Akşam saat 7 de haber verilen akşam yemeği emrivakisi ..

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Evet bebeğim ile akşam 7 de sürekli en az haftada iki kez kayinvalidem ve kaynım bana geliyor çocuk erken uyuyo diye erken geliyolar hep yemeğe geliyolar kardeşim ben bıktım usandım artık ama ya bende insanım git dışarda ye gel öyle sev madem ben ikidebir uğraşmak zorunda mıyım..
Kayinavlidemin ayağı burkmus yuruyemiyormus evde tek başına yaşıyor neyse eltim bebeğide çocuğu yok o halde bilerek bırakıp gitmişler bana kaldı bende kalacak smdi bikac gin ben bakicam .. ben kimle ugrasicm acaba ev isleriylemi yemeklemi kaynanamlami çocukla mi .. neyse kayinvalidem gelecekti biliyordum şimdi bı de bekâr kaynım da çıktı o da gelecekmiş yeni öğrendim bu saatte yemege bende balık almistim ama yetmeyecekti başkada elimin altında birşey yoktu zaten çocuğu uyutmaya çalışıyordum çok sinirlendim esime yeter artık ya başlarım ananada kardeşine de sizle ki ugrascam ben yeter ya dedim çocukla ugrasiyorum eve geldi beş dk sonra kavga ettik sonra bırakıp gitti bende aradım mecburen gelecekler ya nerdesin diye biz üçümüz yemeğe geldik defol git deyip yüzüme kapattı .. umarım gelmezler .. çok moralim bozuk .. ben haksız mıyım ..?? Amaç bebek sevmekse gel sev bu ne anca yemek saati size yemeğe geliyoruz diyip 7 de haber vermek bıktım ama ben ya ..
Kavga edince zaten dedim bu saatten sonra asla yemek yapacaksam da yapmam dedim asla dokunmam

Bebek de sevmesinler canim Allah allah Millete haftada birkac gun aktivite olsun diye mi doguruluyor bu cocuk. Kimse sen torun seveceksin diye birkac gunde bir sana aktlanmak zorunda degil . Valla surat as, soguk davran, sogukluk girsin gelmesinler Ne hadsizlik Biz diyet yapiyoruz son öğünü 5 te yiyoruz de Ac gelip ac kalsinlar bi daha gelmezler yemek beklentisiyle Kolay mi misafire sofra kurmak

Kapiyi kilitleyin eve almayin
1 defol git demis
2 yuzune kapatmis
Demek ki sizinle aile olamamis
Aileniz varsa destek olur mu
Yada 2 bir yol var bu kadar yapamam bosanamam derseniz butun aile fertlerini toplayin diğer 3 u yani konusun acik acik gelecekseniz erken gelin yemek yaparken cocugu sevin bakin bende rahat rahat isimi halledeyim deyin

Emrivakilerden hoşlanmam, kullanıldığımi hissetmek beni çok rahatsız eder ve tepkimi de koyarım. Ama eşime de " başlarım anana da" vs diye ifadeler kullanmam. Sinirlenip ağzından çıkanı kulağı duymayan insan hakliyken haksız duruma düşüyor.
Sürekli gelmeleri evet çok rahatsız edici buna karşın sürekli geliyorlarsa misafir sayılmazlar ne bulurlarsa onu yerler ya da bir işin ucundan tutsunlar bi zahmet

Bebek de sevmesinler canim Allah allah Millete haftada birkac gun aktivite olsun diye mi doguruluyor bu cocuk. Kimse sen torun seveceksin diye birkac gunde bir sana aktlanmak zorunda degil . Valla surat as, soguk davran, sogukluk girsin gelmesinler Ne hadsizlik Biz diyet yapiyoruz son öğünü 5 te yiyoruz de Ac gelip ac kalsinlar bi daha gelmezler yemek beklentisiyle Kolay mi misafire sofra kurmak
Doğru .. ama bunu eşim anlasa keske

Çok güldüm yaa 😅
Ay valla espri olsun diye yazmadim Cok doluyum Benimkiler 5 saat mesafede oturuyor senede birkac kez gider kurtulurduk Hamile kaldigimdan beri ödüm kopuyor bebegi görme istegi, bahanesiyle gelirler ya da bizim daha sık gitmemiz icin ısrarcı olurlar diye. Boyle konulari gordukce de iyice sinirlerim geriliyor

Çok haklısınız ama kavga etmek yerine çok açıkça söyleseydiniz daha iyi olmaz mıydı?

Mesela kayınvalidenize direk ‘anne, hoşgeliyorsun. Ama yemek yapmak artık benim için çok zor. Çocukla ev işleriyle uğraşmak zaten çok yoruyor. O yüzden yemeğinizi yiyip gelirseniz çok sevinirim. Belki arada önceden haber verirsiniz bize de getirirsiniz ya da ben hazırlarım ama son dakika hem çok zor hem de haftada 2 gün o kadar kişiye yemek yapmak çok zor oluyor.’ diyebilirdiniz.

Kocanızı bile karıştırmaya gerek yok çünkü o çağırmıyor belli ki kendileri geliyor.

Evet bebeğim ile akşam 7 de sürekli en az haftada iki kez kayinvalidem ve kaynım bana geliyor çocuk erken uyuyo diye erken geliyolar hep yemeğe geliyolar kardeşim ben bıktım usandım artık ama ya bende insanım git dışarda ye gel öyle sev madem ben ikidebir uğraşmak zorunda mıyım..
Kayinavlidemin ayağı burkmus yuruyemiyormus evde tek başına yaşıyor neyse eltim bebeğide çocuğu yok o halde bilerek bırakıp gitmişler bana kaldı bende kalacak smdi bikac gin ben bakicam .. ben kimle ugrasicm acaba ev isleriylemi yemeklemi kaynanamlami çocukla mi .. neyse kayinvalidem gelecekti biliyordum şimdi bı de bekâr kaynım da çıktı o da gelecekmiş yeni öğrendim bu saatte yemege bende balık almistim ama yetmeyecekti başkada elimin altında birşey yoktu zaten çocuğu uyutmaya çalışıyordum çok sinirlendim esime yeter artık ya başlarım ananada kardeşine de sizle ki ugrascam ben yeter ya dedim çocukla ugrasiyorum eve geldi beş dk sonra kavga ettik sonra bırakıp gitti bende aradım mecburen gelecekler ya nerdesin diye biz üçümüz yemeğe geldik defol git deyip yüzüme kapattı .. umarım gelmezler .. çok moralim bozuk .. ben haksız mıyım ..?? Amaç bebek sevmekse gel sev bu ne anca yemek saati size yemeğe geliyoruz diyip 7 de haber vermek bıktım ama ben ya ..
Kavga edince zaten dedim bu saatten sonra asla yemek yapacaksam da yapmam dedim asla dokunmam
E siz ne yiyeceksiniz? Onun yerine gidip hazır yaptırayım deseydi sizin de hoşunuza gider. Çok kızdım eşinize

Çağımızın hastalığı "ARSIZLIK" Allah yardımcınız olsun...Haklısınız...Bu kısır döngüye dur demezseniz bu ucu bucağı kesilmeden daha da büyüyerek hayatınıza müdahil olacaklar...İnceldiği yerden kopsun..!:kızgın::sopa:

Haklısınız ama haklıyken nasıl haksız olunurun canlı örneğisiniz aynı zamanda. Balık yetmiyor mu, yetmesin. Anne iki yumurta kırın koyun doymadıysanız diyip geçersiniz. Makarna haşlayın koyun, yani pasif direniş daha mantıklı. Kocama anana başlarım demem, herhangi bir konuda o böyle konuşursa da muhtemelen boşarım.

Ay valla espri olsun diye yazmadim Cok doluyum Benimkiler 5 saat mesafede oturuyor senede birkac kez gider kurtulurduk Hamile kaldigimdan beri ödüm kopuyor bebegi görme istegi, bahanesiyle gelirler ya da bizim daha sık gitmemiz icin ısrarcı olurlar diye. Boyle konulari gordukce de iyice sinirlerim geriliyor
merak etme cocuk buyuyunce bu sefer de cocuk israr edecek gormek icin :))

iyide suc sende gelirlerse gelmeden ye sen yemeyini miss gibi demle cayını ayy vallla nasıl yorgunum de otur kocanda sana acımıyoda soylesin lahmacun yeyin onlar kendince bi essek bulduk ohh yapsn yemek yiyelim bedava bakıcı kafasında kı gucunude kocandan alıyor o yuzden bana böyle davranan kocanın ailesine bakmam bakmadım da cocuk agladı bu gun de ayy biraz hasta gibiyim de gece hic uyuyamadım basım cok agrıyo de dede de yanii mazeret bul

Tamam son dakika söylemeleri hata ama ne pişiricem diye kendinizi paralarsanız onlarda zırt pırt gelir.
Yapın bir makarna son dakika gelene ya da eşinize bu şekilde patlayıp haklıyken haksız duruma düşmektense yemek yetmez dışardan yemek getir deyin oldu bitti yani.

X