadım kahveye çok koyu bi kahve oldu kuaförüme sordum kolestonun hemen hemen her rengi koyu tutar dedi aynen katılıyorum valla çünkü saçlarım kumral renge boyalıydı ve sadece 25 dk beklettim boyayı...:1closedeyes:

kızlar işte istedğim saç rengi yada avatarrımdaki saç rengi

cazibe1wz0.jpg
[/QUOTE]

Herkes istedigi renkten bahsediyor da hayal ettikleri rengin kendi sac renkleriyle karısarak ortaya cıktıgını dusunen yok.sengözlerimebaksanabSanki boya firmaları sucluymus gibi kutudaki renk olmadı diyebiliyorsunuz pes yani.Çogunuzun resim yapmadıgı buradan belli oluyor zaten.Elinize bir palet alın veya sulu boyası vardır cocugunuzun karıstırın boyaları,kahverengiin ustune kırmızı surun,onun ustune siyah bakın bakalım neler oluyor.Daha sacınızdaki boyalar akmamıs bir cogunuzun.Üst uste anlamsız sekilde boyayıp;" saclarım yıpranmadan kutulardaki renge kavusayım "demek de sihirli lambadan dilenen dilek gibi.:nazar:Bazı kızıllar icin saclarınızın acılması gerekiyor ki olsunnaniknanikTurkiye'de cogu kişinin sacları zaten yapı olarak koyu.koyu kahveye,siyaha hiç bir kutudaki kızıl tam renkte cıkmaz ki.birbirne benzer olur hep.mesela benim saclarımın tonu acık oldugu icin kutunun ustunde ne renk varsa cuk oluyor aynısı.Mesela su ustteki fotograftaki kızıl için işlem yapılması gerek saca.rengini acmadan 20 kutu boya kullansanız olmaz olmaz olmaz.

palette sonbahar kızılı vazgeçilmezim
ne parasam yapıyım akıyo genede ama seviyorum işte yahu :asigim:

palette sonbahar kızılı vazgeçilmezim
ne parasam yapıyım akıyo genede ama seviyorum işte yahu :asigim:

ben de palette şarap kızılı kullanıyorum ama sonbahar kızılına da hastayım yani. ama ben kar gibi beyazım bana çok kırmızı olurmuş. öyle diyo herkes.:roflol:

Loreal Recital Preference Açık kor kızılı kullanıyorum.Saçlarıma hiç açma işlemi uygulanmadı.Kesinlikle akma olmuyor yazın bile ne güneş ne deniz saçlarım hep pırıl pırıl.Kızıl serisini öneririm.:)

bende tesadüf kuaförümün tavsiyesiyle keşfettim..loreal süper bir seri çıkarmış bayıldım bayıldım renge..eskiden banyo yaptığımda sanki küvette cinayet işlemişim gbi kıpkırmızı olurdu her yer ; nerdeyse minimuma indi ;bide havlular berbat olurdu saçımın boyası havluya geçmiyo çok şaşırttı bu marka beni.. sengözlerimebaksanab

5-6 aydır kızıl kullanıyorum henüz akmayan kızıla rastlamadım -ki öyle bir boya da icat edilmedi malesef :) ama hangisi daha uzun süre dayanır diyorsan kesinlikle palette derim.

peki cnm bu loreal ın ki nemli saça uygulanan mı?bi de bn aşk alevine boyadım o renk çok hoş bi kızıldı bu açık bir kızıl değil diimi?

peki cnm bu loreal ın ki nemli saça uygulanan mı?bi de bn aşk alevine boyadım o renk çok hoş bi kızıldı bu açık bir kızıl değil diimi?

ben kuru saça uyguladım;içine bi tüp kıpkırmızı bi madde döküosun sanırım keramet onda; çok ilginç döktüm ilk cok tedirgin oldum pespembe olucam sandım..sora cıvık bişiy oldu vazgeçicektim karıştırdıkça kıvamı geldi; o 40 dk kafamdayken mideme sancılar gişrdi inan korkudan nasıl olucak die ..ama süper bi renk oldu ..renk kor ateş kızılının bi ton açığı oldu bende ..önceden koleston boyuyodum ama asla boyamam daha koleston fln :dilcikar:
575buyukhm3.jpg

Son düzenleme:
Loreal Recital Preference'i denemeni tavsiye ederim Palette'den daha iyi.İkisini de denedim.Denemeden karar verme bence.:KK66:
onu da denedim cnm. denemediğim marka kalmadı diyebilirim :) bilemiyorum sebebini ama Loreal (açık kor kızıl 7.60) kalıcı olmadı bende nedense.. palette daha kalıcı en az 1-1,5 ay gidiyor diyebilirim.

Son düzenleme:
saolun kızlar dün burdan snra int baktm.kor kızıl değil de yoğun kızıl var onu çokk beğendim rengi süper bi daha o akmaya katlanabiliceksem cesaret edip boyucam :KK70: bi de bu boyanın kutusunda hep dikkat elrjik reakson olabilir fln dio siz kullanırken herhangi bir yanma,kaşıntı,kızarıklık oldu mu acaba?

yok cnm bn testi yaparım ztn de hiç reaksiyon yaşayan var mı diye merak ettim*

ben kuru saça uyguladım;içine bi tüp kıpkırmızı bi madde döküosun sanırım keramet onda; çok ilginç döktüm ilk cok tedirgin oldum pespembe olucam sandım..sora cıvık bişiy oldu vazgeçicektim karıştırdıkça kıvamı geldi; o 40 dk kafamdayken mideme sancılar gişrdi inan korkudan nasıl olucak die ..ama süper bi renk oldu ..renk kor ateş kızılının bi ton açığı oldu bende ..önceden koleston boyuyodum ama asla boyamam daha koleston fln :dilcikar:
575buyukhm3.jpg

ya canım bende saçımı loreal koyu kor kızılla boyadım aynen senin dediğin gibi çok memnunum ama benim rengim epey koyu oldu ben daha açık olsun istiyorum ama açık kor kızıl da çok açık gibi gemişti bana... sana nasıl oldu,yani renk tam olarak ne oluo bilgi verirsen çok sevinirim gerçekten...

Şu reklamlarda çıkan kolestonun kızılı nasıl acaba reklamdaki kız yağmurun altında kızıl saçlarıyla şemsiyesiz:)

ben o boyalardan görmedm hiç marketlerde yha :S hatırlayamıorm yhani gördüysem de :S

loreal'in yoğun kızılı açık değil aksine koyu bir kızıl veriyor. 35-40 yaş üzeri için uygun bence canlı bir renk değil çünkü.. loreal'in açık kor kızıl rengini de kullandım ama çok akıyor malesef jel boya olduğu için sanırım. bir de saçımı kızıla ilk boyadığım sıralardı o nedenle de olabilir tam istediğim rengi vermiyordu. palette kullandım o da çok dayanıksızdı. en iyi kolestonun tüp krem boyaları bence 1aya kadar rengi solmadan duruyor, ilk boyayınca güzel bir kırmızı oluyor iki hafta sonrasında akıyor ve farklı bir kızıl oluyor ama soluk ve çirkin olmuyor. rengi oturdu 1 senedir belki de ondandır.. 8/45 vahşi kızıl güzel ben onu kullanıyorum. ama bir de 6/45 koyu nar kızıl denemek istiyorum..

ilk boyadığımda şöyle oluyor;

48294778.jpg

49836878.jpg

boya akınca ise şöyle;

181t.jpg

Saç boyanız akıyor ve saçınız çok uzun tararken zorlanıyor musunuz? İşte size püf noktaları..

Kına veya boya mutlaka her yıkamada biraz kan kaybeder. Bunu engellemek için son durulama suyuna bir miktar sirke karıştırın. Ekşi boyanın akmasını engeller. Saçınız çok uzun tararken zorlanıyor musunuz? İnce telli ve uzun saçlar yıkadıktan sonra birbirlerine dolanırlar. Bunu önlemek için kayısı özlü şampuanlar ve saç kremleri kullanın. Kayısı özünün içindeki yağ saçların içiçe geçmesini önler.

X