Akran zorbalığı ,öğretmenin hakaretleri ve zorunlu okul değişimi acil yardım

Yönetimle görüşüp sınıf değişikliği mümkün mü?
İlkokulda okul değiştirmek biraz sıkıntılı.
Adrese bağlı olan okula gidiyordur kızınız yakında başka okul varsa bir ihtimal alırlar ama boşluk olması lazım.
Bence kızınızın okulunu değiştirin bu üslupla bu tavırla o öğretmenle devam etmesi çok zor onun için.
Öğretmenden şikayetçi olun gitseniz bile bu terbiyesizliği her çocuğa yapabilir.
Benim kızım da akran zorbaligina maruz kaldı ve lisede.
Çok zor geçirdik rehber öğretmen,yönetim,sınıf öğretmeni,cocujlar ve velilerle konuştum.
Çocuk okulu bırakmak istedi başka okulda da adaptasyon sorunu yaşarım dedi ama dinlemedim okul arasında başka okula gitti.
İlk kez başladığı okulu yarıda bıraktı hiç değişiklik yaptirmamistim ben etkilenmesin diye mecbur kaldık.
Sonra çok mutlu oldu 3-4 hafta biraz yabancılık çekti ama alıştı.
Kendi arkadaş cevresini buldu şimdi de başka okul istiyor ama yaz tatilini bekliyoruz.
Çocuk Nasıl mutlu olacaksa ne istiyorsa onu yapın hiç çekinmeyin.
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm.
çok teşekkür ederim gerekli mercilere şikayetlerimi bugun dilekçeyle ilettim

O velilerle buluşup öğretmen hakkinda yeniden şikayet oluşturun.
Okul değişikligi ise mümkün olan en kisa sürede olmali, cocuklar kimlere emanet yazıklar olsun.
okul değişikliği için bugun okulla görüştüm adres değişikliği yaptım yarın kaydını aldıracagım

aslında okulunu değiştirmemi kendisi cok istiyor ama illaki tedirginlik var içimde
Çok tedirginseniz ve durumunuz yetiyorsa özel okula gönderebilirsiniz ama semtten semte bile okullar çok değişiyor, gittiği okulda aynılarını yaşayacak diye bir şey yok. Örneğin benim eski yaşadığım yerdeki ilkokul orda yaşayan insanların maddi durumlarından ve kültür seviyelerinden kaynaklı çok fazla kötü öğrenci barındırıyordu -kendilerini suçlamıyorum ama aile çocukla ilgilenmezse çocuk nereye çekersen oraya gidiyor- O okuldaki öğretmenler de aileler bilinçsiz olduğundan ve çocuklarıyla ilgilenmediğinden sınıfta nasıl istiyorsa öyle davranıyorlar. Kısaca gittiği okulda da zorbalığa uğrayacak diye bir şey yok. Psikoloğa götürün kızınızı, okulu da değiştirin. Öğretmeni şikayet etmeyi de ihmal etmeyin ama.

Kaçın tabi o ortamdan, başka okula verin. Diğer çocukların derdi neymiş dicem ama şimdiki çocuklar böyle, acımasız hatta psikopatça hareketlerde bullunuyorlar. Toplum nereye gidiyor arkadaş :KK51:
malesef bu kadar küçücük kalplerde kaldıramayacakları kadar kötülüğün var olması cok acı..zorbalık yapan cocuklarda biri okul yönetimi tarafından bunu neden yaptıgı soruldugunda verdiği cevap beni şok etmişti. Annemin babamın kızacagını bildiğim halde ona zzarar vermek için yaptım demiş.Sonrası zaten tartısılmaz. Kızım hala pedagog desteği alıyor

Bu durumda olan arkadaşım ikinci dönem için özel okula göndermişti çocuğunu
Yaz tatilinde başka okula almıştı galiba o zaman nakil olamamıştı çocuk.
Bir şekilde bunun çözülmesi gerekiyor.
Herşey yönetimin elinde ilçe milli egiteme de sikayet edeceğini bilsinler belki en azından sınıf değişikliği yapılır.
Birde telefon hatta vardı şikayet ve öneriler için 170 miydi tam bilmiyorum bir arastirin oradan da şikayetçi olabilirsiniz çok ilgilenirler cabuk sonic alırsınız.
Ben zamanında şikayetçi olmuştum ama öğretmen öğretmeni,yönetim ogretmeni çok korudu sonuç alamamıştım

Vicdansız bir öğretmen yüzünden ilkokul zamanlarım çok kötü geçti. Kaç yıl gecti hala nefretle anarım. Lütfen alın çocuğunuzu, nereye hangi okula giderse gitsin bu halinden daha mutlu olacağı kesin. Niye bu kadar taktılar bu yavruya bişey söylüyor mu çocuğunuz
Bence ögretmenide şikayet edin.

Vicdansız bir öğretmen yüzünden ilkokul zamanlarım çok kötü geçti. Kaç yıl gecti hala nefretle anarım. Lütfen alın çocuğunuzu, nereye hangi okula giderse gitsin bu halinden daha mutlu olacağı kesin. Niye bu kadar taktılar bu yavruya bişey söylüyor mu çocuğunuz
Yarın sabah yeni okuluna kaydını aldiracagim nasipse.

malesef bu kadar küçücük kalplerde kaldıramayacakları kadar kötülüğün var olması cok acı..zorbalık yapan cocuklarda biri okul yönetimi tarafından bunu neden yaptıgı soruldugunda verdiği cevap beni şok etmişti. Annemin babamın kızacagını bildiğim halde ona zzarar vermek için yaptım demiş.Sonrası zaten tartısılmaz. Kızım hala pedagog desteği alıyor

İnanırım, bildiğiniz saf kötü mü diyeyim sosyopat mı diyeyim çok acaip çocuklar yetiştiriliyor artık ve aileler bu çocukları düzeltmek için hiçbir şey yapmıyor. Gelecekte toplum nasıl bir yer olacak merak içindeyim umarım ikiye biçilmeyiz :KK51:

Son düzenleme:
Çok ilginç şeyler oluyor artık sınıflarda. Ben daha önce hiç rastlamadığım şeyler duyuyorum. ilkokul ikinci sınıf oğlumun sınıfında beş altı kişilik bir çocuk grubu bir tane çocuğa takmış durumda. Sürekli fiziksel ve psikolojik şiddette bulunuyorlar. Öğretmen sürekli gruptan ailelere çocuklarınızı uyarın ben tek başına içinden çıkamıyorum diye yazıyor. Ama sene başından beri çözüm bulunamadı nedense. O kadar saçma bir şey ki çocuk gülümsüyormuş sınıfta bu grup gelip neden mutlu olduğunu sormuşlar çocuğa, o da "ablamın doğum günü bugün" demiş. Sonra bu beş altı kişilik çocuk grubu " sen mutlu olamazsın" diyerek çocuğu dövmüşler. Duyduğumda içim çok acıdı. Öğretmen ceza falan vermiş ama yok bir türlü bu durum düzelmiyor sınıfımızda.

Konu sahibi çocuğunuz olumsuz etkilenmez okul değiştiğinde, çünkü yaşayabileceği en berbat şeyleri yaşamış zaten. Benim oğluma da öğretmen vurmuştu geçen yıl. Ben sınıfını değiştirdim. Sonrasında hiç zorluk yaşamadı hatta kurtulduğu için sevindi. Şimdi okuldan gayet mutlu dönüyor. Umarım en iyi şekilde atlatırsınız minikle süreci.

Gerçekten bazı insanlar öğretmen olmamalı. Branş öğretmeni olmama rağmen (haftada sadece 5 dersim var), sınıf rehber öğretmeni olduğum sınıftan bir kız öğrenci dışlanma-okula gelmek istememe sorunlarını yaşadı. Her gün net 10-15 dakikam rehberlik hocası ile geçiyor. Bir şekilde de onunla, sınıf arkadaşlarıyla, veliyle konuşarak aşmaya çalışıyoruz. Çünkü bizim eğitim-öğretim dışında böyle sorumluluklarımız da var.
Bu insanlar hiç aldıkları paradan da mı utanmıyor, geceleri nasıl rahat uyuyorlar ben anlamıyorum. Bence de her yere şikayet edin. Yaptıkları yanlarına kalmasın.

İyi akşamlar. Biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın. Okuyanlar destek olursa cok sevinirim.2. sınıfa giden bir kızım var. Gecen seneden beri farklı subeden 5 yasıtı tarafından zobalığa maruz kaldı.Bu konuyu surekli sınıf ögretmenimize ilettim ve halledeceğini söyledi ne yazıkki olaylar büyük zararlara dönüştü. Sene basından beri aynı cocuklar taafından bu sefer kızım fiziksel zarar görmeye başladı.Yine konuyu öğretmene ilettim a çocuklara yapmayın demekten öteye gitmedi. En son kızımın göğüs kafesine taş atılmak suretiyle zarar verdiler. Allah korusun dönüşe olmayan sonuclara mal olabilirdi bu durum. Öncelikle okul yönetimine ardından darp raporu alıp karakola şikayette bulundum.Amacım tabiki bu yastaki çocukların hapse atılması falan değil ailelerin ciddi şekilde tedbir almasını sağlamaktı bunu basardım ama gel gelelim sınıf öğretmenimizle sorunlarımız oluşmaya başladı. Öncelikle kızıma yapılan zorbalıkla ilgili idare ve polise gidişim öğretmene battı Sürekli kararlarımın yanlıs oldugunu kızıma hakaret vari olarak iletti. Sonrasında zamanla kızım sınıfında dışlanmaya başladı Derslerini yapan ,ortama hemen ayak uydurabilen cocugum gitti yerine okula gitmek istemeyen öğretmeninden tabiri caizse nefret eden bir çocuk geldi.Cok basit 2 örnek söyleyeceğim kızım dun tuvaleti geldiği için ögretmeninden izin istemiş sen salak mısın demiş. Bugun kızım basket topuyla oynarken ögretmeni sen özürlü müsün demiş.Şiir yazmalarını istemiş kızımda hevesle şiir yazmıs acıkcası ben begendim ama öğretmeni iğrenç olmus sen buna şiir mi diyorsun demiş.Kızıma ettiği hakaretlerden sonrada annene bunları söyleme yoksa fena olur gibi ithamlarda bulunmus. Bugün artık sınıf değişikliği istedim olumsuz sonuclandı. Kesinlikle kızımı okula kazandırmak isteyen kimse yok .Ne yönetim ne rehberlik ne de öğretmen.Gelelim asıl soruma yarın kızımın okulunu değiştireceğim öncelikle okul değişikliği kızımın isteği artık ögretmenininden korkuyor ve beni aşagılamasını istemiyorum anne utanıyorum diyor aglıyor.Okul değiştirdikten sonra adaptasyon sorunu yasayabilir? Yagmurdan kacarken doluya tutulma ihtimalimizde var biliyorum umarım hiçbiri olmaz? Basına gelen okul değiştiren bu ebeveynlerden ,pedagog veya bu konudaki uzmanlardan destek istiyorum bu süreçte kızımı ve beni neler bekliyor ,neler yapabilirim?En az hasarla bu durumu nasıl atlatabiliriz? Şimdiden teşşkür ederim herkese

Çok geçmiş olsun. Öğretmeni ve okul idarecilerinden de şikayetçi oldunuz mu ? Olmadıysanız, olun. Milli Eğitim' e ve Cimer'e şikayetlerinizi iletin.

Cok gecmis olsun, bunu sorgulamaniz bile gereksiz bence. Bu seye benziyor. Insanlarin kendisini doven ebeveyni yuzunden siddete.meyilli sevgili bulmalari. Cunku tekinsiz de olsa bildigi yol guvenli gelirmis. Hala kizinizi o okulda tutmaya yonelik acabaniz olmasi bunun aynisi. Gidecegi okulda sorunlarin duzelmesi ihtimali var ama burada bu ihtimal sıfır. Benim minigim henuz cok kucuk. Boyle seyleri duyup gorup okudukca tuylerim diken diken oluyor. Gercekten cok gecmis olsun. Sikayetlerinizi yapmissiniz bu konuda tebrik ediyorum. Kizinizin bundan sonra sorunsuza yakin bir okul hayati olmasini diliyorum.

Yarın sabah yeni okuluna kaydını aldiracagim nasipse. Kızımın ileride

İyi akşamlar. Biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın. Okuyanlar destek olursa cok sevinirim.2. sınıfa giden bir kızım var. Gecen seneden beri farklı subeden 5 yasıtı tarafından zobalığa maruz kaldı.Bu konuyu surekli sınıf ögretmenimize ilettim ve halledeceğini söyledi ne yazıkki olaylar büyük zararlara dönüştü. Sene basından beri aynı cocuklar taafından bu sefer kızım fiziksel zarar görmeye başladı.Yine konuyu öğretmene ilettim a çocuklara yapmayın demekten öteye gitmedi. En son kızımın göğüs kafesine taş atılmak suretiyle zarar verdiler. Allah korusun dönüşe olmayan sonuclara mal olabilirdi bu durum. Öncelikle okul yönetimine ardından darp raporu alıp karakola şikayette bulundum.Amacım tabiki bu yastaki çocukların hapse atılması falan değil ailelerin ciddi şekilde tedbir almasını sağlamaktı bunu basardım ama gel gelelim sınıf öğretmenimizle sorunlarımız oluşmaya başladı. Öncelikle kızıma yapılan zorbalıkla ilgili idare ve polise gidişim öğretmene battı Sürekli kararlarımın yanlıs oldugunu kızıma hakaret vari olarak iletti. Sonrasında zamanla kızım sınıfında dışlanmaya başladı Derslerini yapan ,ortama hemen ayak uydurabilen cocugum gitti yerine okula gitmek istemeyen öğretmeninden tabiri caizse nefret eden bir çocuk geldi.Cok basit 2 örnek söyleyeceğim kızım dun tuvaleti geldiği için ögretmeninden izin istemiş sen salak mısın demiş. Bugun kızım basket topuyla oynarken ögretmeni sen özürlü müsün demiş.Şiir yazmalarını istemiş kızımda hevesle şiir yazmıs acıkcası ben begendim ama öğretmeni iğrenç olmus sen buna şiir mi diyorsun demiş.Kızıma ettiği hakaretlerden sonrada annene bunları söyleme yoksa fena olur gibi ithamlarda bulunmus. Bugün artık sınıf değişikliği istedim olumsuz sonuclandı. Kesinlikle kızımı okula kazandırmak isteyen kimse yok .Ne yönetim ne rehberlik ne de öğretmen.Gelelim asıl soruma yarın kızımın okulunu değiştireceğim öncelikle okul değişikliği kızımın isteği artık ögretmenininden korkuyor ve beni aşagılamasını istemiyorum anne utanıyorum diyor aglıyor.Okul değiştirdikten sonra adaptasyon sorunu yasayabilir? Yagmurdan kacarken doluya tutulma ihtimalimizde var biliyorum umarım hiçbiri olmaz? Basına gelen okul değiştiren bu ebeveynlerden ,pedagog veya bu konudaki uzmanlardan destek istiyorum bu süreçte kızımı ve beni neler bekliyor ,neler yapabilirim?En az hasarla bu durumu nasıl atlatabiliriz? Şimdiden teşşkür ederim herkese
Kesinlikle okul değiştir sinif değişikliği öğretmeni gördükçe tedirgin eder yeni bir ortam daha iyi olur

Büyük oğlum da da böyle şeyler yaşadık biz okul değişikliğine gittik gayette iyi oldu. :)

İnşallah kızın da tüm yaşadığı zorbalığı unutup eğitim hayatında başarıya doğru ilerler :)

Arkadaşım 2. sınıftaki kızının okulunu değiştirmişti öğretmeni yüzünden. Çocuk hayata döndü resmen. O okuldan da mezun oldu sonra. Çok mutlu oldu.
Şu an kızınıza hem anne hem baba olduğunuzu söylemişsiniz. Muhtemelen öğretmen sizin bu özel durumunuzu bildiğinden sizin tek başınıza ona hiçbir şey yapamayacağınızı düşünmüştür. Ben de öğretmenim ve maalesef ki anne babası ayrılmış, annesiyle kalan çocuklara güç gösterisi yapan öğretmenler tanıdım. Nasıl olsa babası yok, istediğim gibi davranırım kafasındalar ve bunu belli de ediyorlar. Şükür ki tüm öğretmenler böyle değil. Özel okula gönderebilseydim keşke diye düşünerek üzülmeyin. Benim iki çocuğum da özel okuldaydı yıllarca. İkisi de akran zorbalığı yaşadı. Cıngar çıkardım, sınıf değiştirdim falan ama olmadı. Sonra devlete aldım da rahat ettik. İnşallah siz de iyi bir öğretmenle karşılaşırsınız.

Defalarca tasinma vs sebeplerle okul degistirmis 2 cocuk annesi olarak yaziyorum. Cok kolay ayak uyduruyorlar daha mutlu oluyorlar. O okulda bunca zaman durmanız asıl hata. Benim.deneyimlerime göre cocuklara iyi bile geliyor ki biz sıkıntı duyduğumuz okulu degismedik öyle olsa bu etki katbe kat artardı.

X