AKP kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka sayılarında artış yaşandı

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
139.687
207.654
59

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'lebaleb' olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin faturası yeni corona virüsü tablosuna işte böyle yansıdı... İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde'de görülen vaka sayıları gözle görülür şekilde arttı.​

AKP kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka sayılarında artış yaşandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam Twitter hesabından 15-21 Şubat 2021 haftasına ait corona virüsü vaka sayılarını il il paylaştı.
100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerde belirgin artış olduğunu ifade eden Bakan Koca’dan tedbirlere uyma çağrısı gelse de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘lebaleb’ olarak nitelendirilen AKP il, kadın ve gençlik kongrelerinin yapıldığı illerdeki vaka yükselişi dikkati çekti.
23subatakpkongrevirusgraf.jpg

Haftalık vaka sayısında Samsun ve Ordu’dan sonra en büyük artışın yaşandığı üçüncü şehir olan Giresun’da 8 Şubat’ta AKP İl Kongresi yapılmıştı. 8-14 Şubat tarihleri arasında Giresun’da 184.34 olan vaka sayısı 15-21 Şubat tarihleri arasında 217.51’e yükseldi.
resimid_171804411_17180441.jpg

İl, kadın ve gençlik kongrelerin yapıldığı İstanbul, Sakarya, Giresun, Erzurum, Tokat, Malatya, Balıkesir ve Niğde’de de vaka sayıları gözle görülür şekilde arttı.

Corona virüsü önlemleri dünkü AKP İzmir İl Kongresi’nde de hiçe sayıldı. Salona girmeye çalışanların oluşturduğu izdiham görüntüleri ortaya çıktı.
whatsapp-image-2021-02-23-at-08.58.03.jpeg

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Rize'deki salonda sosyal mesafe kuralına uyulmayan kongrede partililere seslenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İşte şu salonun hali… Bakın bir kongre yapıyoruz, salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize’de salon lebaleb dolu” diyerek kalabalığı övmüştü.

Ben zaten sokakta, markette şurda burda artık elini dezenfekte eden görmüyorum. 0 yani. Sosyal mesafe hiç bi zaman olamadı zaten. Bari insanları bir araya toplamasınlar. Adam maskeyi indirmiş ıslık çalıyor ya tipe bak. 🤦🏻‍♀️

Bakan çıktı cenaze törenlerinin kalabalık olmaması gerektiği hakkında vurgu yaptı geçen gün Hanım ablacım. Peşine hooop kendileri cenaze törenini de lebaleb doldurdular. E peki sevdiklerinin cenazesine katılamayan yada tek başına annesini, babasını, evladını toprağa veren insanların vebalini nasıl ödeyecekler?
Konuşacak çok söz var ama elden gelen hiçbir şey yok, neyleyim ben böyle işi?

Bakan çıktı cenaze törenlerinin kalabalık olmaması gerektiği hakkında vurgu yaptı geçen gün Hanım ablacım. Peşine hooop kendileri cenaze törenini de lebaleb doldurdular. E peki sevdiklerinin cenazesine katılamayan yada tek başına annesini, babasını, evladını toprağa veren insanların vebalini nasıl ödeyecekler?
Konulacak çok söz var ama elden gelen hiçbir şey yok, neyleyim ben böyle işi?
Aynen 30 kişi dendi cenazeler işin,pek muhterem bir zat vefat edince binler akın ediyor nedense.
Diğer tarafta vatandaş katılamıyor sevdiklerinin cenazesine,nerde kaldı adalet şimdi,pardon adalet kadın ismiydi değilmi..

Aynen 30 kişi dendi cenazeler işin,pek muhterem bir zat vefat edince binler akın ediyor nedense.
Diğer tarafta vatandaş katılamıyor sevdiklerinin cenazesine,nerde kaldı adalet şimdi,pardon adalet kadın ismiydi değilmi..
Biz adaleti kaybedeli 19 yılı geçti ablacım. Benim çıkarım var ama altta kalanın canı çıksın diyenlere o çomağın ucu değdiğinde iş işten geçmemiş olsa bari

X